Autor Wątek: [NAD+NCB] EVH 5150 III 50W + NoisyBox 212 Century Vintage  (Przeczytany 8147 razy)

Offline necrox

  • Gaduła
  • Wiadomości: 184
  • Idzie luty twardną suty
    • http://www.codeunder.com
Hej,

Przedstawiam Wam moje dwie nowe zabawki: head EVH 5150 III 50W i paczka NoisyBox 212 Century Vintage. Dotychczas zazwyczaj grałem na dosyć popularnym tutaj zestawie Bash Sidewinder MKIV + Mesa Recto 2x12, z którego generalnie jestem w 100% zadowolony, ale w związku z tym, że często gram w podziemnych knajpach, do których droga prowadzi zazwyczaj po wąskich i stromych schodach, postanowiłem poszukać czegoś bardziej poręcznego i lżejszego, z czym łatwiej będzie śmigać po rzeczonych ciągach komunikacyjnych. Pech chciał, że zamiast jakiegoś mikrego wzmaka kupiłem sobie SLO, które wcale nie jest lekkie, ani małe, do tego ma spory kejs, więc targania było jeszcze więcej :D Trudno!

Po pewnym czasie pomysł zmniejszenia wagi rigu wrócił - udałem się do Składu Muzycznego, coby ograć obiecujący unit - Taurus Stomp Head. Wzmak ciekawy, superlekki i supermobilny, ale niestety nie gra po mojemu. Przy okazji miałem też przetestować paczki DV Mark na głośnikach neodymowych, ale akurat nie było 2x12, dodatkowo ktoś akurat ogrywał jakiś sprzęt tej marki i brzmienie mnie odrzuciło, więc skreśliłem z listy zainteresowań.

Chwilę później na horyzoncie pojawiła się paczka NoisyBox 212 na neodymowych Celestionach Century Vintage. Łyknąłem bez zastanowienia, zwłaszcza że wcześniej miałem zamawiać identyczną paczkę u Buzzarro, tylko nie doprowadziłem tematu do końca, bo za długo się zastanawiałem nad wykończeniem i w końcu o tym zapomniałem :P
Paczka przyjechała - waży ok. 20kg, dodatkowo ma boczne uchwyty, więc noszenie jej to przyjemność :D Nie brzmi w dole tak fajnie, jak Mesa, gra generalnie nieco jaśniej i ma pewną lekko denerwującą częstotliwość w górze, ale za to na scenie jest lepiej słyszalna i czytelniejsza, a fizz znika w gąszczu innych instrumentów. Brzmienie jest bardziej nowoczesne i mniej zmulone od Mesy. Chociaż ja mulenie Recto 2x12 akurat bardzo lubię :) Z paczki jestem bardzo zadowolony, wykonanie bez zarzutu na pierwszy rzut oka, ale ja się za bardzo gratom nie przyglądam, zresztą swoją już zdążyłem ładnie obetrzeć z przodu o jakiś murek :D

EVH 5150 III 50W kupiłem od Robsona bez zastanowienia i bez ogrywania. Prawdę mówiąc czekałem tylko, aż ten head pojawi się na giełdzie :D Co prawda nie bardzo lubię suche brzmienie pierwszego 5150, więc tutaj nie nastawiałem się na nic powalającego, ale head zbierał dobre recenzje, do tego jest leciutki i poręczny, więc musiałem spróbować.

Przyjechał, podpiąłem pod NoisyBoxa, potem pod Mesę, potem pod obie naraz - za każdym razem tęgo kurwi! Najbardziej mi się podoba w parce - jest buła z Mesy i selektywność z NoisyBoxa. Wzmak świetnie sobie radzi zarówno z akordami, jak i z "jednostrunowymi" riffami - jest czytelny, szybki, a zarazem potężny. Gainu ma w cholerę - na kanale czerwonym z Gibsonem LP na średniooutputowych pipakach Classic 57 robi ścianę dźwięku już w okolicy gałki gain na 4/10. W niedzielę zagrałem na nim mały koncert i dobrze się sprawdził. W piątek kolejne testy na większej scenie. W porównaniu do Basha brakuje mi w nim tej zajebistej w pełni konfigurowalnej pętli, pełnoprawnego drugiego kanału i podbicia na solo, ale poza tym wszystko śmiga elegancko, więc 5150 III zostaje ze mną :)

Cel zmniejszenia masy rigu przy zachowaniu dobrego nakurwu został zatem osiągnięty :D Śmigam teraz bez problemu naraz z paczką i wiosłem w rękach i headem w torbie na plecach.


« Ostatnia zmiana: 16 Kwi, 2013, 14:36:20 wysłana przez necrox »

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
 :fotki:
Spoiler

Offline Testorrob

  • Gaduła
  • Wiadomości: 275
    • Testor na myspace
Ja ze swojej strony gratuluję zakupu i dziękuję za szybką i sprawną transakcję. Mam nadzieję, że będziesz zadowolony i dłużej u Ciebie zagrzeje miejsce.

Offline necrox

  • Gaduła
  • Wiadomości: 184
  • Idzie luty twardną suty
    • http://www.codeunder.com
:fotki:
W pierwszym poście są dwie - przynajmniej u mnie.

