Autor Wątek: Struny do akustyka  (Przeczytany 20804 razy)

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Struny do akustyka
« 14 Sty, 2014, 23:23:46 »
Niedawno zakupiłem sobie wdzięcznego akustyka i mam zamiar wyposażyć go w nowiutkie i lśniące struny.

Nie mam zbytnio doświadczenia w tej kwestii, tak więc pytam jakie strunki polecacie, marki, serie, cokolwiek. Chodzi mi głównie o to żeby grzmiały potężnie i przez możliwie najdłuższy czas zachowywały świeżość.
Jakieś sugestie?

Aha, rozmiar jest mało ważny, sam sobie dobiorę :)

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Odp: Struny do akustyka
« Odpowiedź #1 14 Sty, 2014, 23:34:01 »
Martiny. Zakochałem się w tych strunach jak pierwszy je założyłem po jakichś EB.
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Struny do akustyka
« Odpowiedź #2 14 Sty, 2014, 23:40:11 »
Jak wyżej. Ja używam Martiny SP Phosphore Bronze - czasem próbuję innych ale zawsze do tych wracam, dla mnie brzmią najlepiej :)
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
Odp: Struny do akustyka
« Odpowiedź #3 15 Sty, 2014, 01:04:28 »
Elixir Nanoweb Phosphor Bronze. Z rok będą brzmieć dobrze :)

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Struny do akustyka
« Odpowiedź #4 15 Sty, 2014, 09:07:14 »
Zależy od akustyka szczerze mówiąc mocno. Struny w akustykach IMO potrafią zmienić brzmienie dużo bardziej niż w elektrykach. Przerabiałem sporo różnych opcji i na moim biednym Epi najlepiej robią Markleye Vintage Bronze.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: Struny do akustyka
« Odpowiedź #5 15 Sty, 2014, 11:25:28 »
A ja, niezmiennie Dunlopy - zajebiste struny, i do elektryka i do akustyka - mam aktualnie w akustyku 11-50 PB od Dunlopa i są zajebiste.
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Odp: Struny do akustyka
« Odpowiedź #6 15 Sty, 2014, 11:56:58 »
A jak z trwałością u Martinów, Markleyów i DR?
Bo widzę, że w takim razie będę musiał dobierać swój wymarzony set, ale nie chcę strun, które po miesiącu stracą dzwona. O ile w elektryku jest to do przejścia to w akustyku mnie bardzo wkurwia :P

Offline Gonash

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 43
Odp: Struny do akustyka
« Odpowiedź #7 15 Sty, 2014, 12:27:28 »
Elixir Nanoweb Phosphor Bronze. Agreed!
Jezus żyje!

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Struny do akustyka
« Odpowiedź #8 15 Sty, 2014, 12:54:26 »
Struny w akustyku tracą dzwona po tygodniu - każde niepowlekane, powlekanym od początku tego dzwona brak.
Elixiry to shit straszny jak dla mnie, najgorzej brzmiące struny jakie miałem na akustyku. Jeśli chcesz jakieś powlekane to IMO D'addario EXP się jakoś bronią.
W akustyku znacznie szybciej struny tracą brzmienia, ja wymieniam średnio co 2-3tygodnie struny.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Gonash

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 43
Odp: Struny do akustyka
« Odpowiedź #9 15 Sty, 2014, 22:53:59 »
Oh man. No jak dla mnie to nie mają porównanie żadne jak na razie żadne struny do elixirów. Ale co się spierać, gusta są różne :).
Jezus żyje!

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Struny do akustyka
« Odpowiedź #10 15 Sty, 2014, 23:40:30 »
Tommy Emmanuel o strunach do akustyka:
Cytuj
I vary them. I don’t use the same strings all the time. I discovered that when you use the same strings over and over, the top end of your guitar slowly drops off. I think the guitar gets used to those strings. To keep it real bright I change strings right before every gig and I vary the brands. Sometimes I’ll use D’Addario, GHS. Last night I tried John Pearse strings. I’m trying out the Everly Brothers’ strings at the moment as well, so I put those on occasionally. Elixir gave me some strings last week but they sucked a rotten egg. I put them on and tuned up, then took them off immediately. Why put on a set of strings that sounds like you’ve already played them in too much? It’s such an individual thing.

There was a guy in the bluegrass band that opened for me last night that had a beautiful sounding dreadnought, and he had Elixirs on them that sounded like a million bucks. So people always ask me, ‘What’s the best string?’ and I always say, ‘The one that your guitar likes.’ If your guitar sounds great, feels good, and really tunes up well, that’s a good string. For instance, my small-bodied Maton guitar, I can’t put Martin strings on it. I can’t get it to be perfectly in tune, and the third string always feels the wrong gauge. But I put Martin strings on my other guitars and I love them. So the rule is: The best strings for a guitar are the ones that the guitar likes.

