Autor Wątek: Przetwornik - Death/Black Metal  (Przeczytany 11066 razy)

Offline Avos666

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
Przetwornik - Death/Black Metal
« 22 Cze, 2013, 10:57:32 »
Witam. Chciałem was poprosić o radę. Mianowicie - mam zamiar zrobić pierwszą siódemkę w życiu. A że za niedługo będę musiał podać wszystkie rzeczy do zrobienia, chciałbym się spytać jaki będzie najlepszy przetwornik do niej. Oczywiście mowa o przetworniku mostkowym. Pasuje mi coś baaardzo ciężkiego, klarownego, a zarazem z dużą ilością gainu. Lepiej przetwornik aktywny, czy pasywny? (Ogólnie gram na gitarze mocno, więc nad pasywami też myślę.) Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Z aktywów Seymour Duncan Blackouts, z pasywów Bare Knuckle Black Hawk.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Avos666

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
i jeszcze pytanko, co sądzicie o Merlin Hellfire 7 ?

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Jedni go kochają, a inni nienawidzą. Musisz sam ograć.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi
Choć jestem z grupy tych, którzy go "nienawidzą", to sądzę, że w tych klimatach będzie idealny.

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Weź sobie Black Hawka...

Orange

  • Gość
i jeszcze pytanko, co sądzicie o Merlin Hellfire 7 ?

Ja mam i sobie chwalę. Ale chwalę też BO, BKP Painkiller :D Nie chwalę EMG :P

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Ja mam i sobie chwalę. Ale chwalę też BO, BKP Painkiller :D Nie chwalę EMG :P

Jebać Painkillera! :D Jakiś nijaki jest ten pickup + siarzy. Blekołk ma pierdolnięcie i fajnie chrupie.

Offline Avos666

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
No to sprawa dla mnie jasna - jeśli będę miał wystarczająco kasy - kupie Black Hawka, jeśli nie, kupię Hellfire :) Dzięki wielkie za rady :)

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
SD SH8 lub SD SH6

Offline utarefson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 349
    • http://landsbeyond.bandcamp.com/
Jakby co to będę miał Hellfire do 7 pod most na zbyciu. Pisz PW w razie co ;)

Offline Avos666

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
Właśnie po ogólnym przesłuchaniu Black Hawka stwierdzam, że to 'chrupanie' wgl mi sie nie podoba. Więc raczej zostanę przy hellfire.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Doradzacie na lewo i prawo, a nawet nie wiadomo o jaką gitarę chodzi. Podaj specyfikację i u kogo ją robisz.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Mondo ma rację.

CO do pickupów, do w różnych gitarach sprawdzał się SH-6 i Painkiller (którego mam już w kolejnej gitarze i sobie bardzo chwalę), możesz spróbować nowości spod znaku SD np. Black Winter czy Nazgul.

Fascynacji Hellfire nie podzielam, sam posiadałem w dwóch gitarach, no i sporo znajomych je miało. Nigdy nie wydawało mi się by brzmiało to fajnie, w żadnej konfiguracji. Najlepiej gadało to w RG7620 którego ma Szorstki_EVL, ale i tak na moje średnio.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Każdy uj swoją pipke chwali, więc nie pytaj tutaj i sam wybierz :)
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Semedi po pierwsze to dajesz w tym momencie chujowy werbel , po drugie niech pyta ale umie z tego wyciągnąć wnioski. Stivo ma swój gust ale ograł troche tego i w jednym sie zgadzamy co do helfajki, mi ona tysz nie robi. Podstawą jednak dobrego brzmienia nie jest tylko dobór pickupa, bez jak wspomniał słusznie mondo, całej specki.

