Autor Wątek: Jestę lutnikię a.k.a. Refinisz akustyka.  (Przeczytany 8925 razy)

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
Jestę lutnikię a.k.a. Refinisz akustyka.
« 23 Wrz, 2012, 17:11:28 »
Jeśli pojebałem działy, to przepraszam, mea culpa.

Otóż. Jakiś czas temu wrócił do mnie mój pierwszy gitar akustyczny. W ogóle pierwszy gitar, którego na własność posiadłem. Przez te pare lat leżał u kuzyna, który rzekomo uczył sie na nim grać. No a jako, że mi zachciało sie grania na akustyku, to sobie go przygarnąłem spowrotem.

W jakim stanie do mnie trafił, zobaczycie na zdjęciach. Niemniej postaram sie też wyszczególnić teraz, co w nim kulało i było do zrobienia.
  • Poobijany
  • Rozklejone jedno żebro
  • Odklejony i prawie złamany gryf
  • Mostek, trzymający sie na 2 śrubkach bez nakrętek pod spodem (czyt. luz jak w hiphopie)
  • Progi kompletnie niedopasowane i poprzesuwane
  • Luze w kluczach, jak w pedalskiej dupie
Tyle wynikło z mojej wstępnej analizy sytuacji. Podjarany ilością rzeczy do spierdolenia wziąłem sie do roboty. Z perspektywą wydania na gitare max 100zł wliczając kawe, koks i premium na brazzers.

Dodam tylko, że gitara była kupiona w supermarkecie za 150zł i ma wartość historyczną, a to dlatego, że sieć sklepów PLUS już nie istnieje. Czekam zatem na oferty kolekcjonerów.

Nie będe opisywać każdego kroku po kolei, bo po pierwsze mi sie nie chce, a po drugie nawet nie wiem, czy kogokolwiek to zainteresuje. Zatem:

Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler

Zostało jeszcze kupienie siodełka nowego, progów, nabicie ich, pomalowanie kluczy, albo ich ewentualna wymiana, wsadzenie strunek i rżnięcie balladek o zachodzie słońca. Bedzie progress, to i update sie zrobi. Na razie szkoda mi piniendzy, wole kupić połamanego lezpola. Myśle, że w połowie przyszłego miesiąca wszystko już dopne i będzie cacy.

//Klucze będą krzywo SPECJALNIE
« Ostatnia zmiana: 23 Wrz, 2012, 17:15:12 wysłana przez CmnD »

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Moja krew! Jeszcze zamontuj pickupa :D Ja w swoją ponapierdalałem pilnikiem, dodałem ozdoby zszywaczem, przypaliłem i wystawiłem na balkon na dwa dni oblaną octem. Niestety pękła mi jedna struna... :(
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
Nawet sie zastanawiałem, czy nie wdupcyć do niego miedziuchy i nie zrobić z niego elektro-aku. Jeden problem - szkoda mi kasy i dłubania w gitarze, skoro zapowiada sie, że będzie nawet dało sie na niej grać.

Offline Art

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 88
Jak nienawidzę czarnych akustyków, tak w tej gitarze czarny mi robi. I gryf ma nawet pręt!
Czekam na relacje z dalszych dziejów gitary ;)

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
Malując na czarno myślałem, że wyjdzie jeden wielki kał i bedzie wyglądało jak tanie pudło, chamsko pomalowane szprajem. A wygląda jak tanie pudło pomalowane nie-szprajem. Obecnośc pręta też mnie ucieszyła. Co ciekawe - działa. Jak na razie wydałem 36zł na farby i jeszcze troszke pójdzie na progi i strunki. Klucze może uda mi sie uratować. Jedyna ich wada, to paskudne gibanie na boki i hiphopowe luzy.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Gitara elegancka!

Czekam na próbki soundu! :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Moja krew! Jeszcze zamontuj pickupa :D Ja w swoją ponapierdalałem pilnikiem, dodałem ozdoby zszywaczem, przypaliłem i wystawiłem na balkon na dwa dni oblaną octem. Niestety pękła mi jedna struna... :(

Dlaczego octem, czemu to służy?
Serio, nie wiem.

