Autor Wątek: Pogotowie gitarowe - polećta mi jakiegoś lutnika  (Przeczytany 21610 razy)

Offline MMAchu

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 43
Siemanko, dawno tu nie zaglądałem ale już tłumaczę o co się rozchodzi. 1,5 roku temu kupiłem mega wiosełko, sęk w tym, że gitara najwidoczniej ma problem z gryfem (miała go od początku odkąd ją kupiłem), przy dość niskiej akcji strun gitara brzęczy... co jest dość dziwne, ponieważ na tajwańskim RG350 mam niższą akcję strun bez brzęczenia ustawione. Regulowałem gryf prętem ale pomogło to tylko odrobinę. Myślę, że po prostu gryf stracił swoją fabryczną krzywiznę(co podobno zdarza się w "listewkach" RG, a w tym modelu mamy do czynienia z najcieńszym gryfem produkowanym przez Ibaneza). Myślę, że bez wizyty u lutnika się nie obędzie... i teraz mam dwa wyjścia - prawdopodobnie wysłanie jej do serwisu do niemiec(na co podejrzewam najprościej mnie nie stać) lub skorzystać z usług jakiegoś rodowitego lutnika. Co radzicie? Jeśli miałbym skorzystać z kogoś w Polsce musi być to ktoś kto zna się na Ibanezach, już zdarzyło naciąć mi się na kiepskiego lutnika, a jeśli którykolwiek spaprałby mi ten gryf to mam pewność, że drugiego takiego NAPEWNO nie dostanę. Czekam na jakieś porady, może polecicie mi jakiegoś lutnika? Jestem z Pomorza, więc wolałbym kogoś z okolic 3miasta. Dzięki chłopy z góry za pomoc i zainteresowanie, siema!
« Ostatnia zmiana: 16 Lip, 2014, 03:06:30 wysłana przez MMAchu »
Po pierwsze zwiększ masę!

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
No już nie przesadzaj z tym wysyłaniem jej do serwisu do Niemiec. Uważasz, że lepiej Ci ją zrobią niż u jakiegoś rodzimego magika? Mamy w Polsce paru dobrych fachowców w tej dziedzinie. Chłopaki podrzucą Ci kogoś z okolic 3miasta i się bujaj do niego.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Michał, damy radę, jest w okolicy kilku dobrych speców :) Dogadamy na tel.

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
po samym poście ciężko jest coś powiedzieć, póki co wychodzę z założenia, że porządny i staranny setup powinien wystarczyć. Podejdź z gitarą do lutnika lub może do kogoś z forum z trójmiasta. 

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Pytanie tylko czy ktoś sie zna na Ibanezach :P

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
(...) mega wiosełko (...) Ibanez RG1550 (...) jedyny model w Polsce (...) musi być to ktoś kto zna się na Ibanezach (...) to mam pewność, że drugiego takiego NAPEWNO nie dostanę.

to chyba łąka, bo kwiatek na kwiatku :D

Ja miałem kiedys innego ibka S, więc ten 1550 to chyba nie jest jedynym model w tym kraju :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline MMAchu

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 43
(...) mega wiosełko (...) Ibanez RG1550 (...) jedyny model w Polsce (...) musi być to ktoś kto zna się na Ibanezach (...) to mam pewność, że drugiego takiego NAPEWNO nie dostanę.

to chyba łąka, bo kwiatek na kwiatku :D

Ja miałem kiedys innego ibka S, więc ten 1550 to chyba nie jest jedynym model w tym kraju :D

Kolego szanowny, zamiast szydzić ruszyłbyś wpierw leniwy tyłek i zaczerpnął trochę informacji na temat gitary wspomnianej w temacie, bo w tej sytuacji sam się zbłaźniłeś i wyszedłeś na niedouka i ignoranta. Jeśli wykazałbyś chociaż minimalne zainteresowanie to bez problemu znalazłbyś w wyszukiwarce Google(co wręcz przeciwnie nie jest takie trudne, uwierz... chyba, że Cię przeceniam) dane techniczne tejże gitary, która ze zwykłym RG1550 nie za wiele ma wspólnego...  i nie, nie rozchodzi się tutaj o kolor/malowanie.
A kończąc z pierdołami i wracając do rozmowy na właściwy temat, to dalej czekam na jakieś sugestie co do pomorskich lutników. Pozdrowienia!
Po pierwsze zwiększ masę!

