Autor Wątek: Nowoczesne Plexi na sterydach [help]  (Przeczytany 5260 razy)

Offline James Cook

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Nowoczesne Plexi na sterydach [help]
« 29 Sty, 2014, 16:16:53 »
Witam wszystkich, bo to pierwszy mój post na forum
Szukam wzmacniacza, który być może nie istnieje, ale może jednak pomożecie mi na co zwrócić uwagę.

Gram hard-rock z domieszką metalu w niektórych kawałkach. W zależności od utworu używamy strojenia D, D# lub Drop C.
Szukam wzmacniacza do grania na żywo, który będzie zarówno dobrze brzmiał jak i będzie wygodny i nowoczesny. Mój obecny wzmacniacz jest całkiem spoko, ale ma mało gainu i muszę go dopalać kostką. Używam w tym celu BB Preamp albo Suhr Riot. Niestety wzmacniacz jest dość szumiasty i stwarza problemy akustykom.

Czego szukam?
- najlepiej wzmacniacz o charakterze Marshalla, bo lubię ten charakterystyczny środek
- co najmniej 2 kanały, a gdyby było jeszcze podbicie na solo to byłby cud miód i orzeszki - mógłbym wtedy wyeliminować przester w kostce, co było by mi na rękę
- powinien być nowoczesny. Mamy XXI wiek, więc myślę, że technika poszła jednak do przodu w porównaniu do takich Plexi z lat '60/70 zwłaszcza w zakresie uziemienia, redukcji szumów
- fajnie gdyby nie był za wielki i ciężki

Szukam czegoś w stylu poręcznego, mniej podatnego na szumy i od razu dopalonego Plexi (bez potrzeby używania zewnętrznego efektu).
Nie wiem czy taki wzmacniacz w ogóle istnieje. Przychodzi Wam coś do głowy? Splawn Quickrod?

Budżet w zasadzie nieograniczony. Może być 20 tyś dla ustalenia uwagi. W tej cenie chyba można trochę powymagać?

« Ostatnia zmiana: 29 Sty, 2014, 16:26:50 wysłana przez James Cook »

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Trochę dziwne, że mając taki budżet przychodzisz z taką sprawą na forum. Byćmoże nazywasz się P. Wróbel, a może nie.

Ale polecę Bognera Extasy.
weimar guitar gently weeps

Offline James Cook

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Dlaczego dziwne? Nie rozumiem o co chodzi z tym Wróblem, to jakaś forumowa postać legenda? :P

I tak będę ogrywał przed zakupem, ale chce sobie zawęzić listę. Czasami po rzadki wzmacniacz trzeba jechać kawał drogi, więc wolę mniej więcej wiedzieć czego się spodziewać. Nie mam zbyt dużego doświadczenia ze wzmacniaczami.
Po budżecie nie zakładaj mojego profesjonalizmu, bo nie zarabiam zbytnio na graniu, traktuje to jako hobby. Kasę mam ze swojego regularnego zawodu.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Kup Axe FX II, masz wszystko co Bóg stworzył, jak nie lubisz cyfry, to sprzedajesz i wybierasz taki zestaw jaki tam najbardziej Ci podszedł.

Ja bym szedł w Splawn Nitro czy HotRod, coś takiego, może ENGL Retrotube?
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Dziwne dlatego, że jak ktoś ma taki duży budżet i chce go przeznaczyć na hobby to raczej zazwyczaj wie czego chce ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline James Cook

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Dziwne dlatego, że jak ktoś ma taki duży budżet i chce go przeznaczyć na hobby to raczej zazwyczaj wie czego chce ;)

Spokojnie, na wszystko mam stosowny. Na drugie hobby również. Dzieci przez to nie będą głodować ;)

Wiem czego chcę teoretycznie, a w praktyce na kilku wzmacniaczach się srogo zawiodłem np. na Mesie TR. Za to, inne, często tańsze mi fajnie brzmiały.
Myślałem o tym Bognerze właśnie, zanim padła propozycja, tylko żeby był odrobinę mniejszy i 50W...
Splawna nigdy nie słyszałem na żywo, ale czytałem opinie, że Quickrod zamiata Nitro dynamiką. Nie wiem ile w tym prawdy.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Dziwne dlatego, że jak ktoś ma taki duży budżet i chce go przeznaczyć na hobby to raczej zazwyczaj wie czego chce ;)
Dziwne dlatego, że jak ktoś ma taki duży budżet i chce go przeznaczyć na hobby to raczej zazwyczaj wie czego chce ;)

Spokojnie, na wszystko mam stosowny. Na drugie hobby również. Dzieci przez to nie będą głodować ;)

Wiem czego chcę teoretycznie, a w praktyce na kilku wzmacniaczach się srogo zawiodłem np. na Mesie TR. Za to, inne, często tańsze mi fajnie brzmiały.
Myślałem o tym Bognerze właśnie, zanim padła propozycja, tylko żeby był odrobinę mniejszy i 50W...
Splawna nigdy nie słyszałem na żywo, ale czytałem opinie, że Quickrod zamiata Nitro dynamiką. Nie wiem ile w tym prawdy.

