Autor Wątek: Nowy model Ibaneza: RG8  (Przeczytany 64466 razy)

bandit112

  • Gość
Odp: Nowy model Ibaneza: RG8
« Odpowiedź #75 28 Sty, 2013, 14:07:04 »
Cytuj
Ibanez RG8-WH

Ibanez RG8-WH, e-guitar, 8-string, basswood body 5-piece Wizard II-8 maple/walnut neck with KTS Titanium thomann reinforcement, 685,8 mm scale, rosewood fretboard, 24 Jumbo frets, white Dot fretboard inlays, Ibanez IBZ-8 pickups, fixed bridge, black hardware, tuning: 1D# 2A# 3F#, 4C#, 5G#, 6D#, 7A#, 8F, string gauge: 0009 - 011 - 016 - 024 - 032 - 042 - 054 thomann - 065, colour: White

LOL, jak już stroją ją do tego F to mogliby dać grubsze druty, 65 to dałbym BYĆ MOŻE do A ... naprawdę nie rozumiem tej polityki.
Z kolei A# w 54, sam mam gitę nastrojoną do E w 52 :P

No ale tu masz 27". Ja w 25,5" w szóstce mam do dźwięku G#1 strunę 72 i jest jak najbardziej spoko.

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Odp: Nowy model Ibaneza: RG8
« Odpowiedź #76 28 Sty, 2013, 14:30:48 »
Cytuj
Ibanez RG8-WH

Ibanez RG8-WH, e-guitar, 8-string, basswood body 5-piece Wizard II-8 maple/walnut neck with KTS Titanium thomann reinforcement, 685,8 mm scale, rosewood fretboard, 24 Jumbo frets, white Dot fretboard inlays, Ibanez IBZ-8 pickups, fixed bridge, black hardware, tuning: 1D# 2A# 3F#, 4C#, 5G#, 6D#, 7A#, 8F, string gauge: 0009 - 011 - 016 - 024 - 032 - 042 - 054 thomann - 065, colour: White

LOL, jak już stroją ją do tego F to mogliby dać grubsze druty, 65 to dałbym BYĆ MOŻE do A ... naprawdę nie rozumiem tej polityki.
Z kolei A# w 54, sam mam gitę nastrojoną do E w 52 :P

No ale tu masz 27". Ja w 25,5" w szóstce mam do dźwięku G#1 strunę 72 i jest jak najbardziej spoko.

Fuck, przeoczyłem, my fault.
Chociaż i tak wydaje się to trochę cienko.
« Ostatnia zmiana: 28 Sty, 2013, 14:32:21 wysłana przez Rumak »

bandit112

  • Gość
Odp: Nowy model Ibaneza: RG8
« Odpowiedź #77 28 Sty, 2013, 14:52:19 »
Cytuj
Ibanez RG8-WH

Ibanez RG8-WH, e-guitar, 8-string, basswood body 5-piece Wizard II-8 maple/walnut neck with KTS Titanium thomann reinforcement, 685,8 mm scale, rosewood fretboard, 24 Jumbo frets, white Dot fretboard inlays, Ibanez IBZ-8 pickups, fixed bridge, black hardware, tuning: 1D# 2A# 3F#, 4C#, 5G#, 6D#, 7A#, 8F, string gauge: 0009 - 011 - 016 - 024 - 032 - 042 - 054 thomann - 065, colour: White

LOL, jak już stroją ją do tego F to mogliby dać grubsze druty, 65 to dałbym BYĆ MOŻE do A ... naprawdę nie rozumiem tej polityki.
Z kolei A# w 54, sam mam gitę nastrojoną do E w 52 :P

No ale tu masz 27". Ja w 25,5" w szóstce mam do dźwięku G#1 strunę 72 i jest jak najbardziej spoko.

Fuck, przeoczyłem, my fault.
Chociaż i tak wydaje się to trochę cienko.

Ale z drugiej strony kto gra na fabrycznych strunach :P

Offline m.prorok

  • Gaduła
  • Wiadomości: 119
Odp: Nowy model Ibaneza: RG8
« Odpowiedź #78 29 Sty, 2013, 16:31:15 »
Ibanez jak ibanez, w sumie nic nowego. Zastanawiam się natomiast jak wypadnie na tle nowej serii Jacksona na rok 2013, niby Jackson schodzi na psy, ale w nowej ofercie mają pokaźny wybór tanich 7mek i 8 które mogą być ciekawą alternatywą dla Schecterów omenów czy Deanów i innych Ibanezowskich budżetówek.
Choćbyś strząsał dwa tygodnie, zawsze kropla spadnie w spodnie.

