Autor Wątek: Szukam wzmaka do głośnego rypania. Pomóżcie mi go w końcu znaleźć, błagam !  (Przeczytany 18575 razy)

Offline Olcha

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
 Hej, więc.. :)

Przeglądałem miliard stron i tematów.. kupiłem i sprzedałem od huja wzmacniaczy i nie mogę znaleźć nic, co do mnie trafi na dłużej. Mimo coraz to większej forsy w tym interesie. Mam już tego serdecznie dość..  :evil:   
I w końcu zwracam się do was o poradę.

 Zacznę od tego że najchętniej kupiłbym wzmak z przedziału cenowego około 2500zł - 4000zł    (Chyba że uda mi się sprzedać VHT-a wtedy wzmak może nawet do 5tysi. ale im taniej tym lepiej :P)
   
    Wzmak ma być do głośnego grania z kapelą, nieraz aż za głośnego :D
     Super brzmienie na "cichych" głośnościach nie jest mi przydatne. 

Ma spełniać 2 zadania:

1. Sprawdzać się w heavy, death-trashowych brzmieniach z bardziej rockowym pazurem niż oddechem śmierci.
2. Sprawdzać się w brzmieniach od blues-rocka do hard rocka, wiec "krystalicznie" czystych brzmień praktycznie nie potrzebuję.

  Nie mam mocno ukierunkowanego toru.
Wolałbym żeby amp był 50-ką zamiast 100watowcem, ale nie jest to wyznacznik.
Zazwyczaj też bardziej pasują mi wzmaki na 6l6 zamiast el34 ale nie odrzucam żadnej opcji.
 Fajnie gdyby wzmak miał pętlę i dobry reverb.
 
  Przede wszystkim ma się dobrze odzywać, ma być naturalny i bardzo podatny na artykulacje. Chcę wzmacniacz z jajami i charakterem. Brzmiący grubo, szeroko, ciepło z masą ale selektywnie nie chcę żeby był bardzo ciemny ani bardzo jasny. Ważne żeby dobrze przebijał się w mixie w rytmicznym graniu i dobrze ciągnął na solo. Nienawidzę piszczącego brzmienia solówek.
To moja trauma z jcm 900 
:D
Co do przesterów: Nie szukam tony gainu którego nie idzie wykorzystać, potrzebuję bardziej dynamiki. Nie ma to być wzmacniacz ultra szybki i skompresowany. Bo lubię zabawy z dopałkami.
 Preferuję sporo otwartego środka w brzmieniu. Twardo czy miękko.. do tego jeszcze nie doszedłem.

Co do tych lżejszych brzmień to gram chałturki, gramy numery dzemu, perfektu i blady pank między innymi. :D Lubię ciepłe, głębokie ale nie przebasowane brzmienie z miękką górką i lekko podciętym środkiem.
 

Trochę o moich przeżyciach:


Chcę uniwersalności ale nie takiej jak np. w triampie. Gdzie żadnego z 6 opcji nie mogłem dopasować do swoich preferencji.  Wszystko na nim brzmiało dość płasko i bez wyrazu.
    Jednym słowem żadna rewelacja i wzmacniacz totalnie bez życia.
Miałem ostatnio Carvina v3 który miał miliardy opcji a żadnego charakternego brzmienia. i był jeszcze gorszy od triampa (był cichy i nie dynamiczny jak na 100w)
 Miałem też Engla savage 60. Który to do przesterów bardziej pasował mi na "czystym kanale" niż na "przesterowanym" wzmak miał sporo kompresji i był zminy - hirurgiczny. To mi nie pasowało i tego nie chcę.
  Byłem też w posiadaniu starej Rivery M100 i wzmacniacz rozpierdalał dynamiką, ale był mocno vintagowy i trudny tez do okiełznania. Ciężko było go ustawić i grać, ciągle trzeba było nim kręcić a rezultaty były mierne. (ten wzmak również nie był za głośny)
 
Mile wspominam za to krótki związek z jcm 800. Do tych blues-rockowych klimatów był ideałem, podłączam się gram i gada od razu. Do przesterów był trochę za vintagowy (dopalałem ts-em)
  Bardzo lubię też mesę dc-5 ale brakuje mi w niej jakby trochę nowocześniejszego brzmienia "środka", no i mogłaby być nieco jaśniejsza.
 
