Autor Wątek: Aktualny G.A.S.  (Przeczytany 2502492 razy)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #3575 26 Paź, 2010, 12:31:26 »
Sinner - założę się, że ten Fendek dalej tam stoi, a "przebój" Steviego był dla nas strasznie niemodny już w dniu premiery :D
Paczki z głów!

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #3576 26 Paź, 2010, 16:56:44 »
A mi jeszcze brakuje do szczęścia paru gadżetów, ale już jestem wyorgazmowany więc za niedługo pojawi się NRD z moich ostatnich przetasowań sprzętowych :D

Póki co to :



oraz jakaś Wireless ;)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #3577 26 Paź, 2010, 17:05:09 »
( Obraz usunięty.)
( Obraz usunięty.)
tez na nie mialem ogromny gas. oooj tak. i malo co bym sie nie stal posiadaczem jednego z takowych, jednak tak sie zlozylo, ze trafil mi sie lutniczy kastom ;D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #3578 26 Paź, 2010, 17:19:59 »
A mi jeszcze brakuje do szczęścia paru gadżetów, ale już jestem wyorgazmowany więc za niedługo pojawi się NRD z moich ostatnich przetasowań sprzętowych :D

Póki co to :

( Obraz usunięty.)


Zajebisty jest ten kabelek ;D Maciek poleca choć ma jeden wtyk na neutrika przylutowane  bo oryginalny zepsułem :D

mój gasik



najlepiej by było bez grafiki ale cóż, fajna bo taka prosta :D i tak się nie spełni bo sprzęt zmieniałem i na razie nie zamierzam nic nowego dobierać bo kasy brak ;D nie chcielibyście kupić terrarium na kameleona :P
« Ostatnia zmiana: 26 Paź, 2010, 23:19:02 wysłana przez Maciek »

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #3579 26 Paź, 2010, 17:47:38 »
Ta, Monstery rzeczywiście zajebioza - od jazza mi się urwał tip przy którymś wyjęciu kabla z gniazda (tip został w gnieździe), drugi (Rock) mikrofonuje. Poza tym Rock jak mi go znajoma na Musicians Friendzie kupiła od nowości był zepsuty, więc musiałem go rozbierać i lutować (za to Monster przysłał mi w ramach reklamacji Jazza do Polski :), a kierunkowość jazza o ile dobrze pamiętam była tak rozwiązana, że musiałem podłączać kątowy od strony efektów a prosty do gitary.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #3580 26 Paź, 2010, 23:06:20 »
Mam te same monstery z czwarty rok i nic, oprócz tego, że są wkurwiająco sztywne i się łatwo skręcają. Zrobię dwa piruety i fiflaka w tył i się skręcają w chiński paragraf. A o "kierunkowości", to się już wypowiadałem.

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #3581 26 Paź, 2010, 23:18:38 »
Mam  monstery  i nic, oprócz tego, że są wkurwiająco sztywne i się łatwo skręcają. Zrobię dwa piruety i fiflaka w tył i się skręcają w chiński paragraf.
Prawda

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #3582 26 Paź, 2010, 23:41:34 »
Mam te same monstery z czwarty rok i nic, oprócz tego, że są wkurwiająco sztywne i się łatwo skręcają.

No te moje teź mają kilka lat. Generalnie nie są to złe kable, ale biorąc pod uwagę cenę to jest jak dla mnie hype, jak to mówią hamerykanie. Inaczej mówiąc - można kupić dobre kable bez lansiarskiej nazwy Monster. Poza tym firma Monster robi dość kretyńskie akcje prawno-biznesowe - np. pozwał wytwórnię Pixar za film Monsters Inc (Potwory i spółka). Niezłe jest też to.

Cytuj
Zrobię dwa piruety i fiflaka w tył i się skręcają w chiński paragraf. A o "kierunkowości", to się już wypowiadałem.

