Ankieta

Czy używasz stroju Dropped ?

Tak, gram używając przede wszystkim tego stroju
Nie, nie używam go wcale
Czasami, od czasu do czasu :P

Autor Wątek: Kto używa stroju Dropped i dlaczego?  (Przeczytany 12076 razy)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
ofszem, ajaksze! jestem na tak, bo przywyklem. Pierwsze 6 strun jest do standardowego plumkania, 7 jest do ulatwiania mi zycia

Offline offtrip

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 47
    • Ketha
W zasadzie wszystko gram w dropie, z wyjatkiem pykania sobie czasem jakichs cwiczen - wtedy grzecznie sie stroje normalnie :)

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Gram czasem w Dropped D lub C (zależy która szóstka) żeby znowu nie zaczynać numeru w E albo B... albo A, jeśli przyjdzie komuś do głowy rokendrola pograć.
Jakoś ciekawiej brzmią kawałki napisane w takich niestandardowych tonacjach. Mam na swoim koncie jeden w Cis molu i tam przestrajam najniższą E do Cis właśnie.
Przestrajasz gitarę żeby grać w innej tonacji?
To ja bym musiał chyba nie przestawać kręcić kluczami. :)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Gram czasem w Dropped D lub C (zależy która szóstka) żeby znowu nie zaczynać numeru w E albo B... albo A, jeśli przyjdzie komuś do głowy rokendrola pograć.
Jakoś ciekawiej brzmią kawałki napisane w takich niestandardowych tonacjach. Mam na swoim koncie jeden w Cis molu i tam przestrajam najniższą E do Cis właśnie.
Przestrajasz gitarę żeby grać w innej tonacji?
To ja bym musiał chyba nie przestawać kręcić kluczami. :)
To nie do końca tak :) Przy przestrojeniu zawsze mogę skorzystać z najiższej możliwej podstawy bo to zawsze lepiej brzmi niż oktawa wyżej, numer nabiera głębi. Oczywiście wszystkie tonacje można zagrać w standardzie, ale przykładowo grając w Ais nie skorzystam z prawie żadnej pustej struny :(

Offline skarhead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 377
W sumie to w ogóle nie :)

jakos na początku stwierdziłem że nie ma co sobie życia ułatwiać i trza się "porządnie" nauczyć ;-)

a teraz nie zmienię bo a) kwestie solowe - wyczuwam gryf dosyc mocno w tego typu strojach (zwlaszcza sweepy są jednak fajniejsze do ogrania wg mnie - byc moze kwestia przyzwyczajenia). b) duzo uzywam dziwnych dwudzwiekow (czytaj nie kwint) na najnizszych strunach grając i jakoś nie wiem czy bym się przestawił tak szybko.

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
To nie do końca tak :) Przy przestrojeniu zawsze mogę skorzystać z najiższej możliwej podstawy bo to zawsze lepiej brzmi niż oktawa wyżej, numer nabiera głębi. Oczywiście wszystkie tonacje można zagrać w standardzie, ale przykładowo grając w Ais nie skorzystam z prawie żadnej pustej struny :(
Co prawda to prawda.
Ja tam uciekam jak mogę od grania na pustych strunach wskutek czego tłumienie tego co na nich gram średnio mi wychodzi do dzisiaj. :)

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
pierwszy kawałek napisaliśmy w standardzie, drugi łatwiej się grało w dropie, trzeci ciężko było grać w standardzie a przy okazji okazało się, że pierwszy fajniej brzmi w dropie więc tak zostało. :D nie gramy bardzo skomplikowanie, ale jakbym miał zagrać któryś z naszych numerów w standardzie to pewnie bym się obsrał na rzadko. z drugiej strony jak aranżujemy sobie jakieś covery do dropa to gramy je bez problemu :)
póki co jest dropped C, ale nie wiem, czy nie zejdziemy z pół tonu niżej, bo czasem z wokalami jest ciężko :P
do widzenia.

Offline sic

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
ja też gram na dropped :devil: szybsze riffy można powerach grać :devil:
no job
no money
no car...
BUT I PLAY IN A BAND

Offline johnny_ibz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 142
zawsze mialem standardowy stroj. raz tylko przez jeden wieczor mialem zdropowana strune z ciekawosci jak sie bedzie gralo. specjalnie mnie nie urzeklo, ale dopiero od jakiegos czasu za namowa kumpla uzywam drop-c i faktycznie jest wygodnie :) na tyle przyjemnie ze teraz juz zawsze jakas gita bedzie musiala byc zdropowana  ;D
Brawdziwi dwardziele używają dylgo dwardyg zbółgłozeg

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=9126411 <- warto zerknąć :)

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Ja używam podwójnego droppa Bb :)(Bb,F,C,F,A,D) bo mam możliwość zgrania riffów które w normalnym stroju zagrać jest mega trodno a czasem prawie nie możliwe.