Autor Wątek: NGD! :) Ibanez RGA121H CDR Prestige  (Przeczytany 10737 razy)

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
NGD! :) Ibanez RGA121H CDR Prestige
« 22 Maj, 2014, 23:13:32 »
Sprzedając Gibsona intensywnie, acz bezskutecznie szukałem "zwykłego" RGA121 (czyli tego naturalnie wykończonego). Był to jedyny Ibanez,
jaki mi się podobał, ale cholernie cięzko było go znaleźć. Ostatecznie wtedy kupiłem BlacKata, z którego jestem cały czas bardzo zadowolony.
Jednak 'pierwotny' GAS nie odpuszczał i co jakiś czas oglądałem różne wersje RGA121, choć ciągle żadnej nie było do kupienia. W ostatnich
miesiącach dwa razy był na allegro, raz jakoś w styczniu, raz w październiku  - do obu sprzedających pisałem wiadomości, czy udało się
sprzedać. :P To była desperacja. :D
Ostatecznie gitara przyleciała do mnie z Japonii. :)
To jest konkretnie Ibanez RGA121H z roku 2009 w kolorze "Crushed Dark Ruby". Od normalnego RGA121, a także od modelu wyższego - RGA321,
różni się tym, że korpus jest w całości z mahoniu, bez klonowego topu. Z klonu akurat jest gry z mahoniowymi przekładkami, a podstrunnica to
klasyczny palisander. :)
Japończykom chyba można ufać... Na samym case-ie ciężko znaleźć ryski i wygląda, jakby przed sprzedażą został gruntownie wyczyszczony (albo
nigdy nie był zabrudzony :) ). W każdym razie już na case-ie ciężko dopatrzeć się śladów zużycia.
Jako że case z obu stron wygląda tak samo, przed pierwszym otwarcie położyłem go odwrotnie, że gitara bardzo ciasno w nim siedzi, to uniosła
się w pokrywą do góry i przez na ułamek sekundy serce mi stanęło, gdy zobaczyłem "pusty" futerał. :D
Gitara wygląda dużo lepiej, niż na niemal wszystkich zdjęciach, jakie widziałem w internecie. :) Kolor może jest "kontrowersyjny" i, ok,
jest trochę brokat, ale całe szczęście pod żadnym kątem nie jest różowy, z czego moja dziewczyna się nabijała. ;) Jest taki bordowo-czerwony
z nutką fioletu, zależy od której strony spojrzeć. W każdym razie prezentuje się fantastycznie. :)
Liczyłem na akcję polerowania, czyszczenia, konserwacji podsturnnicy, ale ktoś to chyba wcześniej zrobił za mnie. Gitara jest BARDZO
zadbana. Znalazłem całe dwie ryski i to po bardzo uważnym wpatrywaniu się z bliska pod światło.
Potencjometry chodzą z bardzo przyjemny oporem, switch również, klucze (Gotoh) pracują gładko, płynnie i precyzyjnie. Progi minimalnie
zużycie, jeszcze długo obejdzie się bez szlifu. W ogóle wykonanie jest na świetnym poziomie.
Ibanezy, przynajmniej mi, kojarzą się z 'listewkami', ale tutaj zdecydowanie czuć ten wielki kawał mahoniu i solidność. Sprzęt jest bardzo
wygodny - profilowany korpus, super wygodny mostek (powiedziałbym nawet, że nieco przyjemniejszy niż hipshot). Gra się niesamowicie lekko i
płynnie, gryf jest faktycznie bardzo chudy, jak to w Ibanezach, ale tylko mnie utwierdził w przekonaniu, że tak mi lepiej niż z Gibsonowym
50's rounded. ;) Aha, no i gryf jest wykończony satynowo. :)
Co do brzmienia - żeby w pełni ocenić, muszę zmienić struny, a te z polskiego sklepu idą już do mnie dłużej, niż gitara z Japonii. :P Ale
nawet na tych starych słychać to, co powinno być słychać z mahoniu i palisandru i bardzo mi się to podoba. :) Jest mięcho i konkret, a
zarazem takie ciepło i pełnia brzmienia. Bardzo fajnie się będą uzupełniać z BlacKatem. Kupiłem drugą gitarą m.in. dlatego, żeby mieć jedną
w E/Drop-D, a drugą w D/drop C i jeszcze niżej. Teraz mam dylemat która ma być w jakim stroju. ;)
Ludzie generalnie narzekają na stockowe pickupy, jeszcze za mało grałem, żebym i ja mógł ponarzekać, ale już się zastanawiam co wrzucić.
Może klasyczne SH-2 i SH-4? Może pod most coś mocniejszego? Może przełożyć CL/LF z BlacKata, a do BlacKata władować coś jeszcze lepszego? To
dylemat na później, ale raczej będę szukał białych do Ibka. :D
Trochę się rozpisałem, ale byłem bardzo ciekaw, czym okaże się ta gitara i jestem bardzo usatysfakcjonowany!


















