Autor Wątek: MG Fendmess i prostownik lampowy, warto?  (Przeczytany 5224 razy)

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
MG Fendmess i prostownik lampowy, warto?
« 10 Lis, 2013, 12:01:29 »
Witam, przymierzam się do kupna heada MG Fendmess 100W i zastanawiam się po co jest ten prostownik lampowy i czy warto za niego dopłacać ? czy wpływa ten prostownik na brzmienie wzmaka?

Offline rufin

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
Posiadam takowy, świetny sprzęt !!

Prostownik lampowy wpływa na brzmienie, ale w stopniu raczej nikłym. Porozmawiaj o tym z Markiem. Sam się zastanawiałem, jednak po dłuższych przemyśleniach stwierdziłem że jest to zbędne. Lampy prostownicze to dodatkowy wydatek.

Zastanów się czy jest Ci potrzeba aż 100W ?? W domu na tym nie pograsz. :)

Pozdrawiam
!!! SPRZEDAM FRAMUS DRAGON 4x12 na V30 + skrzynia !!!!

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
 a jakie lampy będą najlepsze do brzmień typu korn? i czy na tym wzmaku w ogóle uzyskam takie brzmienia? ale zależy mi też na pięknym czystym kanale

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
Prostownik lampowy wpływa na brzmienie, ale w stopniu raczej nikłym.
W skrócie - im bardziej rozkręcisz tym bardziej wpływa, większa kompresja z końcówki. Ale do napierdalania (no i do grania na palniku nie rozkręconym na całą pizdę), to imo (ważne słowo) nie ma większego sensu.
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
no to biorę bez prostownika lamp  ;) a lepiej brać z midi czy bez?
« Ostatnia zmiana: 10 Lis, 2013, 19:30:36 wysłana przez IndependenT »

Zomballo

  • Gość
Ja bym brał ze wszystkim. Niewiadomo kiedy może się przydać. :P

Orange

  • Gość
Taką mądrość nabywa się z wiekiem.

Offline ciechoslovacja

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
Hej. Miałem Fendmessa 100Wz prostownikiem (w zasadzie dwoma) i powiem tak: na mocnym przesterze minimalna różnica, z prostownikiem był bardziej "maslany", ale zmniejszym headroomem, za to bardzo ładnie i ciepło działało to na kanale czystym, lub przy niewielkich drive'ach. Zastanów się do czego chciałbyś go używać.

Z perspektywy czasu zaoszczędziłbym tych parę stów i dołożył na jakiś inny bajer, np. croco skaję;) But suit yourself;)

Offline rufin

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
no to biorę bez prostownika lamp  ;) a lepiej brać z midi czy bez?


Zagadaj do Marka jakie jeszcze "ficzersy" może Ci wpakować we wzmaka :)
Ja mam przykładowo możliwość płynnej redukcji mocy i inne szmerki bajerki ;)

Co do midi, wszystko zależy czy widzisz się za jakiś czas z jakimś multiefektem, midi na pewno ułatwi sterowanie sprzętem.

Pozdrawiam
!!! SPRZEDAM FRAMUS DRAGON 4x12 na V30 + skrzynia !!!!

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Jak ktoś wyżej wspomniał, lepiej wydać te pieniążki (z prostownika lampowego) na coś innego, np. MIDI czy spoczko wykończenie. Kanał czysty w konstrukcjach MG jest moim zdaniem bardzo dobry i na krzemowym, a po co wydawać kasę na pstryczek, którego nie będziesz prawdopodobnie używał?
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Online Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Potwierdzam, czy z czy bez - praktycznie tego "ficzersa" nie używasz, a MIDI może Ci się przydać ;) Co do wykończenia to już inna bajka, ale rozumiesz przesłanie ;)

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
to biorę bez, a w co jeszcze warto zainwestować kupując nowy wzmacniacz ? bo rozumiem że redukcja mocy to przełącznik pentoda, trioda, chyba że się mylę

Orange

  • Gość
raczej tu power attenuator

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Przełącznik Pentoda/Trioda zmienia tryb pracy końcówki mocy, jednak bardziej wpływa na brzmienie niż jako taką "głośność" wzmacniacza, bo jak wiesz różnica między 50/100W czy 50/25W nie jest aż tak duża. Sama płynna redukcja mocy w takim wzmacniaczu jak MG, moim zdaniem jest zbędna. Sam miałem w dwóch różnych wzmakach od Marka dwie wersje tego rozwiązania, w pierwszym była to płynna regulacja, w drugim pstryczek redukujący moc do około 5W. Żadnego nie używałem, wydawało mi się, że robią bułę na brzmieniu. Wolałem rozkręcać Master na powiedzmy 3/4, a Volume na preampie odpowiednio do tego jak głośno potrzebuję.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline bamse

