Autor Wątek: Peavey 6505+ combo - problem z reverbem  (Przeczytany 2798 razy)

Offline proban

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
Peavey 6505+ combo - problem z reverbem
« 02 Lut, 2012, 15:54:34 »
Siemano
Tak, chodzi o te chińskie kombo. Kupiłem go w tym tygodniu używanego.
Gra on bardzo ładnie i wgl, ALE wydaje mi się, że gdy kręcę REVERBem to nic sie nie zmienia. Ne ważne czy jest na 10 czy jest na 0 - i tak czuję, że zawsze ten reverb jest w brzmieniu.
Chciałbym się dowiedzieć, czy da sie to jakoś naprawić na własną rękę ? Rozbierał ktoś kiedyś sprężynowy reverb ? Może ktoś z Was mieszka blisko Katowic/Siemianowic kto wiedziałby co jest nie tak ? Liczę na Waszą pomoc.
Dodam tylko, że trzymam Peaveya w domu i gram na minimalnej głośności.
« Ostatnia zmiana: 02 Lut, 2012, 16:02:45 wysłana przez 1nowyuzytkownik »

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
A sprawdzałeś różnice w ustawieniach reverbu przy większej głośności?

Offline SaschaK

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
    • Portfolio
Nie wiem czy reverb sprężynowy da się naprawić (pewnie tak) ale zawsze można kupić samą komorę sprężyn i wymienić.

Przyczyna też może być w kablach z/do pogłosu i w samej elektronice to obsługującej we wzmaku. Ja sam mam teraz problem z reverbem w Classicu tylko, że mam za mało wiedzy i muszę się posłużyć kimś mądrzejszym :D

Jeśli możesz przełączać reverb z footswitcha to sprawdź czy słychać wtedy jakąś różnicę (np. szum przy włączonym pogłosie)

Offline proban

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
@ Pshemo : niestety nie mam możliwości rozkręcenia go. Planuję go zabrać na wiosne/lato na wolne powietrze i odkręcić na pełną moc. W domu doszedłem do wartości 1,5 post gainu i nadal było słychać reverb.
@ SaschaK : Te combo niema możliwości włączania reverbu z footswitcha. Ale sprawdzę okablowanie czy wszystko jest podłączone bo chyba innej możliwości nie widzę niestety.

Offline Rectifier

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 94
Reverb tank nie ma nic wspolnego z tym co opisujesz = wyglada ze jest sprawny. Zainteresuj sie elektronika pomocnicza/sterujaca do reverbu.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
12 Odpowiedzi
12922 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Gru, 2011, 15:07:24
wysłana przez pshemo
10 Odpowiedzi
4760 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lip, 2011, 13:28:23
wysłana przez Tomatix
16 Odpowiedzi
6551 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lut, 2014, 19:23:02
wysłana przez Lama3
13 Odpowiedzi
2726 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sie, 2016, 19:25:20
wysłana przez Razor89
7 Odpowiedzi
4166 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sty, 2020, 16:38:31
wysłana przez MadYarpen