Autor Wątek: Bogner w wersji podłogowej  (Przeczytany 5077 razy)

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Bogner w wersji podłogowej
« 12 Maj, 2012, 18:19:32 »


Już ostrze sobie ząbki na czarnucha, a jeśli cena będzie przyzwoita to od razu łyknąłbym czerwonego

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
Odp: Bogner w wersji podłogowej
« Odpowiedź #1 12 Maj, 2012, 22:56:48 »
O kurcze, to niespodzianka...
Tez chcalbym czarnuszka sprawdzic

ceny ok 230-250$ z tego, co poki co widze
« Ostatnia zmiana: 12 Maj, 2012, 23:04:38 wysłana przez Matt-Carnage »

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.
Odp: Bogner w wersji podłogowej
« Odpowiedź #2 13 Maj, 2012, 13:35:51 »
Na moje (krzywe) ucho to ten kostkowy Uberschall w żadnym momencie nie brzmi jak normalny (mój) Uberschall. Zero podjary.

Offline zietek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 78
Odp: Bogner w wersji podłogowej
« Odpowiedź #3 14 Maj, 2012, 23:14:16 »
Trochę ściemy z tym Uberschallem nie zaszkodzi ;) Ja tam podchodzę sceptycznie do takich zabawek. Kostkowe lekkie drive'y to fajna sprawa, ale mocne, no nazwijmy to hajgejnowe drive'y nie mają prawa bytu w kostkowym świecie. Mocny przester to lampa, koniec z kropką.

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Odp: Bogner w wersji podłogowej
« Odpowiedź #4 15 Maj, 2012, 16:02:45 »
Na moje (krzywe) ucho to ten kostkowy Uberschall w żadnym momencie nie brzmi jak normalny (mój) Uberschall. Zero podjary.
Miałem Uberschalla przez ponad 2 lata i spokojnie ukręcałem na nim brzmienie podobne do tego z "kostkowego" linku. Zapominasz, że Uberschall ma kilka gałek i można na nim ukręcić różne brzmienia, a to, że w tej prezentacji nie jest zademonstrowane twoje brzmienie nie oznacza, że podobnego nie da się ukręcić. Weź też pod uwagę gitarę i paczkę, Uberschall inaczej gada na paczce Mesa, inaczej na Marshall, inaczej na zamkniętej i jeszcze inaczej na otwartej.

Kostkowe lekkie drive'y to fajna sprawa, ale mocne, no nazwijmy to hajgejnowe drive'y nie mają prawa bytu w kostkowym świecie. Mocny przester to lampa, koniec z kropką.
Cała masa świetnych gitarzystów używa mocnych przesterów z symulatora cyfrowego czy to L6, czy to z 11R, czy to Fractala, więc twoja teoria rozpada się jak domek z kart. Nie wykluczone, że symulacja analogowa zabrzmi równie dobrze (albo i lepiej) jak cyfrowa.

Poczekajmy aż te kostki pojawią się na rynku i będzie możliwość ich ogrania, i dopiero po ograniu  wieszajmy na nie psy (jeśli na to zasłużą). W moim odczuciu próbki na YT (a wiadomo, że to kiepskie mp3) brzmią na tyle zachęcająco, że warto się tym zainteresować i przynajmniej ograć gdy będzie już taka możliwość.

Offline zietek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 78
Odp: Bogner w wersji podłogowej
« Odpowiedź #5 15 Maj, 2012, 21:49:42 »
Z tymi symulacjami cyfrowymi to też nie jest tak słodko niestety, ale kto tam co lubi.. :)

Offline minnesota

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 8
Odp: Bogner w wersji podłogowej
« Odpowiedź #6 10 Lis, 2012, 01:13:35 »
aaa ja mam AMT B1 czyli Bogner instant w kostce , preamp. Cholernie mi się podoba ,jest grubo , bez piasku , potężnie i czuć w tym lampowy head [ być może  dlatego że jako końcówkę mocy używam mojego Peaveya 5150 na 6L6 WGC ] . Wiem już plus minus jak gada Bogner i mogę wydać grube tysiaki na ten grubo brzmiący wzmacniacz i jestem tego tak pewien jak to że w poniedziałek znów muszę iść do pracy zarabiać na ten wzmacniacz  :)

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 504
  • Venus as a goodboi
Odp: Bogner w wersji podłogowej
« Odpowiedź #7 10 Lis, 2012, 01:59:30 »
hajgejnowe drive'y nie mają prawa bytu w kostkowym świecie. Mocny przester to lampa, koniec z kropką.
Errr... Dlaczego? Że niby mocne fuzzy też nie mają prawa bytu?

Offline Olcha

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Odp: Bogner w wersji podłogowej
« Odpowiedź #8 10 Lis, 2012, 11:51:48 »
Hmm.. dla tego ze w większości przypadków, nie kurwią w przeciwieństwie do lampy ? :P
 
 A tak serio, to jak dla mnie uzywanie high gainowych kostek miało sens, ale tylko na początku przygody ;P..
 Cały czas mam na myśli przestery w miarę przystępne cenowo do 500zł

Ale na pewno są wyjątki, czego jeszcze nie uświadczyłem :(
 

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
28 Odpowiedzi
6850 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Kwi, 2012, 19:53:43
wysłana przez Gwidon
3 Odpowiedzi
2280 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lut, 2014, 10:46:39
wysłana przez Bjørn
7 Odpowiedzi
4183 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Mar, 2015, 21:28:42
wysłana przez Amal_68
17 Odpowiedzi
9469 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Paź, 2019, 09:19:09
wysłana przez wuj Bat
5 Odpowiedzi
2967 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Wrz, 2021, 11:53:41
wysłana przez OMSON