Autor Wątek: NGD Skervesen Viper (aka Octopus)  (Przeczytany 47932 razy)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
NGD Skervesen Viper (aka Octopus)
« 08 Lis, 2012, 17:50:51 »
Panowie i panowie,

   Chciałbym przedstawić Wam efekt końcowy współpracy ze Skervesenem, czyli kolejnego customa którego postanowiłem zamówić właśnie u nich. Uważam, że projekt jest dość oryginalny i z sukcesem został przeniesiony z głowy do painta, a z niego do rzeczywistości.
   Moje zainteresowanie zaczęło się, gdy z wizytą wpadł do mnie Terror z Terrorchine. Pograłem sobie na jego gitarze i poza tym, że odzywała się niesamowicie dobrze to spodobały mi się spore możliwości doboru drewna (myślę tu głównie o możliwości zrobienia gryfu z palisandru). Następnie kiedy zobaczyłem, że Jarek bierze odpowiedzialność za swoje wypusty oferując pomoc i bezproblemowy serwis nie miałem już wątpliwości, że też sprawię sobie Skervesena. Chciałem coś w miarę oryginalnego i swojego, ale nawiązującego jednocześnie do mojego ukochanego kształtu, czyli Tele7 i subtelnie do elegancji Blackmachine. Zacząłem więc projektowanie od główki. Na początku wychodziły kutasy i kosmici, ale po kilku próbach udało się stworzyć kształt z którego byłem dumny. To, że zaakceptowała go Moja, która jak większość wie jest projektantką i grafikiem było jak Morfeusz akceptujący Kjanu Riwsa jako wybrańca. Następnie body - Moja zaproponowała super-strata jako najlepiej pasujący do główki, więc poszukałem jakiś ciekawych wariacji, poprzerabiałem po swojemu i  tak powstała całość, która trafiła później do Jarka. Uzgodniliśmy szczegóły i czerwony guzik został wciśnięty - nie ma odwrotu. Obiecałem, że nie będę nic w projekcie zmieniał, że wyjeżdżam na wakacje i jak wrócę chcę zobaczyć jak nabiera kształtu, ale w ostatniej chwili uciąłem górny róg i przerobiłem na taki ala Tele (no bo jak to tak - ja? superstrat jako custom?! :P).

To tyle tytułem wstępu, który pewnie nikogo nie obchodzi, ale uznałem że zamieszczę genezę powstania. Czas na konkrety:

-7 strun
-korpus jesion
-gryf palisander (a raczej coś do niego zbliżonego) z hebanowymi przekładkami
-podstrunnica chleban o cudownym piaskowym rysunku
-skala 25'5
-top z wiązu zgniłego i podziurawionego
-mostek hipshot
-klucze schaller blokowane
-binding ivorid
-siodełko grafitowe
-markery boczne świecące w ciemności
-stalowe progi
... no i chyba najistotniejsze dla Was - BKP Wapig b&n + push pull

Po 3 miesiącach obfitych w kaprysy, nowe pomysły i trzymające w napięciu zdjęcia z produkcji dotarła. Na razie wstrzymam się z dłuższą recenzją, opiszę tylko to, czego jestem pewny. Gitara świetnie stroi. Pisałem to przy okazji wrażeń z ogrywania Medusy, ale myślałem że ona zawdzięczała to Fanned-Fret. Viper jest kolejną obok Medusy i Axisa gitarą, która robi wrażenie pod tym względem - a wydawałoby się, że to temat 'albo stroi albo nie'. Wychodzi na to, że po prostu Vicol umi, szacunek Radku. Kto zagra ten się przekona. Gryf ma asymetryczny profil, sam wyszedł cieńszy niż oczekiwałem, ale leży w ręce wyśmienicie. Projekt (a konkretnie założenie małego korpusu) zdeterminowało, że gitara leci odrobinę na główkę, więc szczupły gryf był mądrym posunięciem. Brzmienie? Kurwi. Mało w niej pompy na pojedynczych strunach, ale gdy uderzymy akord, zaczyna pokazywać co na prawdę potrafi. Niesamowita czytelność strun, grube ziarno i charakterystyczny zadzior gdzieś w górze. Dzięki Warpigom i ich treble-skromności oraz niskim poziomie szumów wraz z SigXem (i jego dynamic sensing technology) grają tak, jakbym miał zapiętą bramkę szumów. Posilę się wczorajszymi słowami Terrora, który opisał to "ma coś z brzmienia Bulba", więc to taka djent-machine tylko że mało w niej djentu (no, to tak się właśnie mówi o brzmieniu). Lubię ją, jest na tyle charakterystyczna brzmieniowo, że nie ma sensu jej porównywać do innych gitar, a w swoim paśmie wydaje się być świetnym dopełnieniem Kiwi.

