Autor Wątek: Porównanie trzech siódemek (w sumie czterech)  (Przeczytany 11590 razy)

Offline pstry

  • Gaduła
  • Wiadomości: 289
Witam!

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że jestem raczej umysłem ścisłym i do używających górnolotnych słów oraz wspaniałych porównań humanistów się nie zaliczam. Moja wrażliość na piękno jest znikoma, nie potrafię dostrzegać pewnych faktów :). Reasumując: jestem prostakiem :)
Dadatkowo chciałem zwrócić uwagę na fakt, że taka recenzja była by naprawde miarodajna, jeśli założym bym do tych wioseł identyczne stringi i nowe bateryjki :) ale co tam :)

W czym rzecz. Stałem się posiadaczem trzech siódemek ze stajni ESP LTD:

Viper 407,SC-607B oraz H-307. Napisałem w tytule czterech, ponieważ do niedawna byłem posiadaczem Jacksona Cow 7, więc nie omieszkam wspomnieć o nim :)
Wszystkie gitary są Wam doskonale znane, ale poniżej przedstawiam, krótką specyfikację każdej z nich:

VIPER-407


    * Set-Neck
    * 25.5” Scale
    * Mahogany Body
    * Maple Neck
    * Rosewood Fingerboard
    * 48mm Standard Nut
    * Thin U Neck Contour
    * 24 XJ Frets
    * Black Hardware
    * Grover Tuners
    * TOM Bridge & Tail
    * EMG 81-7 (B) / 707 (N) Active p.u.
    * Finish: BLKS

SC-607B


    * Neck-Thru-Body
    * 27” Baritone Scale
    * Maple Body
    * Maple Neck
    * Rosewood Fingerboard
    * 48mm Standard Nut
    * Thin U Neck Contour
    * 24 XJ Frets
    * Chrome Hardware
    * ESP Locking Tuners
    * TOM Bridge
    * EMG 81-7 (B&N) Active p.u.
    * Finish: BLK

H-307

* Set-Neck
    * 25.5” Scale
    * Mahogany Body
    * Maple Neck
    * Rosewood Fingerboard
    * 48mm Standard Nut
    * Thin U Neck Contour
    * 24 XJ Frets
    * Black Hardware
    * Grover Tuners
    * TOM Bridge
    * EMG 707 (B) / 707 (N) Active p.u.
    * Finish: Satin Red by lootnick :)

Pozwoliłem sobie nagrać próbki. Chciałbym zaznaczyć, że należy pamiętać o pewnych ważnych czynnikach, które wpływają na jakość nagrania:
- różny stopień naładowania baterii w pickupach (nie chciało mi się zmieniać)
- różny stopień zużycia strun, ich grubość oraz marka!! Najświeższe ma H-307, Viper ma bardzo cieńkie stringi, natomiast SC-607B ma struny grube i baaaardzo stare.
- brzmienie to POD X3.
- proszę wybaczyć brak umiejętności grania
- w grę wchodził tylko pickup mostkowy, ponieważ gryfowe mnie nie interesują.
a więc:

1.LTDViper407 A
2.LTDViper407 B
3.LTDSC607 A
4.LTDSC607 B
5.LTDH-307 A
6.LTDH-307 B
Zestawienie

W ostatnim pliku odpowiednio 1.Viper 407; 2.SC607B; 3.H-307; 4.Viper 407; 5.SC607B; 6.H-307

Generalnie gitary grają bardzo podobnie jak dla mnie. Wydaje mi się, że H-307 ma wiecej jebnięcia ze względu na EMG707 pod mostem. Carpenter ma spory dół, ale podejrzewam, że jest to związane z grubością i starością :) strun.

Podsumowując wszystkie gitary jak dla mnie są zajebiste :)
Na każdej gra się bardzo wygodnie. Gryfy H-307 i Vipera są niemal identyczne. Strunki leżą nisko, gra się bardzo miękko. Sc607B to baryton, więc trzeba się przestawić na ten gryf.
Wspomniałem wcześniej, że byłem posiadaczem Jacksona COW7.

Gitara grała zajebiscie podobnie do wymienionych wyżej :)
Komfort gry zajebisty...

Cóż mogę powiedzieć...
Wszystkie te gitary mają zbliżoną jakość do siebie. Stworzone są do napierdalania bez dwóch zdań.
Postanowiłem, że zostawie sobie Viper'a ze względu na Sztański wygląd :)
Cena za pozostałe:
H-307: 2300PLN
SC-607B: 3500PLN
gitary oczywiście w oryginalnych kejsach. :)

P.S.
Może recenzja do idealnych nienależy, ale służę pomocą i informacją. Jeśli ma ktoś konkretne pytania, chętnie odpowiem.
« Ostatnia zmiana: 04 Lis, 2008, 12:33:23 wysłana przez pstry »

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
w specce 607B napisales skala 25,5 i ze mahoniowy korpus. jaki to jest rocznik?? bo moze miec klona deske jesli starszy
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
PS: z cenami tez pojechalas :D
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline pstry

  • Gaduła
  • Wiadomości: 289
w specce 607B napisales skala 25,5 i ze mahoniowy korpus. jaki to jest rocznik?? bo moze miec klona deske jesli starszy

aj pomylilem sie

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Dzięki za porównanie men. Moim zdaniem najlepiej brzmi 307, później Viper a na końcu SC (pewnie za sprawą tych strun). A jak manualnie sprawa się prezentuje?