Do lżejszych klimatów używam i będę używał strata/tele.
 A do cieżejszych właśnie robiącego się explorera ntb z mahognju. sh6 pod mostem. czyli gibsun style.

Co do paczki to na razie mam vht deliverance 2x12 ale chcę ją zmienić na coś na v30 to brzmienie jednak bardziej jest mi pisane (paczka najpewniej będzie rozmiarów al'a mesa horizontal).

To chyba na tyle.. a teraz wszyscy powiedzcie ze dla mnie po prostu wzmaka nie ma   ;DD


Co do wzmaków nad jakimi myślałem to: Mesa Nomad100, Single recto/tremo-verb, Marshall jvm-205 (lub pochodny tej rodziny), 5150 i pochodne (ale chyba nie potrzebuję takich rzeźników)

Z góry dzięki za pomoc chłopaki, wierzę że w końcu coś mi przypasuje! :)
 

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Tak jak powiedziałeś 5150 lub jvm-410 byłby najlepszym rozwiązaniem.
« Ostatnia zmiana: 21 Lis, 2013, 07:44:48 wysłana przez admaxo »
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Wedle tego co napisałeś (kolejność od najtańszego-ych do najdroższego):

Pivi 5150 - 3-3,5kzł

Marszałek JVM 210/410h - od 2,5 do 3,5kzł

Mesa DR solo head, lub Tremoverb (teraz są nieco tylko droższe od singli, dlatego opłaca się brać duala, w tremoverbie masz od razu fajny reverb i
tremolo) - circe 4500

Orange rockeverb 50 MKI - circe 4,5-5kzł , ciekawy o tyle że to 50W na czterech lampach 6V6. Bardzo charakterystyczny, raczej ciepły, ale zmasowany sałnd. No i spoko reverb.

Mesa mark V - za okolice 6kzł do upolowania. Kombajn, ale "życia" ma w sobie dużo.

Bogner Uberschall - 6-7kzł. Niszczy w temacie przesterów. Mało uniwersalny, ale zaje się nagrywa i napierdziela jak zuy. Ma w sobie taką "okragłość/miękkość" sałndu którą ma mesa, ale za to nie ma żadnej z jej wad.


Ciekawy jeszcze jest Engl Fireball 100 (nie 60) - ale ma raczej "twardy" ten swój przester.

Do wyboru do koloru ;) I mimo wszystko szukałbym na Twoim miejscu 100W.

No pain No gain !

Offline adr89

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 92
A ja 5150 we wszystkich swoich odmianach raczej bym odrzucił po tym co napisałeś i poszedł w stronę oręża.

Zomballo

  • Gość
Czytam, czytam no i w mesie recto znajdziesz to wszystko. ;) Jeśli nie lubisz marshallowatego jazgotu to będzie strzał w dziesiątkę. Musisz wybrać wersje pod siebie ale coś mi mówi, że  trójkanałówka obgrała by Ci wszystkie te niuanse. Ja wybrałem Single (po lekkim modzie, nie musze dopalać) bo raz, że mniej baniek do wymiany, dwa lekkie toto, trzy zajebiscie gada po cichu a pełnej pipce dorównuje głośnością 100 watowym potworom.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 268

Offline Olcha

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
No gdyby takiego hot roda 50 trafić na mój budżet to całkiem możliwe że bym się skusił.

Myślałem o jvm dla tego że ma sporo ficzerów które byłyby dla mnie użyteczne. Z tym że jedni mówią że plastikowo to to gada na przesterach. A nie obcowałem z nimi i ograć ni ma gdzie w moich okolicach.

W dualu przeraża mnie ilość lamp właśnie. No i to że jednak jest on chyba bardziej zamulony od singla. Ale jest to jakaś opcja.


Spoiler

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Marshall gada jak...Marshall. Typowo środkowe-marszalowate sałdny. Oczywiście z większym zakresem jeżeli idzie o szatanienie. Relacja cena-możliości chyba najlepsza na rynku. Wielu się przesiadło z droższych ampów na niego. Będę go pewnie niedługo testował na sali, więc będę w stanie powiedzieć więcej.

