Autor Wątek: Logidy EPSI dla POD HD czyli impulsy LIVE  (Przeczytany 22332 razy)

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Logidy EPSI dla POD HD czyli impulsy LIVE
« 14 Lip, 2014, 21:08:38 »
Po małych modernizacjach rig'u bazującego na POD HD500 i szukania nowych rozwiązań wpadłem na coś takiego. EPSI to jakby okrojona wersja Torpedo C.A.B. jednak bardzo praktyczna no i o wiele tańsza. Nie myślałem za długo czy warto lub nie. Skontaktowałem się z producentem w U.S. no i kupiłem to cuś. Czekam cierpliwie. Za jakieś 2 tygodnie powinienem to dostać. Obecnie za gitarą stoi booster na lampie ECC82 - POD HD500 - 31 band EQ w racku - kolumna EV ELX115P. Będę kombinował wrzucić EPSI pomiedzy POD'a a EQ lub na końcu za EQ.

Miał ktoś okazję bawić się tym urządzeniem ?

INTERSTELLAR

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Nie miałem do czynienia, ale troche czytałem jakiś czas temu i sam się nad tym czymś zastanawiam, ale póki co mało próbek, więc liczę, że coś "nakręcisz" i wrzucisz na youtuba czy soundcloud;) Mnie się podoba, że robi mniej latencji(1ms) niż Torpeda(3ms)  i z relacji jankesów wynika, że działa i robi różnice.
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Nie licząc kolumny bo przecież AXE też musi przez nią pierdzieć to obecny gear (nowy przy zakupie) wliczając EPSI kosztował mnie 700 funciaków. Nowy Axe to jakieś 2000 funciaków czy nawet więcej. To gdzie teraz jest to Twoje "mniej więcej" ?

Stachu priv.
INTERSTELLAR

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Nie licząc kolumny bo przecież AXE też musi przez nią pierdzieć to obecny gear (nowy przy zakupie) wliczając EPSI kosztował mnie 700 funciaków. Nowy Axe to jakieś 2000 funciaków czy nawet więcej. To gdzie teraz jest to Twoje "mniej więcej" ?

Stachu priv.
a ten lampowy pre jaki masz, a ten eq w racku a sam pod?

spokojnie bys kupił ultre i zapewniam Cię ze grało by milijon razy lepiej
« Ostatnia zmiana: 14 Lip, 2014, 22:57:34 wysłana przez sify11 »
i always go full retard

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Zauważ, że oprócz EPSI na chwilę obecną wszystko z mojego rig'u dostaniesz także z drugiej ręki. POD'a też można kupić w cenie barszczu. Całość z nówką EPSI wychodzi wtedy na polskie jakieś 2100 - 2200zł
Akurat trafiłem na jakąś aukcję Axe Ultra z 10 Lipca na Tablicy za 5100zł , ale skoro gra milion razy lepiej to nieco ponad dwukrotność sumy którą trzeba na nią wydać pewnie tylko przekona przeciętnego Kowalskiego do zakupu.
W każdym razie nie o tym mowa.
EPSI ze względu na cenę pewnie znajdzie paru klientów. Dla POD'a jest to pewne lekarstwo i zwiększa użyteczność multi.
Niedługo przekonam się sam i podzielę wrażeniami.
INTERSTELLAR

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Dzisiaj przyszło. Testuję z ECC82 boosterem, EHX Graphic Fuzz i EQ na wyjściu. POD'a na razie nie podpinam bo nie mogę wyjść z podziwu jak brzmi z kostką EHX.
Impulsy, które dostaje się z urządzeniem są mega dobre. Kurwa nie wiem którego używać bo dość dużo z nich brzmi naprawdę bardzo dobrze. Szkoda, że jutro wyjeżdżam na wakacje. Będę liczył dni do powrotu by to przetestować na wypierd głośnościach.

 
INTERSTELLAR


Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Dale :)  w dolcach 1500 sprzęt + 102 wysyłka + 418 tax / duty = po przeliczeniu na złotówy 6000zł. Jako, że mieszkam w Anglii to używki można dostać za 120 funtów Carvin, 60 funtów Monster PRO 900 i 20/30 funtów case. Finalnie daje to 4900-5000zł za samo Axe. Jak już wspomniałem POD z gratami można wyrwać za 2200, a nawet 2500 to i tak nadal połowa ceny. Pany to już nie ważne co za ile i gdzie. Ważne jest, że EPSI jest świetne i robi robotę. Nie zastanawiać się i brać. POD sam w sobie dla mnie jest sztuczny, ale z resztą zabawek daje niezły efekt. Symulacja Uberschalla z 412 Blackback 30 i 409 Dyn daje radę.

Posty połączone: 19 Lip, 2014, 16:36:34
Jeszcze zdążyłem nagrać próbki wybranych przeze mnie, pod moje widzi mi się 27 paczek z różnymi mikrofonami choć za godzinę jadę na lotnisko. Jeden riff grałem w kółko bez przykładania się po to by tylko coś było. Olałem POD'a tym razem i zagrałem wszystko na mojej ulubionej kostce EHX Graphic Fuzz. Oczywiście w kolejności Gitara - ECC82 booster - EHX Graphic Fuzz - LOGIDY EPSI - 31 BAND EQ - i to prosto do kompa przez interfejs USB.

