Autor Wątek: Czego Was życie nauczyło?  (Przeczytany 179813 razy)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #1125 17 Sty, 2022, 13:42:14 »
Jakoś tak prosto i jasno. Dałem suba ;)

Paczki z głów!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #1126 04 Lut, 2022, 22:57:25 »
Czwarty rok obserwacji leci. Wnioski: Islandki dzielą się na elfy i... trolle. Czyli zgodnie z tradycją ;) Albo masz piękności, albo brodate stwory w strojach farmersko - trekkingowych ;)
Paczki z głów!

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #1127 23 Lut, 2022, 10:06:50 »
Proponuję założyć temat - czego Was życie NIE nauczyło?

Mógłbym tam nieźle błysnąć :D
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #1128 24 Lut, 2022, 22:20:12 »
Od jakiegoś czasu gdy wywala jakieś szambo na świecie - jak np. teraz - w "społecznościowych" nie wyrażam oburzenia, nie wklejam znaczków na profilowe itp. Bo to dokładnie NIC nie daje. A właściwie jest tylko żenujące przez sam ten fakt i przez to, że ludzie myślą, że coś zrobili, więc temat jest dla nich tym sposobem zamknięty. I choćby taki Putin FB nie czyta, Chinole też nie.
Paczki z głów!

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #1129 24 Lut, 2022, 22:45:59 »
Życie mnie nauczyło, że jak wszyscy pierdolą, że nie ma cukru w sklepach, to tak naprawdę ten cukier jest, ale:
a) drama się dobrze sprzedaje w mediach,
b) ktoś zarabia na nagłym wzroście popytu,
c) zbiorowa histeria roznosi się szybciej niż najnowszy covid.

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #1130 25 Lut, 2022, 09:53:58 »
Usunąłem FB kilka miesięcy temu, IG też nie skroluję, tylko wrzucam swoje rysunki. Nie mam siły na to gówno i teraz nie żałuję. Ludzie chcą wesprzeć - są lepsze sposoby niż flaga w profilowym czy ostrzał artyleryjski na twitterze.
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Paczki z głów!

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 203
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #1132 26 Lut, 2022, 11:19:47 »
Napisał również że metodą deeskalacji obecnego konfliktu mogłoby być rozmieszczenie głowic nuklearnych USA na terenie Polski  :facepalm:
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #1133 26 Lut, 2022, 12:56:16 »
Facepalm? Sprawdźmy. A skąd wiesz już, że nie pomogłoby? Prawdopodobnie ten 70-letni debil tylko taki argument odbiera: siła. Poza tym jeśli facet nakreślił precyzyjnie plan wydarzeń w 90-paru procentach, to każdemu proponuję zrobić notatki co będzie za 3 lata i sobie je wtedy wyciągnąć i sprawdzić swoją skuteczność. Rosja to bandycki kraj, był i jest. A jako azjatycki nie liczy się z ludźmi. To powiedział amerykański generał. Nasi spece mówią to samo - październik 2017:
"Jak podkreśla w wywiadzie dr Artur Jagnieża (doktor nauk wojskowych), specjalizujący się w problematyce analiz zagrożeń bezpieczeństwa państwa, dla Rosji liczy się tylko siła. Polska musi zatem rozpatrywać różne scenariusze zagrożeń, nawet te uchodzące dziś za nierealne."
Takiej osobie z takim doświadczeniem to akurat mam powód wierzyć. I tego mnie życie nauczyło.

ED: https://zbrojni.blob.core.windows.net/pzdata2/TinyMceFiles/pz10_2017.pdf
Paczki z głów!

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 866
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline excubitor

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #1135 26 Lut, 2022, 13:44:18 »
Prawdopodobnie ten 70-letni debil tylko taki argument odbiera: siła.
Żeby jeszcze zachodni politycy to wiedzieli. Przecież w ich wschodniej mentalności jakiekolwiek negocjacje to już przyznanie się do porażki i osłabienie swojej pozycji.
Problem w tym, że równie dobrze pokaz siły może potraktować jako prowokację/zagrożenie i uznać, że najlepszą obroną jest atak.

Poza tym jeśli facet nakreślił precyzyjnie plan wydarzeń w 90-paru procentach, to każdemu proponuję zrobić notatki co będzie za 3 lata i sobie je wtedy wyciągnąć i sprawdzić swoją skuteczność. Rosja to bandycki
Tutaj bym unikał takich projekcji. Jest paru ludzi, którzy przewidzieli któryś kryzys finansowy. I to była jedyna prognoza, z którą trafili przez całą karierę.
Jasne, lokalną politykę wschodniej Europy pewnie trochę łatwiej przewidzieć, ale no.
"Ja się nie znam, to się chętnie wypowiem."