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
:fotki:
W pierwszym poście są dwie - przynajmniej u mnie.
Nie ma:( nie wrzuciłeś na jakieś coś co wymaga rejestracji?

Zomballo

  • Gość
Gratulacje! U mnie też nie ma fot  :fotki: :D

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
u mnie tyz bez fot, ale chciałbym ograć straszliwie - jest szansa ?

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Gratuluje!!! :)

I tak na przyszłość, do dropboxa jak się nie ma konta, to się obrazków nie obejrzy. Bo już któryś raz taka sprawa.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline necrox

  • Gaduła
  • Wiadomości: 184
  • Idzie luty twardną suty
    • http://www.codeunder.com
Faktycznie, przepraszam, nie dałem zdjęć do publicznego folderu i dlatego tylko mi się wyświetlały.

Maciek - zapraszam :)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Pacząc na foty, to na górę by się Terror przydał ;) Taka piramidka ;)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline necrox

  • Gaduła
  • Wiadomości: 184
  • Idzie luty twardną suty
    • http://www.codeunder.com
Pacząc na foty, to na górę by się Terror przydał ;) Taka piramidka ;)
Ta, a na niego jeszcze marshall ms-1 ;)

Zomballo

  • Gość

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Przejebanie dużo zajebistości na m kw. :o

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Wyjebisty rig!
Zabił bym.
Co to za wiosło? :)
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline necrox

  • Gaduła
  • Wiadomości: 184
  • Idzie luty twardną suty
    • http://www.codeunder.com
Dzięki :)

To kopia PRSa zrobiona przez Flame na zamówienie. Prawdopodobnie jedyny taki wypust z ptakami i hebanową podstrunnicą.

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
u mnie tyz bez fot, ale chciałbym ograć straszliwie - jest szansa ?

dopisuje się!
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Śmigam teraz bez problemu naraz z paczką i wiosłem w rękach i headem w torbie na plecach.

Widzę foty, ale ten konkretny fragment tekstu jest kupa wart bez fot ;) :D

Gratulacje!

Offline Lukas

  • Gaduła
  • Wiadomości: 127
Miałem kolumienkię od NoisyBox'a i kompletnie mi nie pasiła, była zamulona wchuj, miała słaby atak...Harley i Buzzaro zjadały ją na starcie. Może z inną główką byłoby lux. Nie moja bajka chyba...ale mało to teraz istotne. Twój zestaw jest wręcz przepiękny. Zazdroszczę i gratuluję ;) Zarzucaj própki ;)

Offline necrox

  • Gaduła
  • Wiadomości: 184
  • Idzie luty twardną suty
    • http://www.codeunder.com
Miałem kolumienkię od NoisyBox'a i kompletnie mi nie pasiła, była zamulona wchuj, miała słaby atak...Harley i Buzzaro zjadały ją na starcie. Może z inną główką byłoby lux. Nie moja bajka chyba...ale mało to teraz istotne.

Lukas, a jakie miałeś głośniki? CV30? Była z płyty czy ze sklejki? Ja z mojej jestem bardzo zadowolony - nie mam problemów z muleniem, atak bez zarzutu (sklejka na CenturyVintage).

Offline TripleXXX

  • Gaduła
  • Wiadomości: 170
    • www.buzzarocabs.com
Łyknąłem bez zastanowienia, zwłaszcza że wcześniej miałem zamawiać identyczną paczkę u Buzzarro
Podobną, ale nie identyczną. Inna konstrukcja, inne materiały itd.

Ładnie się to wszystko prezentuje, ale jak się zapomnisz i pociągniesz kablem EVH, to może być nieciekawie  :headache:

Offline necrox

  • Gaduła
  • Wiadomości: 184
  • Idzie luty twardną suty
    • http://www.codeunder.com
Łyknąłem bez zastanowienia, zwłaszcza że wcześniej miałem zamawiać identyczną paczkę u Buzzarro
Podobną, ale nie identyczną. Inna konstrukcja, inne materiały itd.


Racja, wyraziłem się nieprecyzyjnie :)

Offline Lukas

  • Gaduła
  • Wiadomości: 127
W swojej miałem Eminence V12, front i boki sklejka, tył był chyba z mdf'u z tego co pamiętam...z racji ze nie gadało mi to z JetCity puściłem dalej w świat. Aktualnie nie mam już ani head'a ani żadnej paki :(

Offline xaperfly

  • Gaduła
  • Wiadomości: 299
  • Pikabooo
    • Outsane
Gratuluję mobilności! Też się zastanawiałem po stokroć ale coś nakazuje mi dźwigać swój krzyż :)  :facepalm:
Lubię nakurwiać!
www.OUTSANE.com.pl

Offline Piotrucci

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • practice makes perfect
Zajebisty sprzęt !

Online sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
gratki :P
Spoiler
i always go full retard

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
34 Odpowiedzi
13205 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Kwi, 2012, 14:30:35
wysłana przez headcharge
3 Odpowiedzi
2451 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sty, 2013, 13:50:02
wysłana przez Lothar
11 Odpowiedzi
8578 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lis, 2013, 11:14:02
wysłana przez vysnafca75
4 Odpowiedzi
1829 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Kwi, 2014, 18:53:37
wysłana przez IndependenT
0 Odpowiedzi
985 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Cze, 2014, 02:07:51
wysłana przez jacek8l