Autor Wątek: Kontrola całym rigiem przez jeden kontroler  (Przeczytany 6476 razy)

Offline Yakus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 119
  • albo się przegrywa albo przegrywa
Kontrola całym rigiem przez jeden kontroler
« 15 Maj, 2014, 20:34:52 »
Witojcie, pytanie mam. Mam Bugerę 6262, trochę efektów i fajnie by było, gdyby móc włączyć efekt i dany kanał w jednym momencie. Np, klikam na kontrolerze 1 i włącza mi się clean +chorus + Delay, klikam 2, włącza się Lead + Overdrive, klikam 3 i włącza się Lead + Volume boost + reverb z delayem etc etc... Czym to zrobić. Problem jest taki, że jest w Bugerze inny footswitch, na taki hmmm 6pin midi? Czy znacie Forumisie jakieś fajne firmy, które mogą zrobić switch taki jak opisałem u góry? :D

Orange

  • Gość
@EMcustom. Mogą wszystko.

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Ewentualnie G-lab. Bardzo solidne switchery. ;)

Offline Yakus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 119
  • albo się przegrywa albo przegrywa
No tak, tylko głównie chodzi o problem z nietypowym footswitchem. Tu jakaś interwencja magika elektronika chyba jest potrzebna, żeby albo to przerobić, albo zrobić custom kabel... albo coś mylę.

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Zrobią Ci interfejs albo looper z odpowiednim układem, to żaden problem, możliwe, że będziesz im musiał oryginalny foot podesłać. Ja w egnaterze TM4100 kiedyś budżetowo rozwiązałem to tak, że rozkręciłem footswitch i do poszczególnych switchy przylutowałem kabelki z jack'iem, które to jack'i wpiąłem potem do switchera i już :)

Offline Yakus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 119
  • albo się przegrywa albo przegrywa
SUPER pomysł, dzięki Pneumo, jutro zaczynam przyjaźń z lutownicą

Offline wolfer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 83
Od tygodnia też borykam się z podobnym zagadnieniem żeby jednym przyciskiem załączać kanał i parę stompbox-ów.
Trochę poszukałem w necie i wyszło na to że najlepiej do czegoś takiego użyć przekaźniki co daje nam większe pole manewru.
Schemat już praktycznie sobie narysowałem tylko pozostała mi kwestia właśnie tego nieszczęsnego footswitcha.
Sprawa jest bardzo prosta przerabiając go jednak mi zależy na tym żeby dało się z niego korzystać ze switcherem i bezpośrednio podłączając do wzmaka.
Footswitch najczęściej działa na zasadzie podłączenia obwodu dioda + rezystor. Jak chcesz sprawdzić który pin odpowiada za dany kanał to weź miernik i na wtyczce midi jedną końcówkę przytknij do masy a drugą dotykaj bolców. Jednak najlepiej go rozkręcić i sprawdzić co w nim siedzi.
« Ostatnia zmiana: 15 Maj, 2014, 22:36:56 wysłana przez wolfer »
Jolana, eltron 100U, fuzz ....    ',, ',

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
No, bo czasem siedzi tam jakiś scalak :)

Offline PrzemekSki

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
G-Lab, Wobo, EM custom albo Mark L Custom, ew. Voodoo Lab - u Marka i EM Custom o tyle fajnie,że Ci zrobią wszystko indywidualnie pod Twój wzmak razem z okablowaniem i montażem co wcale nie jest taka prostą sprawą  :)

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Glab gsc2 ma 4 przelaczniki kanalow i 6 loopow pod efekty,  bufor i wyjsciena tuner.  Wbjdowany zasilacz do efektow. 
Em custom Thunder ma loopy i sterowanie midi,  acz mozna zamowic co sie chce,  obydwa sa pancerne,  krajowe i fogle.  Ja bym celowal w takie rozwiazanie.

Offline wolfer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 83
Niestety te zabaweczki sporo kosztują ...  :-\  rozwiązań jest sporo. Nawet od Harleya bentona mozna coś wyrwać ale i tak trzeba wywalić najmizerniej z pięć stówek za najprostszą wersje. Natomiast looper + kontroler midi to wydatek powyżej tysiaka...
Jolana, eltron 100U, fuzz ....    ',, ',

Offline IgoR_KilleR

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 23
    • Mój zespół: Deathinition
Nie posmarujesz to nie pojedziesz.
Dobrym i całkiem tanim rozwiązaniem jest multiefekt + kontroler midi, gdyż często multiefekty mają relay switche. Np pierwszy G - Major używka + jakiś tani kontroler, i za około 1000zł masz to czego potrzebujesz + dużo więcej. Z tym że warto jeszcze wtedy w jakaś mała skrzynkę rack zainwestować.
ESP M-II 92'/LTD DV8R/Jackson Demmelition V/BC Rich Jr V7/Jackson SL2H --- EVH 5150 50w/TC G-Major/L6 HXFX --- MESA 4x12 Traditional Straight

Offline Wolfhorsky

  • Gaduła
  • Wiadomości: 311
Tanie rozwiązanie, czyli ok. 700-800 zeta:
http://joyoaudio.com/mobile/pshow.php?pid=26&cid=54&id=187
Osiem pętli w dowolnych konfiguracjach plus cztery triggery do przełączania kanałów i trybów dowolnego wzmacniacza.
Sprzedaję graty -> lukaj na forumową giełdę.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Ale widzicie, że piszecie w temacie sprzed ponad pół roku? Cholerni nekrofile...
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Wolfhorsky

  • Gaduła
  • Wiadomości: 311
To Igor odkopał, ja tylko dymałem  ;D
Sprzedaję graty -> lukaj na forumową giełdę.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Wolfhorsky

  • Gaduła
  • Wiadomości: 311
Nie widziałem daty przed Igorem, więc pomyślałem że to jeszcze świeże ciało a nie odkopane po pół roku  ;)
Sprzedaję graty -> lukaj na forumową giełdę.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
11 Odpowiedzi
7209 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Kwi, 2012, 22:35:34
wysłana przez sylkis
4 Odpowiedzi
3465 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Cze, 2012, 18:11:48
wysłana przez danati
8 Odpowiedzi
3032 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Wrz, 2013, 07:58:01
wysłana przez Yony
13 Odpowiedzi
7827 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2014, 15:41:38
wysłana przez Dubrawski
0 Odpowiedzi
1190 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Gru, 2015, 19:33:08
wysłana przez IgoR_KilleR