Autor Wątek: Humb do strata  (Przeczytany 2482 razy)

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Humb do strata
« 06 Paź, 2012, 16:41:51 »
Witam,

postanowiłem podrasować mojego Squierka i wjebać mu coś mocniejszego pod most. Cel prosty - ma grać mocno, bez siary, szybko, selektywnie i mieć ładne pm. Szukam czegoś co zabrzmi dobrze z olchową deską i klonowym gryfem, z naciskiem na minihumby żeby nie zmieniać pickguarda i nie przelutowywać na nowo całej elektroniki. Pod warunkiem, że minihumb da mi upragnioną moc (nigdy takowych nie testowałem i jestem zielony w temacie minihumów), jeśli nie są one przystosowane do generowania mocniejszych przesterków to będę uderzał bezpośrednio w męskie hambakjery. Strój docelowy to D standard, czasami C drop.

Podzielcie się wrażeniami odnośnie fajnie brzmiących olchowych desek, jak i również mini hambakjerów. Co proponujecie?

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
  • Wut?
    • Mein zespół
Odp: Humb do strata
« Odpowiedź #1 06 Paź, 2012, 18:02:17 »
O, ja się podepnę. Szukałbym też czegoś takiego mini do strata pod most (tylko z jesionową dechą). Ktoś używa Merlina Twinsa np.?

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Odp: Humb do strata
« Odpowiedź #2 06 Paź, 2012, 18:41:46 »
Właśnie miałem pytać o Merlina a zapomniałem :P na stronie producenta opisują go jakby nie był zbyt hajgejnowy. A co z pickupami Tesli? Warta uwagi firma? Czy na wstępie olać?

Orange

  • Gość
Odp: Humb do strata
« Odpowiedź #3 06 Paź, 2012, 20:44:01 »
Hehe. Zajebisty jest. Tesla RS2 - ten mocniejszy. Ma mniejszy sygnał niż np Hellfire, ale jest bardzo w pytę. Można go w bardzo dobrej cenie wyrwać - ja  za 145 z wysyłką wyrwałem używkę. Nówka niewiele droższa - na guitarproject są.

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Odp: Humb do strata
« Odpowiedź #4 07 Paź, 2012, 00:26:03 »
Z minihumbów Ci nic nie polecę, ale jak zechcesz dać pełnego humba to Seymour Duncan SH-4. Do dziś żałuję, że sprzedałem tą gitarę.

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Odp: Humb do strata
« Odpowiedź #5 07 Paź, 2012, 20:43:23 »
No właśnie poszukuję SD SH-4 albo SH-6.

Jeszcze jedno pytanie, jeśli w moim stracie leży mostek vintage tremolo to mam szukać pickupów normalnych czy F-spaced? I czy w ogóle jest między nimi jakaś znacząca różnica?

Offline .rogaty

  • Gaduła
  • Wiadomości: 287
  • Dolina Magicznego Jednorożca Nińdzia!
Odp: Humb do strata
« Odpowiedź #6 07 Paź, 2012, 23:57:29 »
Zmierz sobie rozstaw E-e nad szpulką humba. Jak wyjdzie w okolicach 50-52 mm to możesz sobie F-spcd kupić, żeby Ci ładnie strunki nad nabiegunnikami przebiegały. (Tak przynajmniej DiMarzio zaleca.) A jak kupisz normalne to świat też się nie skończy, będzie trochę koślawiej wyglądało (albo i nie, co wiosło to inaczej), działać będzie tak samo.
It's always nice to have a penis.

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
Odp: Humb do strata
« Odpowiedź #7 11 Paź, 2012, 06:46:00 »
Ja również się podepnę . Mam ten sam problem tzn strat z pickguardem S+S+S i prawdę mówiąc te mini humby które słyszałem jakoś mnie nie przekonują . Nie wiem czy jest to kwestia mniejszych cewek ,mniejszej ilości zwojów (jakoś trzeba wcisnąć w obudowę singla dwie cewki ) i znalazłem stacked humbuckera . Może ktoś z was ma takie ustrojstwo ,albo je testował ? Na chłopski rozum powinny brzmieć lepiej niż mini humb bylo nie było są tam dwie pełnowymiarowe cewki tyle że jedna nad drugą .


 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
15 Odpowiedzi
9221 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Gru, 2010, 02:36:55
wysłana przez freakguitar
10 Odpowiedzi
4037 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2011, 12:37:32
wysłana przez Rachet
12 Odpowiedzi
3169 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Kwi, 2013, 19:51:58
wysłana przez George Hamillton
17 Odpowiedzi
3917 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Sty, 2017, 20:29:42
wysłana przez wuj Bat
5 Odpowiedzi
2062 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Mar, 2017, 22:48:59
wysłana przez OMSON