Autor Wątek: Forum muli ;)  (Przeczytany 36422 razy)

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Forum muli ;)
« Odpowiedź #25 08 Kwi, 2013, 23:35:10 »
Nie mam i nie lubię PayPal :-\ I z tego co wiem nie tylko ja PayPal nie lubię.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Forum muli ;)
« Odpowiedź #26 08 Kwi, 2013, 23:37:24 »
No właśnie chciałem sobie przelać kasę na PayPala, aby z niego móc dalej tu na forum i dupa :/ ciekawe kiedy to zaksięgują...
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.
Odp: Forum muli ;)
« Odpowiedź #27 08 Kwi, 2013, 23:47:28 »
Jebać złodziei z Paypala.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Forum muli ;)
« Odpowiedź #28 09 Kwi, 2013, 00:05:52 »
Również nie przepadam za PayPal, stąd też nie przelewam ani ni trzymam na nim środków. Jedyne, do czego go używam to płatność kartą. Pieniądze są pobierane od razu z mojego konta po podaniu danych karty i nie zauważyłem żadnych prowizji podczas płacenia w ten sposób. Konto mam tylko po to, żeby pamiętało dane i żebym nie musiał tego wpisywać za każdym razem.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Forum muli ;)
« Odpowiedź #29 09 Kwi, 2013, 00:19:21 »
Nie jestem przekonany czy chcę, aby mieli dostęp do mojej karty...
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Forum muli ;)
« Odpowiedź #30 09 Kwi, 2013, 01:03:54 »
Dobry bank ubezpieczyłby Cię na ewentualność, której się obawiasz.

Marudzicie. Jeśli tak bardzo nie chcecie korzystać z PayPal, przekażcie pieniądze mi, a ja je w Waszym imieniu podaruję forum ;)

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Forum muli ;)
« Odpowiedź #31 09 Kwi, 2013, 07:11:02 »
Nie jestem przekonany czy chcę, aby mieli dostęp do mojej karty...
A na stacji benzynowej płacisz kartą czy gotówką? Bo IMO, taki sam problem...

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Forum muli ;)
« Odpowiedź #32 09 Kwi, 2013, 08:10:17 »
No nie do konca, bo na stacji fizycznie im podaję kartę, a tutaj jakieś śmieszne dane muszę podawać i nie jestem pewien w sumie jak to działa tam na zachodzie (co to jest expiration date, data utraty ważności karty? Skąd to wytrzasnąć? Na żadnym polskim serwisie nie ma czegoś takiego, tylko mnie po prostu przekierowuje na stronę mojego banku i tam to rzeczywiście działa jak na stacji).
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Forum muli ;)
« Odpowiedź #33 09 Kwi, 2013, 09:12:32 »
No nie do konca, bo na stacji fizycznie im podaję kartę, a tutaj jakieś śmieszne dane muszę podawać i nie jestem pewien w sumie jak to działa tam na zachodzie (co to jest expiration date, data utraty ważności karty? Skąd to wytrzasnąć? Na żadnym polskim serwisie nie ma czegoś takiego, tylko mnie po prostu przekierowuje na stronę mojego banku i tam to rzeczywiście działa jak na stacji).

Płatność kartą przez internet wymaga podania numeru karty, daty ważności karty (miesiąc/rok) oraz numeru CCV (3 cyfry, zazwyczaj na rewersie  obok podpisu). Te wszystkie dane są na karcie i pracownik takiej stacji może je zobaczyć.
To o czym piszesz, czyli przekierowanie na strone banku, nie jest płatnością kartą, tylko platnością przelewem elektronicznym. A w PL płatność kartą jest ogólnie dostepna juz w sklepach internetowych, na steamie, często tam gdzie masz przekierowanie na strone banku mozesz też wybrać karte kredytową zamiast swojego banku.