Co do DR, to nie jest wcale bardziej zamulony. A z dopałką robi się zajebisty. Wg. mnie klasyk. Nie musi podpasować, ale warto obadać. Lampek w nim tyle co w innych normalnych wzmakach, z tą różnicą, że ma dwie lampy prostownicze, których i tak się rzadko używa - no chyba że ktoś gra lżejsze sprawy - "ocieplają" trochę sytuację.

Odnośnie 5150 - nie zgodzę się. 5150BL grał całkiem "ciepło". Combo było "ostrzejsze" a 6505 jazgotliwe. Zależy, oj zależy. Pewnie sporo mają tutaj do gadania lampy.


No pain No gain !

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 268
Mój znajomy miał mi sprzedać ciutkę powyżej Twojego budżetu HR50 '93, ale ostatecznie zdecydowałem się na Lucky13 - jeśli chcesz podpytam czy ciągle ma ochotę go puścić w świat. Tylko jakby co to jest HR, a nie HR+, więc jeden kanał.

Plus - jeśli się Gasujesz na Cornfordy to może Roadhouse 50?

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
W d byłem i g widziałem, ale Rockerverba to ja podbijam.
Słyszałem go jakiś czas temu na żywo, z Gibsonami, dwie kapele na nich grały - zupełnie różne, w obu się sprawdzał. Bez dopałek.

Offline adr89

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 92
Swoją drogą założyc temat że szuka się wzmaka i dostac odpowiedzi:

-mesa
-marshall
-5150
-orange

Pewnie teraz autor wie o wiele więcej;)

Offline rusiu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 237
  • Mejama lama ding dong

Ma spełniać 2 zadania:

1. Sprawdzać się w heavy, death-trashowych brzmieniach z bardziej rockowym pazurem niż oddechem śmierci.
2. Sprawdzać się w brzmieniach od blues-rocka do hard rocka, wiec "krystalicznie" czystych brzmień praktycznie nie potrzebuję.

Zazwyczaj też bardziej pasują mi wzmaki na 6l6 zamiast el34 ale nie odrzucam żadnej opcji.
 
 

Mam DR i sprawdza się w tym co napisałeś i ma 6l6
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Laney IRT60.
- Nie ma 100W
- ma clean
- ma lead ale nie ma za dużo gainu
- szeroki wachlarz kreowania brzmień
i świeci na czerwono :)

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Blackstar Gusa G? Grałem tylko na jego pierwowzorze (series one) i bardzo miło naparzał, duży wachlarz brzmieniowy. Ten Blackfire 200 PODOBNO jest jeszcze lepszy, jeśli chodzi o przestery.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Jak Savage 60 Ci pasował, to spróbuj 120, jak clean Ci nie pasował, to tu możesz jeszcze całkiem ładne czyste brzmienia wykręcić na kanale Crunch 1, które różnią się od tych z Clean charakterystyką. Do tego masz kanał Crunch 2 i kilka ciekawych ficzerów nie dostępnych w 60, które w sumie spełnią Twoje wymagania. Z tym, że lepiej ograć zawsze. Moja wersja KT88 jest w tym co piszesz bardziej przyjazna, niż 6550, to tak na przyszłość.

Spoiler
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Olcha

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Adr89 chyba dobrze skwitował sprawę :D  Ale rozumiem że w tym przypadku ciężko coś "doradzić".


Wzmaki 1 i 4 kanałowe to raczej nie to czego potrzebuję.  Wiec cornford odpada no i soldano niestety też.

Poza tym chłopy napisałem do OKOŁO 4000zł a czytam o jakichś gusach G, gdzie wzmak mozna kupic praktycznie tylko nowy i to za bajonskie sumy i na co 200wat fak :P

Rockerverba też słysząłem i faktycznie urywa dupe ale wolę nieco "jaśniejsze" i bardziej nasycony sokiem sound. Ale słyszłem wzmak tylko w warunkach koncertowych wiec pewnie gówno prawda.
 
Sprawa wygląda tak: Na 90% head bedzie podpięty do PPC 212 Orange wiec do tej kolumny potrzebuję łebka.
 I nie chcę na niej brzmieć mocno "ciemno".

