Autor Wątek: Nowy grat - Bogner Uberschall  (Przeczytany 11725 razy)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Nowy grat - Bogner Uberschall
« 19 Paź, 2008, 22:55:30 »
 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika Radek+M




Panowie, chwale sie. dzisiaj odpalilem dziada na probie i mnie pozamiatal. selektywnosc jak ja pierdole, w miksie z kapela siedzi idealnie no i kurwi niesamowicie. Zdjecie coprawda nie wykonane przezemnie, ale to moj egzemplarz. No cos, moge z czystym sumieniem powiedziec ze to najlepszy wzmak na jakim gralem do tej pory, wciaga mesy nosem!
« Ostatnia zmiana: 20 Paź, 2008, 09:24:52 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
Odp: Nowy grat - Bogner Ubershall
« Odpowiedź #1 19 Paź, 2008, 22:59:43 »
Szczerze zazdroszcze. Gratulacje!  :)
Na jakiej pace? Za ile i gdzie kupiłeś (usa, rp)?
Leweoczkomisiarysia

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Nowy grat - Bogner Ubershall
« Odpowiedź #2 19 Paź, 2008, 23:06:29 »
Powiem nieskromnie, ze jest czego zazdroscic :) polecam kazdemu!

Hula mi to z marszalkiem 1960Bv i naprawde mnie pozamiatalo. do tej pory nie moge sie nadziwic.
No pain No gain !

Offline metal

  • Gaduła
  • Wiadomości: 337
Odp: Nowy grat - Bogner Ubershall
« Odpowiedź #3 19 Paź, 2008, 23:07:08 »
Fajnie ze jestes zadowolony! Ten wzmacniacz to naprawde mistrzostwo swiata. Tylko moj SE jest lepszy. hehehe
Potestuj sobie go na roznych paczkach, bo ten head jest dosc mocno wrażliwy na kolumne, na mesie mi nie brzmial, ale na englu gral pieknie. Takze z dobrą paczką jest to absolutny top.
« Ostatnia zmiana: 19 Paź, 2008, 23:10:18 wysłana przez metal »

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Odp: Nowy grat - Bogner Ubershall
« Odpowiedź #4 19 Paź, 2008, 23:38:32 »
Po ile chodza uzywki i gdzie mozna je ograc i ewentualenie zakupic-polska/niemcy ? Jak sie ma do 5150 i savage ?? Metal ?:)

Offline skarhead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 377
Odp: Nowy grat - Bogner Ubershall
« Odpowiedź #5 19 Paź, 2008, 23:40:56 »
Radziu, kiedy przyjezdzasz z headem ? :D

Offline hmmtt

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
  • RG7421XL
Odp: Nowy grat - Bogner Ubershall
« Odpowiedź #6 20 Paź, 2008, 00:21:18 »
UPSSS

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Nowy grat - Bogner Ubershall
« Odpowiedź #7 20 Paź, 2008, 07:35:29 »
Radoslawie, mmm klasa, gratuluje :)

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Odp: Nowy grat - Bogner Ubershall
« Odpowiedź #8 20 Paź, 2008, 07:45:56 »
Gratulacje,strasznie Ci zazdroszcze  :o
Sie.. sie.. sie..

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: Nowy grat - Bogner Ubershall
« Odpowiedź #9 20 Paź, 2008, 08:08:13 »
Po ile chodza uzywki i gdzie mozna je ograc i ewentualenie zakupic-polska/niemcy ? Jak sie ma do 5150 i savage ?? Metal ?:)

Po tyle jak się szuka :P
http://forum.sevenstring.pl/sprzedam/engl-savage-120/
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 206
Odp: Nowy grat - Bogner Ubershall
« Odpowiedź #10 20 Paź, 2008, 08:14:01 »
Radek a ciulales juz na wiesz czym w polaczeniu z Bognerem?? ;)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Nowy grat - Bogner Ubershall
« Odpowiedź #11 20 Paź, 2008, 09:23:23 »
Ano, mistrzostwo :)  co prawda raczej malo universalny wzmak, bo ma czysty i przester(w sumie jest to cos wiecej niz przester :)) i jakies krancze wchodza w gre jak sie operuje volume w gicie na kanale przesterowanym (czystego nie da sie zkranczowac). Porownujac z zestawem kumpla (paka engla na V60 thunder i POD jako preamp) mialo sie wrazenie ze kiedy gra on gra jedna gitara, a kiedy ja - dwie.
Jestem swiadom ze narazie mam efekt wow i to jak cholera, ale jeszcze sie nie zdarzylo zeby wzmak sprawil ze mi szczena opadla.


No i z kapela rzecz naprawde fajna, kazdy gral swoim pasmem, nie bylo dudnienia(jak w przypadku DR) i przy ustawianiu brzmienia nie trzeba bylo miec czegos, kosztem czego innego. Slyszalem sie jak nigdy, a suka byla niesamowita.