Jako że też prowadzę na swojej stronie platność przez dotpay, to umozliwiam płatność też karta kredytową. Wież mi że to jest bezpieczne. Jest całe mnóstwo weryfikacji. Załatwienie płatności z banku to pikuś, do płatności kartą trzeba przejść dłuższą drogę, ale właśnie wszystko dla bezpieczeństwa zarówno sprzedającego jak i kupującego.

No i jak pisał Mondo, większość banków ubezpiecza płatności elektroniczne kartą kredytową

I sorry, ale stweirdzenie że podajesz "jakieś śmieszne dane" przywodzi mi na myśl wioskowego buraka który przyjeżdża do wielkiego miasta zrobić przelew w banku bo nie ufa internetowi, a pracownikowi w banku tak ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Forum muli ;)
« Odpowiedź #34 09 Kwi, 2013, 09:30:54 »
No nie do konca, bo na stacji fizycznie im podaję kartę, a tutaj jakieś śmieszne dane muszę podawać i nie jestem pewien w sumie jak to działa tam na zachodzie (co to jest expiration date, data utraty ważności karty? Skąd to wytrzasnąć? Na żadnym polskim serwisie nie ma czegoś takiego, tylko mnie po prostu przekierowuje na stronę mojego banku i tam to rzeczywiście działa jak na stacji).
Na 100% jestem przekonany, że więcej przewałów z kartami następuje w sklepach, restauracjach, klubach niż przez net, zwłaszcza w sytuacji, gdy podajesz dane jednej firmie, znanej na całym świecie.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Forum muli ;)
« Odpowiedź #35 09 Kwi, 2013, 10:35:01 »
Sory, ale nigdy dotychczas nie potrzebowałem tego, więc nie wiem ;) Dobra, to teraz pytanie czy zwykla karta bankomatowa-platnicza mastercard styka, czy trzaa mieć jakąś zajebistą (z tych co za ich utrzymanie się płaci)?
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Forum muli ;)
« Odpowiedź #36 09 Kwi, 2013, 10:45:47 »
Karta musi ieć trzycyfrowy security code na drugiej stronie. Ja mam Paypala dopisanego do normalnej płaskiej, bankomatowej.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Forum muli ;)
« Odpowiedź #37 09 Kwi, 2013, 10:50:38 »
Sory, ale nigdy dotychczas nie potrzebowałem tego, więc nie wiem ;) Dobra, to teraz pytanie czy zwykla karta bankomatowa-platnicza mastercard styka, czy trzaa mieć jakąś zajebistą (z tych co za ich utrzymanie się płaci)?

Albo wypukła Visa/Mastercard albo przeznaczona do płatnosci internetowej. Np w mBanku standardowa Visa Electron (czyli ta płaska) podobno działa w płatnosciach internetowych (nie mam u nich karty wiec Ci nie powiem na 100%, ale tak się reklamują). Ale coraz więcej banków już w standardzie ma wypukłe za darmo (i nie są to kredytówy tylko zwykłe debetówki) - np w Alior Sync - wypukła visa za darmo, konto też za darmo, wypłaty z bankomatów i tym podobne pierdoły które umilają życie. Z kolei w ING trzeba zapłacić za wypukłą. Wspomniany mBank ma zwykłą płaską do płatnosci internetowych, ale trzeba zrobić zakupy za 200pln w miesiącu rozliczeniowym albo kosztuje 4pln. Ofert innych banków aktualnie nie znam, bo nie mam tam kont ;)

Coraz więcej stron z płatnoscią kartą udostępnia płatność za pośrednictwem nie tylko PayPala ale również takim np MoneyBookers, na którego można przelać pieniądze bezpośrednio z konta. No i sa tez wirtualne karty kredytowe, która są po prostu rozwinięciem konta bankowego.
B ( o ) ( o ) B S

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Forum muli ;)
« Odpowiedź #38 09 Kwi, 2013, 10:55:20 »
Czyli lipa, bo mam płaską w ING.