Nagrywałem ciągiem przełączając w trakcie impulsy więc plik w jednym kawałku. Można go ściągnąć i odsłuchać tutaj -   http://www.speedyshare.com/MUz39/27-cabs-and-mics.wav
« Ostatnia zmiana: 19 Lip, 2014, 16:36:34 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
POD HD500 poszedł w ruch. Zastosowałem impuls 5150 z mikrofonem Sennheiser MD409 w centralnej części głośnika Sheffield 1200s.

Wlacz osadzony player soundcloud
« Ostatnia zmiana: 02 Sie, 2014, 15:59:30 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Mam drugi ulubiony impuls, który moim zdaniem także miażdży na rozkręconym sprzęcie. Uberschal na Celestion V30 z mikrofonem Sennheiser MD409 w centralnej części głośnika.

Wlacz osadzony player soundcloud
INTERSTELLAR

Franq

  • Gość
Szczerze to nie brzmi jakoś dobrze, imo.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
To już ipad z JamUp brzmi lepiej. Ba, JamUp/BIAS brzmi lepiej niż cokolwiek z PODa

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
hmmm   jak to powiadają...   ...rzecz gustu
INTERSTELLAR

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
zastanawia mnie kiedy dojdziesz do punktu pt. wydałem tyle co Kemper i brzmi to chujowo

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
No podchodzi to pod mp3 w 128kbps :P
mniut i piah

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
y - w momencie kiedy wydam na to tyle ile kosztuje Kemper
INTERSTELLAR

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
dude, ewidentnie robisz coś źle, jak Ty to podpinasz? w output? w pętlę?
w pętli chyba lepiej bo można jakieś eq po paczce dać.
da sie tam ładować swoje impulsy?
gada to serio 'średnio'
i always go full retard

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Zacząłem myśleć o tej pętli :)  no i zostawiłem tylko POD'a, ECC82 Booster wbiłem w pętlę POD'a za paczką i LOGIDY EPSI na wyjściu z impulsem Uber T75V30 R121 Cap 1in. Będę jeszcze kombinował z podobnymi impulsami.

Także zmieniłem model Uberschall'a na Mesę.
Kurwa chopy wydaje mi się, że jest lepiej.
Wygląda to tak i brzmi tak :

Wlacz osadzony player soundcloud
« Ostatnia zmiana: 12 Sie, 2014, 13:52:04 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Trochę za suchy

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
No to z impulsem MESA 4x12 V30 i SM57 w centrum głośnika

Wlacz osadzony player soundcloud
INTERSTELLAR

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Minimalnie więcej boostera w pętli POD'a dodało nieco głębi do tego impuls z tej samej paki z przesuniętym mikrofonem o pół cala względem poprzedniej próbki.

Wlacz osadzony player soundcloud



...z mesą już skończyłem więc chyba zabiorę się za Uberschalla
INTERSTELLAR

Franq

  • Gość
Jest coraz gorzej. Teraz brzmi jak średni preset z guitar riga.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Skasuj i zacznij od początku i użyj cudnej rady której kiedyś się tutaj nauczyłem - zmniejsz Gain na tyle żeby ledwo zipał i dopiero wtedy dodaj go minimalnie, tak żeby po prostu był słyszalny, wtedy dopałka i zabawa EQ

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
są dwie wersje:
1) wiesz jak chcesz brzmieć i to jest to czego oczekujesz, wtedy możemy tylko krzywo się uśmiechając powiedzieć "no to zajebiście"
2) nie wiesz jak chcesz brzmieć i wtedy jak zapewne się domyślasz usłyszysz "sprzedaj ten tryliard zabawek, których nie ogarniasz i kup na bogato jedną, która zabrzmi za Ciebie".

wersja druga scenariusza pt. brzmienie niestety oznacza, że cokolwiek tu piszesz jest bezcelowe skoro nie wiesz jak chcesz brzmieć.

skoro pokazujesz te brzmienia i (przynajmniej w domyśle) pytasz o brzmienie to raczej nie do końca jesteś pewien tego brzmienia albo - co dla mnie jest bardziej prawdopodobne - wiesz, że nie brzmi to dobrze, tylko równia pochyła wydatków (nazywam to skarbonką - tak samo jak ładowanie kasy w reperowanie padaki samochodowej) powoduje, że ciężko się przyznać do obranego kierunku wydawania kasy na brzmienie.


Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
y - OK

...a tymczasem także wbiłem EPSI w pętlę POD'a i kręcę dalej

Wlacz osadzony player soundcloud


Posty połączone: 20 Sie, 2014, 13:57:11
...no i skończyło się na tym, że dałem inne impulsy by rozjaśnić barwę.

Dla MESY dałem 5150-Sheffield1200s-PR30-CapEdge-0in

Wlacz osadzony player soundcloud


Dla Bognera dałem 5150-Sheffield1200s-PR30-CapEdge-0_5in

Wlacz osadzony player soundcloud
« Ostatnia zmiana: 20 Sie, 2014, 13:57:11 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
66 Odpowiedzi
28433 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Sty, 2010, 18:56:09
wysłana przez Dale Cooper
4 Odpowiedzi
3674 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Cze, 2010, 02:01:49
wysłana przez mlodysatan
3 Odpowiedzi
3041 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lip, 2010, 17:33:30
wysłana przez coin777
25 Odpowiedzi
26637 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Cze, 2011, 13:03:07
wysłana przez mondomg
1 Odpowiedzi
2248 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Wrz, 2012, 11:33:45
wysłana przez g-zs