Autor Wątek: Vexing Question klip/muza do oceny  (Przeczytany 25887 razy)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Lothar do usług ;D

Pany, od nich sie uczcie grać kawałek oparty na jednym riffie


Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Witam,

1. Ze swojego skromnego doświadczenia wiem że teraz wszystko powywracało się do góry nogami... Kapela wchodzi do studia nie mając pomysłu na to jak chce brzmieć, nie ma dopracowanego materiału, aranże z dupy, numery nieograne ale przyświeca jej jeden cel nagrać zrobić videło na YT i czekać na lajki... niestety tak się nie da! Po wbiciu śladów czas na miksy i tu się zaczyna, zrób mi bas jak w Testamencie, werbel bym chciał jak w Exodus, stopę z Fear Factory, gity z ... a mix najlepiej jakby gadał jak ostatnia płyta...

2. To że dacie werbel "puszkowaty" jak w St. Anger - nie sprawi że zabrzmicie jak Mettalica. Stopa ze slejta dowaloną macie które jest bułasta i nijaka - IMO. Wokal jest bardzo nieczytelny! praktycznie ciężko wychwycić słowa a tym bardziej je zapamiętać. Gitary - tak jak napisali poprzednicy - jakby gałka gain kończyła się na 1.

3. Dla mnie mix nie jest tragiczny, brzmi jak przeciętny miks garażowy polskiej kapeli. Natomiast pamiętajcie o jednym jeżeli numer jest zajebisty to nawet jak miks nie jest "PRO" jest to dalej zajebisty numer, jak numer z dupy to nawet najlepszy realizator tu nic nie zdziała. I myślę że tu jest problem.

Pozdrawiam,

Offline chino

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
jak juz nas tak bardzo szpiegujecie to wyprzedze temat i zamieszcze nasz side project  Rakiet Fjul gdzie występujemy w troche innej konfiguracji enjoy: :lol:



Offline Gveir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 435
  • Grunge Man


pierdolłem na zol i wstać nie moga :D
Zwycięzca Grand Prix "Najbiedniejszy Rig na sevenstring.pl" 2013 i 2014
http://muzycznymajdan.blogspot.com/ - pierdolnik muzyczno-płytowy

Offline Eisteufel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 110
 :facepalm:
Spoiler
???
"mnie te obskursfinks jedzie taką parówą z orlena, że wytrzymałem 3:49 jakiegoś numeru i minutkę lajwa " Paskievicz

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Gveir się nie unoś na solo, to żadna wycieczka osobista :)

Obejrzałem. I szczerze mówiąc... Chłopaki najebaliśmy 9 stron tematu w dwa dni na podkładzie z tego uroczego garażowego nagrania? Japierdolę jak nam się w życiu nudzi :D

Disklejmer: Gram chujowo, na realizacji bardziej się nie znam niż znam, a mój ryj odstraszył już niejedno piękne dziewczę, więc moja opinia w żadnym wypadku nie może być podciągana pod "lokalnego profesjonalistę" czy jak tam raczyliście nazwać tych, co Wam dobrze radzili.
Za to mam Yonego i nie zawaham się go użyć jeśli będziecie na mnie próbować takich tekstów jak na innych (nowi jesteście to Was uświadomię, że Yony to taki nasz brudny Harry moderacji, przychodzi i robi porządek bez zbędnego gadania. Za grosz poczucia humoru, straszny drewniak, ale co się dziwić - gra w Obscure Sphinx).

Gitarom brakuje jebnięcia, garów jest w chuj za dużo, dokładnie wszędzie tam gdzie napisali mądrzejsi ode mnie, wokalista śpiewa niewyraźnie i jakiś taki dla mnie osobiście denerwujący ogólnie jest. Ale może to tylko mój odbiór jest, Bono też mnie wkurwia manierą. Muzycznie to nie moja bajka, w tej materii ufam Sifyemu, bo on oddycha taką muzą i jeśli stwierdził, że to powietrze jest letko zatęchłe to pewnie tak jest.

