Autor Wątek: Czego Was życie nauczyło?  (Przeczytany 178832 razy)

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 865
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #850 08 Kwi, 2020, 22:50:03 »
 
Tylko życiowe pizdy nie są chujami.

Tez tak myślałem, ale mój były kierownik udowodnił mi, że się myliłem.
« Ostatnia zmiana: 09 Kwi, 2020, 14:03:32 wysłana przez theremin »
4string

Online Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #851 09 Kwi, 2020, 00:14:53 »

Sam znam (tak, wiem, że to nie statystyka, to tylko taka dygresja) z rodziny swojej i znajomych takie przypadki, że np. parę lat po śmierci tyrana i pijusa opowiada się jaki to był cudowny, że po prostu pięści mnie bolą od przecierania oczków ze zdumienia.

Heh, znam z autopsji. Niedawno minął rok od śmierci brata mojej matki. Nosz kurwa, od kiedy moi rodzice się rozwiedli to co tydzień w domu była policja. Typ poczuł się bezpieczny bo w sumie został "samcem alfa" w tym domu. I się zaczęło, od róznego rodzaju kłótni, do niemal cotygodniowych bijatyk. No i nagle po śmierci gość stał się święty w oczach matki, siostry, rodzeństwa, mimo całej krzywdy jaką nam wyrządził. Jestem chyba jedyną osobą która śmiało może stwierdzić że (jakkolwiek to nie brzmi), dobrze że się powiesił. Jedyne co w tej sytuacji jest traumatyczne, to to że to ja go znalazłem i odciąłem.
Zastanawia mnie tylko, co nakłada takie "klapki" na oczy bliskich. Bo o zmarłych nie mówi się źle?

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #852 09 Kwi, 2020, 02:14:56 »
Prawdopodobnie tak...

BTW - rada na przyszłość: nie odcinałbym, tylko czekał na przyjazd policji i prokuratora.
Paczki z głów!

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #853 09 Kwi, 2020, 09:33:44 »


Tylko życiowe pizdy nie są chujami.

Nie trzeba być chujem żeby nie być życiową pizdą.

Daleko mi do kościoła i każdej ideologii  umartwiania się, ale z jednym się tam zgadzam. Nie czyń komuś tego co tobie nie miłe :-)
 
007

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #854 09 Kwi, 2020, 12:11:59 »
Czytam tę debatę i myślę że moje podeście jest na tyle odmienne że może coś uda mi się wnieść do dyskusji:

Otóż ja o tym myślę w kategoriach, ahem, rodu.

Mój dziadek (który zmarł na długo przed moim urodzeniem) od strony ojca robił niesamowite rzeczy w życiu. Obecnie ma ulicę swojego imienia w Legnicy(12m tejże, ale no  :D ). Wysoko postawiona poprzeczka, co nie?

Mój ojciec co prawda nie osiągnął tego samego, ale swojego czasu wykorzystał szansę na dorobienie się, która na pewno by się nie powtórzyła.

Ja staram się robić to samo, bo mam poczucie że oni mogli być dumni z tych osiągnięć i chcę to kontynuować. Doliczając pradziadka, który był wysoko postawionym urzędnikiem skarbowym jestem co najmniej czwartym pokoleniem w tym.

Natomiast z drugiej strony rodziny mam dziadka w wieku 92 lat i świetnej formie fizycznej oraz mentalnej z ośmiorgiem rodzeństwa - wszyscy oprócz jednego żyją (zmarł w wypadku samochodowym) a że z wyglądu przypominam raczej mamę to szkoda by było żeby takie dobre geny poszły na marne. :D

Jeżeli nie zdołam tego zrobić sam(np. via potencjalna bezpłodność) to zawsze są potomkowie braci mojego dziadka, ale no.

Jeżeli ktoś woli żeby jego ród wymarł - nie mój interes. Natomiast uważam to za tragedię.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #855 09 Kwi, 2020, 12:16:36 »
Traktujesz się jako potencjalny skarb narodu dla przyszlych pokolen ? Pyszne to trochę, a pycha zawsze kroczy tuż przed upadkiem.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka


Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #856 09 Kwi, 2020, 12:27:16 »
Mój niedawno zmarły dziadek był saperem (naprawdę). Dlatego staram się kontynuować tradycje i uważać na miny :-)
007

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #857 09 Kwi, 2020, 12:40:34 »
Traktujesz się jako potencjalny skarb narodu dla przyszlych pokolen ? Pyszne to trochę, a pycha zawsze kroczy tuż przed upadkiem.
Mylisz pychę z poczuciem własnej wartości i ambicją. Zadziwia mnie tylko że ludzi z takim podejściem, zaraz ściąga się w dół i próbuje "zrównoważyć" ich rozwój, zamiast promować z korzyścią dla ogółu.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #858 09 Kwi, 2020, 12:47:00 »
Pytanie czy ta wartość jest czymś podparta bo takie myślenie zalatuje mi to podejściem rodem z XIX w. gdzie liczyło się pochodzienie. "Jestem wspaniały bo pochodze z rodu wspaniałych ludzi"

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka


Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #859 09 Kwi, 2020, 12:57:03 »
Jak czytam, że kolegi dziadek był wysoko postawionym urzędnikiem a ktoś tam ma ulice 12m to też takie wrażenie odnoszę. Super, że byli. Szacunek. Rozumiem, że daje Ci to motywację, żeby też kimś w życiu być. Ok. W tym kontekście jeszcze jakoś to rozumiem.

