Autor Wątek: Logidy EPSI dla POD HD czyli impulsy LIVE  (Przeczytany 22272 razy)

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Oba - nie

Offline Matzer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 183
  • chcę być Pr0
Po tym co słyszę to boję się kupować POD'a   :-\

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Moim zdaniem kolega ITHYRTGHYHJ powinien nagrać coś co umie grać. A nie takie pitpitu bo po pitpitu to kupa.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 350
    • CTG TV
Po tym co słyszę to boję się kupować POD'a   :-\
Przecież tam z PODa to nawet nie 010101000110001(...)

tylko samo "1" :P
mniut i piah

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 986
Jako, że cholernie podobają mi się mixy Sinquestsound, a w pamięci utkwił Kataklysm AIS Cover na piecu Bugera 333XL trzepnąłem kolejną próbkę.
Riffy zagrane z dupy strony i nie tworzą oryginalnego kawałka bo zagrałem to co utkwiło mi w głowie , dźwięki pewnie też chybione. Nie przykładam się do próbek bo jedyne co chcę usłyszeć to dży, dży.

Wlacz osadzony player soundcloud
INTERSTELLAR

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
Riffy zagrane z dupy strony


dźwięki pewnie też chybione.


Nie przykładam się do próbek bo jedyne co chcę usłyszeć to dży, dży.

doceniam szczerość i samokrytykę, ale PO CO robisz to tutaj?

Offline Matzer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 183
  • chcę być Pr0
kolejna próbka która jest *meh* :/ albo te impulsy słabe albo kręcisz nie w tą stronę co trzeba :(

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 986
Nie jest tragicznie. Trochę sucho w górce. Dalej próbuję bo co staram się ukręcić lepszą górę to za bardzo plastykową cyfrą mi zalatuje. Zapomniałem dodać, że to jest tylko sam POD z ECC82 w pętli. Właśnie dobieram impulsy i będę próbował, który mi bardziej podejdzie.

Posty połączone: 27 Sie, 2014, 21:10:55
Uberkab - T75V30 - PR30 - Cap - 6in

Wlacz osadzony player soundcloud


KrankLegends - PR30 - Cap - 6in

Wlacz osadzony player soundcloud


MesaRectifierV30s - I5 - Cap - 6in

Wlacz osadzony player soundcloud


ENGLProV30s - PR30 - Cap - 6in

Wlacz osadzony player soundcloud
« Ostatnia zmiana: 27 Sie, 2014, 21:10:55 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline Matzer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 183
  • chcę być Pr0
dalej coś nie bardzo ta góra :/ plus ogólnie jakby "mało wszystkiego" w tych próbkach (ale to tylko moje zdanie człowieka co się nie zna)

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 986
Już teoretycznie doszedłem do punktu jak chcę brzmieć z tym, że teraz muszę ingerować w nasycenie gain wzmaka/dopałki + regulacja wysokich/presence + na wyjściu z EPSI  EQ / LOW CUT / HI CUT. Przy tych cyfrowych zabawkach nie da się rozkręcić tylko TREBLE by rozjaśnić barwę bo wtedy za bardzo cyfrą jebie...   ...fizz i siara :)
INTERSTELLAR

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 986
Jednak impulsy Uberkab pasują mi najbardziej. Do gry live pasuje mi mikrofon SM57, ale do nagrywania zdecydowanie Heil PR30

Tak więc chyba dobiegłem do końca. Dwie próbki na tym samym impulsie z mikrofonem Heil PR30 :

Wlacz osadzony player soundcloud

Wlacz osadzony player soundcloud
INTERSTELLAR

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
Tak więc chyba dobiegłem do końca.

 :headbang: ( :facepalm:)

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 986
Wlacz osadzony player soundcloud
« Ostatnia zmiana: 14 Paź, 2014, 13:36:46 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Brzmi to jak pralka Frania plus piekarnik Jola okruszony lekko gównem, siarką i gruzem z pobliskiej stodoły... Chłopie masz uszy czy rejestratory MIDI?

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 986
hahahahahaahahahhah aha dobre  :headbang:
INTERSTELLAR

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 986
Sinquestsound ma świetną paczkę z impulsami i postanowiłem w to wejść. Zaraz pewnie strzelicie, że u mnie to tylko masakrą powieje, ale chuj dalej kręcę POD'a z tym, że na symulacji Mesy.

SinMix DL 57 01
Wlacz osadzony player soundcloud


SinMix DL 57 03
Wlacz osadzony player soundcloud


SinMix Hesu 57 01
Wlacz osadzony player soundcloud


SinMix Hesu ON 57
Wlacz osadzony player soundcloud


SinMix Hesu PR20
Wlacz osadzony player soundcloud


SinMix Mesa 57 01
Wlacz osadzony player soundcloud
INTERSTELLAR

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
O JA PIERDOLĘ TO ZACZYNA BRZMIEĆ!!!

