Autor Wątek: Problem z REVERBEM w engl screamer 50  (Przeczytany 1346 razy)

Offline tommy1990gp

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
Problem z REVERBEM w engl screamer 50
« 16 Lut, 2013, 23:37:31 »
Na wstępie witam wszystkich forumowiczów.
Otóż zakupiłem właśnie wzmacniacz Engl Screamer 50 w customowym białym obiciu :D(tak tak, był tu kiedys na forum przedstawiany przez jednego z poprzednich właścicieli).
Okazało się że wzmacniacz ma dość poważny problem z pogłosem. Mianowicie gdy jest całkiem zakręcony- wzmacniacz gra normalnie, jednak gdy go odkręcamy- slychac wyraźnie pogłos , ale to tego dochodzą wraz z narastaniem potencjometru trzaski i szumy.
Całe zjawisko zarejestrowałem, i wklejam link do filmu na youtube:


Oczywiście poruszałem kablami oraz podociskałem wtyczki input oraz output w reverbie, co nic nie zmieniło.
Wpadłem na pomysł żeby reverb odkręcić i zauwazylem bardzo ciekawą rzecz, mianowicie nawet przy max rozkręconym reverbie czyli gdzie slychac te trzaski, jeśli wyjme reverb ze wzmacniacza i odsune na najwiekszą odleglosc na jaką kable pozwalają to zjawisko znika, a przysuwając do wzmacniacza stopniowo narasta, jakby jakieś pole magnetyczne :D

Sprawa kolejna , dokonałem pomiaru napięcia w gniazdku i mam 244 V, a także nie jestem pewny czy pomimo że gniazko jest z bolcem to czy jest faktycznie uziemione.

Poza tym na pierwszy rzut oka wszystko wygląda w reverbie ok, jeśli chodzi o sprężyny itp

SPRAWA 2 (Przy okazji )
I jeszcze jedno pytanie, poza tym problemem, zdarza się ze wzmak pogra godzinke , i z glosnika wydobywają się takie ciche znieksztalcenia, trzaski, po czym same ustają i znowu jest jakis dluzszy czas cisza, czego mogloby byc to objawem :) ?
Jeśli to normalne zjawisko to też bym prosil napisać , jako że to moja pierwsza większa lampa i najzwyczajniej dopiero się ucze :D

Bardzo bym prosił osoby które wiedzą coś na te tematy o wypowiedzenie się :) oraz polecenie kogoś z WARSZAWY kto mógłby obejrzeć i naprawić REVERB. Bywam bardzo często w Wawie wiec moge przeciez przywiesc sam pogłos :)
« Ostatnia zmiana: 17 Lut, 2013, 00:34:12 wysłana przez tommy1990gp »

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Sprawdź PW :)

Jak ta kolumna Kranka chodzi ?:D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
12 Odpowiedzi
3227 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Sty, 2012, 23:36:02
wysłana przez Vertigo
4 Odpowiedzi
2868 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lut, 2012, 20:40:08
wysłana przez Rectifier
12 Odpowiedzi
5115 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Kwi, 2012, 09:47:51
wysłana przez necrox
5 Odpowiedzi
1846 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Maj, 2016, 08:56:23
wysłana przez vysnafca75