Autor Wątek: Czego Was życie nauczyło?  (Przeczytany 175184 razy)

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #1175 11 Cze, 2022, 15:34:37 »
Z tym, że nie mówiłem bezpośrednio o sobie akurat.
U mnie jest stopniowo coraz lepiej, napady coraz rzadsze i co raz słabsze. Może kwestia ładnej pogody.

To był po prostu komentarz w wyniku obserwacji co się dzieje w całokształcie.

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #1176 12 Cze, 2022, 01:10:34 »
@Rot Farmakoterapia rzadko jest sama z siebie skuteczna - to raczej rozwiązanie doraźne, żeby pomóc odzyskać balans w momentach najgorszych wahań nastroju, kiedy szaleje w organizmie balans neuroprzekaźników i należy ją łączyć z psychoterapią dla trwałych skutków.
Czasem nie ma innego wyjścia jak farmakoterapia tylko przejebane znaleźć odpowiednią pigułę dla danej osoby. U mnie na szczęście gładko poszło. Bez tych piguł nie potrafię normalnie funkcjonować. Moja była natomiast zmieniała ćpanie z 5 razy i chuja to dawało. Z siorką było podobnie tylko jej za którymś razem pykło i też teraz jest git jak bierze te piksy.
Od taka upierdliwa choroba. Czasem się wydaje że depresja a w rzeczywistości może to być borderline czy chuj wie co tam jeszcze. Grunt to jak mówisz, trzymać się psychiatry.

Co do psychoterapii mam mieszane uczucia. Mi by na pewno nie pomogło bo problemem było nie że sobie w życiu nie radzę czy coś tylko po prostu coś mi się zaczęło jebać biologicznie także trzeba było to naprostować piksami.
Moja była miała trzech terapeutów i co to się z nimi działo to dramat. Ziomalka też już od drugiego uciekła także różnie z tym bywa.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #1177 13 Cze, 2022, 11:00:25 »

U mnie jest stopniowo coraz lepiej, napady coraz rzadsze i co raz słabsze. Może kwestia ładnej pogody.


Zwróć też uwagę na ilość snu, może więcej śpisz. Zauważ jaki mas nastrój w poniedziałek, kiedy organizm często jest na jetlagu poweekendowym, jaki w środku tygodnia, a jaki w weekend kiedy w końcu odeśpisz. Porównaj skrajności - pochmurny poniedziałek z samego rana ze słoneczną sobotą po południu.

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #1178 13 Cze, 2022, 18:38:23 »
Nie odsypiam nic w weekendy, praktyki w studio.
Śpię po 5-6h dziennie, odżywiam się tak sobie i nie mam za bardzo znajomych, w każdym razie bliższych, żeby gdzieś się ustawiać na cokolwiek, jednak mimo wszystko ostatnio odchyły nastroju już nie są tak duże i częste.
Może habituacja, może starość.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #1179 14 Cze, 2022, 11:31:33 »
Śpię po 5-6h dziennie,

Pytanie czy taka ilość snu Ci wystarcza- chodzisz niewyspany ? Braki w śnie sprzyjają depresji. Sam wiem po sobie. Świat wygląda inaczej w poniedziałek o 08.00 rano w pracy a inaczej w sobotę o 12.00-13.00 gdy się dopiero budzę. Jak chodzisz niewyspany wszystko jest do dupy,  wszystko jest problemem,  wszystko przerasta Cię, wszystko jest ciężkie i straszne. Dlatego ilekroć byłem w delegacji na jakieś 10-11 dni i nie dane było mi ani odespać tych łącznych 20 h podróży a potem przyzwyczaić się do 6 godzinnej różnicy czasu to codziennie miałem "poniedziałek rano".

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #1180 14 Cze, 2022, 14:50:46 »
Różnie bywa, dziś miałem jakieś 6:30 do budzika jak się kładłem, ciężko było mi zasnąć,  budziłem się rano przed budzikiem a i tak drzemka za drzemką. Ogółem wyspany ale i tak wszystko mnie drażni w robocie.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 031
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #1181 14 Cze, 2022, 15:14:13 »
Ja planuję przetestować CBD-a 30%, ale problem ze spaniem mam przez leki.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #1182 14 Cze, 2022, 18:07:42 »
Wczoraj mnie życie nauczyło, że się na Islandii osobówką nie zjeżdża na boczną drogę, "żeby wrócić inaczej i zobaczyć coś nowego". 75 kilometrów po błocie... :facepalm: :facepalm: Nie było widać koloru samochodu plus ryzyko utknięcia w miejscu bez zasięgu i oznak cywilizacji. Ale widoki zajebiste...  :D
Paczki z głów!