Podsumowując: słabe to i jeśli tego nie słyszycie, to cóż - grajcie dalej, dotrzecie się, liźniecie trochę więcej doświadczenia i pewnie zmieni Wam się ogląd tematu. Tylko to Wam mogę poradzić. Doświadczenie często pozwala naprawiać błędy młodości ;)
Natomiast za bucerkę jaką odwaliliście w "obronie" swoich racji zasłużyliście na każdy trollkoment jakim zostaliście tutaj poczęstowani. Brak dystansu do siebie i umiejętności napierdalania się w internetach to straszliwe połączenie jest. Howgh, rzekłem.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Paskievicz

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
no z innej bajeczki muzycznej lekko jesteśmy. mnie te obskursfinks jedzie taką parówą z orlena, że wytrzymałem 3:49 jakiegoś numeru i minutkę lajwa, na którym nie było zapowiadanego pogo marzeń. rzekomy Yony niech sie nie obrazi też ale jego kapela 4 me nie brzmi wiele lepiej od naszej. kompozycyjnie to są daleko w kresowej piwnicy. taka jedynie różnica, że we wszystko produkcje wbite z kilka grubych koła haj$u. ale jak kolega wyżej wspominał - jak numer słaby to żaden producent nie pomoże... dla mnie wch niestrawne to jest i tyle na ten temacior

a wracając do właściwego tematu to zabawa u nas przednia :) dowiedziałem się o tylu podziemnych kapelach i producentach, że nie wiem co z tą wiedzą teraz począć ;) chyba kawę se zaparzę i puszczę jedzie raz xero tosinów z pierwszych stron :P

Offline chino

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
3 słowa od siebie: łudząc się, iż takie a nie inne wrażenia to wina kompresji jutuba wrzucam soundclouda z kawałkiem, może zabrzmi Wam innaczej ale atpie hehe
https://soundcloud.com/vexing-question

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
wiesz co synku, siwych włosów u mnie juz dostatek ale takiej buty i braku szacunku oraz braku poznania własnej wartości już dawno nie widziałem. Muzyka Yonego nie dla mnie ale czuję wkład pracy z resztą swiat ich docenia więc co tam ja. Muzyka Leona tez nie dla mnie i jak może zauważysz choć wątpię boś dał poznać sie jako człowiek zaślepiony wielu z nas to zupełnie inne swiaty muzyczne ale łaczy nas to ze jesteśmy zgraną bandą skurwysynów, która potrafi odróżnić ziarna od plew.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
no z innej bajeczki muzycznej lekko jesteśmy. mnie te obskursfinks jedzie taką parówą z orlena, że wytrzymałem 3:49 jakiegoś numeru i minutkę lajwa, na którym nie było zapowiadanego pogo marzeń. rzekomy Yony niech sie nie obrazi też ale jego kapela 4 me nie brzmi wiele lepiej od naszej. kompozycyjnie to są daleko w kresowej piwnicy. taka jedynie różnica, że we wszystko produkcje wbite z kilka grubych koła haj$u. ale jak kolega wyżej wspominał - jak numer słaby to żaden producent nie pomoże... dla mnie wch niestrawne to jest i tyle na ten temacior

a wracając do właściwego tematu to zabawa u nas przednia :) dowiedziałem się o tylu podziemnych kapelach i producentach, że nie wiem co z tą wiedzą teraz począć ;) chyba kawę se zaparzę i puszczę jedzie raz xero tosinów z pierwszych stron :P


Przez chwile myślałem ze jesteś normalny ale nie jesteś.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline Eisteufel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 110
no z innej bajeczki muzycznej lekko jesteśmy. mnie te obskursfinks jedzie taką parówą z orlena, że wytrzymałem 3:49 jakiegoś numeru i minutkę lajwa, na którym nie było zapowiadanego pogo marzeń. rzekomy Yony niech sie nie obrazi też ale jego kapela 4 me nie brzmi wiele lepiej od naszej. kompozycyjnie to są daleko w kresowej piwnicy. taka jedynie różnica, że we wszystko produkcje wbite z kilka grubych koła haj$u. ale jak kolega wyżej wspominał - jak numer słaby to żaden producent nie pomoże... dla mnie wch niestrawne to jest i tyle na ten temacior

a wracając do właściwego tematu to zabawa u nas przednia :) dowiedziałem się o tylu podziemnych kapelach i producentach, że nie wiem co z tą wiedzą teraz począć ;) chyba kawę se zaparzę i puszczę jedzie raz xero tosinów z pierwszych stron :P



