Autor Wątek: Czego Was życie nauczyło?  (Przeczytany 178848 razy)

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #875 09 Kwi, 2020, 14:14:50 »
Nigdy nie będzie zgody między tymi dwoma gatunkami ;)

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka


Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 865
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #876 09 Kwi, 2020, 14:19:04 »
Nie czarną tylko afroeuropejską.
4string

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #877 09 Kwi, 2020, 14:34:50 »
A udało Ci się już coś osiągnąć ?
Nawet trochę tak - nazywam to planem minimum, czyli wykształcenie, kariera w zawodzie i zabezpieczony byt dla mojej rodziny - przynajmniej na jakiś czas w każdym razie.

Mam 31 lat ledwie, więc dopiero się rozkręcam. Mój ojciec będąc w moim wieku jeszcze u mamy mieszkał.  :D

Plany na więcej zawsze były, ale dopiero od bardzo niedawna mam jasność jak je wykonać. Chodzi oczywiście o to by mieć działalność gospodarczą więcej niż tylko na papierze. Ogólnie powoli, ale konsekwentnie odchodzę od bycia efektywnie etatowcem.

Tak czy siak na razie jest dobrze. Niewykluczone że jakieś zdarzenie losowe sprawi że to wszystko szlag trafi, ale dla mnie to nie jest powód żeby przestać.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #878 09 Kwi, 2020, 14:40:45 »
Ale to sa zwykłe rzeczy życia codziennego. Tyle to i ja mogę powiedzieć że osiągnąłem jak i wielu innych ludzi.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka


Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #879 09 Kwi, 2020, 14:46:45 »
Co ma pycha do oceny ludzi po ich dokonaniach ?

Uzurpowanie sobie prawa do dokonywania takiej oceny.
Dla kogoś dokonaniem może być otrzymanie nobla, oskara, dla kogoś innego przeżyć swoje życie w zgodzie z naturą i bycie po prostu "dobrym człowiekiem".

Bardzo mi to przypomina zachłyśnięcie się solówkami i robieniem kariery muzycznej przez początkujących muzyków.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #880 09 Kwi, 2020, 14:50:02 »
Bo musi być w tym jakiś zdroworozsadkowy obiektywizm.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka


Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #881 09 Kwi, 2020, 15:45:21 »
Ale to sa zwykłe rzeczy życia codziennego. Tyle to i ja mogę powiedzieć że osiągnąłem jak i wielu innych ludzi.
Bardzo dobrze! Zwróć uwagę na charakterystyczną nazwę: "plan minimum".

Ja tu się nie silę na oryginalność. Mam po prostu pewien cel i go realizuję. Póki co wszystko idzie zgodnie z planem, więc mam nadzieję że na dłuższą metę osiągnę coś większego.

Kluczowe jest to że tutaj nie ma punktu stopu. Im więcej osiągnę teraz tym większy potencjał będzie miało następne pokolenie.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #882 09 Kwi, 2020, 17:07:53 »
Tak czy siak na razie jest dobrze. Niewykluczone że jakieś zdarzenie losowe sprawi że to wszystko szlag trafi, ale dla mnie to nie jest powód żeby przestać.
Bardzo ważna rzecz: mieć wiedzę i realne umiejętności (najlepiej potwierdzone na papierze). Wtedy jeśli chata się spali, wjadą Ruskie, trzeba będzie wszystko zacząć od nowa gdzie indziej - na tym się szybko odbudujesz. Powiadam z praktyki ostatniego roku :)
I nie tylko - już kilka razy rzeczy stałe-niezmienne jebły się w parę chwil.

Kluczowe jest to że tutaj nie ma punktu stopu.
Tylko, żeby to nie był cel sam w sobie. Nie rozumiałem mojego brata, że od jakiegoś czasu wg mnie stoi w miejscu. Ale facet jest po prostu szczęśliwy w tym co już ma, cieszy się każdym dniem, nie napina, nie frustruje.

