Autor Wątek: Reaper - zatrzymanie i ponowne nagranie  (Przeczytany 1913 razy)

Offline Anvil

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 17
Reaper - zatrzymanie i ponowne nagranie
« 02 Cze, 2012, 09:24:55 »
Mam pewien kłopot związany z nagrywaniem danej części gitary , i wiadomo wyskakuje jakiś błąd po którym zatrzymujemy i wlączamy od nowa . Jednak w Reaperze jest to rozwiązane na tyle gównianie (chyba że tylko ja tego nie potrafie zrobić) , że o ile zatrzymać można spacją to już nagrywania spacją się nie włączy lecz tylko odtwarzanie . I teraz zapytanie , czy jest możliwe ustawienie w tym programie , że jeśli jest zaznaczone nagrywanie to każdorazowe wciśniecie spacji spowoduje zatrzymanie/nagranie , a nie zatrzymanie -> odtwarzanie ?
Wszystko dlatego , że jak nagrywam gitarę , a muszę coś poprawić to szlag mnie trafia jak za każdym razem mam oderwać prawą rękę sięgnąć po mysz i kliknąć sobie czerwony guziczek RECORD .

Mam nadzieje że przedstawiłem problem dość obrazowo , a gdyby jeszcze było trzeba to tutaj zamieszczam filmik w którym pokazane jest ocb (czas 1:45 )

Offline Marc!n

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Nagrywanie możesz jeszcze włączać skrótem Ctrl+R. Przypisanie nagrywania do spacji też nie będzie wygodne, jeśli będziesz chciał odtworzyć nagrany fragment żeby sprawdzić czy jest ok
« Ostatnia zmiana: 02 Cze, 2012, 09:37:20 wysłana przez Marc!n »

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Anvil nie jest to gowniane rozwiazanie tylko dobre :P Po to abys sobie czegos nie zniszczyl jak ktos sie nie orientuje za bardzo :D
Spacja robi Ci stop i tyle. A jak masz problem z nagraniem to prosta pilka zrob sobie wiekszy rozbieg wcisnij sobie znaczek recordingu badz ctrl+R i masz czas zeby usadowic swoje dupsko i co tam jeszcze chcesz wygodnie :D Ja tak nagrywam juz w uj czasu i nie narzekam :)
Przykladowo jak nagrales jakis fragment gitary to i sie gdzies jebles zrob dodatkowo sciezke na nagranie , pierwsza odznacz  nowa zaznacz (armed) , zrob rozbieg i do dziela :D

Jesli zrozumiales to super :P

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
3495 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Gru, 2008, 00:40:05
wysłana przez deely
4 Odpowiedzi
5821 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2009, 15:28:48
wysłana przez sic
10 Odpowiedzi
10765 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Gru, 2009, 20:15:05
wysłana przez headcharge
0 Odpowiedzi
1764 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Mar, 2010, 10:33:14
wysłana przez yapcok
26 Odpowiedzi
5118 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2012, 00:01:10
wysłana przez Rock