Offline pstry

  • Gaduła
  • Wiadomości: 289
Dzięki za porównanie men. Moim zdaniem najlepiej brzmi 307, później Viper a na końcu SC (pewnie za sprawą tych strun). A jak manualnie sprawa się prezentuje?

no właśnie jak wspomniałem wyżej- te LTD są zajebiste, stworzone do grania metalu :) bardzo fajnie leżą w dłoni. Miałem troche gitar w łapie i do tych nie ma się co przyczepić.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Dzięki za porównanie men. Moim zdaniem najlepiej brzmi 307, później Viper a na końcu SC (pewnie za sprawą tych strun). A jak manualnie sprawa się prezentuje?
Fajna recka, jak dla mnie Viper, 307 na końcu SC

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Kiedy mozna pograc na Viperze?

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Jako że miałem okazje wczoraj pograć sobie próbę na tym Viperze i Stefanie to dodam coś od siebie.
Padło pytanie jak leżą w ręku. Otóż Viper leży tak:


Carpenter trochę mniej sexownie, ale też bardzo fajnie.

Moje wrażenie z gry było takie: wziąłem SC607, zagrałem jeden kawałek po czym je odłożyłem i już więcej go do ręki nie wziąłem. Leżał całkiem wygodnie, mulił (pewnie przez te struny), środkowy pickup mi nie podszedł brzmieniowo (ani to nek ani bridż, a przy tych strunach to taka kicha raczej była), a do tego przeszkadzał w grze (był strasznie wysoko ustawiony). Akcja strun tak raczej bez rewelacji.

 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika pan+mikos

Następnie wziąłem Vipera. Od razu lepiej sie odezwał. W ręce leżał zajebiście, znacznie wygodniejszy gryf, krótsza menzura (zwłaszcza że ja do 27" jestem przyzwyczajony), struny chudsze (wole tak), no i zajebista akcja. Idealna w zasadzie, śmigało się cudnie. Brzmieniowo wydał mi się bardziej bardziej zwarty na bridżu, a na neku to był miodzio. Kurde jak mi sie podoba 707 pod gryfem.... ahhhh, bosko brzmi ten pickup tam. No dobra. Teraz minusy. Leci na główkę, nie miałem odpowiedniego paska (bez straplockow) zeby to dokladnie sprawdzic, ale z tego co mi sie udalo sprobowac to mocno jechala w dol, ale to pewnie odpowiednia, szpanerska poza moze rozwiazac ;). Drugi minus to fakt, że troszkę muliła. Może ja jestem zboczony, może to kwestia "dokrecenia" wzmacniacz, może to przyzwyczajenie do mojego PASa, ale przy nim brakowało jej selektywności i tyle. Ogólnie i tak mi się spodobała :)



A tu jeszcze jedno ladne zdjątko:
 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika pan+mikos

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
(...)
SC-607B
(...)
    * 55mm Standard Nut
(...)
    * Hipshot Fixed Bridge
    * EMG 808 (B&N) Active p.u.
(...)

;)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
cos kiepsko ten caprenter wyszedl w tescie, teoretycznie to najlepsza siodemka z tych trzech (skala 27 ntb itd) i najdrozsza, od siebie napisze ze do swojej sie nie moglem przekonac do czasu wymiany strun, baterii i porzadnego ustawienia

Offline metal

  • Gaduła
  • Wiadomości: 337
Dla mnie ten test jest o wogole nie miarodajny. Poczekamy az Ostry załozy nowe komplety strun i pozadnie gity wyreguluje.

Viper mial tak nisko wiolony ze od 20 progu juz lezaly na gryfie, poza tym ma tak cienkie struny bo gita byla nastrojona 2 tony wyzej niz standardowe B. dlatego bylo tak miekko pod paluchami i struny tak nisko. Z kolei Capenter struny ma juz prawie czarne i byly sporo grubsze na moje oko cos kolo 10-60 gdzie Viper kolo 9-52 jak nie mniej

Dla mnie Carpenter i Viper pod wzgledem gryfu dosc zblizone, nieliczac menzury, Viper chyba troche bardziej plaski, ale podobne. Caprenter troche lepiej wykonczony.

Dla mnie tez rozwiazanie z carpentera z humbucekrem w srodku gity to jakis niewypal i porazka, dlatego olałem B7 od Nikta.