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Odp: Nowy model Ibaneza: RG8
« Odpowiedź #79 29 Sty, 2013, 17:49:59 »
Dlaczego schodzi na psy ?

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Nowy model Ibaneza: RG8
« Odpowiedź #80 29 Sty, 2013, 17:52:32 »
Bo Fender.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline m.prorok

  • Gaduła
  • Wiadomości: 119
Odp: Nowy model Ibaneza: RG8
« Odpowiedź #81 29 Sty, 2013, 20:48:40 »
Bo seria PRO przeniesiona z Japonii kij wie gdzie pod pretekstem zniszczenia fabryk przez tsunami to trochę głupie tłumaczenie. Moim skromnym zdaniem jeśli gitary za 3000 zaczynają być budowane po kosztach a dalej zwane PRO to coś już jest nie tak, tym bardziej że kiedyś się dało robić to w Japonii i wychodziło im to całkiem nieźle, nawet JS było jakiś czas temu tam właśnie składane. Fender/Jackosn to już nie ten Jackson, choć jak napisałem obecne propozycje na rok 2013 wyglądają ciekawie, przynajmniej na fotografiach i w speckach. Jak z jakością, nie mam pojęcia.
Choćbyś strząsał dwa tygodnie, zawsze kropla spadnie w spodnie.

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Odp: Nowy model Ibaneza: RG8
« Odpowiedź #82 29 Sty, 2013, 20:56:06 »
wpadł mi w  oko jeszcze ten model .......jakby można było to binding nawet na strunach bym se trzepnął......dlate go m i się podoba...;)

http://www.sweetwater.com/store/detail/RGIR28FEBK/
« Ostatnia zmiana: 29 Sty, 2013, 20:58:12 wysłana przez myheaven »
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Odp: Nowy model Ibaneza: RG8
« Odpowiedź #83 29 Sty, 2013, 21:49:08 »
W sumie nigdy nie zastanawiałem się gdzie wyprodukowano gitarę którą mam bądź miałem.

Dopóki jest dobrze wykonana i spełnia swoją rolę chyba nie ma co się przejmować takimi drobnostkami.

bandit112

  • Gość
Odp: Nowy model Ibaneza: RG8
« Odpowiedź #84 29 Sty, 2013, 22:02:26 »
a ja mam starego ibaneza z korei!

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Odp: Nowy model Ibaneza: RG8
« Odpowiedź #85 29 Sty, 2013, 22:15:01 »
Ha, a ja z internetu :)

Offline m.prorok

  • Gaduła
  • Wiadomości: 119
Odp: Nowy model Ibaneza: RG8
« Odpowiedź #86 30 Sty, 2013, 17:39:55 »
Stare Ibanezy z Korei były bardzo zacne. :D Ja też się nie przejmuję metką, a przynajmniej do pewnego pułapu cenowego później to jednak już zobowiązuje do nie szukania oszczędności na jakości. Mam Vintage V100 Icon mejd in czajna który jest w sumie moją naj naj do dziś;) A mam go w kolekcji już od 7 latek. :) Ale jak to kiedyś ktoś powiedział "widziałem od cholery kiepskich Chinśkich wioseł i żadnego słabego Japończyka";) tak w skrócie i coś ta prawda niesie.
Choćbyś strząsał dwa tygodnie, zawsze kropla spadnie w spodnie.

