Autor Wątek: Bejca i podstrunnica z palisandru  (Przeczytany 7667 razy)

Offline hesiek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 79
Bejca i podstrunnica z palisandru
« 11 Sty, 2014, 18:43:08 »
Widzialem na sevenstring.org jak jeden typ walnął bodajze bejcą podstrunnice w swoim rg8 i wyszlo to naprawde fajnie. Nie pasuje mi kolor palisandru wiec tez chetnie bym to machnął :) ale nie wiem jak to moze wyjsc i czy moge cos spieprzyc no i czy nie bedzie to mialo zlego wplywu pozniej na podstrunnice czy cos :D probowal kto kiedys takiego zabiegu? Ewentualnie powie mi ktos czy moze to miec zly wplyw pozniej na sound czy cokolwiek innego?

http://s584.photobucket.com/user/Beastpatty/media/ED27C291-99D5-42AA-A5F3-A6F580F6DA58-1955-000000E5C0119232_zps04f212c5.jpg.html

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 222
W moim RC miałem przyciemnianą podstrunnicę palisandrową. Schodzi to po dłuższym czasie od chemii do czyszczenia i konserwacji. Trzeba zabieg powtarzać (ja olałem). W którymś zagranicznym sklepie widziałem te preparaty, one również lekko zamykają pory w drewnie.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 732
Ja próbowałem. Nie stwierdziłem żadnej różnicy w soundzie czy jakiegoś działania na drewno oprócz jego przyciemnienia, a była to bejca wodna :)
power to a being never dies

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
wieki temu na forum pstry opisywał jak robił refresh swojego ówczesnego LTD (h-307 jeśli mnie pamięć nie myli?). Jeśli dobrze pamiętam to poczerniał również podstrunnicę. Znajdź ten temat (baardzo dawno temu - 2008? 2009?), może Ci się coś z niego przyda...
B ( o ) ( o ) B S

Offline hesiek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 79
To sie chyba jednak pokuszę i sprobuje tego zabiegu! :D mam nadzieje ze nic nie spieprze przy tym
Bejca nie zostaje na progach? Znalazlem dwa topici ale nie ma zadnych zdj tylko linki do allegro

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 732

Bejca nie zostaje na progach?


Nope.

wieki temu na forum pstry opisywał jak robił refresh swojego ówczesnego LTD (h-307 jeśli mnie pamięć nie myli?). Jeśli dobrze pamiętam to poczerniał również podstrunnicę. Znajdź ten temat (baardzo dawno temu - 2008? 2009?), może Ci się coś z niego przyda...

O ille dobrze pamiętam to była taka "lepsza" bejca sprowadzona ze stanów ze sklepu Warmoth albo coś takiego, ale mogę się mylić.
power to a being never dies

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Bejca może byc kazda byle uzyta rozsadnie , wcierana tamponem czyli mało bejcy duzo wcierania, zabezpieczasz to woskiem, najlepiej syntetycznym i wytrzyma bardzo długo.

Offline hesiek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 79
ok dzieki za pomoc :) jak juz machne tę podstrunnice to jakies foty zapodam jak dobrze wyjdzie :)

Offline Lama3

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
czekam z niecierpliwością, bo też jestem zainteresowany przeprowadzeniem tego eksperymentu  ;D

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Mi w gitarze podstrunnica ściemniała "sama". Co jakiś czas była czyszczona gibsonowskim olejkiem do podstrunnicy z ichniego " vintage restoration kit", czy jakoś takoś, w ciągu około pół roku barwa zmieniła się z średnio ciemnej jak na palisander, na praktycznie zupełnie czarną, nawet kilka osób mnie pytało, gdzie wyhaczyłem SG standarda z hebanem na podstrunnicy? :D
Opcja mniej inwazyjna, a też działa, co więcej, wydaje mi się, że wygląda naturalniej, niż na tym zdjęciu, które wrzuciłeś.

A coby nie było, że  :fotki:, to załączam fociszcze ;)

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Może ujebałeś po prostu i się ciemniejsza zrobiła ;D

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Tak bardzo, że efekt utrzymuje się od 3 lat pomimo regularnego czyszczenia? :P

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
o! muszę sobie tak walnąć w ironlabelu :)

Orange

  • Gość
Ja próbowałem na heban przemalować palisander. Wyszło mi tylko ciemniejsze:
Przed:




Po:


Offline hesiek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 79
Nie wyszlo tak zle :) Masz moze zdjecia tego gryfu juz w gitarze itd?

Orange

  • Gość
Mam. Przed:



I po:





Posty połączone: 20 Sty, 2014, 23:23:27
Ale takiej bejcy jak w linku masz, to w PL nigdy nie widziałem. A rustykalną nie będzie takiego efektu.
« Ostatnia zmiana: 20 Sty, 2014, 23:23:27 wysłana przez Orange »

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Orange, co to za bejca, że podstrunnicę przyciemniła, za to rozjaśniła korpus? :D

Orange

  • Gość
Czarodziejska. Wspomagana zupą chmielową

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
11 Odpowiedzi
8988 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lip, 2011, 14:00:36
wysłana przez p0ison
26 Odpowiedzi
13272 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Lut, 2012, 12:11:34
wysłana przez Gałek
39 Odpowiedzi
15781 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lis, 2015, 12:30:12
wysłana przez Thoth
1 Odpowiedzi
3038 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lut, 2018, 14:49:16
wysłana przez Aremenius
12 Odpowiedzi
2747 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lut, 2021, 13:39:03
wysłana przez Orange