Proszę kurwa, zbanujcie ich,zamknijcie ten temat... JA PIERDOLE... :facepalm:
Zmieńcie kompy bo będą was szukać po IP i hejtować kurwa.
"mnie te obskursfinks jedzie taką parówą z orlena, że wytrzymałem 3:49 jakiegoś numeru i minutkę lajwa " Paskievicz


Offline Eisteufel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 110
Kurwa..No nie mogę  :o

Obscure Sphinx mnie na koncercie zmiotło... Gdybyście grali jako Ich support to bym się grubo zastanowił czy iść na koncert od pierwszego zespołu do końca ( w tym na to wasze coś) czy tylko OS..
"mnie te obskursfinks jedzie taką parówą z orlena, że wytrzymałem 3:49 jakiegoś numeru i minutkę lajwa " Paskievicz

Offline Paskievicz

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
Muzyka Yonego nie dla mnie ale czuję wkład pracy z resztą swiat ich docenia więc co tam ja.
pójść do piwnicy i liczyć węgiel to też wkład pracy ale jaki to do cholery ma sens? chociaż na pewno znajdą się entuzjaści. dla mnie to jest parówa tak samo jak dla większości tutaj nasze granie

Muzyka Leona tez nie dla mnie i jak może zauważysz choć wątpię boś dał poznać sie jako człowiek zaślepiony wielu z nas to zupełnie inne swiaty muzyczne ale łaczy nas to ze jesteśmy zgraną bandą skurwysynów, która potrafi odróżnić ziarna od plew.

ja tu badam paru lokalnych autorytetów i zgraną bandę konformistów ;)

Offline Eisteufel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 110
Proponowałbym pierw zbadać się samemu...
Spoiler
"mnie te obskursfinks jedzie taką parówą z orlena, że wytrzymałem 3:49 jakiegoś numeru i minutkę lajwa " Paskievicz

Offline Paskievicz

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
Kurwa..No nie mogę  :o

Obscure Sphinx mnie na koncercie zmiotło... Gdybyście grali jako Ich support to bym się grubo zastanowił czy iść na koncert od pierwszego zespołu do końca ( w tym na to wasze coś) czy tylko OS..

no i co, że Cię zmiotło. mnie w krakowie zmiotło decapitated przed meshuggah. zmiotło mnie na lotnisko na piwo bo za taką smutną muzą np też jakoś nie przepadam i zmiatałem jak najszybciej mogłem żeby nie słuchać teog pitolenia. każdy loffcia co chce. undergroundowe trendy mam daleko poza granicą okrężnicy ;)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
biorąc sie za kowery łikędu dziwie sie ze tam fogle poszedłeś i zawitałeś tutaj, zaprawde powiadam Ci, błądzisz.

Offline Krzak

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 95
  • Hava Nagila
    • Ape to God
Bogowie, ależ shit storm. Nie wiem czy się zmieści moja opinia, bo nie planuję rzucać gównem ;).

Trzeci raz słucham numeru i muszę przyznać, że mnie po prostu nudzi. Przede wszystkim kompozycja jest dla mnie monotonna i nie chcę się do niej zupełnie wracać. Jedyny w miarę ciekawy dla mnie motyw jest od 1:30. Jak na energiczną muzę, którą chcecie grać, bo gitary brzmią fatalnie. Nie ma pazura zupełnie. Bas leci za gitarami, nic sobą nie reprezentuje ciekawszego.

