Autor Wątek: Grubość strun, a brzmienie...  (Przeczytany 47133 razy)

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
12-54 w Ais też jest bździąąąąąąg. Dlatego mam 12-54.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Marc!n

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
12-60 są w sam raz do dropC :)

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Widać w blacku nie musi stroić :P
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Ja dla eksperymentu założyłem jakieś 10-46 (CHYBA) EB ba barytona 27", które dostałem w gratisie ostatnio. Stwierdzam, że wioliny mają odpowiednią twardość w okolicach pełnego B(H), a basy w okolicach może gdzieś pełnego D, tj w ogóle da się grać na nich gdzieś dopiero od C#, a komfortowo jest wyżej i już nie pamiętam gdzie dokładnie. Toteż odszukałem istnienie setów 10-60 Zakk Wylde sig od kilku firm i mam zamiar je teraz testować po kolei, chyba że już będę szczęśliwy na pierwszym testowanym secie (założyłem do nich temat z resztą) :)
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
To chyba kwestia gustu, co kto lubi czuć pod paluchami;)

Mi w standard B ( 25,5 ) basowa 68 jest akceptowalna, ale lepiej jest w 72. Nie lubię makaronów, ciężko mi się kostkuje.

bandit112

  • Gość
A pincze i bendy? Sztywnego druta nigdy porządnie nie zbendujesz żeby majty spadły :P

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
A po co ci basowe struny tak bendować?:P Od tego są wioliny, na których się (przynajmniej tak wiele) rytmu nie napierdala :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
A pincze i bendy? Sztywnego druta nigdy porządnie nie zbendujesz żeby majty spadły :P

Pincze na grubych strunach są fajniejsze i IMO o wiele prostsze. Bendy? Nie każdy gra solówki i nie każdy benduje
B ( o ) ( o ) B S

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 345
    • CTG TV
Dorzucę swoje pinć groszy. Osobiście uważam, że granie na cienkich strunach w low tunningu jest trudniejsze, co za tym idzie człowiek się stara lepiej grać. Trzeba bardzo zwracać uwagę na odchylenia i wszelkie odstrojenia. Chyba swego czasu Dino o tym dużo mówił. Dlatego też gram teraz przy 25,5 do drop B na 10-56, przy 27 do drop A mam zamiar wstawić 9-58, może 60. Swego czasy siałem terror na barytonie 27 w drop G na 14-74 i zdecydowanie nie brzmiało to dobrze. G się dusiło, nie miało pełnego wybrzmiewania. No ale co kto lubi, każdy dopasowuje struny do swojego grania i łapy.

Buziaczki!
mniut i piah

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
wiesz załozyć cieniasy to nie problem, przynajmniej do czasu kiedy zacznie Ci brakować menzury
B ( o ) ( o ) B S

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 345
    • CTG TV
Myślę że to kwestia regulacji i jakości podzespołów w gitarze. Skoro 56 spokojnie daje rady do B przy 25,5. To 58 da radę do A przy 27. Takie jest moje rozumowanie, ale sprawdzę dopiero za jakiś czas i na pewno opiszę spostrzeżenia.
mniut i piah

Offline .rogaty

  • Gaduła
  • Wiadomości: 287
  • Dolina Magicznego Jednorożca Nińdzia!
U mnie 59 spokojnie daje radę w A na 25,5 więc myślę, że na 27 tym bardziej nie będzie kłopotu. :) IMO nawet cieńsze byś mógł spokojnie próbować bo u mnie to 59 dosyć sztywne jest.

ED: Chociaż na 26,2 mi ta struna w A latała jak Żyd po pustym sklepie, ale wtedy też miałem inaczej set zbudowany (siódemkowy set pozbawiony struny 46).
« Ostatnia zmiana: 06 Sty, 2012, 03:29:00 wysłana przez .rogaty »
It's always nice to have a penis.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 345
    • CTG TV
Bez przesady. Lubię struny al dente ;)
mniut i piah

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Się nie znam, to odkopię i się wypowiem.

Tak w ramach tego, żem po wymianie pickupów sobie założył set 12-66, docelowo do Drop G. No i tu mnie spotkała niemiła niespodzianka, bo o dziwo menzury niestarcza (25.5) do dwóch najgrubszych strun i w ogóle brzmiało to jakoś kiepsko - zwłaszcza najgrubsza struna, jakaś taka stłumiona i bardziej metaliczna. I nie ma dżjętu!