Wszystkie gity gadaja naprawde zawodwo i wykonane sa fantastycznie (nieliczac faktu ze Viper leci na glowke tak bardzo ze sie grac nie da: 1. jak mozna tak pierdolic gitary 2. na pocieszenie to mozna bardzo latwo zrobic wiercac nowy maly otwor na zaczep, wiec suma sumarum nie uznaje tego jako wady).

Takze wszystkie 3 gity to miazga i brzmieniowo i manualnie, jak podlaczylem capentera pod 5150 to malo malo z krzesla nie spadlem (chwile wczesniej byl podlaczony K7 z hellfire pod mostem), i nie oszukujmy sie nie dal rady przy Caprenterze.

Tak wiec jezeli ktos szuka wiosła to mocnego METALU to wiosła są do tego stworzone i na tak ubogim rynku 7mek imho rządza. 

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
viper leci na łeb jak sg czy dużo bardziej?
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline pstry

  • Gaduła
  • Wiadomości: 289
viper leci na łeb jak sg czy dużo bardziej?

już nie leci

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
Zmieniłeś miejsce mocowania paska, czy wystarczył szeroki skórzany pas?

Kurna podoba mi sie ten viper  ;)
Leweoczkomisiarysia

Offline pstry

  • Gaduła
  • Wiadomości: 289
Zmieniłeś miejsce mocowania paska, czy wystarczył szeroki skórzany pas?

Kurna podoba mi sie ten viper  ;)
mocowanie zmienilem

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
men 05 rocznik w SC607B to nie jest mahoniowy korpus tylko klonowy co by potwierdzalo moje przypuszczenia czemu te probki tak brzmia w porownaniu do wiosel z mahoniu i 707
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline pstry

  • Gaduła
  • Wiadomości: 289
men 05 rocznik w SC607B to nie jest mahoniowy korpus tylko klonowy co by potwierdzalo moje przypuszczenia czemu te probki tak brzmia w porownaniu do wiosel z mahoniu i 707

dziekuje, że jestes :) :*

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
A to klonowe wioślo nie powinno jaśniej gadać? Bo tak, nikt, powiedziales, jakby to gorsze brzmienie było spowodowane drewnem właśnie.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
przeciez gada jasniej :)

nie stwierdzilem ze gada gorzej
wyroznialo sie i klulo gorka dlatego juz wczesniej pytalem o rocznik
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
E wczoraj chyba miałem omamy słuchowe, bo nie brzmi wcale mniej jaśniej od reszty. Tyle że ma zamułke w basie, ale myśle, że to wina strun.

Mojego wcześniejszego posta źle napisałem, i rzeczywiście wynika z niego że twierdzisz ze gorzej brzmi, ale w mobilnej wersji forum nie ma edycji postów, więc juz nic nie mogłem na to poradzić :)

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
W sumie to sie teraz zastanawiam czy moja jest na pewno mahoniowa, sprzedawca twierdzil ze tak, nawet na fakturze pisze ze mahon, kupiona w 2006 (w wolnej chwili bedzie trzeba sprawdzic empirycznie pod jakas srubka). Jesli chodzi o wrazenia to mi sie z kolei wydaje ze caprenter ma mniej dolu od s7540 ale bardziej taki zwarty sound. 

PS Jest tez klonowa (?) z tego co mozna sie domyslec z archiwum strony esp, modele z lat 2005-2006 byly mahoniowe w natural, klonowe w czerni plus klucze esp, od 2007 tylko czarne korpusy mahoniowe klucze esp blokowane
« Ostatnia zmiana: 04 Lis, 2008, 20:44:01 wysłana przez Palacz »

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
viper leci na łeb jak sg czy dużo bardziej?

już nie leci

lol ale gdybysmy cofneli sie do chwili kiedy zaczep był na miejscu innym niz teraznieszy to leciał na łeb jak sg czy dużo bardziej?
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline pstry

  • Gaduła
  • Wiadomości: 289
lol ale gdybysmy cofneli sie do chwili kiedy zaczep był na miejscu innym niz teraznieszy to leciał na łeb jak sg czy dużo bardziej?

a skad ja mam wiedziec jak leci sg ? :) i co to za roznica ? :) kupujac to wioslo wiedzialem, ze opada, ale wiedzialem jak usunac tą wade. Wiec w czym problem : )?

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
4566 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2010, 15:38:38
wysłana przez Wybielacz666
2 Odpowiedzi
2019 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Sty, 2012, 20:53:10
wysłana przez benkai
3 Odpowiedzi
1450 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lip, 2012, 11:10:47
wysłana przez niedziak
11 Odpowiedzi
3776 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Paź, 2013, 11:58:18
wysłana przez mad220v
4 Odpowiedzi
3557 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Maj, 2017, 06:44:12
wysłana przez Pronounce