Autor Wątek: Wciąż czegoś brakuje...  (Przeczytany 6405 razy)

Offline Winged

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
Wciąż czegoś brakuje...
« 04 Sty, 2013, 18:15:45 »
Staram się w końcu przełamać ciążące nade mną fatum niekończenia mixów. Jak dotąd ciągle powtarzałem jeden schemat. Dłubałem przy mixie przez pare miesięcy, po czym stwierdzałem, że już się z nim tak osłuchałem, że nie umiem ocenić, co jest dobre, a co złe i go porzucałem.
Tym razem jestem zadowolony z siebie bardziej niż kiedykolwiek dotąd, co wcale nie oznacza, że jestem zadowolony. Wydaje się, że jakieś postępy są, chyba doszedłem w okolice "demo level", ale ciągle mi czegoś brakuje, nie jestem w stanie ruszyć dalej.

Wlacz osadzony player soundcloud

Wokale wyciszyłem, bo zamierzam od nowa położyć ślady.
Tymczasem, czego przede wszystkim temu miksowi brakuje?
« Ostatnia zmiana: 05 Sty, 2013, 10:44:37 wysłana przez Winged »

Offline Denat

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 31
Odp: Wciąż czegoś brakuje...
« Odpowiedź #1 04 Sty, 2013, 19:04:06 »

Cześć
Pomogę na tyle ile już umiem (szczerze, niewiele) .

- na czym tego  słuchasz?
na moich raczej nieprzebasowanych odsłuchach mix wali mułem jak cholera
(u mnie zaczyna brzmieć przyzwoicie po dodaniu około 4-5 dB na 3kHz (0.5 Q) ale szczerze powiedziawszy monitorów studyjnych to ja nie mam)


- można śmiało podnieść głośność, kawałek peakuje w okolicach -4 dB




Offline Winged

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
Odp: Wciąż czegoś brakuje...
« Odpowiedź #2 04 Sty, 2013, 19:21:45 »
Superluxy HD668b i Reloopy Adm5. W sumie dosyć dziwne, bo jak mi muliło brzmienie, to zawsze mi się reloopy zatykały, a teraz nie. Posłucham jeszcze na wszystkim innym, co mam w domu.
Jeżeli chodzi o głośność, to jak już zamknę mix, to przed masteringiem znormalizuję do -1. Na razie trzymam na bezpiecznym poziomie, żeby nic nie klipnęło.

Edit: Dobra, chyba najzwyczajniej przesadziłem z głośnością basu.
Ścieżka w pierwszym poście została podmieniona na nową.
« Ostatnia zmiana: 05 Sty, 2013, 00:01:06 wysłana przez Winged »

bandit112

  • Gość
Odp: Wciąż czegoś brakuje...
« Odpowiedź #3 05 Sty, 2013, 14:20:25 »
Bas albo stopa grzmi jak burza, straszny chaos w dole. Gity za dużo środka mają i są za cicho, syntezatory trochę za głośno. Takie pierwsze spostrzeżenia.

Offline OfensywnyRondel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 412
  • podstępny wysłannik kalafiora
Odp: Wciąż czegoś brakuje...
« Odpowiedź #4 05 Sty, 2013, 14:45:22 »
Problemem jest balans częstotliwości i proporcje między instrumentami. Nie siedź nad jednym miksem tyle, bo zapewne gonisz własny ogon. Pomiksuj najlepiej czyjeś kawałki porównując z komercyjnymi produkcjami na różnych odsłuchach, a potem stwórz nowy projekt i od zera zrób ten miks jeszcze raz. Jak zmiksujesz po raz pierwszy, siądź do niego drugi raz najlepiej na drugi dzień i popraw jeśli coś trzeba. Gwarantuję, że będzie o wiele lepiej.
nie lubie placki

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
Odp: Wciąż czegoś brakuje...
« Odpowiedź #5 05 Sty, 2013, 15:34:35 »
level dema juz przekoroczny towarzyszu :)
mmm moje 3 grosze...
posiedzialbym nad:
- dynamika bebnow
- rozjasnil calosc
- dolem (bass z gitarami)

ale juz brzmi dobrze!