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Słuchaj no kolego MMAchu, Ty chyba nie chcesz zostać naszym kolegą a jesteśmy zgraną bandą skurvensenów :P  zanim komuś zainputujesz lenistwo nieuctwo i takie tam to zacznij od siebie. Rusz kurwa swój leniwy tyłek i nie czekaj na propozycje tylko zapierdalaj biegusiem do sklepów muzycznych i zapytaj gdzie serwisują gitary czy to tak ciężko, czy jestes na tyle leniwy ze sie nie chce samemu rozpoznać tematu. Trójmiasto nie jest az takie duże. Nie mogę pominąć też bzdetu jaki sam napisałeś o tym ze to musi być ktoś kto sie zna na ibanezie. Kolego to nie cud natury tylko budzetowe wiosło i nie ma sie nad czym spuszczać badyl jak większość innych.
Jeśli w taki sposób chcesz cokolwiek tutaj sie dowiedzieć to nie wróże Tobie wielkiej przyszłości.

Mogę podpowiedzieć ze chyba nikt w Polsce nie zna sie tak na Ibanezach tak jak gość który robił Ibaneza dla Dino Cezaresa . Zaznaczam, robił a nie naprawiał, więc to nie przelewki. Nazwisko pominę celowo byś mógł sie wykazać, wypomnianą przez siebie naszemu koledze, znojomością obsługi wyszukiwarki internetowej ;)
« Ostatnia zmiana: 06 Wrz, 2013, 08:07:03 wysłana przez commelina »

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Dzieki Comm.
Lepiej bym tego nie ujął.
« Ostatnia zmiana: 06 Wrz, 2013, 08:10:51 wysłana przez Dmaligator »
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
spokojnie tu chodzi o świadomość "mam jedyny model w Polsce" jest niezwykły i w ogóle
Spoiler
 

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
(...) mega wiosełko (...) Ibanez RG1550 (...) jedyny model w Polsce (...) musi być to ktoś kto zna się na Ibanezach (...) to mam pewność, że drugiego takiego NAPEWNO nie dostanę.

to chyba łąka, bo kwiatek na kwiatku :D

Ja miałem kiedys innego ibka S, więc ten 1550 to chyba nie jest jedynym model w tym kraju :D

Kolego szanowny, zamiast szydzić ruszyłbyś wpierw leniwy tyłek i zaczerpnął trochę informacji na temat gitary wspomnianej w temacie, bo w tej sytuacji sam się zbłaźniłeś i wyszedłeś na niedouka i ignoranta. Jeśli wykazałbyś chociaż minimalne zainteresowanie to bez problemu znalazłbyś w wyszukiwarce Google(co wręcz przeciwnie nie jest takie trudne, uwierz... chyba, że Cię przeceniam) dane techniczne tejże gitary, która ze zwykłym RG1550 nie za wiele ma wspólnego...  i nie, nie rozchodzi się tutaj o kolor/malowanie.
A kończąc z pierdołami i wracając do rozmowy na właściwy temat, to dalej czekam na jakieś sugestie co do pomorskich lutników. Pozdrowienia!

Niech to trwa :D

Na poczatek maly hint dla kolegi - model =/= egzemplarz

Reszta moze potem, o ile kolega jeszcze tu wroci po tej blazenadzie ktora odstawia :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline MMAchu

