Autor Wątek: [NAD] Jet City JCA50H + HB G212V  (Przeczytany 2047 razy)

Offline bleedinhammer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 72
[NAD] Jet City JCA50H + HB G212V
« 24 Kwi, 2014, 22:34:52 »
Witam,

Chciałbym na samym początku serdecznie podziękować Stivo2005 za pomoc przy wyborze pieca. Wybrałem JCA50H, bo za tą cenę (ok. 2000zł) był chyba najlepszą opcją.
Będzie parę zdjęć w nie najlepszej jakości, będzie krótki opis tego, jak świetnie się czuję z moją pierwszą lampą :d Ale nie będzie próbek, bo nie mam czym ich nagrać + myślę, że przede wszystkim Stivo wyczerpał temat, w razie czego odsyłam na jego kanał na YouTubie w poszukiwaniu brzmienia.

Kurierowi powiedziałem rano "Będę w domu po 15", z założeniem, że tak z 10-15 po... był dokładnie w punkt :o
Mieszkanie na 4 piętrze nie jest najprzyjemniejszą rzeczą, gdy trzeba wnieść dwie rzeczy, każda nieco ponad 20 kg wagi. Namachaliśmy się z sąsiadem strasznie, ale opłacało się :)

W końcu słyszę wyraźną różnicę między moim starym, indonezyjskim paździerzem a japońskim Ibanezem RG570 :D

Kanał "Crunch" na niziutkim gainie daje takiego fajnego cleana (do ballad, od których wszystkim laskom na koncertach będzie mokro), jak zakupię sobie delaya to nawet fajne atmosferki będzie można robić. Im dalej w prawo, tym więcej w tym tytułowego crunchu. Osobiście nie udało mi się jeszcze pobawić poziomami gainu, ale "Crunch" można naprawdę fajnie rozkręcić.
Kanał "Overdrive" to to, co miśki lubią najbardziej :headbang: Po to kupowałem ten piec, gdyby nie ten kanał, to bym kupił combo vintage Laneya :P
Więc brzmi naprawdę przepotężnie, jak przekroczy się poziom basu powyżej 5/9, to wtedy całość tak przyjemnie gra niskim dołem. Przyjemność z grania i wgl.

No, nie rozpisałem się za pięknie, ale inna sprawa, że nie umiem porównać tego z innymi piecami, bo po prostu nie miałem jeszcze okazji. Jakbym miał pieniądze, to pewnie bym kupował pakę Buzzaro i heada Ironhearta, ale że nie mam gratisowych 2k, to kupiłem najlepszy, budżetowy amp. High gain pełną gębą, ściany zaczyna kruszyć. Jeszcze nie przetestowałem jak bardzo, bo ogrywałem w domu, jednakże po majówce w końcu go porządnie rozkręcę :D

Dwie foty więcej:
Spoiler

Pozdrawiam społeczność SevenStringową :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
75 Odpowiedzi
29840 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lis, 2013, 21:26:18
wysłana przez Mr.Pineapple
42 Odpowiedzi
13580 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lut, 2013, 10:17:17
wysłana przez Lukas
19 Odpowiedzi
7048 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Mar, 2014, 12:26:06
wysłana przez Stivo2005
4 Odpowiedzi
2091 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Maj, 2014, 17:07:07
wysłana przez Fizyczny
17 Odpowiedzi
3464 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Paź, 2015, 22:50:38
wysłana przez Mariner