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A co do savaga to nie, nie, nie czytamy ze zrozumieniem :D
 Napisałem że czystego dla mnie nie było, a przestery ukręcałem na czystym wiec dla mnie drugi kanał był bezużyteczny. I za mocno skompresowany.
No i twój wzmak również ponad budżet

A co myślicie o wzmakach Koch ?
wolałbym pójść utartym torem ale..
« Ostatnia zmiana: 22 Lis, 2013, 01:28:23 wysłana przez Olcha »

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
A co myślicie o wzmakach Koch ?
wolałbym pójść utartym torem ale..
tyle co miałem do czynienia, a niewiele. Lotharowy Twintone gadał bardzo fajnie z paczką 112 Aurory na V30, miał śliczne kliny i bardzo plastyczne przestery ale. jeżeli szukasz czegoś głośnego i przebijającego się przez kapelę to nie jest to Koch. w sytuacji koncertowej kiedy jeden ziom grał na Kochu z dedykowaną paczką a drugi na 6505 ten z Kochem nie tyle że się słabo przebijał. on równie dobrze mógł odłożyć gitarę i czym innym się zająć. i nie, Peavey nie był rozkręcony jakoś szczególnie szatańsko.

Twintone to tak jak Amonit powiedzial ale Powertone to już byłby git - tylko, że za 4k to go nie znajdziesz.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Pivi 5150 - świetnie dogaduje się z dopałkami zarówno na kanale lead jak i chrunch. Polecam Block Lettera bo IMO brzmi cieplej niż 6505.

Offline Olcha

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
No to w takim razie koch odpada kompletnie, każdy nie chcę ryzykować.

A co do piveja to wszystko super, ale te prawie czyste brzmienia i delikatne cruche, z togo co mi wiadomo nie są za specjalne że tak to ujmę. Chyba ze mylę się :P

Zomballo

  • Gość
Bierz mese. Jeśli Ci coś nie podpasi zmoduj i ciesz się pięknym czystym i zakurwistym nakurwem.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
A co do savaga to nie, nie, nie czytamy ze zrozumieniem :D
Napisałem że czystego dla mnie nie było, a przestery ukręcałem na czystym wiec dla mnie drugi kanał był bezużyteczny. I za mocno skompresowany.

Jak Savage 60 Ci pasował, to spróbuj 120, jak clean Ci nie pasował, to tu możesz jeszcze całkiem ładne czyste brzmienia wykręcić na kanale Crunch 1, które różnią się od tych z Clean charakterystyką. Do tego masz kanał Crunch 2 i kilka ciekawych ficzerów nie dostępnych w 60, które w sumie spełnią Twoje wymagania.

I kto tu nie czyta ze zrozumieniem? ;) Pogadaj z Rafałem na temat cleana jaki idzie wykręcić na Crunch 1, słyszał i nawet nagrywał, bardziej mu leżał od Clena - Cleana :facepalm: No i gdzieś pisałeś, ze przy szczęśliwym zbiegu okoliczności, jesteś w stanie dać więcej.

Generalnie kanały Crunch są bardzo fajne jak lubisz specyfikację brzmienia przesterowanego z Celana z 60tki, a do tego masz możliwość ustawienia sobie brzmienia Czystego i Przesterowanego jednocześnie.
« Ostatnia zmiana: 22 Lis, 2013, 12:58:11 wysłana przez Stivo2005 »
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
................. Chyba ze mylę się :P
Mylisz się :D . Najlepiej jakbyś sam usłyszał. Bierz Piviego lub meskę Zomballa bo brzmi zajebiście.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Bierz piwiego bo zajebiście gada z fat bottomem
B ( o ) ( o ) B S

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Ja bym powiedział, że do głosnego rypania służy prącie. :)
Bierz Mese.
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
2449 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sie, 2009, 02:26:52
wysłana przez slayer-66669999
3 Odpowiedzi
2532 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lip, 2009, 23:01:40
wysłana przez Pneumonia2
Pomóżcie

Zaczęty przez rabbit « 1 2 » Gitary 7-strunowe

28 Odpowiedzi
14560 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Wrz, 2009, 22:55:35
wysłana przez metalfan
14 Odpowiedzi
5736 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lut, 2016, 22:44:26
wysłana przez Johnny
4 Odpowiedzi
6155 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Kwi, 2016, 17:46:45
wysłana przez Edlin