Ukłony dla Jarka i Vicola. Jestem ostatecznie zadowolony, że się do Was zgłosiłem, dzięki :)

Póki co mam tylko kilka zdjęć, ale video-test za jakiś czas na pewno się pojawi:























i coś od Mojej:

« Ostatnia zmiana: 09 Lis, 2012, 12:23:00 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Guitar Spot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
  • www.guitarspot.pl
    • Autoryzowany Dealer Suhr, Aristides, Skervesen w Polsce
Korpus świetny, główka mniej mi się podoba, ale ogólnie- gratsy !
Autoryzowany dealer Suhr, CAA, Jim Kelley, Aristides : http://guitarspot.pl

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Fajny ma gryf, myślałem, że reszta będzie równie fajna :D

Orange

  • Gość
J.W. Ale po ostatniej fotce już mniej mi się niepodoba.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Nie wiem czy bardziej Tobie gratulować pomysłu czy Skervesenom fachu w ręku. Wygląda slicznie w każdym szczególe :)

Dlaczego nie barytong?
B ( o ) ( o ) B S

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
prawie ładna :D
gratki :)
i always go full retard

Offline Filun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 345
  • gwiazda mangozjebów
Robi mi w 99,9%, <chuj_mode> górne wcięcie w korpusie mogłoby być ciut głębsze :D </chuj_mode>, ale to przecież nie moja gitara. Top ma piękny, jak w prawie każdym Skervesenie. I am jelly i to bardzo. :-[ Gratulieren prupki pls :P
gitaro-modyfikator-amator

Post Scriptum: specjalne życzenia dla ✨fOrUm sEveNsTriNg✨ kocham was 🤘😤

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Dziwna, ale ładnie wykończona. Gratsy :)
power to a being never dies

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Nie wiem czy bardziej Tobie gratulować pomysłu czy Skervesenom fachu w ręku. Wygląda slicznie w każdym szczególe :)

Dlaczego nie barytong?

Sam nie wiem... bardzo sobie cenię "barytonową moc", ale mam już baryton. Myślałem sobie czy dobrze zrobiłem, że zamówiłem 25'5, ale gdy dotarła przekonałem się, że dobrze - niesamowicie wygodna, a i z dłuższą skalą nie mógłbym na sekundę gryfu puścić bo by główka nurkowała jak struś w piasku ;)

ps. haterzy, serdecznie wam dziękuję za opinię, pierdolcie się, wszystkim wam nie dogodzę, to nie bukake :D   
« Ostatnia zmiana: 08 Lis, 2012, 18:29:01 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Kształt mnie sie ogólnie nie podoba, ale wykończenie z przodu i drewno z którego jest gryf to po prostu mistrzostwo

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Podoba mi się kontrast w jakim przyjmowany jest ten kontrowersyjny kształt tu i na .orgu. Normalnie jak w paincie po wciśnięciu "odwróć kolory". Cóż, równowaga musi być ;)

Jeszcze coś takiego dla Was:
« Ostatnia zmiana: 08 Lis, 2012, 18:36:17 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Podoba mi się kontrast w jakim przyjmowany jest ten kontrowersyjny kształt tu i na .orgu. Normalnie jak w paincie po wciśnięciu "odwróć kolory". Cóż, równowaga musi być ;)

Hmn ile razy tam pojawi się coś customowego to się podoba ;) W sumie to ile można patrzeć na same Ibanezy :D
power to a being never dies

Offline Filun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 345
  • gwiazda mangozjebów
Jeszcze coś takiego dla Was:
( Obraz usunięty.)

Czemu one Muszą wszystkie tak zajebiście wyglądać :(
gitaro-modyfikator-amator

Post Scriptum: specjalne życzenia dla ✨fOrUm sEveNsTriNg✨ kocham was 🤘😤

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Podoba mi się kontrast w jakim przyjmowany jest ten kontrowersyjny kształt tu i na .orgu. Normalnie jak w paincie po wciśnięciu "odwróć kolory". Cóż, równowaga musi być ;)

Hmn ile razy tam pojawi się coś customowego to się podoba ;) W sumie to ile można patrzeć na same Ibanezy :D

Blackmachine też na początku było u nas "fuj" ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Kształt całości mi nie leży, ale wykończenie jest przepiękne. Gratulacje! :P
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
pograłem dziś trochę i wczoraj trochę i jak dla mnie bardzo fajne wiosło. Fajnie brzmi, ładnie wygląda i przede wszystkim dobrze leży w ręce. Gratuluję!