Idea kierunkowości nie jest do końca idiotyczna (oddzielenie ekranu nadajnika, a nie jakieś pierdoły o kierunkowości molekuł w kablach), ale wiąże się z dodatkowymi problemami - kabel kierunkowy wetknięty na odwrót działa jak antena, co szczególnie można odczuć na wzmacniaczach higainowych (odbiór ruskiego radia). Po drugie taki kabel ma z reguły większą pojemność niż podobny kabel "tradycyjny".

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #3583 26 Paź, 2010, 23:49:10 »
Wroblu, gdzie o kierunkowosci sie wypowiadales?

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #3584 27 Paź, 2010, 00:23:30 »
kabel kierunkowy wetknięty na odwrót działa jak antena

A dlaczego masa miała by działać jak antena :)

Wroblu, gdzie o kierunkowosci sie wypowiadales?

grand tread o kablach - "kable, gówniane cośtam"

Offline lis

  • Gaduła
  • Wiadomości: 264
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #3585 27 Paź, 2010, 08:28:42 »


No kurna... Ogrywaliśmy go wczoraj w pracy chyba z godzinę. Genialny jest. IMO spora konkurencja dla Fenderów
"It doesn't matter what people say about you, as long as they're talking about you."

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #3586 27 Paź, 2010, 09:41:12 »
A dlaczego masa miała by działać jak antena :)

Nie masa, tylko ekran podłączony do masy wyłącznie od strony gitary (kabel kierunkowy jak zapewne wiesz polega na tym, że kablem dwużyłowym łączy się sygnał i masę, a ekran podłącza się do masy od strony odbiornika) wraz z elektroniką gitary przepięknie pozwala złapać na hajgejnach ruskie radio - wielokrotnie sprawdzone organoleptycznie na Planet Wavesach, Monsterach i Die Hardach z różnymi wzmacniaczami.

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #3587 27 Paź, 2010, 10:25:46 »
Znam problem bo jak wetknę nieodpowiednio 2 planety (gitara -> piec -> paczka) to mi kurna odbiera ruskie radio i to tak głośno, że spokojnie mogę słuchać czajkowskiego z babcią :/ Tyle, że ja gram w piwnicy a ona mieszka na 2 piętrze. Problem znika przy a) rozwinięciu całkowicie kabla (nie zostawianiu go gdzieniegdzie 'zwiniętego')  b) wetknięciu wtyków odwrotnie. O'Rly? -> Ya'Rly!

Owszem dalej szumi ale już tylko nieznacznie. Fuck mnie to tam czemu tak się dzieje ale się dzieje :/

Die Hardy są hujowe na max, organoleptycznie ostatnio testowaliśmy i potwornie tną sygnał. Przy ostatnich testach  kumplowi też zaczął padać roczny Monster. I teraz jestem w dupie bo huj wie jakie te kable w końcu kupić. Póki co używałem/używam Planetów i od monsterów nie odstają jakoś specjalnie ... heh. Wiem, że to nie temat - ale może PW do mnie jakich użwywacie i co na + a co na - ? Bo wspomniany wyżej przez sinnera temat niczego nie wnosi po przeczytaniu ;)

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 866
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #3588 27 Paź, 2010, 10:32:48 »
A dlaczego masa miała by działać jak antena :)

Nie masa, tylko ekran podłączony do masy wyłącznie od strony gitary (kabel kierunkowy jak zapewne wiesz polega na tym, że kablem dwużyłowym łączy się sygnał i masę, a ekran podłącza się do masy od strony odbiornika) wraz z elektroniką gitary przepięknie pozwala złapać na hajgejnach ruskie radio - wielokrotnie sprawdzone organoleptycznie na Planet Wavesach, Monsterach i Die Hardach z różnymi wzmacniaczami.
Ekran tak czy siak połaczony jest z masą, z tym że w kablu kierunkowym tylko z jednej strony, więc nie płynie przez niego żaden prąd. Przy odwrotnym podłączeniu kabla ekran nie działa jak antena, tylko po prostu słabiej lub w ogóle nie spełnia swojej roli.
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #3589 27 Paź, 2010, 11:22:59 »
OK, nie działa jak antena. Jest to normalny kabel, który umożliwia odbiór ruskiego radia. Finito

