Autor Wątek: Logidy EPSI dla POD HD czyli impulsy LIVE  (Przeczytany 22109 razy)

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
poważnie ?


Jeżeli gdziekolwiek polecę po POD'dzie to tylko w full lampę, ale na 100% zostawię sobie EPSI i ten booster lampowy.
INTERSTELLAR

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 345
    • CTG TV
Jak dla mnie wszystko co tutaj wrzucasz jest o kant pipki rozbić, bo zajebiście ukręcona gitara w domu czy na sali prób może żyć swoim życiem w miksie na płycie, a już w ogóle w całej kapeli, gdzie brzmienie powinno tworzyć całość.
Najlepszy przykład to Teseract, gdzie pojedyncze gitary brzmią średnio, ale w całości jest zajebista moc. Tyle. Miłego kręcenia.
mniut i piah

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
To fakt i możesz mieć rację z tym, że słuchając próbek gitar które siedzą w mixie i tych samych track'ów gitar bez podkładu dają jakiś pogląd.
Pan sinquestsound nie dość, że zrobił mega impulsy DL i HESU gdzie autentycznie cały mój katalog impulsów REDWIRE na Ubercab, Mesa, Engl, Orange, 2x Krank, 2x Marshall może się schować to dał mi do myślenia tym -
Jakoś tak zawsze trafia w moje gusta. Nie dość, że to mistrz bugery to jeszcze moim zdaniem jego DL i HESU kładą na łopatki wszystko co słyszałem :)
Dzięki :) ...  ...będę dalej kręcił nawet gdybym miał posunąć się o 1mm, ale ważne, że do przodu.

Właśnie wydaje mi się, że ten 1 milimetr nadszedł.
3 najlepsze impulsy jakie w życiu słyszałem :)

SinMix DL 57 01 Wav 2
Wlacz osadzony player soundcloud


SinMix DL 57 03 Wav 2
Wlacz osadzony player soundcloud


SinMix Hesu 57 01 Wav 2
Wlacz osadzony player soundcloud
INTERSTELLAR

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 813
poważnie ?


Jeżeli gdziekolwiek polecę po POD'dzie to tylko w full lampę, ale na 100% zostawię sobie EPSI i ten booster lampowy.

Grałeś już na Axe/Kemperze ?
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
Grałeś już na Axe/Kemperze ?

jakby grał to by nie nagrywał tych rzeczy tylko zbierał kasę  :devil:

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
Niestety nie miałem przyjemności i raczej nie będę miał więc nadal nagrywam te rzeczy, ale powoli coś z tego wychodzi. Musiałem podmienić wyżej umieszczone tracki bo wbiłem nie te które powinienem.
INTERSTELLAR

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Zaraz pewnie strzelicie, że u mnie to tylko masakrą powieje, bla bla bla...

Tak ;)

Hesu ON 57 brzmi imo najlepiej. Nie wiem co Ty robisz ale ciągle robisz to źle, wszystko jest takie jakieś nijakie i suche. Spróbuj może chociaż wrzucić 2 ścieżki w panoramie a najlepiej w miksie. Właściwie do czego zmierzają te całe poszukiwania? Kręcisz dla samego kręcenia czy masz jakiś cel?
No ale jak ma brzmieć surowy ślad 1 gitary? No tak to brzmi - nie wiem czego oczekujecie że co usłyszycie? 99% z nas zna brzmienia gitar z gotowych miksów ;) Ale tam gada i bas który robi dobrze w dolnym paśmie, gary wokale itd... Więc tak naprawdę jak ma brzmieć surowy ślad gitary? Idealny? Jest coś takiego? Ja osobiście podpieram się tym brzmieniem które mi się podoba. Niby surowy ślad z mesy od Andy Sneapa (pomijam że TS skręconany na maksa) paczka mesy i sm57. I ja tutaj paczkę mesy i sm57 słyszę - tak samo jak słyszę w moich impulsach mesy ;)

http://www.brickwall.pl/andy/boogie%20cab%20V30s%20SM57.wav

Inna sprawa zrobiłem sobie mały test zassałem DI z paczki Andy Sneapa które użył do Ezmixa i zreampowałem fragmenty na paczce mesy z sm57 i Bugerą 6262 tak samo ustawiona dla każdego z DI co z tego wyszło? można posłuchać tutaj. Każdy fragment zaczyna Real 6262.

