Autor Wątek: Grubość strun do Apexa 7 string 25.5 full step down - A  (Przeczytany 9511 razy)

Offline Dajman21

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
Siemanko drodzy forumowicze. Zgłaszam się dziś do Was z pytankiem: Jakie struny wpasują się w mojego 7 strunowca? Od nowości siedziały w nim 10-54, lecz przy strojeniu A sami wiecie, że wisi to jak ciepłe kluchy, co mi zaczęło strasznie przeszkadzać, tym bardziej iż użytkuję go już 3 miesiące. Gram ogólnie dużo "gruzu", kurewne riffy to dla wiosła pokarm codzienny. Jaki set moglibyście polecić, żeby nabrało to jakiejś formy? Wiadomo, nie chcę zbytnio luzu pod palcem. Do tego wiem, że trzeba będzie pobawić się regulacją gitary, przy przeskoku na coś grubszego, prawda? Jeśli ktoś by mógł dać parę rad jak się z tym uporać, będę naprawdę wdzięczny.
Pozdrawiam, dziękuję, cześć i czołem!  :headbang:


Offline Dajman21

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
Wypowie się ktoś jeszcze? ;)

Offline Dajman21

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
No właśnie nie chodzi mi o standardowy strój, tylko full step down  :-\
« Ostatnia zmiana: 10 Kwi, 2014, 17:00:11 wysłana przez Dajman21 »

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Do full step down też powinny spokojnie dać radę. Jeśli z kolei lubisz naprawdę twardo, polecam zestaw EB baritone 13-72 z dodatkową 10.

Offline mateusz.

  • Gaduła
  • Wiadomości: 187
  • Wydobywam specjalne pasmo z 8. struny!
Do full step down też powinny spokojnie dać radę. Jeśli z kolei lubisz naprawdę twardo, polecam zestaw EB baritone 13-72 z dodatkową 10.

+1 do Baritonów EB, zajebiście mi to siedziało w tym stroju! :D

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 345
    • CTG TV
13-72 powiadacie?

Do standard D w szóstkach (25,5) też zakładacie 13 na d? Bo jak dla mnie to 10 wystarcza, 11 max.

Ja bym ciachnął 11-54 + 64. A jak Ci gruba A będzie za bardzo bujać to 68 i po krzyku.

Edit
Nie doczytalem dodatkowej 10. sorry  :facepalm:
mniut i piah

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
EB 10-52 + 66 daje radę

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
kombinacji jest sporo i w sumie zależy chyba trochę od wiosła (inaczej mi chodzą te same struny na greendocie dwudziestoletnim a inaczej na ironlabelu z zeszłego roku a skala niby ta sama i oba z floydem).

10+ 13-62 (DD baritone light)
10-52 + 64 (i DD i EB)

chcesz na sztywno - idziesz w 11/12 do 68/72.

wszystko zależy jak grasz i jak bardzo chcesz to mieć na sztywno. np. dla mnie 10-64 ton w dół na 27 calineczce jest mega sztywno. na 25,5 - spoko. Wszystko od cholery mega subiektywnie.

Offline ma95

  • Gaduła
  • Wiadomości: 149
10-52 eb + 66/70 . Mi dobrze siedzialo w 25.5 i 26.5 ;)
Czerwona dziewczynka przekrojona na krzyż
Czemu ty jabłuszko krzywo na mnie patrzysz ?

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
kombinacji jest sporo i w sumie zależy chyba trochę od wiosła (inaczej mi chodzą te same struny na greendocie dwudziestoletnim a inaczej na ironlabelu z zeszłego roku a skala niby ta sama i oba z floydem).

10+ 13-62 (DD baritone light)
10-52 + 64 (i DD i EB)

chcesz na sztywno - idziesz w 11/12 do 68/72.

wszystko zależy jak grasz i jak bardzo chcesz to mieć na sztywno. np. dla mnie 10-64 ton w dół na 27 calineczce jest mega sztywno. na 25,5 - spoko. Wszystko od cholery mega subiektywnie.

