Ankieta

Czy używasz stroju Dropped ?

Tak, gram używając przede wszystkim tego stroju
Nie, nie używam go wcale
Czasami, od czasu do czasu :P

Autor Wątek: Kto używa stroju Dropped i dlaczego?  (Przeczytany 12077 razy)

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Kto używa stroju Dropped i dlaczego?
« 26 Paź, 2008, 17:31:13 »
Tak z ciekawości pytam aby zobaczyć czy nie jestem czasami za bardzo odosobniony :) Ja używam, bo
1. jest ton niżej
2. fajnie się komponuje.
3. powerchorda jednym paluchem można zagrać :)
4. można robić nowe dwu/trójdźwięki, o wiele trudniejsze albo niemożliwe do zrobienia w standardowym stroju.

Pozdr

ps, wyniki po zagłosowaniu się pokazują ;)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
ja używam bo:
- mam więcej dźwięków (zawsze te 2 ;) )
- łatwiejsze powery
- przyzwyczaiłem się

ale trudniej sie gra oktawy :/
B ( o ) ( o ) B S

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
1. jest przyjemniej i wygodniej przy kladzeniu penerskich melodii na power chordach
2. gram muze gdzie raczej nie ma miejsca na pelne akordy po wszystkich strunach, chociaz nawet jesli trzeba to mozna troche pokombinowac i sie znajdzie cos
3. mozna kombinowac z dziwnymi ustawieniami paluchow, tak jak pisal Invivo - dodawac dzwieki ktorych nihuja nie siegne w normalnym stroju
4. jest bardziej bluesowo, w sensie - mozesz sobie grac troche podkladu i troche solowania
5. Kazik na Zywo, RATM i Illusion  sie tak (najczesciej) stroili i bylo fajnie, Flapjacka latwiej sie gra w dropie - a przez fascynacje tymi kapelami gram teraz to co gram.
Łe tej.

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Czekam w tej chwili na 7, na dniach powinienem ją już wreeeszcie mieć. Mam zamiar się stroić w drop A, żeby było niżej:D resztę zostawić E(bo tak się na 6 stroimy), a myślę, że cześciej będę używał niskiego A niż B.

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Dawniej używałem często. Teraz w Maigrze w zasadzie wszystko jest w standardzie, tak jakoś wyszło.
Dropa lubię z powodów, które już wymieniono, tylko nie kumam g-zs o co Ci chodzi z tymi oktawami...

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Może ma grube palce? ;) i dlatego tez może ma 28" ;)

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Faktycznie troche grubasek z niego.
 ;D

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Ale nie ma się czym przejmować, bo i tak go kochamy  :-*  :lol:

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
No kurde, kochanego ciała nigdy za wiele  ;D  :-*

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Ja używam wtedy kiedy zamysłu kompozycyjnego nie potrafię spełnić w standardowym.
I generalnie zawsze jak nie potrafię zagrać to przestrajam do czegoś takiego gdzie zagram. Często jest bardzo dziwnie;)
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
ekhm, kurde no, nic o mnie beze mnie ;)

28" to nie tyle gryf co swojego rodzaju pomnik :D ;)

Po prostu nie łapie mi się fajnie jak mam złapac na tym samym progu np

G ----5---------
D ----x---------
G ----5---------

Kapiszi?

Co do ciała to się cieszcie żeśta mnie rok z kawałkiem temu nie widzieli, teraz nad tym pracuje :D

PS. Też Was kocham, zastępujecie mi tate i tate :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
od samego poczatku jak sie uczylem grac to dropowalem i w zasadzie w wiekszosci kapel tak gralem. ostatnio odchodze od tego i staram sie grac w standardzie chociaz jedna gita zawsze w dropie jest pod reka

powody takie jak podano wczesniej plus lenistwo
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Ja na LP często gram w dropie. Czemu? Bo Patrycja z uporem maniaka pisze kawałki w C  ::) :D
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Całe życie grałem normalnie kwintami, włącznie z szybkim zapierdalaniem, więc drop do szybkości nie był mi potrzebny. Ostatnio drugi gitarmen naciskał i naciskał, aż się przestroiliśmy do C-drop. W siódemce mam teraz C-drop plus najgrubsza normalnie w kwincie, więc G  :o  ;) Trochę trzeba nieraz pogłówkować, ale w pytkę. Czy macie wrażenie, że jednak uderzenie w dropie jest potężniejsze przez to, że gita pracuje na jednakowej długości drgań strun?

Super, że jest ankieta, bo ostatnio mnie ciekawila taka statystyka.
Paczki z głów!

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Sam gram w dropie od dawna. W dropei zagra sie to czego nie zagrasz w standardzie i na odwrot.

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
raczej gram w standardzie, ale dropa tez uzywam, bo jest wieksze przypierdolenie na drive, a na z jedna struna o ton nizej mozna zrobic tez fajny klimat na czystym. a reszta to juz wymieniona.. pozatym sporo gram ostatnio toola, a chlopaki maja dropa.

Offline valentine

  • Gaduła
  • Wiadomości: 395
 a ja uzywam dropa bo
-latwiej powerchordy
-DEFTONES DEFTONES DEFTONES

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Czy macie wrażenie, że jednak uderzenie w dropie jest potężniejsze przez to, że gita pracuje na jednakowej długości drgań strun?

Nigdy się nad tym nawet nie zastanawiałem. Raczej chyba nie, ale kto wie? :)

Super, że jest ankieta, bo ostatnio mnie ciekawila taka statystyka.

Mnie też :D

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Czasem gram w dropie... Głównie po to żeby akordy niecodzienne poskładać :)

Offline hawk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Invivo, mało profesjonalna ta ankieta. Odpowiedzi nie powinny zawierać się w sobie. Gram czasami, to co mam zaznaczyć, "tak" czy "czasami"? :)
Across the field you see the sky ripped open, See the rain through a gaping wound..

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Pasi już? :)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
jak nie grasz tylko na dropie to zaznacz czasami :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline neyoam

  • Gaduła
  • Wiadomości: 145
Czasami przestrajam gitę do dropa, bo:
- powerchordy są łatwiejsze
- niektóre utwory gra się w ten sposób


Ale i tak wolę mieć w standardzie...dopók i nie zdobędę 7ki :headbang:
khm...jajo

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
w zasadzie to troche sie zaniedbalem, po kilku latach nieuzywania dropa w ogole zaczalem grac tylko na nim i ciezko byloby mi sie teraz przestawic. a przearanzowanie paluchow na gryfie na potrzeby jakiegostam riffu to tylko kilka sekund myslenia i gotowe. chociaz czasem latwiej (w sensie wygodniej) niektore rzeczy grac w standardzie.
Łe tej.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Gram czasem w Dropped D lub C (zależy która szóstka) żeby znowu nie zaczynać numeru w E albo B... albo A, jeśli przyjdzie komuś do głowy rokendrola pograć.
Jakoś ciekawiej brzmią kawałki napisane w takich niestandardowych tonacjach. Mam na swoim koncie jeden w Cis molu i tam przestrajam najniższą E do Cis właśnie. Też ciekawie.
Niedługo na warsztat biorę 'B sharp' zainspirowany Gilbertem po warszawskim koncercie ;)