Autor Wątek: Customowy gryf - gdzie w polszczy?  (Przeczytany 5221 razy)

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Customowy gryf - gdzie w polszczy?
« 18 Lip, 2013, 16:47:44 »
Jak w temacie - u kogo, w Polsce można wystrugać sam gryf? Myślę coraz bardziej nad wymianą w swoim tele - chyba, że ktoś orientuje się jak się (i czy w ogóle się da) zmienić radius podstrunnicy - o takich rzeczach jak wyjęcie progów wiem, to przeca logiczne ale - czy w ogóle się to da zrobić?
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Jak w temacie - u kogo, w Polsce można wystrugać sam gryf? Myślę coraz bardziej nad wymianą w swoim tele - chyba, że ktoś orientuje się jak się (i czy w ogóle się da) zmienić radius podstrunnicy - o takich rzeczach jak wyjęcie progów wiem, to przeca logiczne ale - czy w ogóle się to da zrobić?
da sie, robilem tak w greco swoim, nie pamietam, ale dość troche mnie to kosztowało.
gadałeś ze skervesenami?:)

ed: robiłem tzn sciagniecie progow, radius na nowo i zalozenie progow.
« Ostatnia zmiana: 18 Lip, 2013, 16:58:04 wysłana przez sify11 »
i always go full retard

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Jak w temacie - u kogo, w Polsce można wystrugać sam gryf? Myślę coraz bardziej nad wymianą w swoim tele - chyba, że ktoś orientuje się jak się (i czy w ogóle się da) zmienić radius podstrunnicy - o takich rzeczach jak wyjęcie progów wiem, to przeca logiczne ale - czy w ogóle się to da zrobić?
da sie, robilem tak w greco swoim, nie pamietam, ale dość troche mnie to kosztowało.
gadałeś ze skervesenami?:)

Jeszcze nie gadałem, ale zaraz zagadam :) Chociaż, w sumie, Jarku - jeśli to czytasz, to poprosiłbym Cię o odpowiedź tutaj - stawiam, że nie tylko ja chciałbym wiedzieć jak to wygląda 'od kuchni' :)
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Zelman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 277
  • http://trylionband.com
    • Trylion
Myślę, że Nexus by się podjął takiego zadania

http://www.nexus-guitars.com/contact.html

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Roter na pewno sobie poradzi, może nawet zrobić Ci 29 progów i 8 strun żebyś mógł 4 pasażyki zagrać

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Oj złosliwcy  :P

To co pisałeś, bo juz po fakcie to czytam , o 12/20 to na 6 strunach nie za bardzo, za wąsko trochę . Najbardziej realne jest 12 x 16" pod warunkiem ze podstrunnica jeśli tam jest, lub ilość materiału jeśli to ten typ z całości, pozwoli na wypłaszczenie czyli całkiem solidne zdjęcie materiału ze środka gryfu.
Na 56mm, bo tyle zazwyczaj ma 6 str gryf na koncówce , przy zdejmowaniu materiału bedzie to różnica dokładnie z 9 na 20 " ok 2mm
z 12 na 20 1.02mm
Także wszystko zależy od tego jaki masz obecnie radius i na ile nam pozwoli gryf .
Nowego robić nie bedziemy bo jak już Tobie pisałem nie mamy i nie planuje nawet wprowadzać technologi robienia gryfów a'la fęder.  Jeśli to miałby być wedle nasiejszej modły ftedy jo jest taka mozliwośc.
Osobiście nie sądzę by miało jakikolwiek sens stosowanie 20" na 6 strunach. Niedawno robiliśmy totalnego flata jak w klasykach i przypomiał mi sie "romans" z gitara klasyczną. No jest można i da sie grać tylko po co.

Offline crushingattack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Youshy, jeśli to jest Fender, albo cokolwiek o wymiarach Fendera, to chyba lepiej jest spróbować czegoś a'la Warmoth, Musikraft, Allparts, USACG. Niestety przy większości musisz doliczyć przesyłkę, vat i cło. Na ebayu trochę się wala gryfów po Fenderach, ale to tak jak już napisałem zależy czy radiusy do 12" Cię satysfakcjonują.

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Youshy, jeśli to jest Fender, albo cokolwiek o wymiarach Fendera, to chyba lepiej jest spróbować czegoś a'la Warmoth, Musikraft, Allparts, USACG. Niestety przy większości musisz doliczyć przesyłkę, vat i cło. Na ebayu trochę się wala gryfów po Fenderach, ale to tak jak już napisałem zależy czy radiusy do 12" Cię satysfakcjonują.

O tym już myślałem i liczyłem Warmotha - ceny by mnie zamordowały. Teraz mam 7,25" w Fendku
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 774

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Ups , no pięknie, a ja sie meczyłem i zrzedziłem na 9" . Jołszi jesteś dla mnie bohaterem ;)

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Ups , no pięknie, a ja sie meczyłem i zrzedziłem na 9" . Jołszi jesteś dla mnie bohaterem ;)

I jeszcze robię bendy (i to jakoś znośnie)!

Enyłej, już Ci napisałem w pw jak ja to widzę :)
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Ja w swoim Franku, wyciągałem progi i równałem podstrunnicę ze zmianą radiusa z 16 na 12, ale 7,5 to chyba max pod 12 można by podebrać.
Tak jak napisał Jarek, pewnie się da, ale zależy ile chcesz mieć. W Twoim tele pręt jest pakowany od tylca gryfu, i nie ma naklejanej podstrunnicy (jednoczęściowy)?

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Dokładnie tak jak mówisz - jednoczęściowy, ładowany prętem od tylca
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline lolo3d

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
Jak już ktoś wyżej napisał - Nexus.
Tanio nie jest, ale robi (wiem, bo swego czasu podbijałem do niego z podobnym tematem).
- mix your style -

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
2692 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Kwi, 2009, 16:28:31
wysłana przez ukasheq
14 Odpowiedzi
5028 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Maj, 2009, 09:12:51
wysłana przez zuraw
45 Odpowiedzi
23347 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Gru, 2012, 01:38:42
wysłana przez OMSON
4 Odpowiedzi
4254 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Mar, 2016, 12:58:21
wysłana przez Razor89
9 Odpowiedzi
4731 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Cze, 2021, 21:32:36
wysłana przez 7th