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Nowy model Ibaneza: RG8
« Odpowiedź #87 01 Lut, 2013, 09:18:58 »
Ten biały RG8 z Thomanna jest chyba pierwszą seryjną 8ką na jaką bym się obecnie zdecydował, bo i nieprzerażająca cena (jak w różnych kastomach, czy nawet innych seryjniakach) , i najpewniej wygodny gryf (szekterowski kołek mnie boli), i 27", i jakość będzie do zaakceptowania, i łatwo dostępna, i... nie czarna ;D

Tylko jak PanZorro będzie taki miły upublicznić oficjalną polską cenę (nie bendziem płacić nimcom! :P ), bo na razie google mi niczego konkretnego nie pokazało, to byłoby jeszcze przyjemniej.
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Nowy model Ibaneza: RG8
« Odpowiedź #88 01 Lut, 2013, 10:03:46 »
(szekterowski kołek mnie boli),
Jajebe, wy naprawdę macie rączki jak dziewczynki 11-toletnie? Albo naprawdę nie graliście na tych gitarach. Mam w tej chwili dwie C8, C7, jedną zamówioną 8-emkę i jeszcze jedną C1 w drodze i naprawdę z moimi krótki paluszkami to powinienem mieć mega problemy sądząc z Waszych tekstów... :)

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Odp: Nowy model Ibaneza: RG8
« Odpowiedź #89 01 Lut, 2013, 10:11:58 »
(szekterowski kołek mnie boli),
Jajebe, wy naprawdę macie rączki jak dziewczynki 11-toletnie? Albo naprawdę nie graliście na tych gitarach. Mam w tej chwili dwie C8, C7, jedną zamówioną 8-emkę i jeszcze jedną C1 w drodze i naprawdę z moimi krótki paluszkami to powinienem mieć mega problemy sądząc z Waszych tekstów... :)

Nie żebym był fanbojem naszego admina, ale po prostu się nie da z tym nie zgodzić... Jak poza sevenstringiem słyszę o Schecterach "kołkowaty gryf", to na 90% jest to obiegowa opinia z internetu i taka osoba jw. nie miała tego w ręku i/lub chuja się zna na graniu :P

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Nowy model Ibaneza: RG8
« Odpowiedź #90 01 Lut, 2013, 10:49:59 »
Nie wiem jak to wygląda w wysokich seriach (C7, Lumiś, etc.), ale miałem w łapkach kilkukrotnie i 6ki i 7ki z tych niższych, i dla mnie to są - przepraszam - Defile. Jakbym nie macał, to bym się nie wypowiadał. Miałem napisać "MNIE boli" żeby było bardziej zrozumiałe że jest to MOJA opinia?

Po prostu mam małe dłonie i potrzebuję mieć dość wąski i niezbyt gruby gryf żeby grało mi się na nim wygodnie, chociaż nie jest to regułą - np. te całkiem płaskie z tyłu wyścigowe Ibanezy (vide gitara Owczura którą miałem przyjemność pomacać ;) ) mi średnio podchodzą, za to bardzo fajnie grało mi się na MM JP, o ktrym można powiedzieć wiele, ale nie to że jest smukły :P

PS. Jak to jest teraz z tą dystrybucją Ibaneza na PL? Coś kojarzę że Zorro pisał że się trochę pozmieniało, ale nijak nie mogę tego teraz znaleźć...
« Ostatnia zmiana: 01 Lut, 2013, 12:33:02 wysłana przez MrJ »
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Nowy model Ibaneza: RG8
« Odpowiedź #91 01 Lut, 2013, 18:04:41 »
Miałem Loomisa oraz Blackjack ATX C-1 i w porównaniu do wszystkich Ibków - Szektery mają gryfy jak bejsbole. Z całym szacunkiem dla fanbojów marki - sorry, szektery nie dla mnie. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Odp: Nowy model Ibaneza: RG8
« Odpowiedź #92 01 Lut, 2013, 18:28:54 »
Fanboj to kurwa Apple'a może być.
Gryf to gryf, ma być i tyle, a od pewnego czasu uważam, że całe gadanie o cienkości, grubości, C, D, U czy innych X profilach to przerost formy nad treścią. Gdy zmieniam wiosło z Schectera na Ibaneza, Ibaneza na Defila i Defila na Gibsona i źle mi się gra, wynika to z braków moich umiejętności, a nie z kształtu gryfu, układu przetworników, lakieru na wiośle i fazy księżyca, litości...

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Odp: Nowy model Ibaneza: RG8
« Odpowiedź #93 01 Lut, 2013, 18:32:06 »
Dla mnie  często większe znaczenie ma "wygoda" korpusu niż grubość gryfu.