I fotka rodzinna. ;)


Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Ibanez zawsze na propsie. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Jest brokat jest impreza:) Fajna parka!

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Już gratulowałem na innym forum - high five, trzeba założyć klub posiadaczy brokatowych gitar :D

Offline ghostek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
  • Jest lampa, jest zabawa :>
    • Homerecording
To teraz czekamy na porównanie ;)
PS. Te przetworniki V7/V8 są naprawdę spoko. IMHO zdecydowanie lepsze niż Dimarzio/IBZ. Zdecydowanie dadzą radę, nagrywałem na nich niejeden kawałek. Jednak do grania cięższego i przede wszystkim niższego, polecam jakiś pickup z charakterem, coś umiarkowanie jasnego jak d-sonic. Samo wiosło polecam puścić nisko i na grubszych stringach, wtedy ryczy jak trzeba. Sprawdzone ;)

PS2. To teraz czas na mnie - wiśniowej jeszcze w kolekcji nie miałem ;)
[Error: 1337] Guitars limit in user signature exceeded.

Offline Edlin

  • Gaduła
  • Wiadomości: 131
Świeci się jak psu jajca !

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Świeci się jak psu jajca !

miziasz swemu psu jajca brokatem?
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
taki gitarowy zestaw dla patrioty...z brokatem :D

gratuluje wiosełka!
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline rusiu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 237
  • Mejama lama ding dong
Takie coś to i może mojej babie by się spodobało :)
Piękna!!!!
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały

Offline vlamnick

  • Gaduła
  • Wiadomości: 126
  • i am unable to can
Bajer gitarka - ale ja o innym. Jaki aparat i obiektyw? (jeśli możesz podać? :D )

Offline Gonash

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 43
Genialny kolor :). Gratki!
Jezus żyje!

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Bajer gitarka - ale ja o innym. Jaki aparat i obiektyw? (jeśli możesz podać? :D )

Canon EOS 6D.

Piękna gitara, gratulacje. Zajebiście podobają mi się cukierki.
mniut i piah

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
PRZE-KURWA-ŚLICZNA! Daj znać jak będziesz sprzedawać, serio.

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
bardzo gratsy, mamy bardzo podobny gust jeśli chodzi o gitary :D
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Spoko, RGA widzą mi się ;)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline ghostek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
  • Jest lampa, jest zabawa :>
    • Homerecording
No cóż, nakręciłem Cię na tę serię i powtórzę się - piękne wiosło :) Super, że Ci się udało go wyrwać w takim stanie :)
Tak więc, trzeba będzie również na takiego zapolować do kolekcji, bo taki brak jest niedopuszczalny ;)
Bo wiśniowych jeszcze w Polsce nie widziałem, tym bardziej gratsy, a teraz ja będę się martwił co dalej ;)
[Error: 1337] Guitars limit in user signature exceeded.

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
To teraz czekamy na porównanie ;)
PS. Te przetworniki V7/V8 są naprawdę spoko. IMHO zdecydowanie lepsze niż Dimarzio/IBZ. Zdecydowanie dadzą radę, nagrywałem na nich niejeden kawałek. Jednak do grania cięższego i przede wszystkim niższego, polecam jakiś pickup z charakterem, coś umiarkowanie jasnego jak d-sonic. Samo wiosło polecam puścić nisko i na grubszych stringach, wtedy ryczy jak trzeba. Sprawdzone ;)

Już w DropD ładnie kurwi przy Lamb of God. :D A z drugiej strony w E-standard też jest szalenie wszechstronna w łagodniejszych rzeczach. :) (ten układ z 5-way switchem jest super!)