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 43
Rusz kurwa swój leniwy tyłek i nie czekaj na propozycje tylko zapierdalaj biegusiem do sklepów muzycznych i zapytaj gdzie serwisują gitary czy to tak ciężko, czy jestes na tyle leniwy ze sie nie chce samemu rozpoznać tematu. Trójmiasto nie jest az takie duże. Nie mogę pominąć też bzdetu jaki sam napisałeś o tym ze to musi być ktoś kto sie zna na ibanezie.
Po pierwsze odpowiadając wszystkim Wam wyżej komentującym, co w tym nienaturalnego, że bronię się, przed atakiem Waszego kolegi, który widzę, że jedyną rzeczą, którą potrafi jest drwić z innych nie mając przy tym akurat w moim przypadku nic ciekawego do powiedzenia.
A i Ciebie kolego commelina już informuję, że nie jestem takim ignorantem, żeby wysługiwać się tylko Wami. Pewne kroki zastosowałem samemu, więc nie wiem skąd u Ciebie ta agresja. Byłem osobiście tam gdzie gitara została zakupiona, czyli w Intertonie - który z kolegi polecił mi Grzegorza Pawlenko lub kontakt z nowym dystrybutorem Ibaneza, który to z kolei po tym jak się z nim skontaktowałem jedynie zaproponował mi wysyłkę gitary do Niemiec. Jakiś czas temu również dzwoniłem do pewnego poleconego mi lutnika z Gdańska (nie przypomnę sobie jego namiarów) i jak to sam stwierdził, że z "tymi Ibanezowskimi listewkami różnie bywa i po naprawie może być gorzej". Więc ja jako kompletny amator w kwestiach technicznych instrumentu przeraziłem się, bo co mogłem pomyśleć po usłyszeniu takiego zarzutu od niby fachowca.(więc jest to opinia, którą powieliłem od osoby, która jak mniemam powinna mieć większą wiedzę ode mnie...bez względu na to czy jest słuszna czy nie).
Dzięki wielkie za info o Dino Cezaresie, z ciekawości sprawdziłem i chodzi o Pawła Kameckiego... trafiłem?  ;)


Na poczatek maly hint dla kolegi - model =/= egzemplarz

Reszta moze potem, o ile kolega jeszcze tu wroci po tej blazenadzie ktora odstawia :D
Tutaj muszę przyznać Ci rację, było to małe przejęzyczenie ale nie mów, że jako jedyny spośród zebranych nie zrozumiałeś sensu mojej wypowiedzi? Rozwijając swoją poprzednią myśl specjalnie dla Ciebie - poprawnie: Posiadam jedynym EGZEMPLARZ TEGO MODELU Ibaneza w Polsce i jest to sprawdzona informacja. Przynajmniej jest to jedyny egzemplarz, który został sprzedany w Polsce przez oficjalnego dystrybutora, a sadząc po bardzo małym nakładzie tego modelu i krótkim okresie produkcji domniemam, że jestem jedynym właścicielem EGZEMPLARZA TEGO MODELU w Polsce.
A resztę proszę od razu, bo jak to powiedziałeś "błazenadę" odstawiasz tutaj tylko Ty, a do tego nie znasz podstaw zasad kulturowych panujących ogólnie na forach, bo jak się człowiek wypowiada na jakiś temat, to ważne, żeby był w tym jakiś sens, a głupkowate wpisy, zaśmiecające tylko temat są, wybacz ale na poziomie 15 latka.
A już nie śmiecąc i kontynuując poprzednią myśl. Faktycznie, może jestem przewrażliwiony w kwestii lutników, śmiesznie to zabrzmiało ale już się naciąłem na niefachowość i wolę być teraz ostrożny. Kiedyś oddawałem wiosło facetowi z Broken Necka i średnio byłem zadowolony z tego co zrobił, a znajomemu same studio brzydko mówiąc spierdoliło kiedyś fuchę, więc inny lutnik musiał naprawiać po nich źle wykonaną robotę. ;) Pozdrawiam!
Po pierwsze zwiększ masę!

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Lubimy sobie tutaj zartować i do tego powinieneś przywyknąc a gdybyś na wstepie powiedział tak jak to teraz czynisz Twój post nie byłby tak odebrany jak został odebrany. Także cały ten zgiełk zawdzięczasz sobie.
Co do jedynego egzemplarza tego modelu w Polsce to nie ma co co kruszyć kopii i epatować takimi stwierdzeniami bo sporo tutaj wieseł które są jedynymi w Polsce czasami i na świecie, więc to słaby argument a Ciebie naraża na lekką śmieszność. Cieszysz sie ze swojego wiesła, wspaniale, zyczymy by służyło jak najlepiej i tyle. Sam posiadam kilka gitar które są jedynymi egzemplarzami danego modelu na świecie i znaam tutaj kilku takich i  nic z tego nie wynika :P .

