Autor Wątek: Zmiksuj se Feared Konkurs  (Przeczytany 39151 razy)

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 813
Odp: Zmiksuj se Feared Konkurs
« Odpowiedź #50 14 Sty, 2013, 16:47:14 »
Ooooostatni :)


Wlacz osadzony player soundcloud
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Odp: Zmiksuj se Feared Konkurs
« Odpowiedź #51 14 Sty, 2013, 17:07:26 »
Ooooostatni :)


Wlacz osadzony player soundcloud

jakos Ci nie wierze ;), ponoc u mnie były jasne blachy i głośno, moim zdaniem jeszcze bardziej sieją u Ciebie ;), a tak spoko !
pozdrawiam,

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Odp: Zmiksuj se Feared Konkurs
« Odpowiedź #52 14 Sty, 2013, 23:25:50 »
Superluxy HD 662 to chujowe słuchawki. Mam wrażenie że wszystkie miksy są zrobione na taką żyletę że aż kłuje mnie to w uszy. Dlatego też moje są przytłumione i tępe.
Już na komputerowych creativach 2.1 brzmi to chyba wierniej.
Przedostatnia wersja Lecha mi się podoba chyba najbardziej.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Zmiksuj se Feared Konkurs
« Odpowiedź #53 15 Sty, 2013, 01:37:17 »
też spróbowałem:

Wlacz osadzony player soundcloud
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
Odp: Zmiksuj se Feared Konkurs
« Odpowiedź #54 15 Sty, 2013, 01:51:38 »
Jakoś dziwnie ten wokal siedzi

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Zmiksuj se Feared Konkurs
« Odpowiedź #55 15 Sty, 2013, 01:59:27 »
Jakoś dziwnie ten wokal siedzi

ano, jeszcze wokal i tomy Musze ułożyć, ale dziś już nie mam siły
« Ostatnia zmiana: 15 Sty, 2013, 02:03:11 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
Odp: Zmiksuj se Feared Konkurs
« Odpowiedź #56 15 Sty, 2013, 02:06:56 »
Jakbym go tak tylko u góry słyszał bo mi na środku biedny ginie w tej nawałnicy :D

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Zmiksuj se Feared Konkurs
« Odpowiedź #57 15 Sty, 2013, 02:11:02 »
Jakbym go tak tylko u góry słyszał bo mi na środku biedny ginie w tej nawałnicy :D

jebany niby taki niedźwiedź, a się wepchać nie potrafi

do następnego razu zrobię mu miejsce własnoręcznie, aj promis ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Odp: Zmiksuj se Feared Konkurs
« Odpowiedź #58 15 Sty, 2013, 10:37:18 »
Superluxy HD 662 to chujowe słuchawki. Mam wrażenie że wszystkie miksy są zrobione na taką żyletę że aż kłuje mnie to w uszy. Dlatego też moje są przytłumione i tępe.
Już na komputerowych creativach 2.1 brzmi to chyba wierniej.
Przedostatnia wersja Lecha mi się podoba chyba najbardziej.

No to ja polecam KRK KNS-6400. Robiłem swojego miksa tylko na nich + 8 letni 2+1 Creative i jak na moje ucho jest całkiem akceptowalny. Uczyłem się ich przez jakiś miesiąc miksując EP mojej kapeli (już niedługo premiera!). Wczoraj sobie odpaliłem moje dzieło na Behringer HPM1000 i myślę co takie to zmulone. Odpalam kilka innych kapel i wszystkie takie ciemne. Dopiero jak ubrałem KRK wszystko się rozjaśniło.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Odp: Zmiksuj se Feared Konkurs
« Odpowiedź #59 15 Sty, 2013, 11:46:50 »
Posłuchajcie na dobrych słuchawkach jak np. Beyerdynamic DT 770 pro albo ATH wtedy uśmiechy wam szybko poznikają z twarzy ;)
Pozdrawiam,

