Autor Wątek: jaki hb pod most do strata?  (Przeczytany 3866 razy)

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
jaki hb pod most do strata?
« 28 Sty, 2017, 20:45:00 »
co polecacie do strata z klonu, ma być modern metalowo

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 515
  • Venus as a goodboi
Odp: jaki hb pod most do strata?
« Odpowiedź #1 28 Sty, 2017, 22:49:13 »
Jeśli korpus rzeczywiście jest z klonu, to polecam starego dobrego Merlina Hellfire

Offline unbrokenshiver

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 60
Odp: jaki hb pod most do strata?
« Odpowiedź #2 29 Sty, 2017, 00:34:56 »
EMG 85

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 315
Odp: jaki hb pod most do strata?
« Odpowiedź #3 29 Sty, 2017, 09:47:09 »
Mam w Fenderze HM Strat Tone Zone i polecam

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 781
Odp: jaki hb pod most do strata?
« Odpowiedź #4 29 Sty, 2017, 10:22:10 »
EMG 85
Też bym polecał, ale tylko jeśli gra sam, w zespole ginąłem w "mixie". Jeśli masz opcję aktywów, to Blackouts pozamiata. Z BKP centralnie Nailbomb alnico.
Paczki z głów!

Offline unbrokenshiver

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 60
Odp: jaki hb pod most do strata?
« Odpowiedź #5 29 Sty, 2017, 15:07:31 »
EMG 85
Też bym polecał, ale tylko jeśli gra sam, w zespole ginąłem w "mixie". Jeśli masz opcję aktywów, to Blackouts pozamiata. Z BKP centralnie Nailbomb alnico.
Czy ja wiem czy ginie w mixie?


+ setki innych kapel

BTW Tone Zone też będzie spoko, nawet bardzo.

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: jaki hb pod most do strata?
« Odpowiedź #6 29 Sty, 2017, 20:13:50 »
EMG 85
Też bym polecał, ale tylko jeśli gra sam, w zespole ginąłem w "mixie". Jeśli masz opcję aktywów, to Blackouts pozamiata. Z BKP centralnie Nailbomb alnico.
Czy ja wiem czy ginie w mixie?


+ setki innych kapel

BTW Tone Zone też będzie spoko, nawet bardzo.

To jest Kurt Ballou, on nigdy nie ginie w miksie :D
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 781
Odp: jaki hb pod most do strata?
« Odpowiedź #7 30 Sty, 2017, 11:52:45 »
Przecież kolo jest tam sam, na jednej gicie, to raz. W muzie, którą grałem, bez tych hc/punk zagrywek i niżej (bo oni grają w D i C, my w B i A) drugi gitarzysta mnie całkiem zasłaniał. Tak, sam brzmiałem spoko bardzo nisko, ale w całości kapeli nie było nawet opcji. Gościu nie ma gity z klonu.
« Ostatnia zmiana: 30 Sty, 2017, 11:56:58 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
Odp: jaki hb pod most do strata?
« Odpowiedź #8 30 Sty, 2017, 13:21:40 »
dzięki bardzo za wszystkie pomysły, EMG 85 odpada bo musiałbym przerabiać elektrownie. Mocno myślę nad SD sh-12, albo customem od Hathora

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Odp: jaki hb pod most do strata?
« Odpowiedź #9 30 Sty, 2017, 16:14:06 »
Ja bym wstawił Merlina Sabotage z klonem w stracie super się sprawuje.
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline unbrokenshiver

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 60
Odp: jaki hb pod most do strata?
« Odpowiedź #10 30 Sty, 2017, 18:52:47 »
Przecież kolo jest tam sam, na jednej gicie, to raz. W muzie, którą grałem, bez tych hc/punk zagrywek i niżej (bo oni grają w D i C, my w B i A) drugi gitarzysta mnie całkiem zasłaniał. Tak, sam brzmiałem spoko bardzo nisko, ale w całości kapeli nie było nawet opcji. Gościu nie ma gity z klonu.
Gościu ma gitę z klonu.

"I also go for a Fender-style guitar – not actual Fenders, but with the bolt-on neck, a lot of maple and a brighter sound. I want my guitar sound to be sort of like a blend of [Chicago noise rockers] Shellac, that really twangy sound, with a Slayer sound - I know that's not possible but I've always really appreciated the definition you get with that twang sound."
http://www.musicradar.com/guitarist/kurt-ballou-converge-talks-gear-and-guitars-264751

Druga sprawa. Większość kapel -corowych grających w drop B na dwie gitary nie ginie - byłem na sporej ilości koncertów takich zespołów i zawsze słyszałem obu gitarzystów równie dobrze. Może to była bardziej kwestia Twojej techniki i reszty sprzętu niż samej gitary.

