Autor Wątek: Zdechnięta kaczka. Jak toto reanimować?  (Przeczytany 3608 razy)

Orange

  • Gość
Zdechnięta kaczka. Jak toto reanimować?
« 27 Paź, 2012, 23:41:36 »
Wrzuciłem zapytanie w innym dziale, ale obawiam się, że może pozostać niezauważone. Wrzucam więc też tu.

Mam problem ze swoją kwaką. Kupiłem zepsutą - chciałem pogrzebać w niej i doprowadzić do stanu używalności. Na dzień dobry miała wyrzucony bufor i zrobiony bypass. Polutowałem toto od nowa zgodnie z tą stronką:
http://tetsuoelectronics.wordpress.com/category/modifications-gone-wrong/
http://stinkfoot.se/archives/546

Czyli w buforze mam wyjęte 6 pierdółek, założony 3pdt. Efekt puszcza sygnał na bajpasie - jest ok. Kiedy włączam kakę automatycznie ścisza w hooy i na dodatek nie waha. Help! bo straciłem cała sobotę na to kurestwo...

Rezystorki te, co były ruszane sprawdziłem i założyłem takie jak 3a. Kondensatorki są chyba ok. Nie wiem gdzie problem - może upalony potek( na mierniku pokazuje, że zmienia wartość oporu)? Przełącznik też założyłem nowy. Płytka miała poupalane ścieżki - robiłem obejścia w niektórych miejscach, ale sygnał nie ginie. Jedyne czego nie mogę sprawdzić to cewka i te nieszczęsne kondensatory - musiałbym je wylutować i kombinować - mają za krótkie nóżki, żeby wsadzić je do miernika...

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
poka fote flaków.
Co to za kaka, gcb 95?
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Orange

  • Gość
Dokładnie - GCB 95. Płytka jest Rev G.








Offline dromee

  • Gaduła
  • Wiadomości: 147
Witam. Nie chce mi sie teraz rysować ale ten biały przewód (prawy górny róg) na fotce od strony ścieżek powinien być (tak myśle) przylutowany do ścieżki obok -  tej pierwszej grubaśnej licząc od prawej strony ( a jest przymocowana do 2 grubaśnej licząc od od prawej strony :) To tak łopatologicznie. No i możesz jeszcze sprawdzić czy ścieżki nie są poprzerywane bo widze że tam straszne spustoszenie jest, mody usunięte. Porównaj z np tą fotą czy ścieżki ci sie zgadzają.

http://www.musicgarage.fi/wp-content/uploads/gcb95_inductor2-550x458.jpg

Orange

  • Gość
Nie jest to wina białego kabelka - po przelutowaniu dalej jest tak samo...
Chciałem ją modować, ale najpierw chcę ją uruchomić w ogóle :D

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Hmm, nie wiem ocb. Porównuję ze swoją płytką i nic nie widzę... :|
Sprawdz jeszcze raz wartości rezystorów i czy kabelki na pewno dobrze połączyłeś.
Teraz najprostsza i nagłupsza sprawa, ale sam się tak kiedyś załatwiłem: próbowałeś podpiąć odwrotnie kable do kaczki? :D

Jak nic nie poradzisz, to mam na zbyciu płytkę z czerwonym faselem ino bez gniazd.

A... zainwestuj w odsysarkę do cyny :P
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Orange

  • Gość
mam odsysyrkę :D boję się tylko za bardzo to grzać - żeby nie poodlatywało... Ile byś chciał za tę płytkę? Posiedzę jeszcze dzisiaj i posprawdzam, ale jak nic nie wymyślę to obadałbym temat :D

Offline orginalny klon

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 11
Na twoim miejscu bym tej kaczki nie przerabiał bo to jest już zabytek 1994 rok to nie 2012 pamietaj to jest jak boss z 94'
Obudowe bym wykorzystał na RMC WIZZARD WAH   (BAJA WIZZARD WAH) lub Vox clyde mc coy itd.
Wybór należy do ciebie ale pamiętaj że z tej kaczki nie zrobisz złotej ,siedzą tam najtańsze podzespoły.

« Ostatnia zmiana: 29 Paź, 2012, 13:27:39 wysłana przez orginalny klon »

Orange

  • Gość
Japierdole. Cały tydzień kombinowania, nowa płytka od Purpla też nie zabanglała. Dlaczego? Bo jebany zasilacz się zepsuł...

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
chyba jebne :D
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Orange

  • Gość
Obydwie działają :D

« Ostatnia zmiana: 04 Lis, 2012, 21:55:19 wysłana przez Orange »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
11 Odpowiedzi
7130 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2008, 11:56:20
wysłana przez nediamnori
4 Odpowiedzi
2995 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lip, 2008, 13:41:47
wysłana przez nikt
10 Odpowiedzi
4476 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Sty, 2009, 11:27:34
wysłana przez BartoszKa
53 Odpowiedzi
12556 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lis, 2011, 22:47:06
wysłana przez sinquestsound
7 Odpowiedzi
2550 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Cze, 2012, 21:01:17
wysłana przez ukasheq