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
Pytanie do Was. Jakieś pomysły co do tego, co wtrynić na główke? Jakiś motyw, napis. Napis "chuj", albo rysunek kutasa rodem z zeszytu odpada. Każda opcja do wykonania. Moja :love: ma aerograf i umie nań szablony robić, tylko że pomysłu ni mam. Gibsonowy diamencik nie pasuje, tribal, czy kotwa to nie te klimaty. Eny ajdijas?

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Ale coś oryginalnego czy coś bardziej classy?

Kilka rzutów na taśmę:
- oridżinal - ośmiornica, but, perun, żabnica, żagłówka, koparka, fontanna, żółw
- classy - orzeł, jaskółeczka, kwiat lub bukiet, drzewo (np jak na okłace Opeth - Heritage)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
Cytuj
- classy - orzeł, jaskółeczka, kwiat lub bukiet, drzewo (np jak na okłace Opeth - Heritage)
właśnie w ten deseń. Główka jest Agile style, więc żadne kanciate kształty nie spasują. Właśnie jakieś gałązki, drzewka, prsowe markery, czy cuś w ten deseń. Jakieś jeszcze pomysły?

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Moja krew! Jeszcze zamontuj pickupa :D Ja w swoją ponapierdalałem pilnikiem, dodałem ozdoby zszywaczem, przypaliłem i wystawiłem na balkon na dwa dni oblaną octem. Niestety pękła mi jedna struna... :(

Dlaczego octem, czemu to służy?
Serio, nie wiem.
Odpisywałem Ci i nie ma mojej odpowiedzi... Odp.: Żeby pordzewiało :)

A na główkę może...    pentagram? :devil:
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
Pentagram to sobie na twarzy zrobie. Skaryfikejszyn modyfikejszyn.

Najprawdopodobniej któryś z Az'owych pomysłów wpadnie. ewentualnie troszkie go przerobie, co by ładnie wpasował do główki. Teraz troche inna beczka. Macie jakiś pomysł, żeby na tym dziadostwie binding był? Myślałem nawet, czy nie zrobić w stylu naturalnego, czyli pod lekkim kątem nie naciąć dechy w około. Niemniej nie wiem, czy zrobie to prosto i czy tak sie w ogóle da.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Duct tape! A potem przyciąć. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
rozwiń myśl, bitte.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
No oklejasz gitarę a potem wycinasz taśmę tak, żeby wyglądało jak binding.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
to w takim wypadku już prędzej dałoby się coś takiego z fornirem zrobić ;)
Ssiecie.

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
to w takim wypadku już prędzej dałoby się coś takiego z fornirem zrobić ;)
forniru chyba tak nie dognę. nie znam sie w sumie, ale chyba binding to za wysokie progi dla mnie na razie. Na razie musze czarny binding spowrotem przykleić do podstrunnicy.

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
to w takim wypadku już prędzej dałoby się coś takiego z fornirem zrobić ;)
forniru chyba tak nie dognę. nie znam sie w sumie, ale chyba binding to za wysokie progi dla mnie na razie. Na razie musze czarny binding spowrotem przykleić do podstrunnicy.
Dasz radę - para czyni cuda ;)
Ssiecie.

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
to w takim wypadku już prędzej dałoby się coś takiego z fornirem zrobić ;)
forniru chyba tak nie dognę. nie znam sie w sumie, ale chyba binding to za wysokie progi dla mnie na razie. Na razie musze czarny binding spowrotem przykleić do podstrunnicy.
Dasz radę - para czyni cuda ;)
No dobrze, ale to też ma swoją grubośc i będzie mi odstawać od reszty.

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
Apdejt. Klucze se wstawiłem i dzyndzel na pasek na dole.
Spoiler
Spoiler
Spoiler

Opisów nie daje, bo nie ma czego opisywać. Jaki skurwol jest, każdy widzi. Dużego progresu niby nie ma, ale pozwole sobie zacytować:
Cytuj
To mały krok dla człowieka, ale dla krasnala... normalny.

bandit112

  • Gość
Jest pięłkna.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
5991 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Paź, 2008, 11:10:23
wysłana przez cygan
3 Odpowiedzi
7205 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Mar, 2011, 14:33:38
wysłana przez sify11
23 Odpowiedzi
5041 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lut, 2013, 15:25:46
wysłana przez lupus
14 Odpowiedzi
9710 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lip, 2013, 15:29:25
wysłana przez escape_artist
2 Odpowiedzi
989 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lis, 2022, 17:05:04
wysłana przez Rot