Autor Wątek: [NGD] Blackat Feral S6  (Przeczytany 5810 razy)

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
[NGD] Blackat Feral S6
« 26 Mar, 2014, 20:39:28 »
Moja Druga Połówka chciała, żebyśmy mieli kotka. Być może ją źle zrozumiałem… ;) Także kolejny 'kociak' na forum w krótkim czasie. :)
 
Szukałem czegoś nowocześniejszego od posiadanego wcześniej Les Paula, a konkretnie byłem 'napalony' na Ibaneza RGA 121, tymczasem całkiem przypadkowo natrafiłem na BlacKat-a, który mógł okazać się być w zasięgu finansowym.  Kilka sprawnie wymienionych maili z Tomkiem  i następnego dnia dostałem paczkę. :)

Na początek bardzo solidny case Hiscoxa:

 

Po otworzeniu zobaczyłem:




 



 
 Jest i 'fretka' w zestawie. ;) (kolor jest idealnie biały z prześwitującym drewnem, co chyba na tym zdjęciu widać najlepiej. Na innych lampa tak mi się odbijała, że musiałem walczyć z żółtym zafarbem od ścian w akademikowym pokoju :/ )





Wizualnie ‘simple & classic’, tak jak lubię. :) Matowy lakier z widocznym drewnem, satynowy klonowy gryf bez markerów, body bez bindingu, zero zbędnych elementów. :)
Po wrażeniach wizualnych przyszła pora na ‘fizyczne’ – gitara jest bardzo poręczna i super układa się przy ciele. Po Les Paulu różnica jest bardzo duża. ;) Most hipshota jest mega wygodny po przejściu z Tune-o-matica. W połączeniu ze ścięciem korpusu daje duży komfort prawej ręce. Lewa też nie ma co narzekać na asymetryczny, satynowo wykończony gryf. W porównaniu do LP jest szerszy i bardziej płaski. Jest szybki, ale równocześnie nie jest ‘listewką’.
Już z dechy się super odzywa, ale nie kupujemy gitar elektrycznych, żeby grać na sucho… ]:-> Pierwsza różnica, to szybkość ataku. Les Paul, wiadomo, musiał się trochę rozedrgać, tutaj od razu dostajemy dźwiękiem w twarz. ;) Fakt, że mało gitar ograłem w życiu, ale bardzo byłem zaskoczony tak dużą różnicą. Czad. :D Brzmi jaśniej, mocniej, szybciej. Nowością dla mnie jest też rozłączenie cewek i brzmienie singli – też bardzo przyjemne i inne, choć ciągle miałem mało czasu na poznanie brzmienia i wiele odkryć przede mną.  Crunch Lab daje konkretne riffy, a Liquifire pod gryfem też mnie zaskoczył, jak ‘tłusto’ brzmiące solo może dać. :)
Podsumowując, jestem bardzo zadowolony, gitara mi się mega podoba pod każdym względem i totalnie wpisuje się w to, czego szukałem. :)
Gdybyście się zastanawiali, co robi ta płytka z tyłu, to zacytuję opis z FB:
"Bad days can happen to everyone, right? This particular instrument has back routed for baritone instead of standard scale so holes for string ferrules are not aligned with bridge. Funny that nobody noticed it until I tried to put set of strings on it and they wouldn't go through :D. Solution? Throw it away - nah... too much work was put in it already and fault doesn't in any way spoil fun with playing it. So we've decided to do a tribute to Blackmachine like many builders do these days and we installed this silly cover over holes, drilled new holes and voila. What else went wrong? Lousy routing job for the plate, which you can see on the pictures. It's not pretty but no one will notice because your holding it against your belly when playing not looking at it, right? ;) "
Także mam jedynego w swoim rodzaju BlacKata chambered body. ;) Ale płytka wygląda bardzo fajnie, dziury są całkowicie schowane pod mostem, także mi to nie przeszkadza, a w sumie dzięki temu ta gitara była w zasięgu finansowym, więc tym bardziej nie mam nic przeciwko. ;)
Szczegóły techniczne: jesionowy korpus, klonowy gryf (przekłądki z mahoniu), DiMarzio Crunch Lab pod gryfem i Liquifire pod mostem, cały osprzęt to Hipshot. Dodam jeszcze, że bardzo cieszy mnie ten osprzęt. Most i potki sprawiają bardzo solidne wrażenie i są tak samo wygodne, klucze chodzą precyzyjnie i trzymają strój. Aha, cavity też jest wyekranowane. Jednak w 'firmowych'gitarach nieczęsto jest takie wyposażenie.
Jeśli ktoś chciałby się przyjrzeć z bliska, to zapraszam w Poznaniu. :)