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Odp: Zmiksuj se Feared Konkurs
« Odpowiedź #60 15 Sty, 2013, 11:53:49 »
Na szczęście nie mam dostępu do takich wynalazków przez co mogę się uśmiechać słuchając swoich miksów na KRK :)


Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Odp: Zmiksuj se Feared Konkurs
« Odpowiedź #62 15 Sty, 2013, 12:36:09 »
Taaaa...ATH... :D
oj tam oj tam ;)
Pozdrawiam,

Posty połączone: 15 Sty, 2013, 12:37:03
Na szczęście nie mam dostępu do takich wynalazków przez co mogę się uśmiechać słuchając swoich miksów na KRK :)
zgadza się, ale ciężko oceniać inne przez pryzmat takich wynalazków jak KRK ;)
Pozdrawiam,

Offline OfensywnyRondel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 412
  • podstępny wysłannik kalafiora
Odp: Zmiksuj se Feared Konkurs
« Odpowiedź #63 15 Sty, 2013, 12:50:29 »
Mój odsłuch to:
Spoiler

10letnie za 50zł, a grają znacznie lepiej niż jakieś creativy nowe, które testowałem u kumpla. Z braku środków trza robić na tym co się ma.
nie lubie placki

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 813
Odp: Zmiksuj se Feared Konkurs
« Odpowiedź #64 15 Sty, 2013, 12:57:38 »
Wam też ? :)

Spoiler
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Odp: Zmiksuj se Feared Konkurs
« Odpowiedź #65 15 Sty, 2013, 12:58:54 »
Taaaa...ATH... :D
oj tam oj tam ;)
Pozdrawiam,

Posty połączone: 15 Sty, 2013, 12:37:03
Na szczęście nie mam dostępu do takich wynalazków przez co mogę się uśmiechać słuchając swoich miksów na KRK :)
zgadza się, ale ciężko oceniać inne przez pryzmat takich wynalazków jak KRK ;)
Pozdrawiam,

Słuchałeś tych KRK?

EDIT: W sumie nieważne. Nie odbiegajmy od tematu bo to nie chodzi o to żeby mi dojebać bo mam KRK tylko dojebać innym za ich miks :)
« Ostatnia zmiana: 15 Sty, 2013, 13:03:08 wysłana przez matisq »

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Odp: Zmiksuj se Feared Konkurs
« Odpowiedź #66 15 Sty, 2013, 13:42:52 »
Nikt nikomu nie chce dojebać, a na bank nie ja ! sam nazwałeś Beyerdynamic DT 770 i ATH wynalazkiem (a sa to uznane i szanowane przez wszystkich modele, które maja w pełni profesjonalne zastosowanie w studiach nagrań, zarówno przy trackingu jak i miksie i masterze - pomijając monitory studyjne), zgadzam się nie ma co odbiegać od tematu - traktujmy to jako dobrą zabawę i szkołę życia, Życzę wszystkim aby to ich miks został doceniony i wygrał !
Pozdrawiam,

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Odp: Zmiksuj se Feared Konkurs
« Odpowiedź #67 15 Sty, 2013, 14:36:23 »
Tylko żeby komuś nie przyszło do głowy że ja z moimi wypocinami pcham się do konkursu, bo nie mam sensy zaśmiecać konkursu byle czym. Dla mnie to doskonała okazja żeby się podszkolić na dobrych śladach i przy okazji mam do czego porównywać. Fajnie by było mieć jakiś dobry wynalazek do odsłuchu, ale póki co bardziej ogranicza mnie brak wiedzy, doświadczenia i umiejętności, niż brak sprzętu.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Zmiksuj se Feared Konkurs
« Odpowiedź #68 15 Sty, 2013, 14:51:26 »
Beyerdynamic DT 770 (a sa to uznane i szanowane przez wszystkich modele, które maja w pełni profesjonalne zastosowanie w studiach nagrań, zarówno przy trackingu jak i miksie i masterze - pomijając monitory studyjne),

Fakt, jeśli coś na nich brzmi dobrze to jest dobrze, ale tak nie lubię na nich pracować, że traktuję tylko jako alternatywny odsłuch.