Wlacz osadzony player soundcloud


Po co to zrobiłem? Nie wiem? Bo miałem okazję?
I tak naprawdę dalej nie wiem jak ma brzmieć surowy ślad gitary?. Nie za ciemny nie za jasny z odpowiednią ilością gain i środkiem nie dudniący - i to mi wystarczy żeby iść dalej i zacząć miksować ;)

Pozdrawiam.

Franq

  • Gość
No stary dlatego ja pytałem kolegę założyciela wątku jaki cel ma jego kręcenie bo właśnie to samo co Ty chciałem przekazać... Skoro mnie cytujesz to poczułem się wywołany do tablicy ażeby tym co nie skumali wyjaśnić. Dlatego też pisałem, żeby wrzucił w miksie. Co nie znaczy, że nie można ocenić pojedynczego śladu (to już jednak kwestie subiektywne co komu pasuje). Ślad ma brzmieć tak jak pasuje do miksu ! Albo tak jak ma grać live ;)

Pozdrawiam ;)

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Dokładnie! @ITHMW nagraj ten sam riff ale dokładnie 4 razy rozłóż w panoramie 2 x skrajnie max lewo i prawo i 2 razy po 80 lewo i prawo i to daj ze 3 dB ciszej - dojeb LPF HPF wytnij wąsko około 3.2 KHz i zamieść przykład tutaj - jestem pewien że nikt nie powie że gada chujowo ;)

Spoiler

Pozdrawiam.

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
Zastosuję się do rad, ale to potrwa chłopaki. Dzięki za krytykę bo to pomaga mi w kręceniu dalej, a że jestem luźny i przyjmuję to z pewnym zwisem to nie ma spiny :)
Swoją drogą dobry chłop ten Lechu_  :)  przerzuci moje DI przez AXE i zobaczymy co wylezie :)
INTERSTELLAR

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
on by tylko reampowal :D
i always go full retard

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
Skoro męczę ten temat no to nie mogę przestać i jadę dalej. Nie wszystko co Lechu_ mi zaprezentował przypadło mi do gustu, ale dał mi do myślenia, ponieważ w pewnych rejestrach jego brzmienie odpowiadało mi bardziej. Nie poddałem się i okazało się, że EPSI po dopaleniu środka na max obcięła mi znacznie ostrą górkę i wygładziła ogólne brzmienie sampli. Nadal jedna gitara bez szalenia z trackami. Już zdecydowałem, że wybieram tylko dwa najlepsze impulsy, które moim zdaniem miażdżą wszystkie inne jakie słyszałem. Dzięki Ci o sinquestsound

SinMix Hesu 57 01
Wlacz osadzony player soundcloud


zaraz będzie drugi bo mam problem z soundcloud

ok już

SinMix DL 57 03
Wlacz osadzony player soundcloud


i jeszcze chciałbym coś dodać bo zapomniałem o bardzo istotnej sprawie przynajmniej dla mnie. Nie używam żadnej bramki szumów z POD'a, nie mam załączonego pedału volume, nie używam kompresorów, EQ czy innego badziewia z POD'a, ponieważ cokolwiek się załącza negatywnie wpływa na processing brzmienia przez proca. Wszystko to w mniejszym bądź większym stopniu tnie barwę i uwydatnia jakąś taką sztuczność cyfrową. Moim zdaniem najlepiej brzmi sam pojedynczy wzmak. Jedyne ustępstwo by wydłużyć sustain i nie tracić dynamiki to zamiast kręcić gain wbiłem przed wzmaka tube drive, który moim zdaniem nie niszczy tak brzmienia jak pozostałe symulacje drive'ów.