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Miałem/ mam kilka wzmaków MG jak dla mnie jazda obowiązkowa w MG to lampowy prostownik, zbędny jest tylko wtedy gdy zakładasz lampy KT88, jak dla mnie MG bez prostownika gra trochę dziwnie - zbyt twardo. Prerabiałem Ravena II z prostownikiem, Vintage 50 bez prostownika, Vulture bez prostownika, teraz mam Vulture z prostownikiem i wreszcie jest ok.

Te które miałem z prostownikiem zostawały parę lat, bez prostownika, Vintage miałem tydzień, no nie dałem rady.
Vulture bez prostownika w lampie też nie zagrzał miejsca, grał stonerem.


Ale co kto lubi generalnie prostownik robi taki bardziej marshall sound końcówki mocy,
« Ostatnia zmiana: 11 Lis, 2013, 15:28:02 wysłana przez bamse »

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Ale co kto lubi generalnie prostownik robi taki bardziej marshall sound końcówki mocy,

A sam patent znany ze starych Fenderów, a w nowszych wzmakach z Recto :D
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
lubię stoner

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
jak gadałem z Markiem to powiedział mi tak: "do metalu bez Recto". z doświadczenia faktycznie ten wzmak bez Recto chodzi trochę za ostro jak dla mnie, prostownik daje tą maślaność jak napisał kolega wyżej :) co do brzmienia KORN da radę tylko głośniki dobierz dobrze z Markiem gadaj pomoże, podpowie, doradzi, zaproponuje mów wszystko jak na spowiedzi on to robi, więc wie najlepiej co może Ci dać, a na siłę nie będzie Ci nic wciskał ... czekamy na NAD :)

Online Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Czyli konkluzję masz taką że najlepiej usiądź sobie na spokojnie, zadzwoń do Marka i obgadaj wszystko powolutku i spokojnie, to naprawdę mądry, doświadczony i znający się na swojej rzeczy człek, nie ma się co bać, nie gryzie ;)

Offline rufin

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
Czyli konkluzję masz taką że najlepiej usiądź sobie na spokojnie, zadzwoń do Marka i obgadaj wszystko powolutku i spokojnie, to naprawdę mądry, doświadczony i znający się na swojej rzeczy człek, nie ma się co bać, nie gryzie ;)

A na dodatek jak coś chcesz a nie jesteś pewien czy warto czy też nie to też go pytaj !!! Marek ma naprawdę świetne podejście do klienta.

Pozdrawiam
!!! SPRZEDAM FRAMUS DRAGON 4x12 na V30 + skrzynia !!!!

Online Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Czyli konkluzję masz taką że najlepiej usiądź sobie na spokojnie, zadzwoń do Marka i obgadaj wszystko powolutku i spokojnie, to naprawdę mądry, doświadczony i znający się na swojej rzeczy człek, nie ma się co bać, nie gryzie ;)

A na dodatek jak coś chcesz a nie jesteś pewien czy warto czy też nie to też go pytaj !!! Marek ma naprawdę świetne podejście do klienta.

Pozdrawiam


APPROVED  :devil:

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
Dzięki wszystkim za porady, 3majcie się  :headbang:

Offline rufin

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
Dzięki wszystkim za porady, 3majcie się  :headbang:


Pochwal się później co zamówiłeś i jakie wrażenia :)

Pozdro
!!! SPRZEDAM FRAMUS DRAGON 4x12 na V30 + skrzynia !!!!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
685 Odpowiedzi
149447 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Mar, 2023, 21:18:37
wysłana przez staryt
5 Odpowiedzi
7473 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Mar, 2012, 23:08:32
wysłana przez Orange
40 Odpowiedzi
13182 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Mar, 2013, 22:50:36
wysłana przez chronix1
4 Odpowiedzi
2036 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Cze, 2012, 20:49:55
wysłana przez Dale Cooper
30 Odpowiedzi
5111 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Maj, 2013, 18:47:12
wysłana przez Guziel