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 203
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #1136 26 Lut, 2022, 13:52:52 »
Facepalm? Sprawdźmy. A skąd wiesz już, że nie pomogłoby?
Rosja ustawia swoje głowice we wszystkie punkty w który zlokalizowano głowice nuklearne, zwłaszcza USA. Ściąganie na siebie takiego ryzyka nie ma nic wspólnego z pomocą, bardziej z rozszerzonym samobójstwem.

Znajdowanie obecnie artykułów w których komuś udało się opisać zdarzenia które mają miejsce o niczym nie świadczy. Taki jest rozkład statystyczny, że ktoś ma rację a ktoś nie.
Geostrategia zawodzi bo nie udało się uniknąć konfliktu. To jest największa porażka zachodu.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #1137 26 Lut, 2022, 15:09:58 »
Znajdowanie obecnie artykułów w których komuś udało się opisać zdarzenia które mają miejsce o niczym nie świadczy. Taki jest rozkład statystyczny, że ktoś ma rację a ktoś nie.
Załóżmy, że samo znajdowanie artykułów o niczym nie świadczy (choć to jakaś rozkmina filozoficzna), ale to, co pisali realni eksperci od paru lat właśnie się dzieje. I ustawianie się w pozycji kogoś, kto to neguje (a może nawet uważa, że z jakiegoś magicznego powodu wie lepiej?), bo zakłada zwykłą przypadkowość tych analiz, jest zwyczajnie zabawne. Ja nie wypowiadam SWOICH rozkmin, tylko pokazuję, co pisali ludzie, którzy w tym od lat siedzą, doktoryzowali się itd. - w odróżnieniu od cotygodniowych ekspertów od czegoś innego, co od początku covidu jest już plagą. Skoro od lat eksperci i wojskowi z różnych krajów piszą to samo, że ruskie rozumieją siłę, to ja wierzę, że dokładnie tak jest.

Rosja ustawia swoje głowice we wszystkie punkty w który zlokalizowano głowice nuklearne, zwłaszcza USA. Ściąganie na siebie takiego ryzyka nie ma nic wspólnego z pomocą, bardziej z rozszerzonym samobójstwem.
Skąd wiedza na co ustawia Rosja swoje głowice? Wcale nie musi na głowice nuklearne przeciwnika, od ich niszczenia są inne systemy. Mówimy cały czas o Rosji, a nie kraju mentalnie cywilizowanym - przynajmniej jeśli chodzi o zarząd. Bo cywile dają wyraz swoim poglądom potępiającym wojnę. Np. list otwarty ponad 300 rosyjskich dziennikarzy i naukowców czyli znów osób na jakimś poziomie. Przynajmniej na poziomie moralnej odwagi, bo wiedzą, że choć to ich własny kraj, to za chwilę można mieć "wypadek".

Tutaj bym unikał takich projekcji. Jest paru ludzi, którzy przewidzieli któryś kryzys finansowy. I to była jedyna prognoza, z którą trafili przez całą karierę.
Jasne, lokalną politykę wschodniej Europy pewnie trochę łatwiej przewidzieć, ale no.
Tak myślę, że to może tylko kwestia odszukania ilu realnie przewidziało. Zresztą nie chodzi o ilość, bo biorąc wspomnianą statystykę ekspertów od ekonomii, w dodatku zajmujących się przyszłymi kryzysami może być naprawdę niewielu. Raczej o moc argumentu, danych, metod. Konfliktu nie dało się uniknąć, bo bez niego ruskie leżą ekonomicznie. Tylko kwestia czasu wg tych analiz. Teraz bym szukał mocno partych na sytuacji analiz co będzie dalej, tj. po ustaniu konfliktu. Już leci gadka o chęci negocjacji.
« Ostatnia zmiana: 26 Lut, 2022, 15:18:48 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 203
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #1138 26 Lut, 2022, 16:36:07 »
Odróżniasz "posiadanie własnego zdania" od "posiadania racji"?
Bo póki co to nie pamiętam, żeby wszyscy eksperci byli zgodni co do tej inwazji... jak i srovidu.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 463
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #1139 26 Lut, 2022, 17:34:56 »
Z tym gościem to trochę jak z Nostradamusem :) zawsze po fakcie jak coś się stanie to wszyscy dopiero doszukują się kto to przewidział. A czasy rozstawiania głowic już chyba trochę przeszłość odkąd rosjanie  wprowadzili takie wynalazki jak RS-28 Sarmat.  Zasięg to jakieś 10 000 km każda zawiera do 15 głowic jądrowych, prędkość powyżej Mach 20 (24500 km/h.... 7km/s zbudowana w technologii stealth czyli praktycznie niewykrywalna przez radary. Z Moskwy do Warszawy dolatuje w ok 3 minuty. Jak chwalił się rosyjski minister obrony jedna taka rakieta jest w stanie zniszczyć całą Francję lub np: stan Teksas. Miała wejść na wyposażenie w 2022 roku, ale zdaje się, że jest w ruskiej armii już od 2019 r. W różnych źródłach są podawane różne daty, ale Putin chwalił się nią w 2018r. Zresztą to żadna różnica bo od dawna na wyposażeniu ruskiej armii jest jej młodszy brat RS -18 nazywany przez nato satan, który niewiele się różni. https://military-history.fandom.com/wiki/RS-28_Sarmat



