Autor Wątek: Tanie wyciszenie domowego studia?  (Przeczytany 6479 razy)

Offline Szneka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
Tanie wyciszenie domowego studia?
« 20 Cze, 2013, 00:03:45 »
Witam
Planuję projekt nowego mini studia domowego w sypialni. Fundusz stosunkowo okrojony ale zależy mi na tym, żeby współlokatorom nie przeszkadzać i żeby jak najmniej było słychać poza pokojem.

Widziałem drzwi dźwiękoszczelne najtansze to wydatek rzędu 2-3k... Da się to domowym sposobem załatwić?

Bo na ściany by poszła po taniości wełna mineralna myślę.

Co z sufitem?
Pakę postawić na czymś pochłaniającym drgania czy zostawić jak jest na glebie?

Chciałbym zrobić w pokoju warunki do rozkręcenia lampy w cholerę ale też żeby się nie ugotować latem.. Jestem zielony w temacie ale chciałbym jakoś to rozplanować, z góry dzięki za rady :)

Offline capsoft

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
  • Ru*hał by.
ja swój pokoik też planuje jakoś zaadoptować akustycznie, ale nie tak żeby zrobić z niego MARTWE POMIESZCZENIE. Jedna ściana za monitorkami będzie właśnie w wełnie + pułapki basowe (również "wełna"). Ściana za plecami centralnie na środku idzie panel (wełna ofkors) o wymiarach takich, w jakich idzie wełna w płatach (nie zwijana). do wytłumienia pozostają ściany boczne. Tłumi sie w tym miejscu gdzie widać odbicie membran monitorów w lusterku, że jak "realizator" siedzi przy komputerze i monitory razem z jego głową tworzą miedzy sobą trójkąt równoramienny(monitor-monitor-glowa) to widać wlasnie to odbicie. Sufit proponuje też jakiś sprytny panel wełnopodobny lub nawet materac jakiś w miare lekki ze starego łóżka podwiesić. NA YT jest mnóstwo filmików DIY home recording studio czy cos w ten desen.

Rzuć okiem na to - co prawda tutaj jest w miare profeska i mało home-made gadżetów no ale pokazane jest jak to wygląda.
Obijanie ścian wytłoczkami po jajkach wg mnie mija sie z celem jeśli nie ma pod nimi nic.

Baj de łej. Pod pake proponuje podłożyć jakiś minimum 3-4 cm arkusz styropianu.

Offline Szneka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
Brzmi spoko ale czy to nie będzie sauna latem bez klimy?

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Najtaniej? Robisz, albo kupujesz iso caba i pokój adaptujesz a nie wygłuszasz, bo wygłuszanie to wcale nie taka łatwa i tania sprawa,  zwłaszcza gdy chcesz pizgać rozkręconym ampem...
Głównym problemem będą oczywiście basy. Wytłoczki i gąbeczkowe piramidki to zmora akustyków... Gdy masz niezaadaptowany pokój nawalenie piramidek spotęguje dudnienie, ponieważ piramidki działają tylko na wysokie tony. Gąbka ma za małą gęstość.
Nagrywanie głośnych instrumentów w jednym pomieszczeniu to katorga, dla Ciebie, a jeśli to chcesz robić w domu to dodatkowo dla wszystkich...
Jedynym dobry i stosunkowo tanim materiałem adaptacyjnym jest wełna mineralna. Najlepsze parametry ma isover pt80 (dodatkowo praktycznie nie pyli, ponieważ jest zabezpieczona) Budujesz ramy 15-20cm z mdf'u, gdzie ładujesz 10-15cm wełny, owijasz jakims materiałem i w tej skrzyni zostawiasz wolną przestrzeń z tyłu (ona wzmacnia absorpcję niskich tonów ) i tak jak kolega wyżej napisał rozmieszczasz w odpowiednich miejscach.

Jeśli chciałbyś totalnie wygłuszyć pokój, to pozostaje tylko budowa pomieszczenia w pomieszczeniu, gruba cegła, izolacja wełną, jakieś drewno itp, itd...

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
51 Odpowiedzi
16478 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Cze, 2012, 13:00:11
wysłana przez sinquestsound
19 Odpowiedzi
9707 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lip, 2012, 17:23:04
wysłana przez danati
16 Odpowiedzi
3617 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sie, 2012, 10:03:11
wysłana przez sharpi
11 Odpowiedzi
10359 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lut, 2017, 07:33:29
wysłana przez chronix1
3 Odpowiedzi
2960 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Sie, 2016, 21:44:32
wysłana przez Iwo612