Tylko, że to zwykły przypadek, niezależny od Ciebie, że urodziłeś się w takiej rodzinie. Równie dobrze mogłeś urodzić się w Afryce i latać po pustyni z lwami. Zwykły przypadek. Nie rozumiem ludzi co są z tego dumni
007

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #860 09 Kwi, 2020, 12:58:26 »
Skoro mieszasz wartość jednostki z tym czym jest rodowód to nie dziwię się że coś Ci zalatuje XIX wiekiem ;)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #861 09 Kwi, 2020, 13:00:16 »
 Jak na razie to poczucie wartości wynika tylko z rodowodu.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka


Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #862 09 Kwi, 2020, 13:02:50 »
Nie wiesz co robi kolega w życiu, więc może z dwóch tych rzeczy. Może jest na etapie budowy latającego roweru? Mój syn taki by chciał. Tylko w przystępnej cenie proszę.
007

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #863 09 Kwi, 2020, 13:06:42 »
A to wiesz ja jestem też na etapie wielu rzeczy - zostania najlepszym gitarzystą świata i wilikiem z wall Street. Konkrety Panowie, konkrety i mierzalne, namacalne fakty.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka


Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #864 09 Kwi, 2020, 13:07:28 »
Jak na razie to poczucie wartości wynika tylko z rodowodu.
Jak na razie to robisz podsumowanie czyjejś wartości na podstawie posta z neta. Bez ostatniego wpisu Tadeo, byłby dla Ciebie innym człowiekiem?
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #865 09 Kwi, 2020, 13:09:06 »
Bo pierwsze co widzę to dume i nic więcej.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka


Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #866 09 Kwi, 2020, 13:28:51 »
Bo pierwsze co widzę to dume i nic więcej.
Dobra, to wyjaśniam bo widzę że zaszło moje nieporozumienie: jestem z nich dumny - bo jest z czego, ale przede wszystkim mam świadomość że mój status jest rezultatem ich ciężkiej pracy i nie wolno mi tego zmarnować.

To jest przede wszystkim poprzeczka, jaką mi postawili. I nie tylko oni, bo cała rodzina od strony ojca to od góry do dołu, wykształceni, ambitni ludzie.

Ja wiem że brzmię teraz jak konkretny wariat, ale tak mnie wychowano i ja akceptuję ten system wartości.

W sensie uważam ambicję, chęć osiągnięcia czegoś i przekazania tego dalej za wartościowe.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #867 09 Kwi, 2020, 13:30:00 »
A udało Ci się już coś osiągnąć ?

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka


Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #868 09 Kwi, 2020, 13:34:02 »
Mi się udało jak coś!!!

Spoiler
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #869 09 Kwi, 2020, 13:45:48 »
Bo pierwsze co widzę to dume i nic więcej.
Duma też zła?

Dobra, to wyjaśniam bo widzę że zaszło moje nieporozumienie: jestem z nich dumny - bo jest z czego, ale przede wszystkim mam świadomość że mój status jest rezultatem ich ciężkiej pracy i nie wolno mi tego zmarnować.

To jest przede wszystkim poprzeczka, jaką mi postawili. I nie tylko oni, bo cała rodzina od strony ojca to od góry do dołu, wykształceni, ambitni ludzie.

Ja wiem że brzmię teraz jak konkretny wariat, ale tak mnie wychowano i ja akceptuję ten system wartości.

W sensie uważam ambicję, chęć osiągnięcia czegoś i przekazania tego dalej za wartościowe.

W jakich huiowych czasach przyszło mi żyć że trzeba innym to tłumaczyć :/

A udało Ci się już coś osiągnąć ?
Zawsze znasz wynik przed końcem zawodów?
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #870 09 Kwi, 2020, 13:46:42 »
Mierze ludzi po ich dokonaniach.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka


Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #871 09 Kwi, 2020, 14:02:28 »
@Tadeo ma jak widzę zdrowe podejście. Ale jak wszystko - także taka historia rodzinna też ma minusy, zatrważająco wiele osób odbiera - czy raczej nakłada samemu sobie - to jako presję i tego nie wytrzymuje, albo słabo sobie radzi. Bądź dzieckiem znanego aktora, muzyka, prawnika, lekarza, itd. itd. A nieraz wystarczy, że matka jest ładniejsza od córki ;) Sam musiałem przepracować temat, bo ludzie mówili "lepiej powiedz, czego Twój ojciec nie robił", ale też cisnął mnie na maxa. Na szczęście zwykła ciekawość życia i wiedzy zwyciężyła z dziecięcymi marzeniami o dostaniu się do encyklopedii ;) Teraz w razie czego se mogę machnąć fejkowy wpis na Wiki - i tego życzę i polecam :D

Spoiler
Paczki z głów!

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #872 09 Kwi, 2020, 14:04:59 »
Mierze ludzi po ich dokonaniach.
... Pyszne to trochę, a pycha zawsze kroczy tuż przed upadkiem.
:devil: 8)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #873 09 Kwi, 2020, 14:07:21 »
Co ma pycha do oceny ludzi po ich dokonaniach ?

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka


Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #874 09 Kwi, 2020, 14:13:29 »
Mierze ludzi po ich dokonaniach.

Co za czasy. Żeby Chomiki mierzyły ludzi. Lepiej żeby szanowały i współistniały w ekosystemie :-)

Ps. Skoro już o zwierzetach i ludziach. Widziałem dziś czarną wiewiórkę. Do tej pory tylko rude tu latały.

« Ostatnia zmiana: 09 Kwi, 2020, 14:19:58 wysłana przez october »
007