Autor Wątek: Potencjometry podwójne z push-pullem - czy coś takiego istnieje?  (Przeczytany 2808 razy)

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300

Czy ktoś wie, czy taka wydumka dla gitar istnieje i ma sens? Jeden stacked pot, obsługujący jednocześnie volume i tone, do tego z push-pullem do rozłączania cewek?

Pewnie przekombinowałem i trzeba odpuścić sobie rozłącznie cewek, ale chociaż czy volume i tone da się obsłużyć jednym, podwójnym potkiem?

Dzięki za wszelkie wskazówki.

PS Widziałem, że basisty takie majom, ale jak zacząłem czytać i trafiłem tu (Warwick / MEC), to nie umiałem się odnaleźć...

http://tnij.org/x72h


Offline Mordimer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • PMH
Opcja jeden pot obsługujący tone/volume jak najbardziej do zrobienia. Tylko sprecyzuj - na jednym pocie dwie gały (jeden pot, osobna regulacja) czy jedna gała (zmieniasz jednocześnie i tone, i volume)?

Robią też takie cuda, że masz pojedynczego potka z PP - normalnie obsługuje vol, a po "wyjęciu" obsługuje tone (vol idzie na maks).

Potka z dwoma gałami do vol/tone i pp nie widziałem…

ED: Ok, przeczytałem jeszcze raz ze zrozumieniem ;)
Podwójny pot z jedną gałą - tak, to możliwe.
Podwójny pot z jedną gał i PP - nie za bardzo możliwe. Chyba że Ci ktoś na indywidualne zamówienie zmontuje.
« Ostatnia zmiana: 02 Sie, 2013, 13:24:19 wysłana przez Mordimer »

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Hm.

Skoro nie ma ultimate wash and go combo, to pewnie oleję temat rozłączania cewek.

Jest wiosełko z profilowanym, lakierowanym topem które miało oryginalnie jeden knob volume i mini 3-poz switch. Potek wymieniłem na PP do rozłączania cewek. Gra to świetnie, ale aż się prosi o pokryntło tone.

Krojenie dechy raczej nie wchodzi w grę. Może trzeba założyć zwykły stacked pot vol / tone, a coil split obsłuży się jakimś innym wihajstrem? Jakim? Kiedyś widziałem takie mikro-switche montowane przy przystawkach... Co jeszcze?   

Posty połączone: 02 Sie, 2013, 17:36:42
Czyż to nie coś takiego?

Jezu, patrzyłem nawet na to, ale myślałem, że to kosmiczny krążownik Nostromo, w skali jeden do siedemdziesięciu dwóch.

Nie jest jakoś kosmicznie wysokie...

I to wygląda na Push-push, ale bez znaczenia. Czy to się nada??
« Ostatnia zmiana: 02 Sie, 2013, 17:36:42 wysłana przez Ghost_of_Cain »

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Z tego co patrzę to powinien się nadać tylko cena trochę zaporowa ;)
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline Mordimer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • PMH
Gdyby użyć tylko jednej części od balansu to niby się nada, ale ma 25k, więc przy pasywach będzie o kant dupy. Dodatkowym minusem może być to, że ma "click" na środku zakresu.
« Ostatnia zmiana: 05 Sie, 2013, 15:19:15 wysłana przez Mordimer »

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Eee, myślę, że gdyby chcieć naprawdę dobrze to zrobić, to trzeba jednak wywalić tego PP, zamontować normalny podwójny pot vol/tone, a rozpinanie cewek załatwić parką SD Triple shot. Na pewno nie byłaby to tania zabawa, w każdym przypadku.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
4730 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lut, 2011, 20:03:17
wysłana przez roogmetal
41 Odpowiedzi
21598 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Mar, 2012, 09:30:28
wysłana przez Baszoo
10 Odpowiedzi
3099 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Cze, 2012, 22:49:10
wysłana przez Aerosmith
14 Odpowiedzi
7100 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Mar, 2013, 19:03:18
wysłana przez Luc
4 Odpowiedzi
2686 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Wrz, 2014, 16:05:10
wysłana przez IndependenT