Kurde, jak ktoś ma taka kartę i konto na paypalu to mu pewnie tak najwygodniej, a jak nie to cholera fatyga jest nawet tak symbolicznie wesprzeć forum - łatwiej by było jakby były podane po prostu dane do przelewu do skopiowania ;) aż mi głupio tyle tu szumu robię na ilość kasy jaką sobie wczoraj naszykowałem i czekam na paypala :p


~polaki biedaki cebulaki :D
« Ostatnia zmiana: 09 Kwi, 2013, 11:02:17 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Forum muli ;)
« Odpowiedź #39 09 Kwi, 2013, 11:07:23 »
piszesz jakby każdy mógł mieć tylko jedno konto w jednym banku i jak nie ma jakiegos produktu to jest w czarnej ciasnej. Przecież posiadanie kilku kont w kilku bankach i wyciąganie najlepszego z każdego z nich jest standardem.
W ING mam hipotekę, bo mieli najlepsza ofertę dla mnie jako pracownika instytucji finansowej. Alior ma obecnie najciekawsza ofertę ROR, karty i nienajgorszy kantor online (choc gorszy niż walutomat) i świetny system zakladania konta (weryfikacja poprzez przelew z innego banku, bez umawiania z kurierem na podpisanie umowy i bez chodzenia do oddzialów), a mBank miewa świetne oferty lokat. Oprócz tego jeszcze mam z zona konta w dwóch SKOKach ze względu na stałe niezmienne oprocentowanie lokat (5,3%). W Raiffeisen Polbank, pomimo że ogólnie jest drogo, to kredyt w koncie jest na bardzo dobrych warunkach i kładzie tym inne banki a zakres działania podobny do karty kredytowej (oprocentowanie ponad 2 razy mniejsze na korzyść Raiffeisen). Wystarczy tylko śledzić co jakiś czas TOiP żeby wiedzieć co gdzie się zmienia i żeby nie płacić niepotrzebnie, ale to nie jest duży wysiłek
« Ostatnia zmiana: 09 Kwi, 2013, 11:09:51 wysłana przez g-zs »
B ( o ) ( o ) B S

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Forum muli ;)
« Odpowiedź #40 09 Kwi, 2013, 11:21:48 »
Przecież posiadanie kilku kont w kilku bankach i wyciąganie najlepszego z każdego z nich jest standardem.
Jak dla kogo. Mnie konto służy tak naprawdę tylko i wyłącznie do odebrania wypłaty i płacenia na allegro i na ING padło tak naprawdę losowo, bo mi było po drodze między pracą a domem.

Aż musiałem zaguglować co to jest ROR. :D

Meh. Będę musiał się w końcu zainteresować tego typu rzeczami, bo kompletnie nie ogarniam (i sądzę, że sporo innych osób z młodszej części forum też) :D

Posty połączone: 09 Kwi, 2013, 11:24:51
Dobra chuj. Paypal zaksięgował grosza i już poszedł dalej :)
« Ostatnia zmiana: 09 Kwi, 2013, 11:24:51 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: Forum muli ;)
« Odpowiedź #41 09 Kwi, 2013, 13:01:37 »
Po pierwsze dzięki za tak liczne zainteresowanie sprawą. Dopóki nie przekroczymy krytycznej masy nie chciałbym wprowadzać stałych opłat. Kilka razy przechodził mi przez głowę jakiś system freemium ale to raczej ostateczność tak długo jak się będziemy starali się to ciągnąć bezkosztowo dla Was ;) Oczywiście nie odwracamy się od pomocy, zwłaszcza jeśli ktoś ma np jakiegoś sprawdzonego dobrze skalkulowanego VPSa którego może polecić ;)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Forum muli ;)
« Odpowiedź #42 09 Kwi, 2013, 13:12:33 »
Myślę, że pomysł z jednorazową, drobną opłatą aby mieć dostęp do giełdy (oprócz obecnych już kryteriów) jest jest dobrym.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Odp: Forum muli ;)
« Odpowiedź #43 10 Kwi, 2013, 15:06:32 »
Ja wiem? Tzn całkiem zablokować dostęp do giełdy? To zmniejszy szansę sprzedaży, bo mniej osób zobaczy ofertę.