Offline Winged

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
Odp: Wciąż czegoś brakuje...
« Odpowiedź #6 05 Sty, 2013, 22:38:48 »
Cytuj
Jak zmiksujesz po raz pierwszy, siądź do niego drugi raz najlepiej na drugi dzień i popraw jeśli coś trzeba.
Największy problem jest taki, że to akurat coś, co już praktykuję. 6 renderów wstecz brzmiało to zdecydowanie inaczej. Zostawiać tego projektu nie chcę z racji tego, że moim problemem jest, że przez ostatni rok z każdym kolejnym mixem tak się działo. Jeśli nie zacznę kończyć mixów, to nigdy ich nie będę kończył.
Cytuj
dynamika bebnow
Dłubać w kompresjach, które nałożyłem, czy przy velocity(jest zwyczajnie rozlosowane między 90, a 110)?
Cytuj
rozjasnil calosc
No i tutaj różnie jest zależnie od odsłuchu, ale jeśli chodzi o gitary, to superluxy mi mówią dość, tzn. dalej jest już bardzo brudno.
Cytuj
dolem (bass z gitarami)
Cóż, generalnie to jakiś podział terytorium zrobiłem. Stopa dostała okolice 60 Hz, bas dostał ok. 90 Hz, dotatkowo perka i bas są wysyłane razem na osobną ścieżkę efektową z kompresorem(ok. -10 GR). Z basem jest ten szkopuł tylko, że jest pitchshiftowaną gitarą. Gitary mają solidne highpassy.
Cytuj
level dema juz przekoroczny towarzyszu
Dzięki za to dobre słowo.

bandit112

  • Gość
Odp: Wciąż czegoś brakuje...
« Odpowiedź #7 07 Sty, 2013, 13:45:08 »
Stopa dostała okolice 60 Hz

znacznie za nisko, dlatego jest jeden wielki rozmyty grzmot.

Offline Winged

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
Odp: Wciąż czegoś brakuje...
« Odpowiedź #8 07 Sty, 2013, 20:14:37 »
Cytuj
znacznie za nisko, dlatego jest jeden wielki rozmyty grzmot.
No niby te częstotliwości w stopie pasują bardziej do rapu, ale wyżej mi się po prostu nie podobało zupełnie brzmienie. Tu warto też zaznaczyć, że wybrałem sample stopy 24 calowej.

bandit112

  • Gość
Odp: Wciąż czegoś brakuje...
« Odpowiedź #9 07 Sty, 2013, 20:26:49 »
No wiesz... Albo wóz albo przewóz.

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
Odp: Wciąż czegoś brakuje...
« Odpowiedź #10 07 Sty, 2013, 20:55:06 »
Wedlug mnie 60hz to nie jest za nisko dla stopy. Kwestia sampla, ale to bardzo istotny punkt w dole mixu. Tylko trzeba z basem to zgrac. Pobawic sie w sidechaining etc etc,

Offline Winged

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
Odp: Wciąż czegoś brakuje...
« Odpowiedź #11 20 Lut, 2013, 23:00:33 »
Wczoraj na świeżo podszedłem do tematu, właściwie prawie całą perkę obrobiłem od nowa, dzisiaj na spokojnie posłuchałem i trochę doszlifowałem. Wydaje się, że na wyrazistości zyskało. Wrzucam tak poglądowo z wokalami(z tymże te są tymczasowe, jeszcze zarejestruję lepsze ślady). Na bieżący moment sprawy się mają tak:
Wlacz osadzony player soundcloud


PS.: Macie jakieś metody miksowania tak, aby rendery do mp3ek nie odstawały o wiele od wavów? (mam świadomość, że to jest stratna kompresja, ale po wyrenderowaniu zazwyczaj pierwsze odczucia są pokroju: "oho, no to rozjaśniłem")

EDIT: Jeszcze taki apdejt:
Wlacz osadzony player soundcloud
« Ostatnia zmiana: 24 Lut, 2013, 20:30:40 wysłana przez Winged »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
33 Odpowiedzi
17620 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lis, 2009, 08:58:37
wysłana przez saurus
17 Odpowiedzi
5555 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Wrz, 2012, 19:58:54
wysłana przez Tadeo
24 Odpowiedzi
8868 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lis, 2012, 14:01:59
wysłana przez CmnD
7 Odpowiedzi
2276 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Lis, 2012, 16:05:48
wysłana przez Aion
5 Odpowiedzi
1664 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sie, 2014, 08:59:35
wysłana przez qqryq