Poza tym OP nie podał stroju. Modern metal można grać w E std. na przykład: Sylosis, Mors Principium Est i parę innych kapel.

Wracając do tematu.
Jeśli mamy zostać przy pasywach to najpierw bym spróbował z ToneZone ewentualnie CrunchLab.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: jaki hb pod most do strata?
« Odpowiedź #11 30 Sty, 2017, 20:11:52 »
Tak na marginesie: jeśli to jest to wiosło, o którym myślę, to ten konkretny kawałek jaworu jest bardzo ciężki i nie jest łatwo go "ruszyć z miejsca".

Na szczęście z tego co pamiętam, chodzi o okolice drop B, więc i druty pewnie są odpowiednie do rozbujania owego całkiem zajebistego drewna.

Komu klon kojarzy się wyłącznie z górą, ten by się zdziwił.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 781
Odp: jaki hb pod most do strata?
« Odpowiedź #12 31 Sty, 2017, 10:48:48 »
Przecież kolo jest tam sam, na jednej gicie, to raz. W muzie, którą grałem, bez tych hc/punk zagrywek i niżej (bo oni grają w D i C, my w B i A) drugi gitarzysta mnie całkiem zasłaniał. Tak, sam brzmiałem spoko bardzo nisko, ale w całości kapeli nie było nawet opcji. Gościu nie ma gity z klonu.
Gościu ma gitę z klonu.
Ale nie z 85... Z tego, co wyczytałem, to 85 ma w gicie z klonowym gryfem i skrzydełkami z orzecha, a w innych gitach, które są z m.in. mahoniu (ale nadal nie klonu) ma 81, 89 i Hetfieldy. Zresztą, to nie jest temat o legendach hardcore punka, tylko o klonowym stracie, którego Ballou po prostu nie ma.

 
Cytuj
Może to była bardziej kwestia Twojej techniki i reszty sprzętu niż samej gitary
Panie doktorze, to jak już jest diagnoza, to może od razu proszę receptę? ;) Nie grałem takiej muzy jak ten facio, nie w tym stroju, nie na takich gitach, nie na takich strunach, nie na takiej reszcie sprzętu, nie na jedną gitę - i jeszcze na lewo! To gdzie wspólny mianownik? ;) Chcę po prostu ostrzec kolegę, że było takie zjawisko z 85 pod mostem, w pewnej konkretnej konfiguracji, żeby nie był zdziwiony.
Poza tym ma być pasyw, więc nie ma tematu. Oprócz waszych propozycji dam dwie mało oczywiste: 500T i... Wilkinson MWHB, tak, ten za 130zł. Wsadziłem do jednego wiosła i opad szczeny.
Paczki z głów!

Offline unbrokenshiver

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 60
Odp: jaki hb pod most do strata?
« Odpowiedź #13 31 Sty, 2017, 17:48:52 »
Przecież kolo jest tam sam, na jednej gicie, to raz. W muzie, którą grałem, bez tych hc/punk zagrywek i niżej (bo oni grają w D i C, my w B i A) drugi gitarzysta mnie całkiem zasłaniał. Tak, sam brzmiałem spoko bardzo nisko, ale w całości kapeli nie było nawet opcji. Gościu nie ma gity z klonu.
Gościu ma gitę z klonu.
Ale nie z 85... Z tego, co wyczytałem, to 85 ma w gicie z klonowym gryfem i skrzydełkami z orzecha, a w innych gitach, które są z m.in. mahoniu (ale nadal nie klonu) ma 81, 89 i Hetfieldy. Zresztą, to nie jest temat o legendach hardcore punka, tylko o klonowym stracie, którego Ballou po prostu nie ma.
Kurwa, odpadam. :D Gadałem z Kurtem po dwóch jego koncertach, widziałem zdjęcia z produkcji jego First Acta, oczywiście na sevenstringu.pl wiedzę lepiej od samego typa na czym gra.  Trzymajcie mnie. :D

To, że ma w studiu gitary z mahoniu i na innych pickupach (poza tym czerpiesz informacje o tych 89 i 81 ze strony EMG a gość ich nawet nie używa.) Kończę ten offtop, bez sygnału.