A niech nawet głodują, co im do tego ;)

Masz na forum temat "ogram, dam ograć". Poszukaj userów którzy moga mieć coś co Cę potencjalnie zainteresuje, bierz wiosło i w drogę ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
why not Marshall

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
why not Two Rock

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
why not Blackstar

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 268
Myślę że jeśli chodzi o rasowane Marshalle to kombinował bym właśnie w prace Friedmana tudzież Camerona - aczkolwiek zaznaczam ze niestety, znam tylko z modów/YT, oryginałów  w łapkach jeszcze nie miałem.

Możesz jeszcze przyjrzeć się Buddom - seria superdrive ma właśnie posmak takiego plexi na sterydach, preamp był projektowany przez Friedmana i ponoć jest bliźniaczy do jego Naked'a.

Friedman Naked


Friedman Brown Eye i Cameron CCV


Budda Superdrive 80


Aczkolwiek - najtaniej chyba wyjdzie kupić Plexę i ją zmodować :D

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Jakbym miał kasę to bym go sobię kupił i sprofilował na Kempera:

http://theamphouse.com/asccustompages/products.asp?fav=0&fpage=1&page=1&categoryID=79&productID=477&pStart=0&recNum=1


Myślę, że byłbyś zadowolony w chuj.

facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Guitar Spot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
  • www.guitarspot.pl
    • Autoryzowany Dealer Suhr, Aristides, Skervesen w Polsce
Suhr sl67
Albo
Suhr sl68
Autoryzowany dealer Suhr, CAA, Jim Kelley, Aristides : http://guitarspot.pl

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Fractal.
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Friedman.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Imo tez friedman
i always go full retard

Offline James Cook

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Łoł, dzięki za odpowiedzi - I am digging them now.
Widziałem, że padło między innym hasło "Two Rock". Zawsze kojarzyłem te wzmacniacze z terytorium małego gainu jak Mayer i te klimaty... Świetny rasowy klin i lekki cruch do strata, ale może jest jakiś model z większym gainem.

Z Friedmanem ciekawe czy gdziekolwiek mógłbym go ograć.
Szykuje mi się wyprawa do USA, ale dopiero w listopadzie :)

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
Friedmana ma Skawa i Studio Custom 34.

Imo Friedman to idealna opcja.

Offline Amok

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 66
Obczaj sobie też Cornfordy, nie wiem jak się mają te wyższe wersje do wersji Roadhouse, ale RH ma właśnie te środek, gainu mu także nie brakuje, ale to taki 1,5 kanałowiec :P także może jakiś MKII byłby dla Ciebie.

Offline AsRocker

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
Może warto się też zainteresować Diezel'em, a jeśli chodzi o plexi na sterydach to kanał 1 mod 2 / 3 na Einsteinie może być tym czego szukasz :) Ja ze swojego jestem cholernie zadowolony :)

Offline James Cook

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Diezel Einstein jest ciekawy, bo na allegro lezy w dobrej cenie...

Offline AsRocker

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
Cena nienajgorsza, ale można by się jeszcze trochę potargować - ja swojego kupiłem za 5300 z solidnym case'em. Ale prawda taka, że kupując z allegro najlepiej wyposażyć się jeszcze w ~400zł na wymianę lamp bo te zwykle nie są pierwszej świeżości. Dodatkowym plusem Diezel'a jest to, że jest bardzo cichy nawet na wysokich ustawieniach gain, a jeśli coś by się popsuło to bez problemu można się skontaktować bezpośrednio z twórcą - Peter'em Diezel'em :) Ciekawą opcją może być też zaprezentowany na tegorocznym NAMM Diezel Lil'fokker. Dema na youtube są średniej jakości ale amp podobno mocno wymiata.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Kemper- Gotta catch'em all ;)

Offline Kali

  • Gaduła
  • Wiadomości: 157
Bogner XTC, a z tańszych "plexi na sterydach" polecam Buddę SD30.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Splawn Nitro :) Od tego wzmaka chyba niczego bardziej 'plexi na sterydach' już nie znajdziesz.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
22 Odpowiedzi
16953 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lut, 2009, 22:51:29
wysłana przez Budzan
59 Odpowiedzi
22524 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lut, 2010, 16:21:25
wysłana przez DeathMaster
4 Odpowiedzi
3162 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Cze, 2010, 01:08:19
wysłana przez Omlet
3 Odpowiedzi
3231 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Mar, 2014, 18:45:54
wysłana przez Orange
0 Odpowiedzi
1282 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lut, 2016, 20:24:35
wysłana przez Wolfhorsky