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: Forum muli ;)
« Odpowiedź #44 10 Kwi, 2013, 21:50:03 »
A tak na marginesie jednorazowe opłaty raczej tu nie będą rozwiązaniem.  ;)

Offline pukas

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 41
  • To ja zabiłem Laurę Palmer ;)
    • 2inspired
Odp: Forum muli ;)
« Odpowiedź #45 11 Kwi, 2013, 01:26:10 »
A na jakim serwerze stoi to obecnie, ile GB zajmuje i jakie obciążenia generuje? Mam kilka VPSów, moze gdzieś udałoby się upchnąć.

Wysyłane z mojego ASUS Transformer Pad TF700T za pomocą Tapatalk 2

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: Forum muli ;)
« Odpowiedź #46 11 Kwi, 2013, 08:00:59 »
Chwila, chwila :) Ja nie chcę się pod kogoś "podpinać".  Tylko hosterów na rynku masa, ja zawodowo generalnie siedzę w innej branży więc nie pływam w temacie aż tak dobrze. Przenosiny na nowy hosting to kupa roboty więc po co eksperymentować jak można się oprzeć na masowej wiedzy ;)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Forum muli ;)
« Odpowiedź #47 11 Kwi, 2013, 13:46:32 »
Ja wiem? Tzn całkiem zablokować dostęp do giełdy? To zmniejszy szansę sprzedaży, bo mniej osób zobaczy ofertę.
No to aby móc dawać ogłoszenia.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline pukas

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 41
  • To ja zabiłem Laurę Palmer ;)
    • 2inspired
Odp: Forum muli ;)
« Odpowiedź #48 11 Kwi, 2013, 15:31:04 »
Chwila, chwila :) Ja nie chcę się pod kogoś "podpinać".  Tylko hosterów na rynku masa, ja zawodowo generalnie siedzę w innej branży więc nie pływam w temacie aż tak dobrze. Przenosiny na nowy hosting to kupa roboty więc po co eksperymentować jak można się oprzeć na masowej wiedzy ;)

Była dyskusja o kosztach, więc zaproponowałem rozwiązanie bezkosztowe albo porownywalne do obecnych, ale na lepszym sprzęcie. Mam po prostu spory zapas u siebie.
Żeby zaproponować jakiegoś hostersa trzeba wiedzieć mniej więcej jakie są potrzeby, więc odpowiedz proszę na moje wcześniejsze pytania :-)

Wysyłane z mojego ASUS Transformer Pad TF700T za pomocą Tapatalk 2

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: Forum muli ;)
« Odpowiedź #49 11 Kwi, 2013, 15:51:34 »
Czyli lipa, bo mam płaską w ING.

Kurde, jak ktoś ma taka kartę i konto na paypalu to mu pewnie tak najwygodniej, a jak nie to cholera fatyga jest nawet tak symbolicznie wesprzeć forum - łatwiej by było jakby były podane po prostu dane do przelewu do skopiowania ;) aż mi głupio tyle tu szumu robię na ilość kasy jaką sobie wczoraj naszykowałem i czekam na paypala :p


~polaki biedaki cebulaki :D

Dude, srsly?
W ING wyrabiasz sobie kartę wirtualną, która służy do płatności internetowych.
Przelewasz sobie tam hajs dopiero jak chcesz zapłacić za coś. Przez 99,99% czasu masz tam 0(słownie: zero) złotych i nawet jak Ci to ktoś podpierdoli to najwyżej wyśmieje Cie, że jesteś biedakiem.

A forum muli,bo z mahoniu.