Wokal przeciętny. Dla mnie jak zespół chce śpiewać po polsku to albo ponieważ wokalista nie zna angielskiego, albo mają jakąś ważną dla siebie treść do przekazania. Jeżeli macie taką treść to za bardzo nie wiem jaką, bo jest to wszystko nieczytelne.

Ja bym poradził po zebraniu wszystkich opinii na różnych forach zamknął się w sali, przemyślał wszystkie aranże, brzmienie jakie się chce osiągnąć, dopracował to i dopiero później myślał o nagraniu pełnego materiału. I przede wszystkim w tym studiu co chcecie to np. tylko nagrał ścieżki, a do miksu i masteringu znalazł kogoś zupełnie innego, bo ten facet przy tej muzie w mojej opinii się nie sprawdził.

Co do teledysku powiem tylko jedno. Kapela, która mówi, że gra energiczną muzę, a pokazuje w teledysku jak ludzie stoją jak kołki na ich koncercie strzela sobie sama w stopę.

I jeszcze co do Obscure Sphinx, bo nie mogę koło tego przejść obojętnie. To jest po prostu chamskie pierdolenie. Ostatnio po wydaniu płyty mają wysyp recenzji z masy portali. Poczytaj i zobacz jak ocenia pół światek, a dowiesz się od razu, gdzie nie warto później wysyłać waszego materiału, bo dany portal zachwyca się nudnym dum metalem ;).
« Ostatnia zmiana: 20 Gru, 2013, 18:54:52 wysłana przez Krzak »

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
No dobra, karmię trolla, ale co mi tam, przecież jak tego nie będę robił to musiałbym zacząć grać na gitarze, a tego nie chcemy!
To, że Ci się nie podoba muzyka OS to mnie serdecznie i totalnie jebie. Odstawiamy na bok argumenty o gustach. To przedszkole jest, a jak widzę, że udaje się Wam wciągnąć w ten bełkot wciągać starych userów, to sprawia, że gorzej o nich myślę. Nie tędy droga.
To że jesteście butni i głusi, też nie wpływa specjalnie boleśnie na moje życie, bo jesteście ekipą internetowych łosiów, z którymi kontakt kończy się po zamknięciu okna przeglądarki.
Natomiast co jakiś czas zgłaszają się do nas (portalu w sensie, nie że mówię o sobie w trzeciej osobie) różne takie śmieszne zespoły co to chcą patronatu medialnego. Nie wiem po chuj im to, liczą że fejm wzrośnie albo co? No nieważne. Ważne jest, że Wy nie dostalibyście go, bo jakoś tak wstyd tego typu produkcję postawić koło innych promowanych przez nas zespołów. I nie pierdź, że to wina stylistyki, bo takie Hope łyknęliśmy luzem - wstydu to tam nie było.
There, zrobiłem dobry uczynek, doradziłem młodej kapeli w temacie, o którym mam jakieś w miarę pojęcie. Co z tą radą zrobicie to Wasza sprawa. Na nagłą erupcję zrozumienia i ogaru się nie nastawiam.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Paskievicz

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
biorąc sie za kowery łikędu dziwie sie ze tam fogle poszedłeś i zawitałeś tutaj, zaprawde powiadam Ci, błądzisz.
lubię to i to i nie widzę w tym problemu :angel: obydwie kapele imo zajebiste

Natomiast co jakiś czas zgłaszają się do nas (portalu w sensie, nie że mówię o sobie w trzeciej osobie) różne takie śmieszne zespoły co to chcą patronatu medialnego. Nie wiem po chuj im to, liczą że fejm wzrośnie albo co? No nieważne. Ważne jest, że Wy nie dostalibyście go, bo jakoś tak wstyd tego typu produkcję postawić koło innych promowanych przez nas zespołów. I nie pierdź, że to wina stylistyki, bo takie Hope łyknęliśmy luzem - wstydu to tam nie było.

a ktoś z nas pytał o patronat? ;)

Offline wzh

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
    • Final Sacrifice
Wokal przeciętny. Dla mnie jak zespół chce śpiewać po polsku to albo ponieważ wokalista nie zna angielskiego, albo mają jakąś ważną dla siebie treść do przekazania. Jeżeli macie taką treść to za bardzo nie wiem jaką, bo jest to wszystko nieczytelne.

https://www.facebook.com/Paskievicz/likes  - obstawiam, że tematyka może oscylować wokół tych postaci.
Mało tego, okazuje się że imć Paskievicz SKOŃCZYŁ DZIENNIKARSTWO MUZYCZNE. CO.

