Autor Wątek: Pogotowie gitarowe - polećta mi jakiegoś lutnika  (Przeczytany 21609 razy)

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Nazwą, kształtem i lipą :D
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Nazwą, kształtem i lipą :D

Thot, po prostu większość ibanezów to lipa... :D

Offline przemekprzemek

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 47
Czaję, że nie każdy lutnik mógł mieć do czynienia z evertune'm czy jakimś innym dziwadłem ale zwykły superstrat to chyba po pijaku z zamkniętymi oczami dobry lutnik ogarnie bez względu czy to Suhr,Jebanez czy Dżekson itp  :) :)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Problem w tym, że nie wszyscy "lutnicy" oferujący swoje usługi, to lutnicy. A co za tym idzie, zdarzają się goście, którzy biorą się za poważne naprawy, nie mając specjalnego pojęcia, jak to zrobić, ani zaplecza w postaci odpowiedniego warsztatu. Przykład z broken neckiem- wzięli bodajże w sierpniu 2012 gitarę znajomego, shectera i miał być zrobiony refinish, w tym przypadku z pełną wymianą lakieru. trzymali wiosło do lutego 2013 i oddali mu je pomalowane zwykłą bejcą, na dodatek w sraczkowożółtym kolorze. Za to potem wiosło trafiło do pana Langowskiego, który zrobił to dobrze. Dlatego ile bezinwazyjne sprawy może robić dowolny lutnik (na dobrą sprawę większość gitarzystów spokojnie przy odrobinie ogarnięcia może to zrobić samemu), to inwazyjne naprawy najlepiej dać do doświadczonego fachowca.

Offline MMAchu

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 43
commelina - p. Pawlenko chyba będziesz musiał jednak pozdrowić osobiście bo podjąłem już decyzję co do lutnika, a na marginesie sprawdziłem w profilu Twój wiek i jestem w szoku, pewnie już trzymałeś gryf w ręce jak ja jeszcze z dywanu po drabinie schodziłem  :) Dzięki wszystkim za porady - przemyślałem sprawę, spróbuję zrobić setup jeszcze raz z Łukaszem(lwronk), a jak nic to nie da to chyba warto będzie do p. Kameckiego puścić maila...
Tak jeszcze na ostatku,z ciekawości, jakie macie opinie na temat p. Pierożaka? Ja dobrze zapamiętałem moją pierwszą wizytę u niego, zawiozłem świeżo kupionego akustycznego Ibaneza. Zapewnił mnie przez telefon, że zrobi wszystko od ręki, ale jak przyjechałem to zostałem zrównany z podłogą, że nie mogę takich rzeczy od niego wymagać i kazał mi wracać 100km z powrotem do domku... :) nie przeraziłem się bo zostałem uprzedzony o jego porywczości i co do czego w końcu doszliśmy do porozumienia. Ale do dziś mam bekę jak przypomnę sobie jak odbierałem to wiosełko. Podając mi instrument(gitara ledwie kilkudniowa - folia świeżo zdjęta) dość solidne walnął nią przypadkiem o stół(mały ślad do dzisiaj został :D ) i szyderczo wyrzucił "kur*a, szkoda stołu.". No wtedy w tamtej sytuacji łzy napłynęły do oczu, nawet nie wiedziałem jak go zripostować. Przez pryzmat czasu bardziej się z tego śmieję ale nie powiem, wtedy ładnie mnie zszokował  :P
Nazwą, kształtem i lipą :D

Thot, po prostu większość ibanezów to lipa... :D
jakby to powiedział Burneika u mnie "nie ma lipy", mój Rg jest "machąń"  :P
A na serio, to ja tam lubię brzmienie lipy, szczególnie z Dimarzio Tone Zone pod mostem. ;)

Dzięki wszystkim jeszcze raz za wypowiedzi w tym wątku i pozdrawiam!
Po pierwsze zwiększ masę!

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Mnie o Adriana P. nie pytaj, to dla mnie zły temat, złe wspomnienia. Pomijając to, dla mnie to zmarnowany ogromny talent. Zmarnowany z mojego punktu widzenia, zeby nie było.

Offline przemekprzemek

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 47
I jak z gitarą wyszło ? Kwestia ustawienia czy jakaś grubsza sprawa ?