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #3590 27 Paź, 2010, 11:55:56 »
"Now our roadworthy cable comes with a long-awaited super sexy feature - Russian radio! And it does not act as an radio antenna" - to z opakowania kabli kierunkowych :D

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #3591 27 Paź, 2010, 11:59:33 »
A dlaczego masa miała by działać jak antena :)

Nie masa, tylko ekran podłączony do masy wyłącznie od strony gitary (kabel kierunkowy jak zapewne wiesz polega na tym, że kablem dwużyłowym łączy się sygnał i masę, a ekran podłącza się do masy od strony odbiornika) wraz z elektroniką gitary przepięknie pozwala złapać na hajgejnach ruskie radio - wielokrotnie sprawdzone organoleptycznie na Planet Wavesach, Monsterach i Die Hardach z różnymi wzmacniaczami.
Ekran tak czy siak połaczony jest z masą, z tym że w kablu kierunkowym tylko z jednej strony, więc nie płynie przez niego żaden prąd. Przy odwrotnym podłączeniu kabla ekran nie działa jak antena, tylko po prostu słabiej lub w ogóle nie spełnia swojej roli.
Właśnie o to mi chodziło. A teraz polecam eksperyment. Ma ktoś fuzz face'a który odbiera radio? :D Jeśli tak, to polecam spięć go kablami "kierunkowymi" tak, by ekran podłączony do pluga wychodził od strony efektu, zarówno in jak i out. Co się stanie? Zwyczajnie efekt RF zostanie zdrowo ograniczony. Czyli, w moim przypadku jest odwrotnie niż napisałeś D, chyba, że Cię odwrotnie zrozumiałem ;)

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #3592 27 Paź, 2010, 12:38:07 »
Ja tam nie wiem co z czym, sprawdzam łopatologicznie :D Dodam tylko, że radia może słuchać ze mną cała wioska jak wepnę jeszcze po drodze kaczkę ;) czyli gitara -> Crybaby gcb95 -> head -> cab...


Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #3594 27 Paź, 2010, 18:31:20 »
Też mam kierunkowe ( Laboga ) i odbierałem radio mimo wpięcia jak należy. Przy pomocy Cry Baby z resztą.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #3595 27 Paź, 2010, 18:48:05 »
A ja na proelach die hardach, w jaki sposob by nie byly wpinane ze wzmakiem ustawionym na najwiekszy gejn jaki sie da nie wiem o jakie radio wam chodzi. Ani tez nie za bardzo slysze roznice w kierunku. Odwrotnie moze troche góry ścinaja ale ledwo ledwo. Nie jest to jakaś zajebista roznica.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #3596 27 Paź, 2010, 20:15:33 »
Swoją drogą to niezła opcja, coverujesz Burzuma, czy innego Gorgorotha, a tu nagle Ci w przerwie ze wzmaka radio Maryja :D
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #3597 27 Paź, 2010, 20:33:29 »
Naucz się padawanie, że Gorgorotha się nie coveruje...

Tak realnie marzy mi się AT-AT (AT4040), marzą mi się AKG K271, mogą być od biedy mk2.
A tak nierealnie marzy mi się Bash SH05 lub 20, względnie jakiś inny head, np. VHT. Marzy mi się też nowy komputer, monitor. Nowe głośniki...
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Frantic

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #3598 27 Paź, 2010, 22:07:42 »
Naucz się padawanie, że Gorgorotha się nie coveruje...

Tak realnie marzy mi się AT-AT (AT4040), marzą mi się AKG K271, mogą być od biedy mk2.
A tak nierealnie marzy mi się Bash SH05 lub 20, względnie jakiś inny head, np. VHT. Marzy mi się też nowy komputer, monitor. Nowe głośniki...
Aston Martin DB9, willa nad lazurowym i Iga Wyrwał w basenie...

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Odp: Aktualny G.A.S.
« Odpowiedź #3599 27 Paź, 2010, 22:14:21 »
Aston Martin DB9, willa nad lazurowym i Iga Wyrwał w basenie...

Zdecydowanie