 :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o

Spoiler

Franq

  • Gość
Zaraz pewnie strzelicie, że u mnie to tylko masakrą powieje, bla bla bla...

Tak ;)

Hesu ON 57 brzmi imo najlepiej. Nie wiem co Ty robisz ale ciągle robisz to źle, wszystko jest takie jakieś nijakie i suche. Spróbuj może chociaż wrzucić 2 ścieżki w panoramie a najlepiej w miksie. Właściwie do czego zmierzają te całe poszukiwania? Kręcisz dla samego kręcenia czy masz jakiś cel?

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 986
Mi cholernie odpowiada SinMix DL 57 03, który ma trochę wycofanej górki w porównaniu do SinMix DL 57 01

Od dwóch tygodni mam nowe monitory KRK Rokit6 i zacząłem coś słyszeć :). W poprzednich zawsze mi coś nie pasowało. M-Audio poleciały do kuchni pod MP3 playera i daja radę.
Tanie słuchawki, które posiadam dodawały mi wszystkiego i wydawało mi się, że każde brzmienie jest masywne i miażdży. Chodziłem na próbę, podłączałem do EV ELX115P i kurwa siara.
Kręcę by w końcu dojść do momentu w którym stwierdzę, że do lampy nie wracam. Uwielbiam tą mobilność i nie chcę dźwigać tony sprzętu, ale cały czas mam dylemat.
Sam POD jest tragiczny. Na poważnych przesterach czy u Oli czy u innych panów z YT, POD nie robi na mnie żadnego wrażenia. Oczywiście rzecz gustu, ale przester jest niewyraźny, sztucznie dudniący i matowy, a do tego ta cyfrowa płaska górka nie ma kompletnie niczego wspólnego z symulacją lampy. POD przez to nie jest dynamiczny, a obniżanie gainu nie daje zadowalających rezultatów. Uderzanie w poszczególne struny nie daje tego UMPHHH. Sądzę, że jestem na dobrej drodze. O ile dół i środek jest już bardzo zbliżony do lampy to jednak góry z tym charakterystycznym dla lampy gritt'em nie da się skopiować. Jestem bardzo blisko wyjebki swojej kolumny aktywnej i by nadal pozostać mobilnym zdecydowałem się na zakup mini wzmaka ISP STEALTH i dość głębokiej paczki 2x12.

Ja wiem, że gusta są różne, ale np. te brzmienia POD'a kompletnie mnie nie przekonują - słuchać od 2:04
czy te -
INTERSTELLAR

Franq

  • Gość
Dobrze, że zmieniłeś odsłuch bo słychać, że jest lepiej ale to co chcesz osiągnąć na Podzie jak sam napisałeś jest niemożliwe. Pod nie jest wcale zły (jeśli akurat tego rodzaju brzmienia potrzebujesz, ja gram i nagrywam na Hd 300 i do pewnych rzeczy mi odpowiada). Wydałeś już tyle kasy, że miałbyś Kempera - gwarantuje, że było by znacznie lepiej (brzmienie lampy).

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
ale to już poza autorem wątku zajarzyli wszyscy...

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Miałem HD500X, ogrywałem Kempera (i to nie na YT ;) ) - ani chwili bym się nie zastanawiał nad przejściem z PODa na Kempera...

Offline Zelman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 275
  • http://trylionband.com
    • Trylion
Miałem HD500 przez pół roku, aż się wkurwiłem, bo nic na tym porządnego nie dało się ukręcić i kupiłem AXE FX :D POD HD wali strasznym kartonem w brzmieniu i nie ważne co ustawisz to nadal brzmi jak kupa ;)
Także rada dla @ITHMW - sprzedaj to ustrojstwo, póki jeszcze możesz i dozbieraj do AXE jedynki lub Kempera. Uwierz mi - nie będziesz żałował i wreszcie będziesz miał czas na granie ;)

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 986
Spoko spoko, wszystkie zabawki których używałem z POD'em, a nie były mi potrzebne, sprzedałem. W ogólnym rozliczeniu straciłem tylko 20%. Nie wliczając kolumny aktywnej którą i tak kupiłbym do Kempera czy Axe to nadal jest przepaść. Jak na razie 600 funtów + 120 funtów straty gdzie koszt kempera to 1250 funciaków.

Jeżeli gdziekolwiek polecę po POD'dzie to tylko w full lampę, ale na 100% zostawię sobie EPSI i ten booster lampowy.
INTERSTELLAR

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
EPSI do Kempera/Axe nie jest Ci potrzebne.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
66 Odpowiedzi
28391 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Sty, 2010, 18:56:09
wysłana przez Dale Cooper
4 Odpowiedzi
3668 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Cze, 2010, 02:01:49
wysłana przez mlodysatan
3 Odpowiedzi
3029 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lip, 2010, 17:33:30
wysłana przez coin777
25 Odpowiedzi
26530 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Cze, 2011, 13:03:07
wysłana przez mondomg
1 Odpowiedzi
2244 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Wrz, 2012, 11:33:45
wysłana przez g-zs