Offline przemekprzemek

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 47
MMachu - daj do dobrego lutnika na zwykły setup, gitara jak gitara - nie ma się nad czym spuszczać, każda ma podobną budowę. :)
Kolega kiedyś mi zachwalał to miejsce :
http://www.brokenneck.pl/

Offline MMAchu

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 43
Lubimy sobie tutaj zartować i do tego powinieneś przywyknąc a gdybyś na wstepie powiedział tak jak to teraz czynisz Twój post nie byłby tak odebrany jak został odebrany. Także cały ten zgiełk zawdzięczasz sobie.
Co do jedynego egzemplarza tego modelu w Polsce to nie ma co co kruszyć kopii i epatować takimi stwierdzeniami bo sporo tutaj wieseł które są jedynymi w Polsce czasami i na świecie, więc to słaby argument a Ciebie naraża na lekką śmieszność.
Nie muszę przywykać, sam lubię żartować, czasami nawet za bardzo... wbrew pozorom jestem normalnym człekiem  ;) ale też są pewne granice. Ja jako osoba "swieża" u Was na forum, zostaję na powitanie wyśmiany w sumie z błahego powodu,no jest to w moim odczuciu bynajmniej nietaktowne.
A co do mojej gitary to wiem, że przelatują przez 7string-a instrumenty na tle, których wygląda on szaro(a przeglądam forum od bodajże 4-5 lat?), co nie zmienia faktu, że gitara jest na tyle wg. mnie ciekawa, że warto się nią pochwalić... każdy z nas przecież lubi mieć coś niepowtarzalnego/prestiżowego, a tym bardziej się tym od czasu do czasu pochwalić, nie widzę w tym nic złego. Oczywiście w zamyśle nie miałem zamiaru się chwalić, ale zwrócić uwagę na niepowtarzalność gitary co w przypadku "fuszerki" uniemożliwiłoby mi wymianę części spierdolonych na inne. :P Może źle to wyraziłem.
Cieszysz sie ze swojego wiesła, wspaniale, zyczymy by służyło jak najlepiej i tyle. Sam posiadam kilka gitar które są jedynymi egzemplarzami danego modelu na świecie i znaam tutaj kilku takich i  nic z tego nie wynika :P .
A cieszę się bardzo, co zresztą widać, mam nadzieję, że na emeryturze jeszcze zdarzy mi się kilka solówek na niej wykroić. I gratuluję w takim razie kolekcji. :)
MMachu - daj do dobrego lutnika na zwykły setup, gitara jak gitara - nie ma się nad czym spuszczać, każda ma podobną budowę. :)
Kolega kiedyś mi zachwalał to miejsce :
http://www.brokenneck.pl/
Przemku, na temat Broken Neck już się wyżej wypowiedziałem. Może są dobrzy, ale ja wspominam pewnego Pana od nich średniawo z czasów kiedy jeszcze pracował "solo",i wiem, że jak się zdenerwował to robił bardzo niedokładnie... a zdenerwować ciężko go nie było :) Jak pisałem, kolega oddał im gitarkę(dawno temu) i był zawiedziony poziomem obsługi.
Czekam na dalsze propozycje, Wasze opinie na temat Broken Neck(może coś się zmieniło?), Grzegorza Pawlenko(poleconego mi przez Interton) i sugestie/polecenie innych fachowców z tych terenów. Na pewno gitarę obejrzy jeszcze Wasz forumowy kolega, z którym znam się osobiście. Kamecki... fajna opcja, ale domniemam, że BARDZO droga i odległa(jeśli w ogóle zajmuje się serwisowaniem/naprawą), wolałbym kogoś na miejscu. Pozdrawiam!
Po pierwsze zwiększ masę!

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
MMachu - daj do dobrego lutnika na zwykły setup, gitara jak gitara - nie ma się nad czym spuszczać, każda ma podobną budowę. :)
Kolega kiedyś mi zachwalał to miejsce :
http://www.brokenneck.pl/

Przemku, uwierz mi, o ile na początki broken necka były z pewnych względów całkiem ok w kwestii jakości, to ostatnimi czasy nie słyszałem, żeby ktokolwiek wyszedł od nich zadowolony po jakiejkolwiek poważniejszej robocie, niż wymiana strun...

