Autor Wątek: SH-6 vs Hellfire warto wymienić?  (Przeczytany 13176 razy)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
a co masz teraz? Bo może bym się zamienił :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 035
Dimarzio Blaze i ibanezowate gówno pod gryfem. W moim przypadku w grę wchodzą tylko 'te mniejsze' puszki.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Myślicie, że jak zagadam o ewentualnie większe puszki, to da rade namówić na te 4 żyły? Czy linia produkcyjna to linia produkcyjna i manufaktura ma ograniczenia techniczne?
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 035
Sylkis, lepiej kup inne przystawki ;)
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Jeśli na Hellfire i Bashu Ci nie kurwi flażoletów jak głupi to wina lezy po stronie techniki ;)

[...] heban na podtrunnicy


To było testowane tugezer? Trzeba było zdjąć heban z podstrunnicy na chwilę i sprawdzić, czy nadal kurwi flażolety. To byłby ciekawy i wiele mówiący eksperyment, podejrzewam ;)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Sylkis, lepiej kup inne przystawki ;)
Ale jakie ;>
Bo na ile opisujecie brzmienie helfaji, to pod przester byłoby mnie jak znalazł, powinno poprawić mi dokładnie to, co teraz mi nie do końca leży (zbyt jasne brzmienie - jakkolwiek dziwnie to może dla tutejszych forumowców brzmieć). Gorzej z cleanami... ;)
Ale w sumie zastanawiam się nad kombinacjami typu helfaja pod most i sabotage pod gryf... sam nie wiem.
« Ostatnia zmiana: 24 Paź, 2012, 22:55:26 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
(zbyt jasne brzmienie)


nie dziękuj :D
i always go full retard

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Jeśli na Hellfire i Bashu Ci nie kurwi flażoletów jak głupi to wina lezy po stronie techniki ;)

[...] heban na podtrunnicy


To było testowane tugezer? Trzeba było zdjąć heban z podstrunnicy na chwilę i sprawdzić, czy nadal kurwi flażolety. To byłby ciekawy i wiele mówiący eksperyment, podejrzewam ;)

Było też granie na bashu i flame bell II S (czyli klon) z hellfają i nie pamiętam jak to wychodziło, ale ja uwielbiam flazolety, więc na bank kurwilo ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 284
W chacie testowana na UX2 + słuchawki. Podobne wrażenia jak na piecu chociaż mniej odczuwalne. Wyraźnie mniej wysokich tonów. Generalnie SH6 robi więcej brudu i bałaganu. Co do cleanu, na tych samych ustawieniach SH6 gra czystym a Hellfire już przesterowuje. Wiadomo, że nie jest to picukp do celanu ale przez to jest mniej uniwersalny. Do sterylnych brzmień przesterowanych Hellfire lepszy. Do wariactwa i brudu SH6... idę wyciągać dalsze wnioski. AAA no i w poprzednim wieśle (BC Rich Virgo) po wymianie przetwornika z BC Rich BDSM na Hellfire różnica nie była tak wyraźna jak w przypadku Schectera. Poza tym ja stroje zaledwie do D więc może Hell pokazuje najlepsze cechy znacznie niżej. Generalnie na dzień dzisiejszy pobawię się jeszcze Hellem, ale chyba przy następnej zmianie strun SH6 wróci do wiesła.

Offline adr89

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 92
Sh6 do brudu? Nie jestem w stanie sobie wyobrazić po co komu bardziej zwarty pikap niż a z Twojej opinii wynika że nadaje sie do grania sonic youth;) Chyba że grasz jakis uber techniczny deathgrind. W każdym razie:

"przy następnej zmianie strun SH6 wróci do wiesła."

Dobra decyzja.

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 284
EEEnoo sonic youth to nie, ale powiem tak, w porownaniu z hellfire SH6 jest bardziej brudna. Nie jest to pikap nie do opanowania ale zdecydowanie jakis taki bardziej żwywy (w kategorii zwartych nieco mniej zwarty niz Hell, ale jednak nadal bardzo zwarty :) . Nie mówię, że Hellfajer źle gra. Ale chyba SH6 lepiej mi podchodzi, przynajmniej w tym wieśle.

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 284
Czas na odszczekanie porównania SH-6 - Hellfire. Niedawno w ramach ogólnego znudzenia moim wiesłem znowu wymieniłem SH-6 na Hellfire i... olśnienie. Hellfaja rządzi. Więc kolejne spostrzeżenia. W POD Farmie bez zmiany ustawień SH-6 ma troszkę mocniejszy sygnał (pasek poziomu wejściowego częściej wchodzi na czerwone). Różnica w brzmieniu jest odczuwalna najbardziej w wysokich tonach. Na piecu, jak już wcześniej pisałem Hellfire jest dużo łatwiejsza do opanowania. Przenosi mniej rożnego rodzaju niepotrzebnych przydźwieków np. przy przesuwaniu palców lub kostkowaniu. Ma znacznie czyściejszy palm muting bez takiego drucianego skrzeku przy ataku co jest szczególnie ważne przy szybkim kostkowaniu. Pojedyncze dźwięki nie zlewają się tylko każdy z nich jest wyraźnie słyszalny co z kolei wymaga większej precyzji w graniu. Do tego morderczy dół. Tłumione kwinty wywracają flaki. Co do cleanu - odwołuję co napisałem wcześniej. Na Hellfire da się osiągnąć zadowalający clean nawet na takiej bezcleanowej maszynie jak Dorico. Tak więc na dzień dzisiejszy SH6 wraca do wiesła dopiero wtedy kiedy będę je sprzedawał:-)

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Jak Ci SH6 robi przydźwiękowogainow ą orgię, to chyba nigdy na Dimebuckerze/l500xl nie grałeś...
Jak dotąd nie znalazłem pickupa, który by się tak dobrze przebijał w miksie, jak SH6 (w strojach drop C i wyżej, w niższych nie gram). [chociaż nie grałem na BKP, więc może kiedyś znowu mnie olśni :D]

Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185


hellfire w mahoniu. domowa produkcja w tone porcie ale zaufaj że kopie dupsko :) tak jak eclipse zresztą

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
zaufaj że kopie dupsko :)

Mocne! Szczególnie i po końsku zostałem skopany wymową słowa "hidden".




Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
hajden już dawno obrosło kultem :D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
25 Odpowiedzi
13503 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sie, 2009, 13:37:26
wysłana przez mondomg
685 Odpowiedzi
149420 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Mar, 2023, 21:18:37
wysłana przez staryt
5 Odpowiedzi
7471 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Mar, 2012, 23:08:32
wysłana przez Orange
5 Odpowiedzi
13718 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Gru, 2018, 20:48:54
wysłana przez sharpi2
30 Odpowiedzi
8703 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Kwi, 2021, 16:27:08
wysłana przez Orange