Offline Gveir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 435
  • Grunge Man
OS też nie jest moją bajką ale brzmią cholernie profesjonalnie.
Dawno nie czytałem takiej sraki umysłowej jaką prezentuje koleszka z VQ :D Przywracasz mi wiarę w sens istnienia antykoncepcji.
Głupota w trzymaniu się swojego zdania i odporze jaki dajesz, wciskając argument "jedzie parówą z Orlenu"(pewnie lubujesz się w przyjmowaniu parów do ryja, co? :D ) wyszły poza granicę trollingu internetowego. Jesteś po prostu debilem. Prosta diagnoza.

Po pierwsze nie słyszałem aby kapela któregokolwiek z forumisiów tutaj była kserem AAL czyli Tosina (swoją drogą, tak wskakujesz z tym.. zazdrościsz mu sprzętu i umiejętności ? :D ). Dziesiątek razy powtarzały się tutaj argumenty co u was kuleje.
Nic tylko wypisać na liście, wydrukować i siąść z bandą Twoich patałachów.. pardon! bandu i zastanowić się.
Może proces myślowy zaskoczy, bo basistę macie normalnego (a przynajmniej tak wnioskuje po jego wypowiedzi na bassofce) więc może on wam przypierdoli w łeb pokorę.
Nawet ja nie jestem takim buntownikiem. Ale Twoje butnowanie się zakrwa o czysty masochizm połączony z debilizmem

Panna Cię rzuciła bo masz za małego? Wyjebali Cię na pysk z uczelni? Mama skrzyczała, że jesz mięso w adwent? Nie dostaniesz pod choinkę czegoś?
Weź piwo, wyłącz komputer i się napij. Albo zapierdalaj do kabiny i sklep sobie. Ujdzie energia i głupie pomysły :D
Zwycięzca Grand Prix "Najbiedniejszy Rig na sevenstring.pl" 2013 i 2014
http://muzycznymajdan.blogspot.com/ - pierdolnik muzyczno-płytowy

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
wzh już wiadomo gdzie nie warto studiować :)
Paskievicz nikt nie mówił. Jeśli nie potrafisz odczytać treści niebezpośrednich, to składaj reklamację do swoich nauczycieli polskiego. Ja tam się nie poczuwam do edukacji w tej dziedzinie.

To był mój ostatni seriusny post w tym wątku. Od teraz tylko zabawa. Radość, której koniec to oczywiście nieuchronny ban poprzedzony fochem. Ale nie uprzedzajmy biegu wydarzeń!

EDIT: Gveir jeśli nie chcesz porównań do nieodżałowanego bandita, to postaraj się unikać jego retoryki. Tekst o braniu parówy oraz cały ostatni akapit sprawia, że będę Cię traktował dokładnie tak jak jego. Do odwołania.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Paskievicz

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
spoko. w takim razie czekamy na opinie innych użytkowników jeszcze nie zaznajomionych z tematem :)

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Paskievicz bije na giełdę w jeden dzień nabił 42
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
1 Odpowiedzi
1315 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Gru, 2009, 23:39:45
wysłana przez RadomirRadke
4 Odpowiedzi
2314 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lis, 2011, 20:00:07
wysłana przez Zomballo
0 Odpowiedzi
822 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lip, 2012, 01:11:07
wysłana przez loaded11
11 Odpowiedzi
2195 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Kwi, 2014, 21:57:03
wysłana przez lupus
10 Odpowiedzi
3616 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sty, 2018, 13:56:07
wysłana przez Bjørn