Im więcej osiągnę teraz tym większy potencjał będzie miało następne pokolenie.
Naaaaa :) To działa w skali globalnej, ale nie automatycznie na Twoje dzieci :)

Paczki z głów!

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #883 09 Kwi, 2020, 18:40:47 »
Ale to sa zwykłe rzeczy życia codziennego. Tyle to i ja mogę powiedzieć że osiągnąłem jak i wielu innych ludzi.
Bardzo dobrze! Zwróć uwagę na charakterystyczną nazwę: "plan minimum".

Ja tu się nie silę na oryginalność. Mam po prostu pewien cel i go realizuję. Póki co wszystko idzie zgodnie z planem, więc mam nadzieję że na dłuższą metę osiągnę coś większego.

Kluczowe jest to że tutaj nie ma punktu stopu. Im więcej osiągnę teraz tym większy potencjał będzie miało następne pokolenie.

Podsumujmy. Uważasz, że żal aby Twoje geny się zmarnowały bo Twoja rodzina dużo osiągnęła i jak na razie udało Ci się zrealizować plan minimum.  Logika na zasadzie "jestem  krewnym Eintseina i nauczyłem się już sznurować buty więc jestem na dobrej drodze by aby zostać fizykiem kwantowym".

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #884 09 Kwi, 2020, 19:16:40 »
Wow, lepsza logika niż moja była teściowa :D
Paczki z głów!

Zomballo

  • Gość
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #885 09 Kwi, 2020, 20:36:49 »
Skończmy te dywagacje egzystencjalne. Dysputę podsumuję kawałkiem starych pierdzieli z Florydy.


Online Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #886 09 Kwi, 2020, 21:13:20 »
Mam wrażenie Chomick, że momentami za bardzo personalnie chcesz kontrargumentować albo też podawać skrajne porównania jak z Einsteinem.

Myślę, że to jest dużo prostsze. Jak masz wiedzę co zrobili twoi przodkowie to chcesz to „pobić” lub utrzymać, a następnie przekazać dalej przez następne pokolenie aby np wnuk opowiadał, że jego tata czy dziadek zrobili to czy tamto ;)
Albo inaczej, jeżeli nie ma się zbyt dużej wiedzy o przeszłości rodziny albo też nie ma barwniejszych historii to może (jeżeli ma się ochotę oczywiście) być tym od którego historia znakomitej rodziny „Xsińskich” się zacznie. Z tym, że wiadomo...czasem może być po prostu wyjście na prostą, ogarnięcie się w np domu alkoholików czy po nawet pójście inną ścieżką zawodową niż chciała rodzina.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #887 09 Kwi, 2020, 22:30:33 »
Skrajne porównania mają na celu lepsze zobrazowanie absurdalnosci calej sytuacji a mianowicie uwazanie, że ma się tak zajebiste geny ze na pewno się coś osiągnie i w związku z tym trzeba je przekazać dalej żeby jakiś potomek dzięki nim coś osiągnął. Normalnie Rasa Panów, już jeden taki emo z wąsem miał takie pomysly i tu mamy przyklad na to o ile było by lepiej gdyby jego starzy nie chcieli mieć dzieci. W ogole nawet gdyby, to co jeżeli dziecko wda się w matkę która może mieć chujowa geny i rodzinę ? Cały plan szlag trafi. A może dobierać się w odpowiednie pary jak w hodowli Yorkow?

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka


Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #888 09 Kwi, 2020, 22:33:03 »
Ależ skrajnie pierdolisz, aż żal czas marnować :)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #889 09 Kwi, 2020, 22:46:31 »
To nie marnuj

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka


Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #890 09 Kwi, 2020, 23:07:36 »
E, nerdy, a możecie u siebie wykasować tę stopkę?