« Ostatnia zmiana: 26 Lut, 2022, 17:45:17 wysłana przez Algiz »

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 203
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #1140 26 Lut, 2022, 17:49:10 »
Rano było info że po Moskwie przemieszczali taką cacko
http://youtube.com/shorts/xJhTPNUgVxI?feature=share
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 463
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #1141 26 Lut, 2022, 17:56:00 »
Rano było info że po Moskwie przemieszczali taką cacko
http://youtube.com/shorts/xJhTPNUgVxI?feature=share

Oby nie było tak jak ze słyną strzelbą Czechowa ......Jeśli strzelba wisi na ścianie w pierwszym akcie, to w drugim lub trzecim musi wypalić.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 034
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #1142 26 Lut, 2022, 18:00:29 »
W takiej sytuacji zachód potępi działania i będzie dalej się przyglądać sytuacji myśląc nad ewentualnymi sankcjami.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 463
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #1143 26 Lut, 2022, 18:04:25 »
Na pewno pojawiły by się kolorowe rysunki kredą na asfalcie.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 034
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #1144 26 Lut, 2022, 18:12:22 »
Na pewno pojawiły by się kolorowe rysunki kredą na asfalcie.

Teraz większą siłę rażenia mają Tweety ;) Tak obserwuję jak zachowują się państwa zachodu i widać kto jest na krótkiej smyczy Putina.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #1145 26 Lut, 2022, 20:34:40 »
Rano było info że po Moskwie przemieszczali taką cacko
http://youtube.com/shorts/xJhTPNUgVxI?feature=share

Wydaje mi sie ze Ukraina już im to rozjebała

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 463
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #1146 26 Lut, 2022, 20:52:16 »
Rano było info że po Moskwie przemieszczali taką cacko
http://youtube.com/shorts/xJhTPNUgVxI?feature=share

Wydaje mi sie ze Ukraina już im to rozjebała
Hmm,  to międzykontynentalne rakiety balistyczne, one nawet nie zbliżają się do linii frontu, nie ma znaczenia czy ona startuje z Uralu, czy z Syberii, i tak dosięgnie celu. Pomijając fakt, że rosja ma ich kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt sztuk. Przed tym gównem nie ma obrony. Te dziadostwo leci w kosmos i atakuje z góry rozdzielając się na kilkanaście głowic. Zresztą pożyjemy ( mam nadzieję ) zobaczymy. Dezinformacja to największa broń, jednym podnosi morale innym  obniża.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #1147 26 Lut, 2022, 20:55:20 »
Własne zdanie to może być zupełne oderwane od faktów i rzeczywistości, a nawet im przeczyć, jak i właśnie przy wspomnianym covidzie. Tak więc każdy może mieć, jak dupę, ale rację to ma mało kto.

Na pewno pojawiły by się kolorowe rysunki kredą na asfalcie.

Teraz większą siłę rażenia mają Tweety ;) Tak obserwuję jak zachowują się państwa zachodu i widać kto jest na krótkiej smyczy Putina.
Właśnie widzę, że Twitter jakby był stworzony na takie okazje! Widzę Algiz, że mamy wspólne źródła informacji - przynajmniej o tej ruskiej wielotonowej parówie ;)

Przed tym gównem nie ma obrony.
I Cię trochę uspokoję: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Ground-Based_Midcourse_Defense
« Ostatnia zmiana: 26 Lut, 2022, 21:00:48 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 463
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #1148 26 Lut, 2022, 21:13:06 »
Czytałem, że podobno o ile satan czyli RS 18 jest w "specyficznych" warunkach możliwy do przechwycenia, to satana 2 czyli RS 28 przechwycić sie nie da, na tym polegała głównie modyfikacja tej "parówki" No ale ruski zawsze dużo się chwalą, a wychodzi różnie ;) Pamiętam jak po książkach W.Suworowa wszyscy byli wystraszeni i przerażeni jednostkami "specnaz" dopiero jak doszło do inwazji w Czeczenii gdzie zostało zrzuconych na spadochronach ok 1000 tych komandosów i w ciągu kilku godzin czeczeńscy bojownicy wyłapali prawie wszystkich :)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #1149 26 Lut, 2022, 21:14:55 »
A, to nie wiedziałem. Bo "Akwarium" na mnie zaprawdę zrobiło wrażenie.
Paczki z głów!