Dzisiaj robię drugie podejście do mixu, układanie wokali i tomów. Jakiaś krytyka do pierwszego? Odwdzięczę się ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Odp: Zmiksuj se Feared Konkurs
« Odpowiedź #69 15 Sty, 2013, 15:00:46 »
Beyerdynamic DT 770 (a sa to uznane i szanowane przez wszystkich modele, które maja w pełni profesjonalne zastosowanie w studiach nagrań, zarówno przy trackingu jak i miksie i masterze - pomijając monitory studyjne),

Fakt, jeśli coś na nich brzmi dobrze to jest dobrze, ale tak nie lubię na nich pracować, że traktuję tylko jako alternatywny odsłuch.

Dzisiaj robię drugie podejście do mixu, układanie wokali i tomów. Jakiaś krytyka do pierwszego? Odwdzięczę się ;)

Wokale za trochę za cicho da sprężyny w werblu, za dużo kompresji na wszystkim a poza tym git :)
Wal!

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Zmiksuj se Feared Konkurs
« Odpowiedź #70 15 Sty, 2013, 15:29:34 »
Beyerdynamic DT 770 (a sa to uznane i szanowane przez wszystkich modele, które maja w pełni profesjonalne zastosowanie w studiach nagrań, zarówno przy trackingu jak i miksie i masterze - pomijając monitory studyjne),

Fakt, jeśli coś na nich brzmi dobrze to jest dobrze, ale tak nie lubię na nich pracować, że traktuję tylko jako alternatywny odsłuch.

Dzisiaj robię drugie podejście do mixu, układanie wokali i tomów. Jakiaś krytyka do pierwszego? Odwdzięczę się ;)

Wokale za trochę za cicho da sprężyny w werblu, za dużo kompresji na wszystkim a poza tym git :)
Wal!

Nie bardzo rozumiem pierwszą część zdania ???

Wrzuciłem Twoją wersję kilka razy cicho i głośno. Jako, że podszedłeś do tematu trochę inaczej to ocenię w dwóch kategoriach. Postaram się poświęcić więcej uwagi i wdać w szczegóły ;)

Kompozycyjnie:
Fajnie wkomponowałeś oktawy, dodają epickości i melodii utworowi. Podoba mi się też akordy pod koniec solówki, sprawiają, że jest ciekawsza. To solo za nią jest raczej słabe artykulacyjnie i za mało w nim dynamiki - wypada mniej dojrzale na tle poprzedniego. Ogólnie jest ciekawiej melodyjnie, ale mniej w całości ciężaru.

Mix:
Podoba mi się ich charakter gitar, ale razem z blachami pochłaniają za dużo pasma i zachmurzają cały mix. Być może odsłuchy nie oddają Ci za dobrze górnych częstotliwości. Najpierw usunąłbym ciała z blach za pomocą mocniejszego HP, a później pogodziłbym gitary z blaszkami w prezencji parametrycznym eq. Cały mix powinien być klarowniejszy i nabrać nieco przestrzeni. 
« Ostatnia zmiana: 16 Sty, 2013, 17:56:09 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Odp: Zmiksuj se Feared Konkurs
« Odpowiedź #71 15 Sty, 2013, 15:43:41 »
Cytuj
Wokale za trochę za cicho i jak dla mnie za dużo słychać sprężyny z werbla, za dużo kompresji na wszystkim a poza tym git.

To nie było oczywiste? :)

Cytuj
Kompozycyjnie:
Fajnie wkomponowałeś oktawy, dodają epickości i melodii utworowi. Podoba mi się też akordy pod koniec solówki, sprawiają, że jest ciekawsza. To solo za nią jest raczej słabe artykulacyjnie i za mało w nim dynamiki - wypada mniej dojrzale na tle poprzedniego. Ogólnie jest ciekawiej melodyjnie, ale mniej w całości ciężaru.
Dzięki za ocenę. No jakby to rzec: wiem że moja solówka jest chujowa :) Nie tłumaczę się tym że chciałem to szybko skończyć bo już późno było, w czasie nagrywania moje dziecko biegało po pokoju i co chwilę mi przerywało a do tego żona patrzyła na mnie z nienawiścią po weekendzie spędzonym ze mną miksującym cały czas ten materiał.

