Autor Wątek: Peavey 5150 vs EVH 5150 III vs 6505 - różnice, wady zalety  (Przeczytany 8565 razy)

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244
Zastanawiam się nad kupnem któregoś z tych wzmaków. Nie ukrywam, że chciałbym jak najtaniej i jak najlepiej (biorę oczywiście w miarę możliwości używkę).
Jakie są różnice i który z nich najlepiej brać? Head ma służyć do ciężkiego łojenia, ale czysty kanał też się przyda (a wyczytałem, że np. różnice poziomu głośności w EVH III są co najmniej zdumiewające).
Współpracować ma z mesą horizontalem 212

Wiem, że pytanie bardzo ogólne, ale może ktoś się skusi o krótką recenzję, poradnik.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
brzmieniowo IMO 5150>6505>5153

ten ostatni jest bardzo skompresowany, ma najlepszy clean, generalnie bardzo uniwersalny. różnice w głośności są znaczne ale tylko w wersji 50W
5150 jest znowu dynamiczny, nakurw ostateczny, clean? raczej kanał do strojenia
6505 zblizony do 5150, ale troche 'słabszy'
i always go full retard

Offline xaperfly

  • Gaduła
  • Wiadomości: 299
  • Pikabooo
    • Outsane
Moje 5150II fizzowało na wysokich tonach na Mesie, górka była ostra z przedźwiękami ?
Strunki basowe nie wykazywały tego efektu. Generalnie byłem zadowolony, ale sprzęt był ciężki, stary i nieporęczny.
Z czasem musiałem dawać Gain na 12 'o clock i wydawał mi się mulisty i bez pierdolnięcia - pomimo przeglądów, serwisu, ciągłej wymiany lamp to przedwzmacniacza to końcówki.

Zamieniłem na 5153, moim zdaniem jest brzmieniowo lepszy, "na otwartych" ma oczekiwany przeze mnie pazur a PMy leją się naturalnie. Gain na 2 to max. Wioliny grają czysto i selektywnie. Mam go tydzień, podłączyłem, ustawiłem i japa się cieszy. Jest nowy, lżejszy, poręczniejszy, głośny, doskonale daje radę brzmieniowo. Dla mnie bomba. Zakres możliwości i głośności nie do wykorzystania.

PS. 6505 każdy którego ogrywałem mi się nie podobał. Wiem że lubią być kapryśne (awarie)
« Ostatnia zmiana: 18 Lis, 2013, 11:58:28 wysłana przez xaperfly »
Lubię nakurwiać!
www.OUTSANE.com.pl

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Head ma służyć do ciężkiego łojenia, ale czysty kanał też się przyda

O zobacz :D akurat mam na sprzedaż Savage 120 :D który mo9im zdaniem zgniata serię 5150 na miazge :D i clean ma dobry do tego :D
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline adr89

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 92
Brzmienie jak wiadomo kwestią gustu, mi osobiście najbardziej podoba się 5150III (wypowiadam się o przesterze bo cleanu uzywam od święta). Najmniej brutalny z tych trzech, najmniej siarki w górze. W żadnym wypadku nie odczułem większej kompresji niż w pozostałych dwóch. Generalnie to podobne brzmienia, z tego samego worka.

Chciałem usciślić temat zmian głośności przy przełączaniu kanałów żebyś zdawał sobie sprawę o co biega. Po pierwsze problem występuje tylko w wersji 50W gdzie masz wspólny korektor dla kanałów 1 i 2. Po drugie dotyczy tylkom przełączania rzeczonych dwóch kanałów czyli clean/lżejszy drive. Nadal możesz za to zupełnie funkcjonalnie ustawić sobie przełączenie clean/ciężki drive lub lekki drive/ciężki drive, czyli wzmacniacz i tak jest przy tym bardziej uniwersalny niż 5150/6505.

Offline xaperfly

  • Gaduła
  • Wiadomości: 299
  • Pikabooo
    • Outsane
wyczytałem, że np. różnice poziomu głośności w EVH III są co najmniej zdumiewające).

Różnice są pomiędzy współdzielonymi kanałami One i Two.
Ja używam One i Three i mnie problem nie interesuje. :)
Lubię nakurwiać!
www.OUTSANE.com.pl

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
brzmieniowo IMO 5150>6505>5153

ten ostatni jest bardzo skompresowany, ma najlepszy clean, generalnie bardzo uniwersalny. różnice w głośności są znaczne ale tylko w wersji 50W
5150 jest znowu dynamiczny, nakurw ostateczny, clean? raczej kanał do strojenia
6505 zblizony do 5150, ale troche 'słabszy'

Podpisuję się ręcyma i nogami pod tym.

Kocham 5150 ale ten wzmacniacz uwielbia dwie rzeczy.
1) nosowo gadające, dolnym środkiem proste paki 412
2) ciepłobrzmiące gitary typu gibolson tzn - mahuniowe z pasywnymi pikapami

Przynajmniej mi takie brzmienie, które z takiej konfiguracji wynika się baaaaaaaaaaaardzo podoba.

Edit: mogię próbkie podrzucić...
« Ostatnia zmiana: 18 Lis, 2013, 14:07:10 wysłana przez Az »
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244
Egzemplarz 50W, który niedługo do mnie ma dotrzeć nie ma FS.
Więc jaki zamiennik? Bo nie widziałem nigdzie jeszcze do kupienia oryginału.
Jakim cudem na jednym jacku obsługuje 4 przełączniki? Bo rozumiem, że o po prostu analogowy FS.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Na stronie evh masz schemat tego fs. Niestety jest to troche bardziej skomplikowane. Oryginaly na ebay chodza po 200$. Lepiej kupic jakikolwiek sterownik midi
i always go full retard

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244
 Wiem, że jest midi, ale niestety nie mogę sobie nic dopasować do EVH. Jeszcze jedna porada się znajdzie? ;)

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
co znaczy dopasować?:D
na gieldzie lezy mój step, którego używałem do sterowanie dokładnie tym egzemplarzem, który jedzie do Ciebie :D
i always go full retard

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244
Źle się wyraziłem z tym dopasowaniem.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
2451 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sty, 2013, 13:50:02
wysłana przez Lothar
24 Odpowiedzi
8145 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Wrz, 2013, 18:33:57
wysłana przez sify11
12 Odpowiedzi
7283 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lis, 2019, 08:43:45
wysłana przez OMSON
0 Odpowiedzi
1077 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Mar, 2016, 20:57:54
wysłana przez Zomballo
2 Odpowiedzi
3590 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lis, 2017, 10:12:29
wysłana przez Page_Hamilton