"Wysłane z mojego T1000 Gigatron7000 Oz Racing 19" Kiełtyka 18cm przy użyciu Tapaparapanatalka"
Paczki z głów!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #891 10 Kwi, 2020, 00:52:00 »
A nie możecie po prostu każdemu pozwolić być dumnym z tego, z czego chce, zamiast prześcigać się w argumentach dlaczego może albo nie może  tak się czuć? Jak Tadeo czerpie w życiu radość i satysfakcję z osiągnięć swoich przodków i motywuje go to do pracy nad sobą, to powinniśmy się cieszyć, że na swój sposób odnajduje radość i motywację w życiu.
Jakakolwiek dyskusja na ten konkretny temat nie ma najmniejszego sensu i nie mówię tego pod kątem profilu forum, tylko życia, tak ogólnie.
B ( o ) ( o ) B S

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #892 10 Kwi, 2020, 06:49:30 »
E, nerdy, a możecie u siebie wykasować tę stopkę?

"Wysłane z mojego T1000 Gigatron7000 Oz Racing 19" Kiełtyka 18cm przy użyciu Tapaparapanatalka"


Gdybyśmy tylko byli na tyle ogarnięci żeby wiedziec jak :P ;)

Posty połączone: 10 Kwi, 2020, 06:58:46
A nie możecie po prostu każdemu pozwolić być dumnym z tego, z czego chce, zamiast prześcigać się w argumentach dlaczego może albo nie może  tak się czuć? Jak Tadeo czerpie w życiu radość i satysfakcję z osiągnięć swoich przodków i motywuje go to do pracy nad sobą, to powinniśmy się cieszyć, że na swój sposób odnajduje radość i motywację w życiu.
Jakakolwiek dyskusja na ten konkretny temat nie ma najmniejszego sensu i nie mówię tego pod kątem profilu forum, tylko życia, tak ogólnie.


A czy ktoś mu zabrania ?  Nie zabronię komuś słuchania disco polo ale to nie znaczy, że nie mogę wyrazić swojej opinii na ten temat. Jaku mu się nie podoba to albo niech jej nie czyta, albo niech się za w czasu nie uzewnętrznia ze swoimi przemyśleniami. Nie można nikomu zabraniać wyrażania swoich poglądów, myśli, opinii  z tym że zawsze osoba je głosząca musi się liczyć z ich konsekwencjami. Ja się ze swoimi liczę i godzę się na to, ze wszystkim się one nie podobają.
« Ostatnia zmiana: 10 Kwi, 2020, 06:58:46 wysłana przez Chomick »

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #893 10 Kwi, 2020, 09:46:51 »
Z życia wzięte.

Znam dwie kobiety. Obie ukończyły matematykę na Uniwersytecie AM w Poznaniu. Obie miały ojca alkoholika. Jeden już nie żyje swoją drugą.

Drugi przykład. Kolega miał matkę lekarza. Zarabiała 15 lat temu ponad 10tys zł miesięcznie. Teraz nie wiem ile, ale podejrzewam, że przynajmniej dwa razy tyle. On zawsze opowiadał, jakim to biznesmenem w życiu nie będzie. Myślał, że jak mama tyle zarabia to on będzie jeszcze więcej. Wszyscy słuchali tych jego opowieści i myśleli 'tja'. I koleś teraz siedzi za granicą jako bezrobotny.

I co? Nic. Tyle, że nie wszyscy mają równy start. A Ci co z patologi wyszli na ludzi zasługują na największy szacunek.

A swoją drugą śmieszy mnie kult rodzin królewskich. W tych czasach to taki przeżytek, że same dzieci z tych bajek przeszłości rezygnują
007

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #894 10 Kwi, 2020, 11:25:49 »
E, nerdy, a możecie u siebie wykasować tę stopkę?

"Wysłane z mojego T1000 Gigatron7000 Oz Racing 19" Kiełtyka 18cm przy użyciu Tapaparapanatalka"


Gdybyśmy tylko byli na tyle ogarnięci żeby wiedziec jak :P ;)

Moje konto --> Ustawienia --> Sygnatura --> xxxxxxxxxxxxx --> Pokaż sygnaturę (odznaczenie opcji).
Paczki z głów!