W tym jednym zdaniu dałoby się zamknąć całe to forum ;)

Offline Dajman21

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
Spróbuję coś z tym 66 :) założyłem 10-59 d'Addario i wiele to nie zmieniło :< nadal makaron, więc obczaję 60+ i dam znać.

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
wszystkie makaron czy basowe?


Sent from my iPad using Tapatalk

Offline Dajman21

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
Panowie, nie wiem jakim cudem po założeniu tych 10-59 zrobiła mi się lekka łódka na moim Apexie?! Ja pierdole, jestem mega zdenerwowany, widać różnicę na wysokości struny między 1 progiem, a 12, czy dalej. Zastanawiam się, czy nie zgłosić na gwarancję, bo ta gitara ma dopiero 3 miesiące. Najlepsze jest to, że basowe wypchnęło, a wiolinki nie, więc o chuj chodzi to ja nie wiem. Może wiecie jak rozwiązać ten problem? Regulacją gryfu się sam nie bawię, bo nie robiłem tego nigdy wcześniej. Dziwne jest to, że jak jest początek gryfu (w sensie od 1. progu) to jest taki plastik i ewidentnie się podniósł. Co o tym sądzicie?

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 197
"wypchnęło" bo naciąg zmienił się tylko od strony basowych strun więc w zasadzie gryf się skręcił a nie wygiął równomiernie. Kluczyk do regulacji pręta o mniej niż 1/4 obrotu w prawo i sprawa załatwiona.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Dajman21

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
A jeśli wcześniej kumpel jeszcze obniżył mi lekko most i poprawiał struny, żeby stroiły na progach, to ta 1/4 obrotu będzie nadal dobra? Dziś to zrobił, jak podjechałem do niego z tym lekkim bananem :<

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 197
Pojęcia nie mam po co most obniżał skoro założyłeś set który praktycznie nie różni od tego który miałeś fabrycznie.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Dajman21

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
Bo się trochę struny podniosły.. Czyli teraz będę musiał kombinować? :< On raptem 1/4 obrotu zrobił przy basowych tylko.

To kręcić o tą 1/4 w prawo?
« Ostatnia zmiana: 01 Maj, 2014, 22:29:54 wysłana przez Dajman21 »

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 197
Tak. Skoryguj naprężenie gryfu, nastrój gitarę i poczekaj dzień aż się uleży na nowo. sprawdź czy już ok
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
może przy okazji albo ruszona popuściła śruba naprężenia gryfu?

Offline Dajman21

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
Mam na miejscu lutnika, podskoczę do niego

Posty połączone: 03 Maj, 2014, 21:44:20
No Panowie, byłem i podkręcił ten gryf. W każdym razie, powiedział też, że i tak lekkie odgięcie musi występować, żeby podciągane struny powracały do swojego pierwotnego stanu. Na szczęście stwierdził, że gryf był naprawdę ledwo co ruszony, praktycznie niezauważalnie. Nie wiem skąd u mnie pojawiło się to zamieszanie w głowie  :-\. Teraz nawet dźwięk wydaje mi się lepszy, jeszcze więcej mięsa, także spoko :D. Czy możliwe jest, żeby od nowości gryf był idealnie prościutki? Czy też ma minimalne odchylenie, a ja tego nie zauważyłem?  ::)
« Ostatnia zmiana: 03 Maj, 2014, 21:44:20 wysłana przez Dajman21 »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
22 Odpowiedzi
13066 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Wrz, 2008, 10:02:35
wysłana przez lokibalboa
82 Odpowiedzi
47132 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Mar, 2012, 00:47:17
wysłana przez Dale Cooper
17 Odpowiedzi
10862 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Maj, 2014, 21:50:28
wysłana przez Dajman21
6 Odpowiedzi
9280 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2014, 11:04:23
wysłana przez admaxo
2 Odpowiedzi
1361 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Mar, 2019, 11:27:50
wysłana przez Dun