Cytuj
Cytuj
Może to była bardziej kwestia Twojej techniki i reszty sprzętu niż samej gitary
Panie doktorze, to jak już jest diagnoza, to może od razu proszę receptę? ;) Nie grałem takiej muzy jak ten facio, nie w tym stroju, nie na takich gitach, nie na takich strunach, nie na takiej reszcie sprzętu, nie na jedną gitę - i jeszcze na lewo! To gdzie wspólny mianownik? ;) Chcę po prostu ostrzec kolegę, że było takie zjawisko z 85 pod mostem, w pewnej konkretnej konfiguracji, żeby nie był zdziwiony.
Poza tym ma być pasyw, więc nie ma tematu. Oprócz waszych propozycji dam dwie mało oczywiste: 500T i... Wilkinson MWHB, tak, ten za 130zł. Wsadziłem do jednego wiosła i opad szczeny.
Tego nawet nie będę komentował.

Czekamy na decyzję OP.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 781
Odp: jaki hb pod most do strata?
« Odpowiedź #14 31 Sty, 2017, 18:35:05 »
Ad. 1. No i wszystko jasne, die hard fan, to dlatego wspominasz zioma, choć nie bardzo nadal wiem jak to się ma do tematu. Miłość ślepa jest, w sumie dobrze.
Ad. 2. Konkrety, panie, konkrety. Do walenia focha niestety nie masz uprawnień genetycznych ;)
Paczki z głów!

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
Odp: jaki hb pod most do strata?
« Odpowiedź #15 31 Sty, 2017, 18:43:35 »
unbroken weno wyluzuj ::)
85 odpada bo musiałby m kombinować - miałem 85 kiedyś pod mostem w mahoniowym wiośle  i wiem że to dobry pickup
500t tez miałem i np. do nagrywania byl zajebisty ale w tym drewnie ? nie wiem

Offline unbrokenshiver

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 60
Odp: jaki hb pod most do strata?
« Odpowiedź #16 31 Sty, 2017, 19:03:59 »
unbroken weno wyluzuj ::)
85 odpada bo musiałby m kombinować - miałem 85 kiedyś pod mostem w mahoniowym wiośle  i wiem że to dobry pickup
500t tez miałem i np. do nagrywania byl zajebisty ale w tym drewnie ? nie wiem
Ja jestem spokojny, po prostu nienawidzę gdy ktoś pierdoli o czymś o czym nie ma pojęcia i nie jestem die hard fanem, po prostu lubię podejście Kurta do gry itd.

Na 500T (może nie konkretnie na nim, ale na Tremonti Treble, który bazuje właśnie na tym pickupie) gram praktycznie codziennie i szczerze wątpię abyś był z niego zadowolony w klonowej gitarze.

To może SH-5 lub Invader? Pierwszego miałem przez bardzo długi czas w swoim Godinie a ten drugi może zagrać w klonowej gitarze (mahoniowa gitara z nim gubiła selektywność).

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 781
Odp: jaki hb pod most do strata?
« Odpowiedź #17 31 Sty, 2017, 20:29:42 »
po prostu nienawidzę gdy ktoś pierdoli o czymś o czym nie ma pojęcia
A ja z  kolei "nienawidzę", jak ktoś pierdoli nie na temat, bo akurat miałem klonowego strata z 85 - a nie wiem jak kolega - a po prostu przykład nie wiem jak się ma, bo sorry, od kiedy  kurwa Wild Customs przypominają strata, w dodatku zrobili gościowi z korpusem z mahoniu albo skrzydełkami z orzecha, a w First Act z tego, co można się dowiedzieć nie miał 85 (a First Act to nie ta marka z Wallmartu?) więc
unbroken weno wyluzuj ::)
Paczki z głów!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
15 Odpowiedzi
9119 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Gru, 2010, 02:36:55
wysłana przez freakguitar
7 Odpowiedzi
2440 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Paź, 2012, 06:46:00
wysłana przez Algiz
2 Odpowiedzi
1609 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Mar, 2013, 10:17:58
wysłana przez CziMiCzanga
5 Odpowiedzi
2018 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Mar, 2017, 22:48:59
wysłana przez OMSON
12 Odpowiedzi
1862 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Gru, 2020, 09:38:46
wysłana przez OMSON