Offline przemekprzemek

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 47
Mmachu - nie rozumiem Twojego toku rozumowania, piszesz wiersze nad zajebistością swojego wiosła a żałujesz na lutnika ? (p.Kamecki). Ja do sprawy podchodzę dosyć praktycznie, gitara ma przede wszystkim grać i zamiast siedzieć na forum, siedziałbym już w samochodzie i jechał z wiosłem do lutnika.
No dobra...to kawulec i do wiesła  ;)

Offline MMAchu

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 43
Mmachu - nie rozumiem Twojego toku rozumowania, piszesz wiersze nad zajebistością swojego wiosła a żałujesz na lutnika ? (p.Kamecki). Ja do sprawy podchodzę dosyć praktycznie, gitara ma przede wszystkim grać i zamiast siedzieć na forum, siedziałbym już w samochodzie i jechał z wiosłem do lutnika.
No dobra...to kawulec i do wiesła  ;)
Gdybym chciał zrobić fuszerkę za groszę to wiedziałbym gdzie pójść :) A korzystam z Waszych rad dlatego, że jak mi wyrzucicie kilku fachmanów(na bazie Waszego bogatego doświadczenia), którzy znają się na robocie to będę miał rozeznanie. Póki co mam świadomość, że Kamecki jest świetny, ale jeśli faktycznie tak jak mówicie może to być dużo mniej inwazyjny zabieg niż może mi się wydawać to może znajdzie się gdzieś na miejscu profesjonalista, który mi to zrobi na podobnym poziomie a gitara przynajmniej nie będzie musiała przejechać całej Polski(a tym bardziej JA). Pozdrawiam!
Po pierwsze zwiększ masę!

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Nie chce być nie miły ale, krótko mówiąc trochę spaliłeś gacie na początku i w takich cie będą tu widzieć.

« Ostatnia zmiana: 06 Wrz, 2013, 17:38:17 wysłana przez Dmaligator »
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline MMAchu

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 43
Nie chce być nie miły ale, krótko mówiąc trochę spaliłeś gacie na początku i w taki cie będą tu widzieć.
Uwierz, że aż tak wrażliwy nie jestem żeby się takimi rzeczami przejmować :)
I myślę, że znajdzie się kilku uprzejmych użytkowników, którzy pomogą mi rozwiązać problem. Pozdrawiam!
Po pierwsze zwiększ masę!

Offline przemekprzemek

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 47
Ale gitara to nie jest reaktor jądrowy, to drewno i drut, dobry lutnik w Trójmieście zrobi Ci to tak samo jak dobrze jak dobry lutnik w Krakowie czy Warszawie bo wielkiej filozofii nie ma a z lutnikiem jak z lekarzem : idzie się do najlepszego, a że to czasem kosztuje ....trudno. Warto. Ja np mam świetnego i sprawdzonego lutnika, chodzę do niego co jakiś czas i zapomniałem co to problem z gitarą : )

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Grzeska Pawlenko to ja jeszcze znam z czasów gdy Adamowicz handlował w domku na Piaskowej Gd.Orunia a większości z Was to na świecie nie było :P Jako człowiek spoko gość ,jako fachowiec nie mam pojęcia bo znam go jako handlowca również potem w Intertonie. Zapewne ustwiał im te zjebanezy bo setup zawsze sobie robił sam, ale żeby wymieniał progi nie słyszałem, inna sprawa ze nie widziałem sie z Nim dobre kilkanascie lat. Jak Go spodkasz pozdrów ode mnie, pewnie i tak nie bedzie pamietał ;D

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Ja bym polecił Vicola ale on chce lutnika a nie kogoś co się zna ;D
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Kogoś kto sie zna na Ibanezie a Vicol nie cierpi Ibaneza

Offline przemekprzemek

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 47
a Ibanez czymś różni się czymś od innych gitar ?  ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
10554 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Kwi, 2012, 19:01:53
wysłana przez admaxo
3 Odpowiedzi
3590 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Gru, 2011, 22:02:10
wysłana przez Dale Cooper
39 Odpowiedzi
19251 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Mar, 2016, 17:55:24
wysłana przez eetfuk
7 Odpowiedzi
8309 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Paź, 2018, 14:09:43
wysłana przez witold678
7 Odpowiedzi
5893 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Kwi, 2019, 02:20:08
wysłana przez wuj Bat