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
-gryf palisander (a raczej coś do niego zbliżonego) z hebanowymi przekładkami
pewnikiem pau ferro.
Cytuj
( Obraz usunięty.)
:D jak się cieszę, wiesz dlaczego i Jarek tyż :D

Twojej będzie bardziej pasowała. Mnie Kasia otworzyła oczy na prawdziwą naturę tego wiosła :D

pograłem dziś trochę i wczoraj trochę i jak dla mnie bardzo fajne wiosło. Fajnie brzmi, ładnie wygląda i przede wszystkim dobrze leży w ręce. Gratuluję!

i w ręce i w nodze, nie? ;)
« Ostatnia zmiana: 08 Lis, 2012, 18:57:44 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
Kształt całości mi nie leży, ale wykończenie jest przepiękne. Gratulacje! :P
Same here. Troche za małe wcięcie na górze. Za to główka nadrabia.

Co raz mocniej mnie męczy sprawienie sobie wiosła u nich, a jakoś wstydze sie odezwać ze specką w zapytaniu o cene.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Kształt całości mi nie leży, ale wykończenie jest przepiękne. Gratulacje! :P
Same here. Troche za małe wcięcie na górze.

No tak, trochę wydłubać, najlepiej tyle, żeby był super-strat i git.

Oczywiście ma prawo Wam się nie podobać, ja tak sobie żartuję z tym hate'm hate'u. Osobiście jestem bardzo dumny z główki i jaki hate by na nią nie polecał wciąż będę. Body to sprawa drugorzędna, bo główka jest w gitarze przecież najważniejsza ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
Pierdzielita pany - to jest przecudne *__*

Offline Yakus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 119
  • albo się przegrywa albo przegrywa
Korpus i gryf- malinka, ale główka? Mi się w ogóle nie podoba. Ale ogólnie gratki. ;) No, i przydałyby się jakieś fajne próbki! Może porównanie z innymi wiosłami? ;)

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Low dat hedstok - można gitarę powiesić w szafie!

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Podoba mi się kontrast w jakim przyjmowany jest ten kontrowersyjny kształt tu i na .orgu. Normalnie jak w paincie po wciśnięciu "odwróć kolory". Cóż, równowaga musi być ;)


Zawsze mam watpliwości czy powinienem sie wypowiadać w takich wątkach ale co tam. Faktycznie jest tak jak Tomek mówisz "odwróć kolory" doskonale ujete. Myslę ze niestety jest to związane z naszymi korzeniami, wychowaniem , mimo ze to juz tyle lat po epoce słusznie minionej a jednak widać ile lat trzeba by zmieniły sie stereotypy. I tak jest już ogromna poprawa tak piszę swiadomie poprawa by nie bać sie wychodzić ponad szereg , by odważyć sie powiedzieć swiatu tak podoba mi sie co innego niż większości i jednocześnie umieć docenić inne spojrzenie. Trudne to i wymaga czasu poki co pewnie jeszcze jakiś czas bedziemy nekani lękami do wszystkiego co inne i niepowtarzalne.

Wystarczy spojrzeć jakie jeszcze do niedawna jezdziły samochody, tak  wiem kwestia ceny itd , ale nawet mimo zbliżonych cen, dalej te pospolite modele były obiektem pożadania. Cieszę sie ze to się zmienia cieszę sie ze tworzymy te koszmarki jak to ktoś niedawno podsumował na pigmeju ;) ciesze sie ze są tutaj ludzie z fantazją dzieki którym i my możemy iśc do przodu.

 Niech Ci Tomaszu kurwi ona niemiłosiernie  :headbang:

Zomballo

  • Gość
Ojayebie! To już zakrawa o dzieła sztuki. Gratki!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Szczerze mówiac to by mogła byc oficjalna główka Skervesena. Zapada w pamięć jak żadna inna.
B ( o ) ( o ) B S

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
50 Odpowiedzi
19532 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lis, 2011, 11:39:03
wysłana przez Musza
102 Odpowiedzi
53084 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sty, 2012, 17:59:45
wysłana przez commelina
219 Odpowiedzi
106617 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sty, 2014, 20:24:51
wysłana przez wuj Bat
54 Odpowiedzi
24859 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lip, 2015, 22:13:25
wysłana przez sify11
54 Odpowiedzi
29796 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Sty, 2014, 00:58:19
wysłana przez lwronk