Offline Avos666

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
specka - Gitara będzie miała gryf i korpus z mahoniu a podstrunnicę z hebanu. Będzie robiona przez kolegęktóry zajmuje się gitarami od ponad 10 lat. Co jeszcze mogę podać... gryf wklejany, mostek stały i w zasadzie chyba tyle. Jeśli coś jeszcze madodać, to piszcie.
« Ostatnia zmiana: 20 Sie, 2013, 12:06:39 wysłana przez Avos666 »

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Więc tak u mnie Painkiller'y siedzą w PRS Custom 22 w podobnym secie tzn mahoń korpus z topem z klonu, gryf mahoń z podstrunicą palisandrową, gryf wklejany, stały mostek. Gra to moim zdaniem miodnie, co do Hellfire to w takim układzie tym bardziej odradzał, zapowiada się muł.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Avos666

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
Gra to Twoim zdaniem miodnie, tylko do jakiej muzyki ? W sumie gram w dwóch zespołach i potrzebuję w miarę uniwersalnego przetwornika. W jednym Jest Death M/Deathcore i potrzebuję tu, żeby było klarownie, ale w cholerę ciężko. Z drugiej strony do black metalu też chcę, żeby było klarownie ale aż tak tego nie potrzeba, do tego fajna góra by była wskazana.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Gram w kapeli która gra coś na ten styl:



Natomiast często pogrywam sobie też takie klimaty:



W tym sprawdza się znakomicie, generalnie, nie ma dla niego czegoś takiego jak "za dużo gain", pozostaje selektywny, ma charakterystyczną mocną górę. Myślę, że by Ci się spodobał.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Moim zdaniem twierdzenie ze jakiś pickup czy gitara nie nadaje sie do jakiejś muzy to słabość. Słyszałem i djentowego Aftermtha oraz stricte wintydżowego pickupa jakim jest Mule z BKP w podobnym stylu muzycznym czyli napierdolu z grubsza rzecz biorąc i oba siedziały znakomicie. To ty musisz sie dobrze czuć ze swoim brzmieniem i umieć wpasować sie w brzmienie kapeli. Tutaj nie ma jednoznaczej recepty. Ostatnio porównałem sobie Black doga czyli hot vintage z Aftermatem i zdaje sie ze ten vintydżowy siedzi lepiej ale przez ogół nie jest tak doceniany i reklamowany jak after. Jeśli tak boisz sie painkillera masz zawsze  Bezpiecznego klarownego Nailbomba ten zagra we wszystkim . Nailbomba sprzedasz zawsze.

Offline Avos666

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
Z tym, że - zapomniałem dodać - szukam przetwornika max do 400 zł. Więc painkiller raczej nie wchodzi w grę.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
A pod jaki wzmacniacz będziesz to podpinał? Jeżeli siarotwory pokroju 5150 to spokojnie bierz Blackoutsy, a jak wzmacniacz jest ciemny i ma sporo dołu, to bierz SH-6 lub Gibsona 500T.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Pierdolicie. Wszyscy. Weź sobie EMG 81 + 85 i będzie najlepiej. Najlepszy set pikapów evur. Najlepszy do każdej muzy. Najlepszy do każdego wiosła.

Spoiler

Offline Avos666

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
Wzmak to bugera 6262 infinium z paką bugera 412-f bk. Ogólnie rzecz biorąc - w chuj dołu, jednak aktualnie mając corta x-6 który górą też nie szaleję wykręciłem ten piecyk tak, że brzmi bardzo fajnie ;)

@Niedziak - Pasywy, tylko i wyłącznie. co do SH-6 to słyszałem je i powiem Ci, że mi też nie siadają, za "suche" jak dla mnie. O tych drugich nie słyszałem.
« Ostatnia zmiana: 02 Lip, 2013, 23:39:16 wysłana przez Avos666 »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
16 Odpowiedzi
9977 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Gru, 2008, 17:35:27
wysłana przez Vin$
0 Odpowiedzi
1616 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Cze, 2012, 10:42:35
wysłana przez ryu420
45 Odpowiedzi
13510 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Wrz, 2012, 23:06:31
wysłana przez Einherjer
1 Odpowiedzi
2054 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Gru, 2016, 20:48:27
wysłana przez Filu888
1 Odpowiedzi
1759 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Mar, 2017, 21:38:51
wysłana przez Zomballo