Offline MMAchu

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 43
Kolega lwronk mi dopomógł. Później jeszcze sam trochę podbłubałem, ustawiłem porządnie most i krzywiznę gryfu. Cienka E nad 12stym progiem jakieś 1,2-1,4mm - nie mam jak dokładnie zmierzyć. Gruba E nad 12stym ok. 1,5-1,7mm. Gitara na "sucho" lekkawo brzęczy ale na wzmacniaczu nie czuć, było trochę niżej ale musiałem podnieść bo w okolicy 12stego progu flażoletów nie dało się zbytnio wyciągnąć. W sumie mógłbym jeszcze trochę podnieść dla brzmienia ale szkoda mi komfortu(instrukcja gitary podaje jesli dobrze pamiętam - cienka E 1,5mm/gruba E 2mm).
Więc ogólnie po solidnych oględzinach wyszło, że gryf jest w jak najlepszym porządku - jedyne z czym walczyłem to z fizyką i złym setupem, a cały płacz był niepotrzebny  :P
Nie pisałem, bo czasu mało, a jak go mam to poświecam na poznawanie Zooma G5, którego kilka dni temu zamówiłem. Może coś skrobnę o nim więcej jak ktoś będzie chciał wiedzieć z czym to się je. Pozdro!
Po pierwsze zwiększ masę!

Offline przemekprzemek

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 47
(instrukcja gitary podaje jesli dobrze pamiętam - cienka E 1,5mm/gruba E 2mm).

myślę,że nie warto się sugerować instrukcją bo wysokość strun to kwestia indywidualnych preferencji ale dobrze,że wyszła pierdoła a nie jakas grubsza sprawa

Offline MMAchu

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 43
Podniosłem lekko dzisiaj do 1,4mm na cienkiej i 1,9mm na basowej. Trochę poniżej wskazań instrukcji, mimo to mam niedosyt bo wiem, że ludzie ustawiają niżej. W tygodniu usiądę jeszcze raz, tym razem w oparciu o poradnik z ibanezrules.com i ustawię wszystko jeszcze raz, od mostu, intonacji po krzywiznę gryfu. Chciałbym docelowo 1.2mm oraz 1.7mm bez brzęczenia, czyli nie wiele niżej ale jednak różnicę czuć, szczególnie przy szybszym legato :)
Problem się pojawia tylko z dokładnym odmierzaniem, w jaki sposób mierzycie odległości strun? Póki co mój zestaw to lupa + zestaw kostek różnej grubości  :P
Po pierwsze zwiększ masę!

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Wiesz co? Kup sobie perkę. Nie będziesz musiał chodzić do lutników :D
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline MMAchu

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 43
Hehe albo bas, basistom i tak zawsze wszystko jedno  :P
Po pierwsze zwiększ masę!

Offline Amok

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 66
Do mierzenia można użyć np. takich blaszek. Wygląda jak scyzoryk, tylko zamiast nożyczek i wykałaczek wyciąga się różnej grubości blaszki od 0.05 mm do 1mm

Offline rusiu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 237
  • Mejama lama ding dong
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Miałem napisać że to szczelinomierza, ale mnie ktoś ubiegł. Więc napiszę: graj, nie pierdol. O.

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Hehe albo bas, basistom i tak zawsze wszystko jedno  :P

Tu byś się pan mógł zdziwić
:-P

Offline MMAchu

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 43
benkai, żartowałem  :P Chociaż pamiętam jak gościu, z którymi kiedyś grałem opowiadał, że swój pierwszy koncert zagrał na basie kompletnie nie znając repertuaru. Cały koncert grał otwartą E i tak nikt się nie skapnął  :P Dobra, szczelinomierz sobie załatwię, z resztą będę walczył samemu. Temat do zamknięcia. Pozdro :)
Po pierwsze zwiększ masę!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
10554 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Kwi, 2012, 19:01:53
wysłana przez admaxo
3 Odpowiedzi
3590 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Gru, 2011, 22:02:10
wysłana przez Dale Cooper
39 Odpowiedzi
19251 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Mar, 2016, 17:55:24
wysłana przez eetfuk
7 Odpowiedzi
8308 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Paź, 2018, 14:09:43
wysłana przez witold678
7 Odpowiedzi
5891 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Kwi, 2019, 02:20:08
wysłana przez wuj Bat