Co do ciężaru to i moja luba na to zwróciła uwagę że jest go tak mniej. I właśnie to mi się podoba :)

Cytuj
Mix:
Podoba mi się ich charakter gitar, ale razem z blachami pochłaniają za dużo pasma i zachmurzają cały mix. Być może odsłuchy nie oddają Ci za dobrze górnych częstotliwości. Najpierw usunąłbym ciała z blach za pomocą mocniejszego HP, a później pogodziłbym gitary z blaszkami w prezencji parametrycznym eq. Cały mix powinien być klarowniejszy i nabrać nieco przestrzeni. 
Ta klarowność miksów to jest to czego cały czas szukam. Niestety w ferworze walki umknął mi ride i hihat :/

A bass nagrywałem na gitarze w włączonym octaverem :P

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Odp: Zmiksuj se Feared Konkurs
« Odpowiedź #72 15 Sty, 2013, 16:11:45 »
Cytuj
Fakt, jeśli coś na nich brzmi dobrze to jest dobrze, ale tak nie lubię na nich pracować, że traktuję tylko jako alternatywny odsłuch.
W tym miejscu chcę dodać że wszystkie opinie które sie pojawiaja z mojej strony sa właśnie po odsłuchu na DT 770, (inna sprawa że się nie znam, ale staram się wskazać to co słyszę, i naprawde jak już na DT 770 blachy sa jasne toooo one naprawdę muszą być jasne ;) ), dodatkowo miksy robię na B2031A i sprawdzam na wspomnianych wcześniej superluxach, zabieram do domu korekta na DT770 i znowu wędrują na monitory. To że mi nie gra, to nie jest wina odsłuchu tylko mojej niewiedzy i braku doświadczenia, a moich wskazówek nie traktujcie jako ataku, wymądrzania się itd..., gdyby nie to że sam umieszczam i robię miksy - to tak można mnie uznać za książkowy przykład Trolla i Hejtera !

Pozdrawiam,

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Zmiksuj se Feared Konkurs
« Odpowiedź #73 15 Sty, 2013, 16:45:06 »
Cytuj
Wokale za trochę za cicho i jak dla mnie za dużo słychać sprężyny z werbla, za dużo kompresji na wszystkim a poza tym git.

To nie było oczywiste? :)

w takiej formie nie bardzo:
Wokale za trochę za cicho da sprężyny w werblu, za dużo kompresji na wszystkim a poza tym git :)
Wal!
:D

a do tego żona patrzyła na mnie z nienawiścią po weekendzie spędzonym ze mną miksującym cały czas ten materiał.

"kochanie jeszcze tylko jedną rzecz muszę zrobić... (3 godziny później) skończyłem!" czy mniej więcej tak to wygląda? ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Paweł.O

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 18
Odp: Zmiksuj se Feared Konkurs
« Odpowiedź #74 15 Sty, 2013, 16:45:55 »
Wlacz osadzony player soundcloud

Witam.Widzę ,że wszyscy walczą z mixem.
Też trochę pogrzebałem i daję wam do posłuchania.
To miłego.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
1415 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Mar, 2012, 09:50:11
wysłana przez matisq
7 Odpowiedzi
2372 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lut, 2013, 16:12:34
wysłana przez Matt-Carnage
0 Odpowiedzi
841 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lut, 2013, 16:49:48
wysłana przez mattuck
10 Odpowiedzi
3428 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Sty, 2016, 03:20:27
wysłana przez ITHMW
4 Odpowiedzi
7878 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Lis, 2016, 17:25:33
wysłana przez bandit112