Autor Wątek: [NGD] Uroczy paskud.  (Przeczytany 3558 razy)

Offline .rogaty

  • Gaduła
  • Wiadomości: 287
  • Dolina Magicznego Jednorożca Nińdzia!
[NGD] Uroczy paskud.
« 10 Lis, 2012, 12:55:18 »
Pochwalę się Wam, a co mi tam. Gdzieś tak z tydzień temu, wiedziony diabli wiedzą czym kupiłem sobie takiego pociesznego paskuda:



Nazywa się to to Vantage VS-650 i jest produktem fabryki Matsumoku w Japonii. Ten konkretny egzemplarz pochodzi z 1980 roku. Nie spodziewałem się po nim żadnych cudów, ale okazało się, że jest zdrowym, dobrze zasuszonym i zadbanym rodzynem.



Estetyka jest - jak widać - mocno dyskusyjna, ale jako kanapowy graj stwierdziłem, że mam wyjebane. I tak nikt tej gitary nie będzie oglądał. Poza tym mam coraz bardziej utylitarne podejście do posiadanego sprzętu. (Czytaj: gram, nie pierdolę). Najważniejsze, że stroi, jest wygodna i zajebiście gra. Z dechy napierdala tak, że aż głowę urywa. O pikapach nie mogę nic powiedzieć, bo nie pochodzą tej gitary i nie są w żaden sposób oznaczone. Ot - są, działają, mało szumią. Do grania przez komputer dają radę.



Wiosełko jest w praktycznie sklepowym stanie, ma jeszcze oryginalne progi, poty i przełączniki. I to wszystko działa jak nowe pomimo, że jest starsze ode mnie. Podsumowawszy, bardzo jestem kontent, iż nie powstrzymałem się przed zakupem onego chordofonu szarpanego, jakowo że jest on znakomitym. Konstrukcja jest przemyślana, a wykonanie stoi na wysokim poziomie. (Porównując z obecną półką "budżetową", bo ta gitara była właśnie modelem budżetowym). Mogę spokojnie powiedzieć, że to instrument z "duszą". Naprawdę ma w sobie coś, co powoduje, że nie można się od niego oderwać jak się go do łapy weźmie i to w nim chyba cieszy najbardziej. :)

Jeszcze specka na zakończenie:
- korpus: klon/orzech, 7-dmio częściowy
- gryf: klon/orzech, 5-cio częściowy, bolt-on, palisandrowa podstrunnica, 22 progi
- skala: 25,5"
- most: hard tail
- klucze: no-name, ciut już zmęczone, ale ciągle trzymają strój

Jest zajebiście. ;)
It's always nice to have a penis.

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Odp: [NGD] Uroczy paskud.
« Odpowiedź #1 10 Lis, 2012, 13:16:47 »
Gratki ;)

Jak tam rozegranie wiosła? Nie gasną Ci dźwięki w wysokich pozycjach przy podciąganiu, nie ma wilków, wszystko brzmi poprawnie? Zastanawiam się od pewnego czasu, czy nie pogonić mojego Epi LP i nie zainwestować właśnie w jakiegoś starego japońca, bo wiosła bez kitu, mają klimat.

Offline .rogaty

  • Gaduła
  • Wiadomości: 287
  • Dolina Magicznego Jednorożca Nińdzia!
Odp: [NGD] Uroczy paskud.
« Odpowiedź #2 10 Lis, 2012, 13:39:44 »
Wiosełko jest genialnie rozegrane, nic nie wygasa, nie ma dead-spotów. Na atak odpowiada tak, że aż łapcie spadają. ;) A akcję mam ustawioną w okolicach 1 mm, w drop-C na strunach 11-54. Też w sumie rozkminiam czy by się następnym razem nie zakręcić za jakąś "dużą" japońską marką (Greco, Burny i co tam jeszcze było), bo ten mały Vantage mnie mocno zachęcił. ;)
It's always nice to have a penis.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: [NGD] Uroczy paskud.
« Odpowiedź #3 10 Lis, 2012, 13:51:28 »
No i niech Ciebie służy i cieszy ta paskuda ;)

Orange

  • Gość
Odp: [NGD] Uroczy paskud.
« Odpowiedź #4 10 Lis, 2012, 17:06:29 »
Zajebiste wiosło. Gratki szczere.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Odp: [NGD] Uroczy paskud.
« Odpowiedź #5 10 Lis, 2012, 17:44:13 »
A progi jakie? XJ?

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: [NGD] Uroczy paskud.
« Odpowiedź #6 10 Lis, 2012, 18:15:21 »
Przyznam, że gitara wygląda jak wygląda, ale to drewienko... czad! :D Fajna gitara do grania oldskulowego i progresywnego rocka :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline .rogaty

  • Gaduła
  • Wiadomości: 287
  • Dolina Magicznego Jednorożca Nińdzia!
Odp: [NGD] Uroczy paskud.
« Odpowiedź #7 10 Lis, 2012, 21:28:40 »
Bywały jeszcze ładniejsze sztuki, ze skrzydłami z pojedynczych kawałków klonu płomienistego. To dopiero majestatycznie wyglądało.  Ale muszę się przyznać, że na tą poleciałem m. in. ze względu na drewienko właśnie (i ładne zdjęcia w aukcji). Nie żałuję ani trochę. :)

@gizmi: pojęcia nie mam jaki to rozmiar, nie rozróżniam ich. Są dość wąskie i niskie. Może jakieś medium? Dunno.

BTW. ściągnąłem dzisiaj gryf do czyszczenia (chciałem zobaczyć czy w kieszeni gryfu nie ma zakopanych skarbów :D) i okazało się, że jest spasowany "na wcisk", a na dodatek sięga głęboko pod neckowy pikap. Drobnostka, a cieszy.
It's always nice to have a penis.

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: [NGD] Uroczy paskud.
« Odpowiedź #8 10 Lis, 2012, 21:44:36 »
Kurde, bardzo chciałbym coś takiego ograć :D Gratsy wielkie!

Spoiler
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline .rogaty

  • Gaduła
  • Wiadomości: 287
  • Dolina Magicznego Jednorożca Nińdzia!
Odp: [NGD] Uroczy paskud.
« Odpowiedź #9 10 Lis, 2012, 21:52:16 »
Rozkminiam, rozkminiam. Coś w formacie humba mam zamiar przynajmniej pod gryfem potestować. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pójść na całość. :D
It's always nice to have a penis.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Odp: [NGD] Uroczy paskud.
« Odpowiedź #10 10 Lis, 2012, 21:56:47 »
Możesz Burstbuckery spróbować. Będzie w klimatach tego, co jest, tylko lepiej :P

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: [NGD] Uroczy paskud.
« Odpowiedź #11 10 Lis, 2012, 22:14:12 »
mmmm :) kolejny krab. coś jest w tych doublecutach co mi dobrze robi
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
16 Odpowiedzi
11791 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Paź, 2009, 15:56:06
wysłana przez Drevniak
11 Odpowiedzi
7594 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sie, 2009, 12:54:21
wysłana przez Vin$
11 Odpowiedzi
7554 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Wrz, 2009, 16:13:51
wysłana przez Aston
NGD! - RG2228

Zaczęty przez deely « 1 2 3 » Gitary 8-strunowe

53 Odpowiedzi
28545 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Paź, 2009, 19:27:40
wysłana przez Dale Cooper
7 Odpowiedzi
3715 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Paź, 2009, 23:21:05
wysłana przez mondomg