Offline Gnat

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
Odp: Nowy model Ibaneza: RG8
« Odpowiedź #94 01 Lut, 2013, 19:34:01 »
Jest leworęczna wersja... Zbieram kabzę i jak kupię to podzielę się wrażeniami! ;D

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Odp: Nowy model Ibaneza: RG8
« Odpowiedź #95 01 Lut, 2013, 20:38:58 »
Fanboj to kurwa Apple'a może być.
Gryf to gryf, ma być i tyle, a od pewnego czasu uważam, że całe gadanie o cienkości, grubości, C, D, U czy innych X profilach to przerost formy nad treścią. Gdy zmieniam wiosło z Schectera na Ibaneza, Ibaneza na Defila i Defila na Gibsona i źle mi się gra, wynika to z braków moich umiejętności, a nie z kształtu gryfu, układu przetworników, lakieru na wiośle i fazy księżyca, litości...

Kiedyś miałem Epiphona i zmieniłem na Schectera którego mam do dzisiaj. Odczucie gryfu było na plus tego drugiego :)

Fakt to jakieś obiegowe opinie. Kiedy kupowałem tego Schectera (jakieś 6 lat temu) marka nie była chyba znana szerszemu gronu gitarzystów tak jak teraz. Wtedy nie słyszałem o takich rzeczach jak gruby gryf, raczej same pozytywy typu stosunek ceny do jakości.
Ale widać w międzyczasie komuś nie podeszło i reszta podchwyciła plotę ;)

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: Nowy model Ibaneza: RG8
« Odpowiedź #96 01 Lut, 2013, 20:45:18 »
Kiedyś mnie forumowicze wystarczyli, że na szekterowskim bejsbolu się grać nie da.
Wziąłem toto do rąk i nie zauwazyłem specjalnej różnicy.

Offline Andrzej

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
  • Cały drżę...
Odp: Nowy model Ibaneza: RG8
« Odpowiedź #97 02 Lut, 2013, 13:08:47 »
Grałem na "jakiejś" szóstce Schectera i gryf był po prostu niewygodny - pewnie kwestia przyzwyczajenia.

Miałem też krótką przyjemność obcowania z Loomisem i to już było zajebiste przegięcie. Korpus przepotężny a gryf przypominał nie tyle
bejsbola, co szeroką i grubą deskę do prasowania.
Nie wiem co by było, gdybym jej używał na co dzień. Albo bym się dostosował, albo katował siebie i opylił.
Palce mam nie tyle krótkie, co ręce drobne (porównując do dziewczynki - to raczej 12 - 13 letnia ;) )

Z drugiej strony, czy też tak macie, że jak gitara jest zajebiście duża i masywna, to gdzieś w podświadomości powstaje złudzenie, że gra lepiej.
Ja mam tak z explorerami. Po prostu na chłopski rozum, mam przeświadczenie, że taki kawał wielkiej, mahoniowej dechy, MUSI rezonować
i kiedy biorę to to w swoje łapska, jestem święcie przekonany, że brzmi potężniej.
To samo Loomis i tego w Ibanezach mi brakuje :)
« Ostatnia zmiana: 02 Lut, 2013, 13:46:15 wysłana przez Andrzej »
~~Bless Cain~~

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Nowy model Ibaneza: RG8
« Odpowiedź #98 03 Lut, 2013, 09:16:28 »
Boszzz, zapytać się o dostępność gitary Ibaneza w PL, a dostać dyskusję o wygodzie gryfu Schectera.

Takie rzeczy tylko na sevenstring.pl ;D
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline szymeq

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 34
Odp: Nowy model Ibaneza: RG8
« Odpowiedź #99 04 Lut, 2013, 12:42:53 »
Na allegro wylądowała jedna sztuka RG8 w kolorze szatńskim, bo czarnym. Cena to 1 689PLN. Stoi obok Agile Interceptor Pro 930 xd
Kabap

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
18 Odpowiedzi
10890 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Sty, 2009, 17:27:47
wysłana przez dom?n
3 Odpowiedzi
2335 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Sie, 2012, 20:00:53
wysłana przez Bjørn
NGD RG8 :)

Zaczęty przez tomus « 1 2 » Gitary 8-strunowe

44 Odpowiedzi
20025 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lip, 2013, 21:10:43
wysłana przez Slothman
10 Odpowiedzi
6964 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Gru, 2014, 17:24:06
wysłana przez Mother Puncher
4 Odpowiedzi
3725 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lut, 2017, 17:13:31
wysłana przez JanuszuNieKrzywdz