Co do opisu brzmienia i tego jak sie ma do 5150 to powiem tak, ten wzmak ma cos z szybkosci 5150, tak naprawde brzmienie to jest cos pomiedzy 5150, mesa DR i jcm 800. Ciezko to opisac, ale jedna sprawa mnie mile zaskoczyla, dol dziala jak karabin, slychac kazdy przebieg i kazde przytlumienie. w mesie bylo takie Duuuum przy czyms czybkim, a tutaj jak karabin normalnie, ale masa i ciezar sa ogromne.

Oczywiscie ta konstrukcja nie wszystkich zadowoli, bo jak wiadomo, tutaj idzie o gust, ale w moje gusta Bogner wpasowal sie idealnie.

Skar:  jakos sie ustawimy stary ;)


Przemek: ano ciulalem, i to caaala probe ;) wzialem nawet Uv-ke zeby porownac, ale gralo tot tak ze jej nawet nie podpialem. Nosz w morde, idealne polaczenie. Wiesz czym musze sie pochwalic , ale jescze fotek nie zrobilem 
No pain No gain !

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 206
Odp: Nowy grat - Bogner Uberschall
« Odpowiedź #12 20 Paź, 2008, 09:51:00 »
no wlasnie sie balem ze moga ze soba nie zagadac, bo to roznie bywa. ale skoro mowisz ze UV wciagnelo to nie mam pytan i ciesze sie Twoim szczesciem

DAWAJ FOTY :P
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Nowy grat - Bogner Uberschall
« Odpowiedź #13 20 Paź, 2008, 10:22:55 »
Gratuluje, żeby i mi się tk wzmaka udało kupić zebym był tylko zadowolony i nic poza tym :)

Offline Sebastian

  • Gaduła
  • Wiadomości: 433
Odp: Nowy grat - Bogner Uberschall
« Odpowiedź #14 20 Paź, 2008, 14:02:12 »
Gratulacje !! niema to jak dobry wzmacniacz :)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Nowy grat - Bogner Uberschall
« Odpowiedź #15 20 Paź, 2008, 14:43:00 »
hehe, nie zrozumielismy sie Przemek, nie podpinalem wogole UV bo mi sie podobalo niesamowicie jak gralo z druga suka(no i czasu nie bylo za bardzo) :) ale zrobie to napewno jak bedzie chwila na nastepnej probie. Chociaz widze ze jednak chyba ja za aktywami bardziej przepadam.


Dzieki za gratulacje chlopaki ;)
No pain No gain !

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 969
Odp: Nowy grat - Bogner Uberschall
« Odpowiedź #16 20 Paź, 2008, 17:27:41 »
Gratuluje, i czekam na pare zdan po czasie z UV. Jakby to bylo troche blizej to wprosilbym sie na probe z swoja  eska.

Offline metal

  • Gaduła
  • Wiadomości: 337
Odp: Nowy grat - Bogner Uberschall
« Odpowiedź #17 20 Paź, 2008, 21:26:38 »
http://picasaweb.google.pl/darthklu/BignerUBerschall# - foty bogusia, mam nadzieje ze Radek sie nie obrazi i zapoda swoje foty.

Piec byl do wziecia przez grube miechy na allegro, kto nie kupil niech zaluje bo oprucz mojego SE :) to najlepszy piec na jakim gralem i zdecydowanie wart swoich pieniedzy. Ale gratuleszyn Radkowi mam nadzieje ze bedzie bardzo długo zadowolony.

http://picasaweb.google.pl/darthklu/EGNLSAVAGE120# -  a tu foty savage ktory jest do wziecia. Rownież fantastyczny piec.

Niedługo zrobie sesje z moim ukochanym englem SE, ale jak porobie casy
« Ostatnia zmiana: 20 Paź, 2008, 21:28:18 wysłana przez metal »

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Odp: Nowy grat - Bogner Uberschall
« Odpowiedź #18 20 Paź, 2008, 23:27:17 »
Metal, a gdzie kupiles Uber'a i Savage'a ? Wiem ,ze byl do Ciebie do kupienia, ael w PL, raczej zadko trafiaja sie takie wzmaki, dlatego pytam czy od niemca czy skad to brac.

Metal porownywales, moze te dwa piece z 5150?

Gratuluje zakupu !

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Odp: Nowy grat - Bogner Uberschall
« Odpowiedź #19 21 Paź, 2008, 08:03:53 »
Gratuluje Radek. Fajna maszyna z tego Bogdana. Tylko ostrożnie podchodź z nim do innych paczek bo się możesz zdziwić (ja się zdziwiłem raz).



Metal porownywales, moze te dwa piece z 5150?


Fasol, błagam Cie...