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #1183 15 Cze, 2022, 03:23:48 »
Wczoraj mnie życie nauczyło, że się na Islandii osobówką nie zjeżdża na boczną drogę, "żeby wrócić inaczej i zobaczyć coś nowego". 75 kilometrów po błocie... :facepalm: :facepalm: Nie było widać koloru samochodu plus ryzyko utknięcia w miejscu bez zasięgu i oznak cywilizacji. Ale widoki zajebiste...  :D
Na Islandii to wypadaloby chocby jakies Subaru z 4x4 miec :)

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #1184 15 Cze, 2022, 10:51:40 »
Różnie bywa, dziś miałem jakieś 6:30 do budzika jak się kładłem, ciężko było mi zasnąć,  budziłem się rano przed budzikiem a i tak drzemka za drzemką. Ogółem wyspany ale i tak wszystko mnie drażni w robocie.

Zrób eksperyment. Jak będzie jakieś wolne np. jutro spróbuj pospać na maksa ile się da. Olej co masz do zrobienia w ten dzień. Po prostu przebimbaj go na spanie do południa. Powtórz kilka razy kiedy tylko będziesz mógł i zobaczyć czy coś to pomaga. Według mnie powinno. Widzę różnice nie tylko w nastroju ale i zdrowiu fizycznym niewysypiających się i wyspanych. Ktoś kiedyś fajnie wytłumaczył sen:

Wyobraź sobie że jesteś posągiem. W ciągu dnia pizga, leje, świeci słońce. To wszystko powoduje powstawanie zniszczeń na posągu. W nocy przychodzi facet i to reperuje żeby posąg nie miał żadnych uszkodzeń na następny dzień. Ot taki Pan Zbysio od remontów. Jeżeli Pan Zbysio mówi że roboty jest na 8 h a Ty mówisz mu że chuj Cię to obchodzi i ma być zrobione w 6 h to zrobi to po łebkach na odpierdol. Pewne dziury chujowo załata a innych w ogóle nie ruszy. Po następnym dniu zniszczeń będzie jeszcze więcej bo chujowe łatki które porobił Pan Zbysio nie wytrzymały a przez to że pewnych dziur nie załatał woda się tam dostała i rozsadziło posąg jeszcze bardziej. Następnej nocy przychodzi Pan Zbysio i mówi że chuj teraz to on potrzebuje 10 h żeby ponaprawiać co się odjebało a Ty mu znowu że dajesz mu 6 h i ma spierdalać. I tak w kółko co noc robisz sobie to samo a posąg sypie się coraz bardziej.

To jest bardzo duże uproszczenie i pokazane jest to w zbyt dużym przyśpieszeniu, ale obrazuje cały mechanizm. Mam w rodzinie osobę która śpi po 3-4 w nocy i non stop choruje, wystarczy że coś ją w pracy zestresuje i już jest chora....Nawet nie będę mówił o jej nastroju który polega na martwieniu się bieżącymi problemami a gdy ich aktualnie nie ma to wyciąganiem jakiś starych pogrzebanych bo czymś przecież trzeba się martwić 24h/7 i żyjemy na tym świecie za karę.
« Ostatnia zmiana: 15 Cze, 2022, 10:54:49 wysłana przez Chomick »

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 765
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #1185 16 Cze, 2022, 20:27:04 »
Zrób eksperyment. Jak będzie jakieś wolne np. jutro spróbuj pospać na maksa ile się da. Olej co masz do zrobienia w ten dzień. Po prostu przebimbaj go na spanie do południa. Powtórz kilka razy kiedy tylko będziesz mógł i zobaczyć czy coś to pomaga. Według mnie powinno. Widzę różnice nie tylko w nastroju ale i zdrowiu fizycznym niewysypiających się i wyspanych.
Jak masz dawać takie rady to lepiej nie dawaj ich wcale. Nie da się w ten sposób odespać "straconych" godzin snu. Jedyna sensowna droga do regeneracji i poprawy samopoczucia to regularny sen o odpowiedniej dla wieku długości.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #1186 17 Cze, 2022, 12:26:43 »
Ale myślę, że do tego kolega właśnie zmierza. Od czegoś trzeba zacząć, a żeby mieć motywację trzeba poczuć różnicę.
Paczki z głów!