Sample są po normalizacji i zdecydowałem, że zostawię szum przed i po. Kręcę brzmienie tak by szumy były minimalne i żeby uniknąć niepożądanych przydźwięków czy zniekształceń, które kojarzą się z lampami.
« Ostatnia zmiana: 23 Paź, 2014, 23:05:25 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Franq

  • Gość
Nagrywam swoje ep na hd 300, brzmienie 100% z Poda, z całym tym "badziewiem" i mi sie podoba. Jak chcesz brzmienie lampy to kup kempera, po raz kolejny mówię ;)
Odpadam z tematu, nie ma sensu oceniać tych próbek. Jak wrzucisz w miksie to posłucham.

Spoiler

Pozdro.

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
Może coś tam jeszcze z POD'em nagram i zrobię mix, ale doszło do tego, że przechodzę na full lampę. Powyżej podmieniłem ostatnie próbki. Więcej już nie wyciągnę z tego gówna tak by nie kastrować dynamiki i górki. Poddaję się z POD'em. O ile w nagraniu jeszcze nie jest najgorzej to w grze live wszystko staje się płaskie. Nie ma mowy by uzyskać ten charakterystyczny, lampowy gritt. Brakuje mi takiej barwy więc powrót do lampy jest nieodwołalny. Wytypowałem sobie dwa wzmaki - Laney TI100 albo ENGL Blackmore.
INTERSTELLAR

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Damn, będę tęsknił za codzienną dawką humoru z tego tematu!  :'(

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
i always go full retard

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
no to finansowo 2/3 drogi do Kempera - z paczką... cenowo masz Kempera. nawet nie musisz sprzedawać tej kolumny co masz.

ale co ja piszę... kupuj Engle, Laney'e... co byś nie zagrał i jak byś nie zagrał będzie brzmiało "bo to lampa".


Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
Kolumny już jakiś czas nie mam. Zaraz po sprzedaży koniecznie musiałem sprawdzić jeszcze jedną opcję, a mianowicie mini power amp ISP Stealth. Było lepiej z soundem na próbie, ale tranzystor także mnie nie jarał. POD nadal kanałem leciał pomimo, że mam pakę 2x12 lekko oversized. Model ten sam co poprzednio i tak samo jak poprzednio wypierdoliłem z niej głośniki na spyłkę. The Governor'y już do mnie lecą z Thomanna...   ...jak poprzednio. Olewam Kempera czy Axe. Z lampy powstałem w lampę się obrócę. Jedynie czego nie chcę jak poprzednio to Powerball'a nie chcę jak poprzednio. Jedyna rzecz jaka mnie popchnęła do Powerballa to względny deal z Muszą. Powerball nie jest zły, ale dla mnie osobiście Blackmore jest o wiele lepszy i taka decyzja zapadła. Chcę ENGL'a. Laney'a TI100 słyszałem w akcji i gra rewelacyjnie, ale ja czasem potrzebuję ładnego ENGL'owskiego cleana. Jak kurwa bedę bogaty to tego Laney'a też sobie kupię ;-) ,a co tam. Miło mi było Was zabawiać :) ostatnie dwie próbki już takie zostaną

SinMix DL 57 03
Wlacz osadzony player soundcloud

SinMix Hesu 57 01
Wlacz osadzony player soundcloud

INTERSTELLAR

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
66 Odpowiedzi
28277 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Sty, 2010, 18:56:09
wysłana przez Dale Cooper
4 Odpowiedzi
3668 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Cze, 2010, 02:01:49
wysłana przez mlodysatan
3 Odpowiedzi
3009 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lip, 2010, 17:33:30
wysłana przez coin777
25 Odpowiedzi
26416 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Cze, 2011, 13:03:07
wysłana przez mondomg
1 Odpowiedzi
2243 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Wrz, 2012, 11:33:45
wysłana przez g-zs