Offline metal

  • Gaduła
  • Wiadomości: 337
Odp: Nowy grat - Bogner Uberschall
« Odpowiedź #20 21 Paź, 2008, 08:52:22 »
Boguś od wuja sama a savage od helmuta.

a 5150 i porownanie to temat rzeka, dobry egzemplarz jeszcze raz podkresmal dobry egzemplarz 5150 ma zajebisty przester napewno bardzo wysoka półka. Ale bardzo mocno ograniczony podobnie jak np mesa ma sporo wad niestety.
 5150 nie ma mastera wiec bez rozkrecenia nie zagra to na 100% mozliwosci, 1 korekcja, bardzo malo uniwersalny w warunkach koncertowych, bo zmieniajac gitary i ostro krecac galami sporo mozna ukrecic.
A savage to to wzmacniacz pozbawiony wielu wad 5150. A uniwersalnosc tego pieca jest fantastyczna. 4 kanały, 6 brzmien podstawowych, masa guziczko zmieniajacych charakterystyke, ktos moze powiedziec ze zbedna ilosc bajerow a wlasnie te guziczki to mega potega. Bo np na kazdym koncercie jest inna akustyka, czegosc brakuje czasami pokrecenie kokrecja nie wchodzi w gre bo rozwala spojnosc, a tu guziczek i jest troche inna charakterystyka itp.  2 mastery, 2 prezencje, 2 petle, setki mozliwosci. A mozna grac od blusa, jeazz, rock metal.
Praktycznie od razu ustawiasz, swietny clean, mega miażdzacy bardzo selektywny krancz (imho najlepsze krancze na jakich gralem) 2 krancz na metalową rytmike a lead na solo i sobie to ladnie przelaczasz na koncercie, masterem dodawko mozesz sie podbicjac, petle mozna przypoadzdkowac do kanałow. Poporstu poezja mega uniwersalnosć i brak wielu wad w postaci pewnych rozwiazań.

Takze sam musisz sobie odpowiedziec czego chcesz.
« Ostatnia zmiana: 21 Paź, 2008, 08:55:59 wysłana przez metal »

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Odp: Nowy grat - Bogner Uberschall
« Odpowiedź #21 21 Paź, 2008, 09:18:48 »
Metal, przecież każdy może to sobie przeczytać na stronie Engla i Peavey'a!
Ty weź napisz który najlepiej brzmi, a nie o jakichś guziczkach i nie zapomnij, że miałes porównać Bognera i SE z 5150!

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Odp: Nowy grat - Bogner Uberschall
« Odpowiedź #22 21 Paź, 2008, 10:37:05 »
Ty weź napisz który najlepiej brzmi,
Lol...
Najlepiej to brzmi Mesa Bugi Dual Recti"fire"...
 Niedostosowanie się do zarządzenia odnośnie lokalizacji usera.
wearehelp.bandcamp. com

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Odp: Nowy grat - Bogner Uberschall
« Odpowiedź #23 21 Paź, 2008, 13:02:58 »
Ty weź napisz który najlepiej brzmi,
Lol...
Najlepiej to brzmi Mesa Bugi Dual Recti"fire"...

Jak już to "Meza", tak ponoć na bruklinie mówią.

Offline metal

  • Gaduła
  • Wiadomości: 337
Odp: Nowy grat - Bogner Uberschall
« Odpowiedź #24 21 Paź, 2008, 13:40:38 »
Ty weź napisz który najlepiej brzmi, a nie o jakichś guziczkach i nie zapomnij, że miałes porównać Bognera i SE z 5150!

Nie ma najlepszego, kwestia gustu. Lubie przester z 5150, nawet bardzo lubie, ale ilosc wad i brak uniwersalnosci dla mnie ten wzmacniacz wykluczają.

Bogner ma najgorsze probki w necie jakie mozna miec nawet na stronie producenta brzmia jak kupa, nie ma co sie szczypac, zreszta ktos moze to przestowac na paczce mesy i miec zdanie ze ten wzmacniacz to kicha. Ale to juz tej osoby problem.

Teraz Boguś jest u Radka i jego mozna pytac o mozliwosc ogrania, u mnie mozna SE przestowac, od czasu do czasu bo z tym kiepsko.

Cena nie jest wyznacznikiem pieca kiedys mialem mese i zamienilem na sporo tanszego savage i gralem ze 2 lata (najdluzej z wszystkiego co malem) i savage jest i byl zajebisty ale ogralem tez sporo innych headow i dalej savage byl najlepszy co nie oznacza ze mega idealny i bez wad.
Z czasem utwierdzilem sie ze bardzo lubie brzmienie lamp EL34 a tego do savage nie wsadze. SE ma pełna obsluge midi, EL34, i pare jeszcze innych zajebistych bajerow ale to dalej savage na sterydach wiec majac siano zaminilem
i jestem mega kurewsko zadowolony.
Idac tym tropem tez moge zaznaczyc mega male niuanse ktore chcilbym zeby byly jednak inaczej. ale w porwnaniu do innych headow deklasuje wszystko.
Bogner sam przester ma poprostu zajebisty. To piec dla ludzi lubiacych prostote, a ja lubie ta szaloną ogromną uniwersalność. Jakby Bogner zrobil cos tak szalonego ja engl z SE to napewno przygarnał bym na pare tygodni na testy.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
27 Odpowiedzi
10085 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Lis, 2008, 12:11:03
wysłana przez Owczur
10 Odpowiedzi
12225 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Mar, 2010, 19:19:44
wysłana przez Wachu
8 Odpowiedzi
5164 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lis, 2012, 11:51:48
wysłana przez Olcha
35 Odpowiedzi
14655 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Mar, 2013, 11:02:08
wysłana przez ChopZeWsi
3 Odpowiedzi
2311 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lut, 2014, 10:46:39
wysłana przez Bjørn