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 031
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #1187 17 Cze, 2022, 13:17:01 »
Jeżeli organizm ma zaburzone wytwarzanie serotoniny, dopaminy, kortyzolu itd. to nawet po maratonie seksu z super modelkami może mieć problemy ze spaniem. Jeżeli na razie nie wchodzi w grę specjalista, to proponuję od zmiany środowiska- inna praca, inne miejsce zamieszkania. W przeciwnym razie nawet sztab lekarzy nie pomoże. Wiem, że może być na początku ciężko, ale nie będzie się czystym jeżeli pływa się w szambie.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #1188 17 Cze, 2022, 15:05:47 »
Oczywiście, że w wielkim uproszczeniu, nie trzeba tłumaczyć. Ale niech pierwszy rzuci kamieniem... ;)
Paczki z głów!

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #1189 17 Cze, 2022, 18:57:19 »
Jeżeli organizm ma zaburzone wytwarzanie serotoniny, dopaminy, kortyzolu itd. to nawet po maratonie seksu z super modelkami może mieć problemy ze spaniem. Jeżeli na razie nie wchodzi w grę specjalista, to proponuję od zmiany środowiska- inna praca, inne miejsce zamieszkania. W przeciwnym razie nawet sztab lekarzy nie pomoże. Wiem, że może być na początku ciężko, ale nie będzie się czystym jeżeli pływa się w szambie.

Pracę zmieniłem w marcu - miałem tam posiedzieć chwilę, wyjść z tatuowaniem na prostą i rzucić to w cholerę.
Koniec końców zaczynam ludzi w studio drażnić bo za mało przychodzę i za mało progresu robię, a za mało chodzę bo nie mogę rzucić pracy i się z tatuowania utrzymywać. Koło się zamyka.
Są inne powody dla których było/jest tak a nie inaczej, sen to akurat najmniejszy z nich w tym wypadku.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 031
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #1190 17 Cze, 2022, 20:54:59 »
Pamiętaj, to nie jest jedyne studio w kraju... ;) Dasz radę. Przykładowo w takim Poznaniu chyba dwa albo trzy studia szukają kogoś w rodzaju "office managera" na pełen etat.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #1191 17 Cze, 2022, 22:55:34 »
Studia tatuażu raczej rzadko biorą praktykantów i raczej tylko wtedy kiedy mogą być codziennie.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 031
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #1192 17 Cze, 2022, 23:21:37 »
Wierzymy, że dasz sobie radę z tym tematem. Jak mówiłem, może uda się połączyć praktyki z ogarnianiem codziennych spraw tego studia i pchniesz temat dalej.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #1193 18 Cze, 2022, 20:23:11 »
Dziś się nauczyłem że odchodząc od stacji należy natychmiast zdjąć rękawiczki. Inaczej człowiek wystawia się na bezlitosny opierdol.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #1194 20 Cze, 2022, 10:43:11 »
Ale myślę, że do tego kolega właśnie zmierza. Od czegoś trzeba zacząć, a żeby mieć motywację trzeba poczuć różnicę.

No właśnie o to chodziło żeby najpierw PRZETESTOWAĆ czy coś to w ogóle zmienia...jiżes kurwa ja pierdole....  nawet kurwa na wstępie było napisane "zrób eksperyment", czyli sprawdź sobie najpierw coś  :facepalm:
« Ostatnia zmiana: 20 Cze, 2022, 10:44:45 wysłana przez Chomick »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #1195 13 Lip, 2022, 00:33:37 »
Żeby nie patrzeć ludziom prosto w... uszy :D
Paczki z głów!

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 031
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #1196 07 Sie, 2022, 02:52:01 »
Na przestrzeni lat nauczyłem się jednego- albo ciężko pracujesz na realizację własnych marzeń, albo zapierdalasz jak w zegarku na realizację marzeń kogoś innego.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #1197 30 Sie, 2022, 09:26:26 »


:D
Paczki z głów!

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 854
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #1198 30 Sie, 2022, 10:40:08 »
Teorie spiskowe są dla ludzi, którzy nie potrafią rozumieć rzeczy złożonych.
4string

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 197
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #1199 30 Sie, 2022, 19:31:04 »
Yep. Ci co rozumieją nie nazywają tego teorią spiskową tylko rzeczywistością.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan