Autor Wątek: EPIPHONE FLYING V 7 w trakcie remontu  (Przeczytany 15840 razy)

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 986
EPIPHONE FLYING V 7 w trakcie remontu
« 11 Paź, 2013, 23:22:24 »
Zdecydowałem w końcu o założeniu swojego konta. Często pisałem pod nick'iem kumpla "harry_manback" więc nie jestem tu nowy heh. Mojego LTD VIPER 407, że tak powiem IRON CROSS wielu już widziało. Musza opychał mi Powerball'a. Vertigo puścił Harremu końcówkę ENGL'a 2x60. Sprzedałem tu parę gratów także. Koniec pierdolenia...  ...wracam do sprawy :

Mam nowego/starego śmiecia, który na stock'owym osprzęcie rozjechał mojego Vipera. Heh nigdy bym nie przypuszczał, że tak się stanie.
To EPI to limitowana wersja produkowana tylko w 2000r.  Jak zobaczyłem stan progów (jak roczna gitara) i stan ogólny gitary to nie zastanawiałem się ani sekundy tym bardziej, że wiosło kosztowało mnie tylko 175 funciaków. Wypierdoliłem wszystkie pordzewiałe wkręty, dupne potencjometry,gniazdo,okablowanie, pickupy, siodełko i klucze. W międzyczasie powiększyłem otwory pod klucze i dopieściłem gitarę z każdej strony. Wmontowałem mini switch'e pod dokładnie te same ustawienia pickupów co w LTD VIPER. Przyszły do mnie z U.S.  dwa Seymour'y SH-6 DISTORTION i SH-2 JAZZ ,a inne markowe duperele kupiłem na miejscu. Klucze Hipshota już lecą.

Korpus z dwóch kawałków olchy oklepane cienką warstwą koriny, gryf mahoń z palisandrową podstrunnicą. Doklejana olchowa główka.
Stan gitary jest MEGA jak na 13 lat.
Brzmieniowo gitara mnie powaliła. Zobaczę jak będzie z nowymi pickupami.
Oczywiście nie strzelam w ciemno. Wiem czego się spodziewać po Seymour'ach
« Ostatnia zmiana: 17 Paź, 2013, 09:52:43 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline vinz893

  • Gaduła
  • Wiadomości: 227
  • DJAZZ.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
(...)pisałem pod nick'iem kumpla "harry_manback" (...)Sprzedałem tu parę gratów także(...)

Zajebiście że wkopujesz kumpla :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 986
spox :) nie korzysta z forum już full czasu. Rok może dwa lata
INTERSTELLAR

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 350
    • CTG TV
mniut i piah

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 986
Też uwielbiam :)   ...razem zakładaliśmy to konto i razem z niego korzystaliśmy - na tamten czas nie chciało nam się pierdolić z dwoma ot co.
INTERSTELLAR

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
(...)pisałem pod nick'iem kumpla "harry_manback" (...)Sprzedałem tu parę gratów także(...)

Zajebiście że wkopujesz kumpla :D



tak bardzo :D
i always go full retard

Offline vinz893

  • Gaduła
  • Wiadomości: 227
  • DJAZZ.
Znałem kiedyś gościa, który myślał, że ta marka nazywa się eQuiphone. Przepadł bez wieści.

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 986
mały update

INTERSTELLAR

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Krasnyja, jak na fałkie. :)

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Zamontuj jeszcze BKP i daj jakieś próbki, chociaż teraz też nie pogardzę :D

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Zamontuj jeszcze BKP i daj jakieś próbki, chociaż teraz też nie pogardzę :D

Nie zesrajcie się z tymi BKP...
Takie posty mi tylko pokazują że liczy się marka a już nawet nie konkretne brzmienie danego modelu pickupa.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline mateusz.

  • Gaduła
  • Wiadomości: 187
  • Wydobywam specjalne pasmo z 8. struny!
Zamontuj jeszcze BKP...

A ja bym wpierdolił tam Nazgula i Sentienta. I chuj

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Krasnyja, jak na fałkie. :)
znaczy, czerwona? i to tak nie do konca? ;)

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Ależ ja nie sram BKP po prostu spodobało mi się ich brzmienie :D Co do Seymoura - niby fajny itd. ale jeżeli już miałbym wybierać z tych średnio drogich to brałbym taki set jak w mojej Arii - DiMarzio Super Distortion :)

Offline mateusz.

  • Gaduła
  • Wiadomości: 187
  • Wydobywam specjalne pasmo z 8. struny!
... ale jeżeli już miałbym wybierać z tych średnio drogich to brałbym taki set jak w mojej Arii - DiMarzio Super Distortion :)

Doskonały wybór do 7mki :D

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
To mowisz, ze "kup teraz" za £560?