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #895 10 Kwi, 2020, 17:06:55 »
A czy ktoś mu zabrania ?  Nie zabronię komuś słuchania disco polo ale to nie znaczy, że nie mogę wyrazić swojej opinii na ten temat. Jaku mu się nie podoba to albo niech jej nie czyta, albo niech się za w czasu nie uzewnętrznia ze swoimi przemyśleniami. Nie można nikomu zabraniać wyrażania swoich poglądów, myśli, opinii  z tym że zawsze osoba je głosząca musi się liczyć z ich konsekwencjami.

Cieszę się że udało mi się przesunąć dyskusję z jałowego "mieć czy nie mieć dzieci?" na to, co się tutaj wydarzyło w ciągu ostatnich dni, oraz że przy okazji poruszyłem chociaż jedno serce. ;)

Ale chyba co do jednego chyba możemy się zgodzić: warto mieć ambicje i dobrze jest pamiętać że czasami osiągnięcie czegoś trwa pokolenia.

Ja paradoksalnie dorastałem w klimacie "biedni inteligenci", bo wojna w zatoce perskiej zabrała większość tego co ojciec wypracował, a spora część gotówki, którą udało się nam zabrać okazała się... fałszywa(wojna tak ma). Potem dostaliśmy odszkodowanie, ale parę lat było raczej meh. Udało się nam pozbierać bo wojna nie zabiera wykształcenia i umiejętności, więc wszystko się da odpracować.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #896 10 Kwi, 2020, 18:14:38 »
Zrobiło się ciekawiej, temat się rozruszał. Ale temat posiadania dzieci "jałowy"? Jakkolwiek indywidualna - to jest decyzja fundamentalna.
Paczki z głów!

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #897 10 Kwi, 2020, 19:16:22 »
Zrobiło się ciekawiej, temat się rozruszał. Ale temat posiadania dzieci "jałowy"? Jakkolwiek indywidualna - to jest decyzja fundamentalna.
Zgadzam się, ale jałowość tkwi w tym że każdy okopuje się na swoich pozycjach i nikt niczego nowego się nie dowiaduje.

A tutaj przynajmniej ktoś się wkurwił. :D

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #898 10 Kwi, 2020, 20:49:36 »
Nie nadążam za tym wątkiem :D
Od tzw. zawsze chciałem mieć dzieciaka, a najlepiej syna. Jak miałem 15 lat to już dla niego kupiłem buciki :) Instynkty rodzicielskie 9. No i zawsze gdy słyszałem, że ktoś celowo nie chce mieć dzieci, to robiłem "ale dlaczego, to tak naprawdę sens życia, nie przekażesz swoich genów, zaginą bezpowrotnie", nawet rozwiodłem się z powodu tej różnicy zdań itd. itd.
Ja miałem takie odpały ok ~17. Tak się zafiksowaliśmy z taką jedną, że se ciąże uroiła i wpierdol od starych dostaliśmy :facepalm:

Też mnie towarzyszyły takie instynkty i ogólnie dziewczyny, które nie miały cech dobrej matki i pani domu, odsyłałem, z mniejszym lub większym żalem.

Po kilku latach z dzieciaczkami mogę powiedzieć jedno: nie można stwierdzić czy chce się mieć dzieci nie mając ich ;D Nie da się racjonalnie, słownie, przedstawić wszystkich "zalet" i "wad" posiadania dzieci. To trochę jak skok w czasie czy w iny wymiar - nie jesteś w stanie przewidzieć co się stanie. Można być tylko pewnym tego, że nic już nie będzie takie samo.
Nie myślałem nigdy o "przekazaniu swoich genów", jednak odczuwam wewnętrzny spokój, że jak już będę zdychał, to w poczuciu, że spełniłem swój obowiązek wobec matki natury, bo reszta mało się liczy chyba.
Spoiler

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #899 10 Kwi, 2020, 20:50:02 »
I znowu zrobiła się nuda. ..