Tutaj: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.696268730431026.1073741870.272741076117129&type=3 jeszcze oficjalne fotki. :)

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: [NGD] Blackat Feral S6
« Odpowiedź #1 26 Mar, 2014, 20:56:38 »
Gratsy stary! Bardzo długo się zastanawiałem czy brać czarnego czy właśnie failmachine; w końcu padło wiemy na czym. Niech Ci dobrze służy!
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: [NGD] Blackat Feral S6
« Odpowiedź #2 26 Mar, 2014, 21:25:06 »
Fajny, w sumie bardziej mi się podoba niż czarnuch :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: [NGD] Blackat Feral S6
« Odpowiedź #3 26 Mar, 2014, 21:35:30 »
Fajny, w sumie bardziej mi się podoba niż czarnuch :)

Weź się :(
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: [NGD] Blackat Feral S6
« Odpowiedź #4 26 Mar, 2014, 21:39:31 »
Fajny, w sumie bardziej mi się podoba niż czarnuch :)

Weź się :(

Wiesz, mi się Twoja bardzo podoba, tylko ten palisander. Ja nie lubię palisandru :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: [NGD] Blackat Feral S6
« Odpowiedź #5 26 Mar, 2014, 21:52:46 »
Fajny, w sumie bardziej mi się podoba niż czarnuch :)

Weź się :(

Wiesz, mi się Twoja bardzo podoba, tylko ten palisander. Ja nie lubię palisandru :D



:D
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
Odp: [NGD] Blackat Feral S6
« Odpowiedź #6 26 Mar, 2014, 23:22:13 »
No ten biały jest wyjebany.

Offline Gveir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 435
  • Grunge Man
Odp: [NGD] Blackat Feral S6
« Odpowiedź #7 26 Mar, 2014, 23:24:32 »
Płytka jest fajnym bajerem ;) Generalnie bardzo klasycznie i zacnie
Zwycięzca Grand Prix "Najbiedniejszy Rig na sevenstring.pl" 2013 i 2014
http://muzycznymajdan.blogspot.com/ - pierdolnik muzyczno-płytowy

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: [NGD] Blackat Feral S6
« Odpowiedź #8 27 Mar, 2014, 00:06:20 »
Jeeeezzzzuuuuuu!!! Zawsze chciałem być biedny  ???!! ... Kupi ktoś ode mnie nerkę  :(??
Toż to od samego patrzenia zrzut z wora!!  :headache:

Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Odp: [NGD] Blackat Feral S6
« Odpowiedź #9 27 Mar, 2014, 02:28:27 »
Coś pięknego. jak gra tak jak mówisz to pozazdrościć :)



A tymczasem wkradł się mały błąd:


(...) DiMarzio Crunch Lab pod gryfem i Liquifire pod mostem, (...)


 ;)

A tak w ogóle to byłbym ciekawy takiej konfiguracji. Miałem Liquifire w Ibanezie 7620 :love: i grał on bardziej jak pikap mostkowy.
power to a being never dies

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: [NGD] Blackat Feral S6
« Odpowiedź #10 27 Mar, 2014, 07:06:40 »
Najs! Bat dos id dżęnt? ;D
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline ghostek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
  • Jest lampa, jest zabawa :>
    • Homerecording
Odp: [NGD] Blackat Feral S6
« Odpowiedź #11 27 Mar, 2014, 21:46:39 »
No, ładnie to wygląda :) :)
[Error: 1337] Guitars limit in user signature exceeded.

Offline Saint2013

  • Gaduła
  • Wiadomości: 234
  • Jupi aj ej madafaka !
Odp: [NGD] Blackat Feral S6
« Odpowiedź #12 27 Mar, 2014, 22:36:03 »
Aleś Pan wyskoczył z tym Poznaniem... :-/
Gratsy i kreatywnego napierdalania  :headbang:
Miało być jak zawsze a wyszło...zajebiście :-)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2264 Odpowiedzi
694171 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lis, 2017, 17:52:36
wysłana przez Smiersz666
36 Odpowiedzi
42216 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Mar, 2012, 22:09:36
wysłana przez Vicol
34 Odpowiedzi
17528 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Mar, 2012, 19:23:34
wysłana przez Fred the Shred
76 Odpowiedzi
29686 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lip, 2012, 19:34:52
wysłana przez samuraj_jack
35 Odpowiedzi
15121 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Maj, 2014, 13:06:56
wysłana przez Aremenius