Autor Wątek: Bezpieczne strojenie dla barytona.  (Przeczytany 4813 razy)

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Bezpieczne strojenie dla barytona.
« 18 Paź, 2012, 09:48:39 »
Cześć,
Chcę Was zapytać o strojenie 6strunowych barytonów. Otóż mogę mieć takie wiosło, ale ja stroję się do C#, a słyszałem, że barytonówki strojone za wysoko mogą zacząć się nieznacznie odkształcać(pewnie podobnie jak standardowo skalowe strojone za nisko). Czy C# to nie za wysoko dla barytona?
pozdrowienia 
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
od czegoś masz ten pręt napinający i różne rozmiary strun...
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Nie powinno być problemu, ale barytony fajniej brzmią nastrojone niżej. Na przykład mam teraz 7-strunowego kotka nastrojonego do G (czyli jak 6 do C) i jest fajnie... Bardzo pomogłem.

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Struny i tonacja są ustalone w kapeli na C# i GHSy 13-56(z tym, że ostatnia zamiast 56 jest 58), i taki zestaw póki co będzie niezmienny.
Pewnie nic nie bedzie, ale pytam, bo słyszałem taką opinię po prostu.
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline xaper

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 43
Nie ma pisanych ograniczeń co do doboru strun do stroju i skali. Wszystko jest głosem rozsądku i wygody usera patyka.
Wszelkich regulacji dokonujesz obserwując stan faktyczny. Jak Ci się robi "łycha" z wiosła i masz pół kilometra struny od 12 progu to wiedź że coś się dzieje.
Tak jak pisał Musza, wówczas dokręć sobie pręta

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 344
    • CTG TV
Palce będą boleć :D BTW, tzn że w kapeli macie ustalone rozmiary strun i nie możesz sobie założyć cieńszych? Jeśli tak, to można wiedzieć dlaczego?
mniut i piah

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Ogólnie staramy się dobierać taki sam sprzęt, żeby całość brzmiała jak najbardziej podobnie, chodzi o całokształt.
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 344
    • CTG TV
Totalnie rozumiem i popieram. Ale jak założysz struny o 0.02 cala chudsze, to brzmienie nie zmieni się o 180 stopni.
mniut i piah

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
17 Odpowiedzi
10778 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Paź, 2013, 15:16:04
wysłana przez Orange
2 Odpowiedzi
3289 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sty, 2017, 20:20:21
wysłana przez chronix1
10 Odpowiedzi
7096 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Paź, 2017, 21:47:49
wysłana przez wzh
5 Odpowiedzi
3276 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sie, 2018, 22:40:48
wysłana przez g-zs
36 Odpowiedzi
13036 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Maj, 2021, 13:58:17
wysłana przez OMSON