Autor Wątek: Uniwersalna paczka - 1960 na 2xv30+2xg12t75  (Przeczytany 7076 razy)

D_Rivv

  • Gość
Uniwersalna paczka - 1960 na 2xv30+2xg12t75
« 22 Paź, 2008, 12:55:13 »
Siemka. Myślę, po sesji zimowej (czyli jeszcze długo) znowu zakupić jakiś sprzęt, a że nie wiem ile dokładnie będę mieć kasy itp., to postanowiłem najpierw zastanowić się nad paką. Chciałbym coś uniwersalnego co sprawdzi się zarówno z brzmieniem engla, marshalla, jak i mesy i na czystym fajnie zagra, bo jeszcze szczerze mówiąc nie do końca wiem jaki head zakupię (na razie 5W grunthellka pod to podłączę). Myślę o marshallu 1960 na 2xv30+2xg12t75. Z zakupem totalnie mi się nie spieszy, z przyczyn kilku, kasę będę mieć dopiero tak gdzieś koło późnej wiosny. Doradźcie coś, koledzy.

P.S. A no i fajnie by było jakby się dało tę paczkę kupić tak za mniej więcej 1,5 tys. zł.
« Ostatnia zmiana: 22 Paź, 2008, 18:05:14 wysłana przez D_Rivv »

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
ciezko bedzie kupic taka paczke, bo w PL malo kto uzywa w ten sposob 1960. w ogole malo kto tego uzywa, nowa paczka Randalla z podpisem Kirka Hamleta to chyba pierwsza seryjna paka tego typu.

z dwoma roznymi glosnikami jest tak, ze one moga sie albo uzupelniac albo sobie przeszkadzac. pamietaj, ze wtedy ciezej operowac EQ, jak poprawisz dzwiek z V30 to moze spierdolic sie cos w G12T i tak dalej. z drugiej strony moze przesadzam, bo w sumie to nie rozroznisz tego jednym uchem... nie wiem.

jesli mialbys grac z tym jakies koncerty to bedziesz dodatkowym problemem dla kazdego akustyka, bo 1. trzeba naglosnic dwa glosniki (przeciwfaza i inne czarymary, dobry miks tych dwoch zrodel) 2. trzeba miec w ogole dwa mikrofony ;)
Łe tej.

D_Rivv

  • Gość
jesli mialbys grac z tym jakies koncerty to bedziesz dodatkowym problemem dla kazdego akustyka, bo 1. trzeba naglosnic dwa glosniki (przeciwfaza i inne czarymary, dobry miks tych dwoch zrodel) 2. trzeba miec w ogole dwa mikrofony ;)
Stary, koncertów to ja grać nie będę, bo nie mam czasu na band. Chcę po prostu od nowa skompletować sprzęt, dorzucić do tego jakiś ogranicznik mocy i grać/nagrywać coś czasem od święta. Granie na pierdziawce po miesiącu znacznie zmieniło mój pogląd na pewne sprawy...

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
robson mial, teraz ma kali i sprzedaje 1960a z taka konfiguracja, nie ogrywalem - ich podpytaj to ci powiedza.
Wiem ze to pantent ktory jest stosowany w paczkach Bognera (Uberkab - do Uberschalla dedykowany)

Offline pudl

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 47
    • Melancholy band
A może DIY ?? :) Ja w tej chwili tworzę sobie 2 paki 2x12, obie pod wymiar mesy roadster, jedna na celkach vintage30 a druga na eminencach governor.. bez obić i wszystkich tych upiększaczy wyjdzie mnie to ok 1230zł, czyli do 1500 się pewnie zmieszcze - w takiej kwocie tydzień temu nie było absolutnie nic firmowego co by mnie interesowało, sama kicha, teraz jedynie jakiś Engl 4x12 się pojawił no ale już wszystko kupione także po ptokach..

D_Rivv

  • Gość
DIY raczej nie, bo chciałbym, żeby w razie czego dało się ową pakę szybko i bez strat spieniężyć. Chyba, że jakąś bardzo fajną 2x12 polecicie w tej cenie, to i może tym bym wziął pod uwagę.

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
jamysle ze ttuaj jest popelniany standardowy bląd :)

pierw kasa pozniej rozkmina. sam sie na to jeszcze niestety kurwa nacinam :/

Offline Hyperial

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 17

D_Rivv

  • Gość
Zna ktoś tego tę 4x12 engla z linka powyżej? Nigdy na tym nie grałem, a z opisu wynika, że ma to tony basu, a ja bym coś chciał nie tylko pod low tuning i śmierć metal, ale też pod rocka, evh, rhcp itp... Metalu of korz gram najwięcej, ale często zmieniam upodobania i brzmienia.

Offline metal

  • Gaduła
  • Wiadomości: 337
przetestuj, imho bardzo dora paczka, znacznie lepsza od marshall 1960 wg mnie oczywscie.

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Z fireballem niezle napierdala, aczkolwiek w miksie ginie. W miksie duzo lepiej sprawdza sie v30. ( z fireballem) Przod tej paki jest ze sklejki, natomiast boki, sufit i dol, z jakiegos pazdzierza. Plecy nie pamietam, ale mialy gabke na sobie.

A ja mm takie pytanie, koles ma wpeity tam kabel w "thru" a nie "input". Jest jakas roznica ?

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Znajomy robi na Englu na V60, tyle że prostym, podpiętym do Sajda MK4+ i ładnie mu to robi, nie ma za dużo dołu.

D_Rivv

  • Gość
Jeszcze jedno pytanie do tego engla, za jaką kasę opłaca się to kupić, tak, żeby potem nie było bólu z ew. odsprzedażą?

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Nowa kosztuje okolo 2,5 tysiaca, jak kupisz ja za te 1,5 jak w ogloszeniu to nie powinienes byc stratny

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Nowa, fabryce dzwieku kosztuje 2350 zł

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
A ja mm takie pytanie, koles ma wpeity tam kabel w "thru" a nie "input". Jest jakas roznica ?

oj jest spora...
Ostatnio sie zczaiłem, że swoją paczkę podłączałem w drugą strone(mam zerwana tabliczke znamionowa, wiec troche na oslep celowałem) i jest spora roznica w porownaniu do poprawnego polaczenia. Paczka gra normalnie pełniej, znacznie sporo wiecej dołu ma. No i u mnie głośniki przestały "charczeć"

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Wow, ja na logike wsadzielm w input, moze dlatego ten enl nie gra do konca jak bym chcial mhhh. Nie ma takiego dzyn dzyn jak powinno byc. Musze obczaic ;] Dzieki Elbiczello :*

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
ta cena za paczke nie jest zla.
za 2k moge zalatwic nowa na gwarancji jakby ktos chcial.
Sam ja mialem kiedys ale 2x12 na v30 mi sie bardziej spodobala. Nie byla gorsza, po prostu inna...

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
14 Odpowiedzi
7895 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Mar, 2009, 22:52:35
wysłana przez Jack Luck
7 Odpowiedzi
6146 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Sie, 2010, 15:41:08
wysłana przez the faulter
47 Odpowiedzi
15630 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Sie, 2011, 21:44:48
wysłana przez commelina
0 Odpowiedzi
1155 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lut, 2017, 23:02:09
wysłana przez Zenon
10 Odpowiedzi
5036 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Maj, 2018, 15:39:23
wysłana przez mwczesniak