Ale że menzury brakło to z nadzieją na poprawę przestroiłem całość i ustawiłem do Drop A. I kurna wciąż brakuje menzury na najgrubszej strunie! Ja nie wiem czy struna jest piźnięta czy co, ale jak wiosło do mnie przyszło to ustawione było IDEALNIE do Drop A na secie 10-59.

Gdzie tu sens, gdzie logika? Czy retardem jestem? :D

Wkurwiłem się i zamówiłem wczoraj ulubiony set 12-60. Zobaczymy czy będzie lepiej. Bo w sumie wolę cieńsze struny, zwłaszcza jako szóstą, bo jest moje ulubione "pidźiąąąg".

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
do djętu to se można makarony założyć, nawet wypada tylko bez przesady. Natomiast sprawa wygląda zupełnie inaczej gdy napierdalasz death, potrzebujesz szybkości i selektywności. Tu grubsze struny imo są lepsze. Fakt trzeba użyć więcej siły ale coś za coś.

w exg7 używałem do B 0.68 w agile mam 28,6" i w A jadę na 0.62 i jest idealnie bo mam delikatne bździąg i selektywnie przy tłumieniu
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Bandit, próbowałeś nadrabiać wysokością akcji?
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

bandit112

  • Gość
Ale do czego to? :)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Im struna wyżej zawieszona, tym dłuższa się robi menzura. A przynajmniej dzieje się coś, co sprawia, że działa to tak, jakby tak było :) Zauważ, że jak podciągasz i opuszczasz strunę musisz ją na nowo nastroić, jak przy ustawianiu menzury.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline xanateros153

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44
wydłużasz okropnie nieznacznie akcję czynną strun. Możesz ją sobie nawet z pitagorasa liczyć.
Iommi 9-42, 24,75" i C#, a nie 46 - no i do tego dochodzi krótka menzura.
Ja stroję 10-52 w D, dropię do C - jest akurat. Choć wiele zależy też od marki strun.
Pincze są łatwiejsze na wiolinach, ale łatwiej nie znaczy lepiej... Chociaż - mi flażolety wchodzą wszędzie, na każdym progu na każdej strunie. najfajniejsze oczywiście na 3 progu :)

bandit112

  • Gość
Chociaż - mi flażolety wchodzą wszędzie, na każdym progu na każdej strunie. najfajniejsze oczywiście na 3 progu :)

Mogę Cię dotknąć? :allah:

Offline xanateros153

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44
Nie, podziwiaj z daleka.

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Im struna wyżej zawieszona, tym dłuższa się robi menzura. A przynajmniej dzieje się coś, co sprawia, że działa to tak, jakby tak było :) Zauważ, że jak podciągasz i opuszczasz strunę musisz ją na nowo nastroić, jak przy ustawianiu menzury.

No jest coś takiego. W akustycznej gitarze mocno to czuć, ale to też może być sposób na "utwardzenie" gitary elektrycznej.
BTW, 9-42 w std E na stracie z akcją na 12 progu poniżej 1mm to czad :D
Az drugiej strony, 10-54 w std C na 27" barytonie z akcją powyżej 2mm to tez czad :]

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
A powiedzcie mi Pany, bo nie chciałem zakładać nowego tematu, czy przesiadka na cieńsze wioliny będzie bolesna? Aktualnie mam (od cienkiej e) 10-13-17, a planuję wrzucić 9-11-16 do łatwiejszego solowania, ale zastanawiam się czy akordy pełne będą nadal brzmiały tak fajnie jak na 10? Wiadomo że trzeba na sobie spróbować, ale może ktoś ma doświadczenia? ;)

Orange

  • Gość
ja wieki grałem na 10-52 EB. Z braku laku złożyłem 12-46 - standard E. Cierpię.

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Że za grubo czy chujowo brzmią akordy harcerskie?

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
22 Odpowiedzi
13066 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Wrz, 2008, 10:02:35
wysłana przez lokibalboa
17 Odpowiedzi
10862 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Maj, 2014, 21:50:28
wysłana przez Dajman21
6 Odpowiedzi
9280 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2014, 11:04:23
wysłana przez admaxo
22 Odpowiedzi
9511 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Maj, 2014, 11:41:26
wysłana przez Dajman21
5 Odpowiedzi
4473 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lis, 2019, 07:27:57
wysłana przez nikt