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 986
... chyba ją ściągnę, ponieważ potrzebuję buckup'owego wiosła i włożyłem w nią trochę pracy. Problem w tym, że po konkretnych testach mojego Viper'a i tej V'ki okazuje się, że Viper nadal ma mega sound w porównaniu do V'ki. Jest bardziej zwarty, selektywniejszy i robi bdźdąg jak się jebnie w basową strunkę, ale ma w chuj krótszy sustain. V'ka przenosi mega wibracje na korpus i ma długi sustain, ale dziwne bo nawet jak na stockowych pickupach tak i na Seymour'ach ma dużo basu. Może nie muli, ale nie jest aż tak selektywny jak Viper. V'ka ma jakby większy output i sieje grozą. Muszę to wiosło jeszcze przestudiować na lampie w tą niedzielę i podejmę decyzję czy zostaje czy idzie.

Co do pickupów Seymour Distortion jest mega zajebistym pickupem i jedynym konkurentem z tej samej stajni mógłby być SH-4, ale że EPI ma dużo dołu wybrałem wyższy środek SH-6 niż niższy środek SH-4.

Ja jestem starym fanem DiMarzio i Seymour'a. BKP czy Lundgren do szczęścia nie jest mi potrzebny :)
INTERSTELLAR

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Nie zesrajcie się z tymi BKP...
Takie posty mi tylko pokazują że liczy się marka a już nawet nie konkretne brzmienie danego modelu pickupa.

dokładnie, do tego mam wrażenie że może 15% tego forum jest w stanie naprawdę zauważyć jakiekolwiek różnice między BKP i iinnymi pickupami, reszta powtarza ich opinie.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Chciałem napisać jakąś błyskotliwą wrzutę na Araminiusa, ale w trakcie pisania mi żyłka pękła i se dałem spokój. BKP to fajne pickupy, ale kurwa mać darujcie se tą fazę tryskania spermą naokoło, bo męczy mnie już ubieranie kaloszy przed wejściem na forum. Za dwa lata nikt nie będzie pamiętał o BKP bo znajdziecie se nowy obiekt do zachwytów. Tak jak było na tym forum z całą masą gratów i firm.


(A ogólnie to wkurwił mnie tekst "Ależ ja nie sram BKP po prostu spodobało mi się ich brzmienie". Bo znaczy mówisz o których? Nailbombach, aftermafach czy moich sztokholmach? Bo synu zdajesz se sprawę, że to co powiedziałeś jest tak przerażająco ogólne, jak coś bardzo przerażająco ogólnego?)

EDIT: Lupus ale jakie różnice? Co chcesz porównywać? BKP robi bardzo fajne i dość specyficzne konstrukcje, mocno kustomizowalne i ogólnie w pytę, ale jakimi kryteriami je do kurwy nędzy porównać z czymkolwiek innym z sensownej półki? Fapfactorem chyba tylko.
« Ostatnia zmiana: 25 Paź, 2013, 12:17:32 wysłana przez Leon »
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Krasnyja, jak na fałkie. :)
znaczy, czerwona? i to tak nie do konca? ;)

W rosyjskim czerwony= fajny ;D

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Lupus ale jakie różnice? Co chcesz porównywać? BKP robi bardzo fajne i dość specyficzne konstrukcje, mocno kustomizowalne i ogólnie w pytę, ale jakimi kryteriami je do kurwy nędzy porównać z czymkolwiek innym z sensownej półki? Fapfactorem chyba tylko.

jedyne walory jakie da się porównywać to cena i brzmienie instrumentu po zainstalowaniu, no bo chyba nie kurwa czarne puszki, wszystkie wycierają się tak samo.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 350
    • CTG TV
dokładnie, do tego mam wrażenie że może 15% tego forum jest w stanie naprawdę zauważyć jakiekolwiek różnice między BKP i iinnymi pickupami, reszta powtarza ich opinie.

Jest jeszcze 1 procent, który różnic nie widzi/słyszy, ale opinii nie powtarza  :choszatan:
mniut i piah

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Krasnyja, jak na fałkie. :)
znaczy, czerwona? i to tak nie do konca? ;)

W rosyjskim czerwony= fajny ;D
Krasiwaja, nie krasnaja;) Ładna, nie czerwona:)
« Ostatnia zmiana: 25 Paź, 2013, 13:47:14 wysłana przez MadYarpen »

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
To były z tego co pamiętam Mule, Painkiller i CHYBA Aftermath Myxu mnie ewentualnie poprawi :) Co do DiMarzio SD - naprawdę nie jestem aż tak tępy żeby nie wiedzieć o tym że nie robią tego setu do siódemek, miałem na myśli sześciostrunowce :D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
3432 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Gru, 2011, 08:42:14
wysłana przez Rachet
54 Odpowiedzi
28692 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Gru, 2013, 00:47:31
wysłana przez wuj Bat
95 Odpowiedzi
33965 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Gru, 2014, 00:38:59
wysłana przez blackdahlia
31 Odpowiedzi
9777 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Mar, 2015, 06:54:39
wysłana przez MrJ
20 Odpowiedzi
20131 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Cze, 2016, 18:06:42
wysłana przez Orange