 Napaliłem się na wymianę pickupów, ale póki co nacieszę sie graniem  i może w międzyczasie trafi mnie jakieś olśnienie w kwestii przystawek.


Bajer gitarka - ale ja o innym. Jaki aparat i obiektyw? (jeśli możesz podać? :D )

Dale Cooper już wynalazł w EXIF. ;) A szkła to Canon 85/1.8 i Sigma 35/1.4.

bardzo gratsy, mamy bardzo podobny gust jeśli chodzi o gitary :D
He he, teraz musisz sobie jeszcze znaleźć takiego Ibka. :) BlacKat-a jednak zostawiasz? :) Tylko pickupy idą do wymiany? :)

No cóż, nakręciłem Cię na tę serię i powtórzę się - piękne wiosło :) Super, że Ci się udało go wyrwać w takim stanie :)
Tak więc, trzeba będzie również na takiego zapolować do kolekcji, bo taki brak jest niedopuszczalny ;)
Bo wiśniowych jeszcze w Polsce nie widziałem, tym bardziej gratsy, a teraz ja będę się martwił co dalej ;)

Zdecydowanie polecam! Choć Ty już wiesz 'czym się je' te modele. :) Jeśli za jakiś czas pojawi się jeszcze jeden RGA121H, lub 321 w Japonii, to biorę! :)

Podsumowując te kilka dni, które już mam tego Ibka - ma on dla mnie niesamowity 'fun-factor'! :) Po prostu ogromna przyjemność z grania pod każdym względem. :)

Jeśli będziecie mieli okazję kupić takiego Ibaneza - TO NIE KUPUJCIE! Wezmę kolejnego dla siebie, jeśli tylko będę miał wolne środki. :D

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Cytuj
bardzo gratsy, mamy bardzo podobny gust jeśli chodzi o gitary :D
He he, teraz musisz sobie jeszcze znaleźć takiego Ibka. :) BlacKat-a jednak zostawiasz? :) Tylko pickupy idą do wymiany? :)

Upoluję, wszystko w swoim czasie :) A kot tak jak mówisz - zostaje, ino fajniejsze pickupy siądą :D
« Ostatnia zmiana: 26 Maj, 2014, 22:50:12 wysłana przez youshy »
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Co Ci w aktualnych nie pasuje? Co planuejsz wrzucić i co przez to osiągnąć? :)

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Tu macz gejn, ja nie lubię jak jest tego gainu aż tak dużo. Gdybym grał więcej metaluchów, mniej stonerów i rockowych klimatów - nawet bym nie myślał o wyrzucaniu ich :) Docelowo - Mississipi Queen pod gryf (HSP90) i Black Dog pod most - więcej dynamiki, więcej brudu, mniej wypolerowany sound
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline bloodrafko

  • Gaduła
  • Wiadomości: 142
  • Nadnotecki Światowid
Jaka śliczna :D Bardziej różowy ibanez od mojego, normalnie szaleństwo.
Tak czy inaczej, gratulieren wiosła!

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Władowałem SH-5 i SH-1. Nie mam doświadczenia z pickupami, być może mogłem wybrać lepsze, ale te póki co zostają. Gitara wyraźnie się odmuliła! :)

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Białe gałki i przełącznik!!!

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Przełącznik na pewno, przy najbliższym zakupie strun wleci. :) Do gałek jakoś nie jestem przekonany. Musiałoby być to coś eleganckiego i nieskomplikowanego. ;) Hiphot nie ma białych, tylko matowy chrom. :(

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
4729 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lip, 2008, 00:03:36
wysłana przez Andy
5 Odpowiedzi
4576 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lip, 2009, 08:36:50
wysłana przez hoganmw
6 Odpowiedzi
9282 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Sie, 2009, 16:17:57
wysłana przez hoganmw
15 Odpowiedzi
9052 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Sty, 2010, 14:56:41
wysłana przez oz
4 Odpowiedzi
3117 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lip, 2014, 22:14:54
wysłana przez aciek_l