And people always ask, ‘What’s the best guitar?’ and I always say, ‘The one that you really love to play.’ Who cares what name is on it and how much it cost? If it works for you then that’s the one.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Odp: Struny do akustyka
« Odpowiedź #11 16 Sty, 2014, 00:06:19 »
No i w sumie ten post zamyka wszelką dyskusję :)

Będę próbował z tymi strunkami, zobaczymy z którymi polubi się mój LAG.

Dzięki wszystkim za pomoc!

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
Odp: Struny do akustyka
« Odpowiedź #12 17 Sty, 2014, 00:00:41 »
Akurat w LAGu Elixiry mi zamiatajo i w sumie to nie zauważam, żeby im dzwona brakowało :) Ale w sumie z ciekawości niedługo właduje coś innego, a co ;)

Offline Lama3

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
Odp: Struny do akustyka
« Odpowiedź #13 17 Sty, 2014, 00:27:44 »
ja tam też używam elixirów, na razie tylko te miałem  :facepalm:
niedługo założę jakieś inne..

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Odp: Struny do akustyka
« Odpowiedź #14 17 Sty, 2014, 13:56:45 »
Ja właśnie wczoraj zamówiłem, wziąłem Martiny i Dean Markley'e, w przyszłym miesiącu wezmę pewnie Elixiry, bo w tym musiałem się jeszcze na pokrowiec wykosztować :D
Będę próbował do skutku

Offline Lama3

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
Odp: Struny do akustyka
« Odpowiedź #15 17 Sty, 2014, 17:25:10 »
zamówiłem już Martiny, D'Addario i Ernie Balle, ogarnę, jak to to gra w następnym tygodniu  ;D

Offline taniestruny.pl

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
    • Sklep muzyczny
Odp: Struny do akustyka
« Odpowiedź #16 18 Sty, 2014, 21:22:10 »
Z Martin będziecie zadowoleni. Polecam celować w serię SP, bądź sygnaturę Claptona.
http://taniestruny.pl/s?q=Clapton+s+Choice&cp=1&red=0
Z ciekawych strun warto spróbować również Zebry:
http://taniestruny.pl/struny-komplety/struny-do-gitary-akustycznej?q=Zebra

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Odp: Struny do akustyka
« Odpowiedź #17 18 Sty, 2014, 22:14:22 »
Z Martin będziecie zadowoleni. Polecam celować w serię SP, bądź sygnaturę Claptona.
http://taniestruny.pl/s?q=Clapton+s+Choice&cp=1&red=0
Z ciekawych strun warto spróbować również Zebry:
http://taniestruny.pl/struny-komplety/struny-do-gitary-akustycznej?q=Zebra


No właśnie od Was wziąłem, jeśli Martiny mi podejdą to przelecę chyba wszystkie ich serie bo mają tego sporo :)

Offline Lama3

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
Odp: Struny do akustyka
« Odpowiedź #18 22 Sty, 2014, 01:16:36 »
Ja też kupuję na taniestruny.pl, polecam  ;)

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Struny do akustyka
« Odpowiedź #19 28 Wrz, 2015, 22:35:26 »
Przeczuciłem ostatnio kilka kompletów strun na moim Furchu, były to (o ile wszystkie pamiętam): Elixiry PB, Martiny SP PB, Daddario EXP 80/20, Cleartone PB, Daddario 80/15, EB Earthwood i EB Aluminium Bronze.
No i cóż wniosek taki, ze EB Aluminium Bronze to najlepsze struny jakie miałem na akustyku. Cleartone też sa fajne, ale dość krótko brzmią jak na powlekane struny.
Tak jak na poprzedniej Yamasze nie mogłem zdzierżyć Elixirów, tak te na których dostałem gitare były całkiem ok i nawet długo brzmiały. Odwrotnie sytuacja ma się z Martinami, na yamasze czad, na furchu kaszka.... Daddario kicha, może dlatego ze nie lubie 80/20 i 85/15

Anyway mój nr 1 teraz to Aluminium Bronze :)
"grałeś kiedyś w samoloty?"


 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
5990 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Paź, 2008, 11:10:23
wysłana przez cygan
3 Odpowiedzi
7205 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Mar, 2011, 14:33:38
wysłana przez sify11
21 Odpowiedzi
8924 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Wrz, 2012, 20:21:52
wysłana przez bandit112
3 Odpowiedzi
20708 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Cze, 2014, 11:54:45
wysłana przez rusiu
.080 do struny A

Zaczęty przez Quan Struny

13 Odpowiedzi
7358 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Kwi, 2018, 10:02:13
wysłana przez MadYarpen